Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Opšta diskusija o građevinarstvu

Opšta diskusija o građevinarstvu 28 nov 2022 17:16 #241

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Kakva lepota od osnove.

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Opšta diskusija o građevinarstvu 15 feb 2023 13:25 #242

  • Ljube
  • Ljube's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 255
  • Primljenih Zahvalnica: 771
Jel neko od forumaša ima iskustva sa izgradnjom bazena u dvorištu? Mislim na ukopane bazene. Proučio sam maksimalno internet i uspeo sam da otprilike pohvatam cene ali one se jako razlikuju što me i ne čudi. Još nisam došao u taj stadium da zovem firme i raspitujem se, ali sam se trenutno zagrejao za poliesterke bazene. Navodno ide montaža bez betoniranja, dolaze u komadu (ili više komada), zavisi od dimenzije i po internetu mogu da se pronađu okvirne cene. Da li neko ima iskustva sa ugradnjom ovakvih bazena ili se samo kupao u njima?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mlata

Opšta diskusija o građevinarstvu 16 feb 2023 09:46 #243

  • jiggy
  • jiggy's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 312
  • Primljenih Zahvalnica: 598
Ljube napisao/la:
Jel neko od forumaša ima iskustva sa izgradnjom bazena u dvorištu? Mislim na ukopane bazene. Proučio sam maksimalno internet i uspeo sam da otprilike pohvatam cene ali one se jako razlikuju što me i ne čudi. Još nisam došao u taj stadium da zovem firme i raspitujem se, ali sam se trenutno zagrejao za poliesterke bazene. Navodno ide montaža bez betoniranja, dolaze u komadu (ili više komada), zavisi od dimenzije i po internetu mogu da se pronađu okvirne cene. Da li neko ima iskustva sa ugradnjom ovakvih bazena ili se samo kupao u njima?

Imam iskustva sa lajnerskim. 11x5.5x1.5
Savetovao bih svima 8x4x1.5, jer je zapremina duplo manja, duplo je jeftinije sve oko odrzavanja i na kraci i na duzi vremenski period. Za nas iz NS, Marko Korolija (Poolservice) je neko ko to radi vec dugo i pouzdano.

U ono vreme (2007.) je kosta 7000 evra sa opremom. Na to su dosli jos gradjevisnki radovi i parterno uredjenje, tako da je sve izaslo oko 12 hiljada evra.
Prolse godine smo zamenili lajner, koji kosta 2000 evra. Zato savetujem manji, jer je zamena lajnera bukvlano duplo jeftinija.

Prosle godine sam gledao 8x4x1.5 i sa svom opremom (rasveta, grejanje na TP itd) je bio oko 8k evra + grad. radovi i parterno.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko, Ljube

Opšta diskusija o građevinarstvu 16 feb 2023 11:03 #244

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
6x3,5 je sasvim dovoljan i za plivanje u mestu sa sajlom. Ako ne planiras vaterpolo ili bas ne znas sta ce sa parama i prostorom...
One gotove kade koje se rade kod nas jos nisu dokazane u dugogodisnjem radu kako se ponasaju ako smrzne i sl.
Iskop, beton, lajner je najproverenija varijanta.
Bolje potrosi novac na najbolju hemiju umesto velicine. Filter i hemija su sve, bez toga nema kupanja.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Ljube

Re:Opšta diskusija o građevinarstvu 16 feb 2023 11:56 #245

  • Ilke
  • Ilke's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 547
  • Primljenih Zahvalnica: 534
Sta je lajner?

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Opšta diskusija o građevinarstvu 17 feb 2023 13:16 #246

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Лајнер је облога у виду 1.5 милиметарске ПВЦ фолије за базене.



Што се POOLservice-a тиче, некад је био одличан, сад како му се повећао обим посла тешко га је уопште дочекати за неки сервис или поправку.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Ljube

Re:Opšta diskusija o građevinarstvu 20 feb 2023 08:10 #247

  • Bezbednjakovčanin
  • Bezbednjakovčanin's Avatar
  • Na mreži
  • Majstor
  • Poruka: 103
  • Primljenih Zahvalnica: 409
Najbolje uklopljene klime u gradu. Ugao Janka Čmelika i Kornelija Stankovića.

Sent from my M2101K7AG using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, neusatz!, mrnjavi, Duja, TurboMaximus, Brane, sasar, Blavak, Bogdus, Djordje Cvarkov, valjan, kuzmanovicd, NebojsaNS, Детелинарђанин, Чиле

Opšta diskusija o građevinarstvu 20 feb 2023 10:17 #248

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Centralna klima treba da bude zakonska obaveza jes skupo al ne bi bilo potreba za ovakvim resenjima.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sergio-m

Opšta diskusija o građevinarstvu 20 feb 2023 10:19 #249

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
E da, ova zgrada je jos jedna zgrada koja niti ima podzemnu garazu, niti ima dovoljno parking mesta.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Opšta diskusija o građevinarstvu 20 feb 2023 14:23 #250

  • Ilke
  • Ilke's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 547
  • Primljenih Zahvalnica: 534
Ima podzemna garaza, bar je radjena, prolazio pa video, nije valjda da nema?

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Opšta diskusija o građevinarstvu 20 feb 2023 20:33 #251

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Ajde proci cu da proverim. Moguce je da gresim.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Opšta diskusija o građevinarstvu 06 jun 2023 08:41 #252

  • Cole11
  • Cole11's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 367
  • Primljenih Zahvalnica: 831
Hocu da krenem da menjam polako prozore na kuci - krovne?
Jesu mi Velux najbolja ili jedina opcija?
Koliko kosta jedan prozor sa rukama?
Prostorni planer, al` nisam odustala.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Opšta diskusija o građevinarstvu 06 jun 2023 11:23 #253

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Imas stalne akcije, pa treba da zoves kontakte sa Velux sajta da vidis kod kojeg je koga.

Obicno je bilo kod Mas Prometa prozor sa spoljnom tendom (obavezno! zbog vrucine). Cene zavise od dimenzije.

U zgradi si, pa ti je i dvoslojno dovoljno. Donji ili gornji sistem otvaranja zavisno od visine, kako ti odgovara. Preporucujem samo rucno otvaranje, da ti ne bude visoko, pa da moras da uzimas njihovu kuku za otvaranje. Komarnik ti njvr. nije potreban kao ni roletna ali zato unutrasnja Siesta roletna za black out je po meni obavezna i veoma korisna i protih hladnoce/toplote.
Poslednja izmena: 06 jun 2023 11:24 od kasko.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Ljube, Cole11

Opšta diskusija o građevinarstvu 12 jul 2023 10:43 #254

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Konacno, ali zasto 10 godina rok? Zasto ne godinu dana recimo?
Tek za 10+ godina (zakon jos nije stupio na snagu) mozemo ocekivati cistije fasade



www.021.rs/story/Info/Srbija/346530/Izme...terasu-ili-krov.html
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko, Blavak, valjan, Чиле

Општа дискусија о грађевинарству 12 jul 2023 11:55 #255

  • Чиле
  • Чиле's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Људски максимум
  • Poruka: 971
  • Primljenih Zahvalnica: 3467
Између осталог и због коментара суграђана на вест коју си поделио.
Сви тобоже желе уређену државу и уређено друштво, али само декларативно. Када треба да отпочну промене на том путу, буне се јер и они треба да буду део тих промена. Буниће се и када се буде уређивало питање столарије, застакљивања, термоизолације и осталих промена до којих ће једнога дана морати да дође. Упоредите само старије зграде на западу и овде. Са једне стране, малтене конзервирано стање од изградње, а са друге — фавеле.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko, Direktor, Alibunar, Blavak, eegor84

Opšta diskusija o građevinarstvu 12 jul 2023 12:20 #256

  • dingo
  • dingo's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 23
  • Primljenih Zahvalnica: 146
Zato što je proces izmeštanja klima izuzetno skup. Ako jedno ruglo ne žele da zamene sa drugim, "Premeštanje ne iziskuje velike troškove" iz članka nema veze sa realnošću. Najlakše je klime prebaciti na terasu, ali šta onda sa cevima i fasadom zgrade? Takođe, leti se na ugradnju klime zna čekati po nekoliko nedelja, očekivati da se ceo grad sredi za godinu dana je nerealno.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cole11

Opšta diskusija o građevinarstvu 12 jul 2023 15:13 #257

  • RM77
  • RM77's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 309
  • Primljenih Zahvalnica: 426
Iskreno ne mogu da zamislim da će se po ovom pitanju bilo šta uraditi i nakon 10 godina. Očekujem selektivno kažnjavanje a većina će ostati. Kad su ove vrućine šetnja po ulicama je ko po kiši, creva isturena posred ulica i kaplju na sve strane. Bilo kakav pomak bi bio napredak.
Poslednja izmena: 12 jul 2023 15:15 od RM77.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Opšta diskusija o građevinarstvu 12 jul 2023 15:42 #258

  • mmirkovic
  • mmirkovic's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Рођени Новосађан
  • Poruka: 290
  • Primljenih Zahvalnica: 1005
Да су климе највећи проблем то би се лако средило. Зграде су нам надограђене, фасаде запуштене, терасе проширене и то свака другачије, прозори сваки своју политику води...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Opšta diskusija o građevinarstvu 12 jul 2023 15:46 #259

  • Emanon
  • Emanon's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 467
  • Primljenih Zahvalnica: 2125
U odnosu na pre 5-10 godina ima dosta manje klima koje kaplju na prolaznike.
Bukvalno nisi mogao mogao pet metara da prođeš a da ne budeš okupan. Mislim da je zavođenje reda krenulo sa pojavom onih upravnika zgrada.
A ja sam imao običaj da ako budem okupan, pređem na suprotnu stranu ulice i telefonom napravim dva, tri fotografije, iz raznih uglova i to pošaljem mejlom
komunalnoj policiji.
U većini slučajeva sam od njih dobijao povratne mejlove u kojima zahvaljuju na fotkama i da će na teren biti poslata ekipa da utvrdi o čemu se tačno radi.
Nekada bih dobijao i drugi mejl da je ekipa utvrdila nepravilnosti, nepoštovanje gradskih odluka i da je stanaru uručena prekršajna prijava.
Uglavno, mislim da je u svim slučajevima bilo rešeno da je crevo sprovedeno u oluk, ili montirano duže crevo prebačeno na terasu pa je kapljalo u balon, kofu, plastičnu flašu.
U jednom slučaju, posle moje prijave, stanar je probušio drveni ram od prozora i u stan sproveo crevo da mu tamo kondenz kaplje u nešto.

Govorili. i ljudi da sam drukara, ali me boli uvo. Uvek sam pizdeo kada mi kondenz iz klima kapne na lice, u oči, na usnu.
Onda fotkam, pošaljem komunalnoj pa se ti gari je*i sa tvojom klimom. Nikada mi nije bilo žao zbog toga i neće. Još uvek fotkam i šaljem, ali kao što rekoh, mnogo manje je tog kapanja iz klime u odnosu na prethodne godine.
Nekada su komunalci verovatno išli direktno na stan čija je klima prijavljena a sada sigurno to prebace na upravnike da se oni zezaju sa time.
Poslednja izmena: 12 jul 2023 15:47 od Emanon.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, kasko, Duja, Brane, grifon, Alibunar, Djordje Cvarkov, valjan, eegor84

Opšta diskusija o građevinarstvu 12 jul 2023 16:37 #260

  • Alibunar
  • Alibunar's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 254
  • Primljenih Zahvalnica: 190
Emanon napisao/la:
U odnosu na pre 5-10 godina ima dosta manje klima koje kaplju na prolaznike.
Bukvalno nisi mogao mogao pet metara da prođeš a da ne budeš okupan. Mislim da je zavođenje reda krenulo sa pojavom onih upravnika zgrada.
A ja sam imao običaj da ako budem okupan, pređem na suprotnu stranu ulice i telefonom napravim dva, tri fotografije, iz raznih uglova i to pošaljem mejlom
komunalnoj policiji.
U većini slučajeva sam od njih dobijao povratne mejlove u kojima zahvaljuju na fotkama i da će na teren biti poslata ekipa da utvrdi o čemu se tačno radi.
Nekada bih dobijao i drugi mejl da je ekipa utvrdila nepravilnosti, nepoštovanje gradskih odluka i da je stanaru uručena prekršajna prijava.
Uglavno, mislim da je u svim slučajevima bilo rešeno da je crevo sprovedeno u oluk, ili montirano duže crevo prebačeno na terasu pa je kapljalo u balon, kofu, plastičnu flašu.
U jednom slučaju, posle moje prijave, stanar je probušio drveni ram od prozora i u stan sproveo crevo da mu tamo kondenz kaplje u nešto.

Govorili. i ljudi da sam drukara, ali me boli uvo. Uvek sam pizdeo kada mi kondenz iz klima kapne na lice, u oči, na usnu.
Onda fotkam, pošaljem komunalnoj pa se ti gari je*i sa tvojom klimom. Nikada mi nije bilo žao zbog toga i neće. Još uvek fotkam i šaljem, ali kao što rekoh, mnogo manje je tog kapanja iz klime u odnosu na prethodne godine.
Nekada su komunalci verovatno išli direktno na stan čija je klima prijavljena a sada sigurno to prebace na upravnike da se oni zezaju sa time.

Nisi drukara nego svaka cast, kod nas je najveci problem sto ljudi nece da se cimaju a drzava ne radi posao i onda svako moze da radi sta hoce
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Djordje Cvarkov
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru