Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Cene stanova

Cene stanova 04 mar 2020 11:45 #61

  • bili
  • bili's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 183
  • Primljenih Zahvalnica: 317
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
drazesnaSkorpija napisao/la:
paprena u smislu ispod 3000 sa pdv ili preko 3000 sa pdv ? veca monstrum zgrada ili manja ? di nam je vlada za info ?

Ja ocekujem negde oko 2000 jura. Kao, zbog TOP lokacije

1. Cena od 2000 je postala normalna stvar za garnisere u NS.

2. Ako se 2000 i više traži za Bul. osobođenja i Grbavicu, pa čak i Bul. Evrope, što Radnička ne bi bila 3000.

3. Ugao Ž.Z. i M.A. cena je oko 2500, nisam zvao i pitao, čuo sam, tako da nije provereno. Ne znam da li je cena za manje ili veće stanove i ne znam da li je sa ili bez PDV-a, pošto je sad moderno da se izražava bez.

PS: Moj lični utisak je da cene poslednja dva meseca stagniraju, lično mišljenje je da nema razloga da dalje rastu, a što kaže Vlada ko zna kakva će situacija biti kada bude projekat aktuelan, pa će spram toga verovatno biti i cena.
Poslednja izmena: 04 mar 2020 11:48 od bili.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 04 mar 2020 17:17 #62

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Najskuplje kuće prodate na Banatiću i Detelinari, garaža košta 24.000 evra

Najskuplje kuće u Novom Sadu prodate su u ulicama Jovana Hranilovića i Kopernikovoj, po ceni od 1,5 miliona evra, pokazuju podaci Republičkog geodetskog zavoda.


Skupe kuće su kupovala uglavnom pravna lica, najverovatnije zbog izgradnje stambenih kompleksa. Tako je u Novom Sadu za kuću sa podrumom, prizemljem i jednim spratom isplaćeno 600.000 evra.

Dva objekta u Ulici Radoja Domanovića na Salajci prodana su po ceni većoj od 450.000 evra. Za kuću i garažu ukupne površine 177 kvadratnih metara izdvojeno je 480.000 evra, dok je prizemnu kuću sa površinom od 115 kvadratnih metara dato 460.000 evra. Međutim, same parcele na kojima se nalaze ovi objekti nekoliko su puta veće.

Najatraktivnija lokacija za stan bila je u "Pupinovoj palati", gde je prosečna cena kvadrata 1.956 evra, dok je za najskuplji kvadrat potrebno izdvojiti više od 285.000 dinara, pokazuju podaci RGZ-a.

Kada je u pitanju starogradnja, prosečna cena kvadrata bila je 1.101 evro, a najviša je prelazila 330.000 dinara. Nasuprot tome, za kvadrat novogradnje u proseku je trebalo izdvojiti 140.000 dinara.

Cena kvadrata u Novom Sadu je u konstantnom rastu u poslednjih pet godina. U 2015. godini bilo je potrebno izdvojiti 843 evra, dok je sada potrebno izdvojiti 260 evra više. Kvadrat u Novom Sadu je drugi najskuplji u Srbiji, odmah iza Beograda, i zajedno sa prestonicom beleži najveći rast vrednosti. Najviša postignuta cena za garažno mesto je u "Pupinovoj palati", koje košta 24.000 evra, odnosno približno 250.000 dinara po metru kvadratnom. Prosečna cena poljoprivrednog zemljišta u Južnobačkom okrugu iznosila je 10.350 evra po hektaru, što ga čini najskupljim u Srbiji.

Za poslovni prostor najviša cena po ugovoru postignuta je upravo u Novom Sadu. U pitanju je starogradnja na Bulevaru oslobođenja, te je za pet poslovnih prostora izdvojena 3,3 miliona evra, odnosno 2.618 po metru kvadratnom. Takođe, po ugovoru je dostinuta i najviša cena za zemljište u privrednoj zoni - 3,7 miliona evra.

www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/235751/N...osta-24000-evra.html
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Cene stanova 08 mar 2020 18:15 #63

  • milelale
  • milelale's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 1
Ima li ko saznanja o ozbiljnosti investitora VLASINA INŽENJERING ?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 08 mar 2020 23:27 #64

  • Ksena
  • Ksena's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 243
  • Primljenih Zahvalnica: 117
[Verovatno imaju svi. Jako poznat investitor
pouzdan ozbiljan uglavnom sve najbolje. quote="milelale" post=90253]Ima li ko saznanja o ozbiljnosti investitora VLASINA INŽENJERING ?[/quote]
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: milelale

Cene stanova 09 mar 2020 07:19 #65

  • vuchina
  • vuchina's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 80
  • Primljenih Zahvalnica: 39
Kupio kod njih stan. Sve preporuke.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: milelale

Cene stanova 09 mar 2020 10:46 #66

  • OneLove
  • OneLove's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 59
  • Primljenih Zahvalnica: 144
Gradili su do sada sve zgrade sa ciglom, međutim vidim ovu poslednju da nisu (bivša kafana Dukat na Podbari).
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: milelale

Cene stanova 09 mar 2020 10:53 #67

  • vuchina
  • vuchina's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 80
  • Primljenih Zahvalnica: 39
A ne.
Do pre 5 godina su gradili termo blokom, pa su onda zadnjih 5 godina gradili ciglom.
Dok zgradu u ulici Jase Ignjatovica 2 (na mestu gde je bila kafana Dukat) grade termo blokom + cigla.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: OneLove, milelale

Cene stanova 11 mar 2020 10:57 #68

  • Billy
  • Billy's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 767
  • Primljenih Zahvalnica: 1527
Vidim na BB da je u Beogradu u "kompleksima" postala praksa naplacivanje odrzavanja u iznosima od oko 0.7e/m2. Kakva je situacija u Novom Sadu? Doduse mi ni nemamo komplekse te velicine i kvaliteta kao West, Sakura... jel stavlja nesto slicno u ugovore Galens za Kraljev Park, Aveniju?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 11 mar 2020 11:19 #69

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
Billy napisao/la:
Vidim na BB da je u Beogradu u "kompleksima" postala praksa naplacivanje odrzavanja u iznosima od oko 0.7e/m2. Kakva je situacija u Novom Sadu? Doduse mi ni nemamo komplekse te velicine i kvaliteta kao West, Sakura... jel stavlja nesto slicno u ugovore Galens za Kraljev Park, Aveniju?


Za Kraljev Park su neki pisali da je za održavanje zadužena neka Galensova firma. Za Aveniju mislim da to nije slučaj
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 11 mar 2020 12:58 #70

  • OneLove
  • OneLove's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 59
  • Primljenih Zahvalnica: 144
Tako je, firma 'Building&Interior Solutions' održava sve Galensove zgrade i to se navodi u ugovorima. Pretpostavljam da je to slučaj i sa Avenijom. Ako ima neko da je kupio stan tamo, bilo bi lepo da podeli info.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 12 mar 2020 12:19 #71

  • nautilusNS
  • nautilusNS's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 38
  • Primljenih Zahvalnica: 101
Nisam siguran da li postavljam pitanje u pravoj temi, pa molim da prebacite ukoliko sam promašio.
Interesuje me da li će se graditi nešto na uglu Branka Radičevića i Radoja Domanovića? Mislim na ugao na kojem je kuća br. 34. Deluje mi kao lep kraj. Hvala.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 12 mar 2020 14:39 #72

  • plumber.ns
  • plumber.ns's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 116
  • Primljenih Zahvalnica: 197
Poštovanje
Jel možda neko zna nešto o ceni u uzorpromet gradnji na somborskom bullevaru , kolika je , i kakva je varijanta sa kupovinom u izgradnji ?
Ne volem...
AL TEBE VOLEM !
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 12 mar 2020 22:01 #73

  • vicakur
  • vicakur's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 207
  • Primljenih Zahvalnica: 82
Čuo sam 1500+ PDV, ali treba proveriti
Poslednja izmena: 12 mar 2020 22:04 od vicakur.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: plumber.ns

Cene stanova 12 mar 2020 23:09 #74

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Hajde, cisto da napisem da posle imam crno na belo moje misljenje: balon je pred pucanjem. Za godinu dana nece biti nista vise cene ako ne krenu i na dole. IT bez pausala, korona i recesija u svetu, resavanja Kosova....
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mel

Re:Cene stanova 12 mar 2020 23:40 #75

  • trile93
  • trile93's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 64
  • Primljenih Zahvalnica: 25
Ne delim tvoje misljenje...deluje mi da ce cene da se stabilizuju u narednom periodu i da nece doci do znacajnog povecanja cene m2...ali isto tako ne verujem ni da ce doci do smanjenja iste.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 13 mar 2020 07:00 #76

  • bili
  • bili's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 183
  • Primljenih Zahvalnica: 317
Svetski ekononski rat na relaciji Kina, Rusija, SAD, uz još po neke manje ili veće igrače, po principu svi protiv svih je davno počeo, ne zna se tačno kada. Trenutnu situaciju sa virusom neki koriste da ojačaju svoje pozicije, tu je i ruska igra sa nafom i gasom, koja im za sada dobro ide, Kinezi će brzo početi da se oporavljaju od virusa, tako da je Tramp u dosta lošoj situaciji pred izbore... Ovo je samo ono grubo vidljivo, ima još dosta manjih lokalnih faktora koji utiću globalno...

Elem, balon će pući, samo je pitanje koliko. Već sam pisao da mi se čini da od Nove godine cene stagniraju, bar onoga što ja pratim.

Mislim da će cene stagnirati, uz blagi pad onoga što je pred kraj 2019. preduvano.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 13 mar 2020 08:29 #77

  • plumber.ns
  • plumber.ns's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 116
  • Primljenih Zahvalnica: 197
Zvao sam da pitam , i kao soma i šesto. Pa to je ne naduvano, nego prenaduvano. Koještarija. Svaka čast ko kupi gajbu tamo po toj ceni.
Ne volem...
AL TEBE VOLEM !
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Cene stanova 13 mar 2020 09:15 #78

  • trile93
  • trile93's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 64
  • Primljenih Zahvalnica: 25
Stagnacija cena znaci da su odredjene lokacije uveliko dostigle svoj trenutni maksimum i da daljih povecanja cene ne bi trebalo da bude.
Centar, Grbavica, Bulevar Evrope, Telep...vec imaju svoje formirane cene i niko sad nece graditi na Bulevaru Evrope za 1200e kad vec ima gradilista po 1500+.
Tako da ocekujem da cene ostanu na ovom nivou bez daljih povecanja ili pada iste...
Videcemo kako ce sve ovo sto se desava uticati na cene nekretnina... ali ovo je samo moje misljenje.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 13 mar 2020 10:31 #79

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 647
  • Primljenih Zahvalnica: 652
pucanje balona ne znači da će neko graditi po manjoj ceni nego što je sad (mada ni to nije isključeno).

pucanje je posledica toga da usled ekonomskih prilika ponuda postaje mnogo veća od potražnje. A znajući koliko se stanovi unapred kupuju, ne bih rekao da u nekom trenutku isti ti nagomilani stanovi neće biti ponuđeni....

to implicira i da ako neko u tim uslovima uopšte želi da gradi, ne može da formira visoku cenu.

jedino što nisam siguran da li je za to potrebno "samo" godinu dana, rekao bih da će za tri cene biti 1100 prosek.
Poslednja izmena: 13 mar 2020 10:32 od mel.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 13 mar 2020 10:35 #80

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
plumber.ns napisao/la:
Zvao sam da pitam , i kao soma i šesto. Pa to je ne naduvano, nego prenaduvano. Koještarija. Svaka čast ko kupi gajbu tamo po toj ceni.

Ne brini se, za takve koji imaju pare i se sve to gradi
Poslednja izmena: 13 mar 2020 10:36 od Otis.Driftwood.Ressurected.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: plumber.ns
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru