Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Opšta diskusija o građevinarstvu

Opšta diskusija o građevinarstvu 07 sep 2021 13:38 #181

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 647
  • Primljenih Zahvalnica: 652
investitor ima obavezu da svaki nedostatak otkloni u garantnom roku.
ja savetujem pored telefonskog kontakta i pisanu komunikaciju preko zvaničnog mejla...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Opšta diskusija o građevinarstvu 07 sep 2021 14:36 #182

  • Miki984
  • Miki984's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 4
  • Primljenih Zahvalnica: 1
Tako sam postupio ali niko ne odgovara na mail.
Stvarno ne znam sta da radim
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Opšta diskusija o građevinarstvu 07 sep 2021 15:19 #183

  • Cole11
  • Cole11's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 367
  • Primljenih Zahvalnica: 831
Agonija renoviranja:
Stan je dupleks.
Donje, manje kupatilo sam namenila da bude vesernica: medjutim non-stop se sad oseca smrad iz cevi. U kupatilu ima samo slivnik i otvor/odvod za ves masinu. Vodoinstalater kaze da se oseca iz otvorenih cevi (nema sifona) tj. odvoda, a da je na slivnik stavio neku klapnu.
Pride, ako se oseca iz slivnika, on je po projektu ispod ves masine, znaci nije kao da cu moci da sipam vodu u njega.
Znaci on tvrdi kad instaliramo sve i zatvorimo odvod za masinu, da se to nece osecati.

U gornjem kupatilu su takodje otvorene cevi ali nista se ne oseca.
Da li treba da se zabrinem?
Potezala sam pitanje nekoliko puta.

(Inace keramika resena). :)
Vi ste moje samopouzdanje.
Prostorni planer, al` nisam odustala.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Opšta diskusija o građevinarstvu 07 sep 2021 15:35 #184

  • Emanon
  • Emanon's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 467
  • Primljenih Zahvalnica: 2125
Možda se klapna zaglavila u otvorenom položaju.
Ovakve stvari se privremeno mogu rešiti tako što se obična papirna maramica, papirni ubrus, . . . natopi vodom i time se pokrije slivnik. Sve dok su maramica, ubrus, . . . mokri, vlažni, ništa se neće osetiti iz cevi. Čim se osuše preliješ ih sa malo vode.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cole11

Opšta diskusija o građevinarstvu 07 sep 2021 15:44 #185

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Мислим да Цоле није сигурна у то што мајстор тврди тј. да мирис допире из отворених цеви.
У том случају је иста прича са влажном крпицом (тако да може да се извуче) на крају цеви.
Неповратна клапна би требало да ради посао као и суви сифон.

Јел' знате тачно шта је уграђено?
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cole11

Opšta diskusija o građevinarstvu 07 sep 2021 15:51 #186

  • Cole11
  • Cole11's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 367
  • Primljenih Zahvalnica: 831
Dukelander napisao/la:
Мислим да Цоле није сигурна у то што мајстор тврди тј. да мирис допире из отворених цеви.
У том случају је иста прича са влажном крпицом (тако да може да се извуче) на крају цеви.
Неповратна клапна би требало да ради посао као и суви сифон.

Јел' знате тачно шта је уграђено?
Ovo je tacno moja nedoumica!

Na slivniku na podu (koji ce finalno biti ispod ves masine) je ugradjena ta neprovatna klapna. To izgleda kao neki gumeni cep sa nekim ustascima sa strane. :) Izvinjavam se na opisu. Mene vezano za taj slivnik najvise brine sto on sustinski nikad nece ni primati vodu ni iz cega, ne znam od cega se ocekuje da on bude mokar.

Otvor/odvod za ves masinu je trenutno komplet otvoren.

Nazalost ni do jedne od ovih stvari ne mogu da dodjem, posut je podoliv.
Prostorni planer, al` nisam odustala.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Opšta diskusija o građevinarstvu 08 sep 2021 13:43 #187

  • Cole11
  • Cole11's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 367
  • Primljenih Zahvalnica: 831
Bila sam dosadna kao stenica, iskreno, ali evo, na kraju sam ih naterala sve da mi nadju problem.
Moras da budes uporan i da zvocas da bi nesto uradio inace, na "veruj mi" nista ne moze da se uradi.

Komsije su renovirale kupatilo, njihova solja je vezana za moj slivnik i njihov "novi" geberit je visi od mog slivnika.
Skoro pa nepopravljiva situacija.
Resili smo da cepiramo slivnik kompletno i da se nadamo da mi ves masina nikad nece poplaviti.
Prostorni planer, al` nisam odustala.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Opšta diskusija o građevinarstvu 27 nov 2021 08:59 #188

  • Alibunar
  • Alibunar's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 254
  • Primljenih Zahvalnica: 190
Zavrsio sam renoviranje stana pre 2 meseca i neke stvari mi ne leze pa da li imam osnova da se vijam sa majstorima po vama ili su to "jbg" situacije.

1. Molere sam bas dosta platio i dodao sam da cerupaju zidove i stavljaju mrezicu-lepak po stanu, a ipak se desile neke pukotine na 7-8 mesta, ovo je jedna od tih:
ibb.co/jMBZXkm
Rekao mi je da ce popraviti 3-4 puta, pravi se lud ali ako imam osnova da mu se nakacim zvacu ga sve dok ne dodje.

2. Kod led sijalica se cuje kao da nekad pucketaju "TK" zvuk.
Elektricar kaze da je to normalno i da nema razloga za brigu, ali mi sumnjivo sto nikad kod nikog nisam cuo to pucketanje.

3. Keramicar je stavljao ovaj uzviseni "prag" izmedju tus kabine i ostatka kupatila bez nekog nagiba pa se skuplja voda i kamenac posle tusiranja, ne znam ni koliko smem da trljam taj kamenac jer se ne skida lako, bojim se da se ne skine i fug masa pa krene ne daj Boze u jednom trenutku komsiji da curi ako je to moguce?
ibb.co/yXszbFh
ibb.co/NYyrQ8K
ibb.co/ZLqxfbV

4. Imam duplu sudoperu i cim malo vise bude deterdzenta na sundjeru u prvoj komori gde perem sudove krene da peni u drugoj komori sudopere, tj da izlazi pena na ove male resetkice u gornjem delu, da li je i to normalno?
ibb.co/pfMz63t
Poslednja izmena: 27 nov 2021 09:03 od Alibunar. Razlog: Dopuna
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Opšta diskusija o građevinarstvu 27 nov 2021 13:05 #189

  • prophysio
  • prophysio's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 68
  • Primljenih Zahvalnica: 170
1. Koriscena losa glet masa, nije pravljena dobra proporcija vode i glet mase ili glet masa naneta u tanjem sloju od potrebnog. Takodje, isto postoji mogucnost da ukoliko je prostorija bila hladna tj zidovi bili hladni i sve to odradjeno i da se je prostorija pocela grejati i doslo do pucanja usled povecanja temperature zida.
2. Kod sijalice nije normalno da se cuju bilo kakvi zvuci. Ili je problem u naponu ili sijalici, nesto od ta dva.
4. Sto se tice sudopere, morate pogledati da li je odvod napravljen sa ,,Y,, krakom a ne da je ravno pa da su obe sudopere povezane jedna sa drugom samo ravnom cevi.

Sve info sam Vam dao tako sto su mi pojasnili moji majstori koji su meni renovirali stan pre mesec dana. Pozdrav
M.Sc. therapist of sports medicine
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ranko su ns

Opšta diskusija o građevinarstvu 27 nov 2021 16:42 #190

  • Toni021
  • Toni021's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 170
  • Primljenih Zahvalnica: 126
Postoje li neki nacini (pravni) pomocu kojih se moze naterati neki ugostiteljski objekat koji je u sklopu stambene zgrade da ne izbacuje mirise iz svoje kuhinje direktno na ulicu u visini prizemlja? :(
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: OneLove

Opšta diskusija o građevinarstvu 27 nov 2021 19:52 #191

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
@Toni021
Salji to svim inspekcijama. Tako je jedan kafic na pocetku kod mene imao izduv u visini coveka ali je kasnije morao da sprovede u vertikalu.

@Alibunar probaj sa drugom sijalicom.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Toni021

Opšta diskusija o građevinarstvu 27 nov 2021 20:55 #192

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8416
  • Primljenih Zahvalnica: 35919
Toni021 napisao/la:
Postoje li neki nacini (pravni) pomocu kojih se moze naterati neki ugostiteljski objekat koji je u sklopu stambene zgrade da ne izbacuje mirise iz svoje kuhinje direktno na ulicu u visini prizemlja? :(

Naravno da postoji. Obavestite upravnika stamb. zajednice o problemu i on će krenuti da ga rešava. Samo ću još i napomenuti da je pravda spora, ali dostižna.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Opšta diskusija o građevinarstvu 28 nov 2021 09:13 #193

  • Alibunar
  • Alibunar's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 254
  • Primljenih Zahvalnica: 190
prophysio napisao/la:
1. Koriscena losa glet masa, nije pravljena dobra proporcija vode i glet mase ili glet masa naneta u tanjem sloju od potrebnog. Takodje, isto postoji mogucnost da ukoliko je prostorija bila hladna tj zidovi bili hladni i sve to odradjeno i da se je prostorija pocela grejati i doslo do pucanja usled povecanja temperature zida.
2. Kod sijalice nije normalno da se cuju bilo kakvi zvuci. Ili je problem u naponu ili sijalici, nesto od ta dva.
4. Sto se tice sudopere, morate pogledati da li je odvod napravljen sa ,,Y,, krakom a ne da je ravno pa da su obe sudopere povezane jedna sa drugom samo ravnom cevi.

Sve info sam Vam dao tako sto su mi pojasnili moji majstori koji su meni renovirali stan pre mesec dana. Pozdrav

Hvala puno!

1. Bukvalno znam da su ti moleri smecari ali videcu da li da im se nakacim da se vrate da to poprave, dusa me boli sto sam sve lepo renovirao i ima te pukotine(nije da je nova zgrada pa da je ulegnula ili nesto)
2. Nove su sijalice, ne znam da li je do napona ali ga necu zvati da mi busi nesto ponovo, ako se nesto sjebe nakacicu se i njemu.
4. Okrenuo sam slavinu u drugu komoru pa cu pratiti, deluje mi da jeste Y.

Neverovatno je i kad uredno sve platis ne dobijes minimalan kvalitet..
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Opšta diskusija o građevinarstvu 02 jan 2022 20:33 #194

  • Teki
  • Teki's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 131
  • Primljenih Zahvalnica: 590
Da li neko ima iskustvo življenja u kućama (ili stanovima) koji su građeni od prefabrikovanih elemenata (kao InoBačkine zgrade po Novom naselju)?

Elem, brat planira da radi kuću na taj način (sistem ključ u ruke, mislim da je "Anđelković gradnja", ali nije to toliko ni bitno) i to u Zrenjaninu.

Međutim, neko mu je rekao da u takvim objektima često postoji problem sa signalom mobilne telefonije, WiFi signalom, da generalno odzvanja zvuk i tome slični problemi.

Pa ako neko ima iskustva s tom vrstom gradnje, svaka informacija bi nam značila.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Opšta diskusija o građevinarstvu 02 jan 2022 21:42 #195

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Jel si ikada razmisljao o pasivnoj kuci?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Opšta diskusija o građevinarstvu 03 jan 2022 07:15 #196

  • cee2
  • cee2's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 22
  • Primljenih Zahvalnica: 17
@teki
ako nije tajna, kolika je cena po kvadratu?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Opšta diskusija o građevinarstvu 03 jan 2022 11:57 #197

  • Teki
  • Teki's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 131
  • Primljenih Zahvalnica: 590
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Jel si ikada razmisljao o pasivnoj kuci?

Brat planira ovu gradnju, ne ja, ali u moru opcija i informacija koje mi je prićao, nije spominjao ovu varijantu.
Da li znaš nekog ko radi to u Srbiji po sistemu ključ u ruke (zbog stambenog kredita)?

cee2 napisao/la:
@teki
ako nije tajna, kolika je cena po kvadratu?
Nema još konačnu računicu, jer još nisu izabrali keramiku i slično, ali grubo 80.000e za 180 kvm.
Poslednja izmena: 03 jan 2022 11:58 od Teki.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Opšta diskusija o građevinarstvu 10 jan 2022 14:10 #198

  • Toni021
  • Toni021's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 170
  • Primljenih Zahvalnica: 126
Moze preporuka za molere na pp?

I da li uopste kreciti pre toplijeg vremena ili sacekati prolece?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Opšta diskusija o građevinarstvu 10 jan 2022 14:50 #199

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Toni021 napisao/la:
Moze preporuka za molere na pp?

I da li uopste kreciti pre toplijeg vremena ili sacekati prolece?

Ако се ради у грејаном простору, може.
Ако не, сачекати пролеће.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Toni021

Opšta diskusija o građevinarstvu 06 feb 2022 22:26 #200

  • Toni021
  • Toni021's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 170
  • Primljenih Zahvalnica: 126


Treba mi pomoc, susac je non stop veoma veoma blago mlak, toliko da jedva osusi peskir za 24h, a kupatilo uvek hladno. Kada odvrnem ventil gore levo, voda jedva da i izlazi iz njega, za razliku od radijatora gde siba mlaz. Da li je problem do povezivanja susaca, do susaca, do investitora? Stan je novogradnja i susac bi trebalo da je nov onda. Imate li neku ideju sta je moguci problem? Ulazna temp vode od toplane u stan je 45 stepeni trenutno, a radijatori su znatno topliji od susaca.

Edit, investitor me ubedjuje da je to ok da se jedva ugreje susac..
Poslednja izmena: 06 feb 2022 22:38 od Toni021.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru