Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Javni gradski i Taxi prevoz

Javni gradski i Taxi prevoz 30 mar 2023 12:43 #1481

  • mmirkovic
  • mmirkovic's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Рођени Новосађан
  • Poruka: 290
  • Primljenih Zahvalnica: 1005
Стварно смо дно дна! Нормалан свет улаже у јавни градски саобраћај, даје му приоритет, само се овде подстичу људи да иду колима у сам центар града. Ми све радимо контра. Како смо кренули у рикверц стићемо полако до пећинског доба. :dunno:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Gari, saleamns

Javni gradski i Taxi prevoz 30 mar 2023 13:21 #1482

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
miki_NS napisao/la:
Ja sam poodavno odustao od njih / ili bicikl kad je lepo, ili auto. Nažalost oni osim povremene nabavke novih autobusa ama baš ništa nisu radili da unaprede prevoz. Recimo uveli su elektronske kartice i validatore - i šta njima validiraju - mesečne kartice.
Zašto nije uvedena vremenska karta od 45 min ili 1h pa da ja mogu da uđem u jedan autobus koji prvi naiđe i presednem na nekoj raskrsnici na bilo koji drugi koji me vozi do destinacije, a ne da sam prinuđen da čekam liniju koja ide najbliže početku i kraju puta. Zašto na elektronskim karticama ne postoji mogućnost dnevne karte, zašto nema mogućnosti da su te kartice sa novčanom nadopunom, uplatim i trošim kako se vozim. Ništa od toga nisu uradili.
Još su i proređivali linije, a ovo sad je otprilike usmereno na to da većina ljudi batali prevoz. Sa ovako proređenim linijama presedanje postaje besmisleno, čak i za one sa mesečnim karticama.
Bilo bi vrlo zanimljivo pogledati statistiku zaposlenih (ukupno i vozača) pre jedno 20 godina i sada i ukupan broj polazaka koji su ostvarivani tada i sada.
Umesto da teže ka tome da ljudi prihvate dobar gradski prevoz i odustanu od automobila po gradu, oni rade suprotno - čine ga sve nepovoljnijom opcijom.

Takav sistem vremenskih elektronskih uplata sa mogućnošću presedanja su najavili, samo ja mislim da je to u Novom Sadu nepotrebno. U Beogrdu ljudi presedaju, ovde mnogo manje. A što se tiče vozača, njih nema. Otišli su da voze po inostranstvu, lično znam neke koji sad voze autobuse u Nemačkoj. Moguće je da se zato smanjuje broj linija,m zato što nema ko da ih vozi.
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak, saleamns

Javni gradski i Taxi prevoz 30 mar 2023 22:43 #1483

  • Billy
  • Billy's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 767
  • Primljenih Zahvalnica: 1527
Pa kad sa platom vozača političari ne mogu da se slikaju, a sa novim autobusom mogu. I da ugovore proviziju. Videli od preCednika. Kupuje avione, a nema pilote
Što kupuju autobuse kada nema ko da ih vozi? Ili što umesto 50, ne kupe 25 autobusa, a za ostatak novca povecaju plate?
Poslednja izmena: 30 mar 2023 22:54 od Billy.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Javni gradski i Taxi prevoz 31 mar 2023 01:58 #1484

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 647
  • Primljenih Zahvalnica: 652
Nema veze. Nije bitno što ću dvojku čekati duže, biće mi toplo oko srca jer je displej na ćirilici.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, Buck, kasko, Yokai, Duja, tetris, TurboMaximus, RM77, eegor84, saleamns, toxxic

Javni gradski i Taxi prevoz 31 mar 2023 21:30 #1485

  • vladulns
  • vladulns's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 628
  • Primljenih Zahvalnica: 2914
Lako i brzo do Super Vera od sada i uz pomoć gradskog prevoza - Linija 17 produžava trasu do Super Vera od 1. aprila

Kako je najavilo Javno gradsko saobraćajno preduzeće "Novi Sad", menja se deo trase linije 17 (BIG -Centar - Železnička stanica - BIG), koja se Putem Novosadskog partizanskog odreda, Industrijskom i Partizanskom ulicom produžava do supermarketa "Super Vero".

Linija 17 kretaće se iz jednog smera od centra grada, preko železničke stanice do supermarketa "Super Vero" i tržnog centra "Big", i iz drugog smera od tržnog centra "Big" do supermarketa "Super Vero" i nazad do centra.

www.mojnovisad.com/vesti/lako-i-brzo-do-...-aprila-id53366.html
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, Duja, Blavak, TicaNs

Javni gradski i Taxi prevoz 02 apr 2023 09:01 #1486

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8410
  • Primljenih Zahvalnica: 35891
Linija 7V?

Da li je moguće da baš uvek mora nešto da se zabrlja? Nije jedino vozilo koje sam video. Ima, mislim više vozila sa ovakvim označavanjem ove linije, a video sam i jedno vozilo na liniji 11V.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, Duja, valjan, saleamns, toxxic, BigHead

Javni gradski i Taxi prevoz 02 apr 2023 15:23 #1487

  • BigHead
  • BigHead's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 83
  • Primljenih Zahvalnica: 548
Danas prolazim Stražilovskom i vidim da na displeju jednog autobusa piše "Turkey". Pomislih, jeste da su proredili te linije, ali su ih zato bogovski produžili.
Poslednja izmena: 02 apr 2023 15:27 od BigHead.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Duja

Javni gradski i Taxi prevoz 02 apr 2023 19:21 #1488

  • valjan
  • valjan's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 2332
neusatz! napisao/la:
Takav sistem vremenskih elektronskih uplata sa mogućnošću presedanja su najavili, samo ja mislim da je to u Novom Sadu nepotrebno. U Beogrdu ljudi presedaju, ovde mnogo manje.

Pa kako ljudi da presedaju kada svi autobusi koji prolaze nekim stajalištem dođu u isto vreme, i onda 15-ak minuta nema nijednog. Plus što se većina linija ukršta u centru ili kod Ž. stanice, tako da se u većini varijanti voziš bespotrebno desetak minuta tamo-amo i onda ti je isplativije da "presečeš" nekim alternativnim načinom i zaboraviš na bus. I ono što je ključno za efikasno presedanje, ne postoji precizna satnica dolazaka na pojedina stajališta, tako da ako se ne voziš redovno nekom linijom nemaš pojma kada će autobus doći na neko stajalište i kada možeš da očekuješ naredni (ovo nije SF, takve stvari sam viđao širom Evrope još pre 20-25 godina i u mnogo većim gradovima od NS, bez obzira na gužvu u saobraćaju mogao si da naviješ časovnik po autobusu).
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: neusatz!, Duja, Direktor, Blavak, mel

Javni gradski i Taxi prevoz 04 apr 2023 00:52 #1489

  • SlanaBara
  • SlanaBara's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 112
  • Primljenih Zahvalnica: 379
Генијални директор ЈГСП-а. Њему је лето иако су температуре једноцифрене, а можда уђу и у минус. Осим географије, не иде му ни математика па не види да је по овом пролећном реду вожње мање полазака него по прошлогодишњем летњем, а прошлогодишњи пролећни да и не спомињем.


А последица генијалности је ово: www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/336657/V...e-ni-da-se-udje.html
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Yokai, valjan

Javni gradski i Taxi prevoz 04 apr 2023 11:09 #1490

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
SlanaBara napisao/la:
Генијални директор ЈГСП-а. Њему је лето иако су температуре једноцифрене, а можда уђу и у минус. Осим географије, не иде му ни математика па не види да је по овом пролећном реду вожње мање полазака него по прошлогодишњем летњем, а прошлогодишњи пролећни да и не спомињем.


А последица генијалности је ово: www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/336657/V...e-ni-da-se-udje.html
Instant vidimo i posledice

www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/336657/V...e-ni-da-se-udje.html

A napolju trenutno veje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Javni gradski i Taxi prevoz 04 apr 2023 11:34 #1491

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Ja sam juce usao u sedmicu, sa Z stanice na Naselje, retko koristim bus, evo ovo mi je bio prvi put posle 3 godine, Jedva sam usao u bus....
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Javni gradski i Taxi prevoz 12 apr 2023 13:08 #1492

  • vladulns
  • vladulns's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 628
  • Primljenih Zahvalnica: 2914
Градоначелник дао налог да се врати стари ред вожње

То је најавио градоначелник Новог Сада Милан Ђурић, и објаснио да је због многобројних притужби грађана, градском превознику дат налог да повећа број полазака.

Градоначелник је рекао и да ће тражити ревизију реда вожње, јер ситуација на терену није баш таква као што из ЈГСП-а тврде, те да надлежни из тог предузећа нису упознати с тим како која линија функционише. Као пример за то Ђурић је навео да у јутарњим часовима за Сремске Карловце саобраћају дупли (хармоника) аутобуси, у којима се возе по два путника. Како је рекао не мора се укидати линија, али могу се увести мањи аутобуси.

Откако је редуковани ред вожње почео да се примењује грађани се жале да се дешавало да једва успевају да уђу у аутобус, поготово у шпицу, те да се у возлима ГСП-а осећају као сардине у конзерви.

www.dnevnik.rs/novi-sad/gradonacelnik-da...red-vozne-12-04-2023

www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/337506/P...biti-preispitan.html
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Yokai, Duja, Blavak, Gari, Djordje Cvarkov, valjan, TicaNs

Javni gradski i Taxi prevoz 12 apr 2023 18:08 #1493

  • Nicisy1
  • Nicisy1's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 747
  • Primljenih Zahvalnica: 2920
vladulns napisao/la:
као што из ЈГСП-а тврде, те да надлежни из тог предузећа нису упознати с тим како која линија функционише

Па ко је упознат ако они нису? :nuts:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, Yokai, Blavak, Djordje Cvarkov, valjan

Javni gradski i Taxi prevoz 13 apr 2023 18:52 #1494

  • vladulns
  • vladulns's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 628
  • Primljenih Zahvalnica: 2914
ЈГСП „Нови Сад“ по старом реду вожње од 18. априла

ЈГСП „Нови Сад“ обавештава путнике да ће на основу Закључка градоначелника Новог Сада аутобуси од 18. априла саобраћати по реду вожње који је био актуелан до 31. марта.

www.dnevnik.rs/novi-sad/jgsp-novi-sad-po...18-aprila-13-04-2023
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, Yokai, Blavak, valjan, TicaNs

Javni gradski i Taxi prevoz 21 apr 2023 22:32 #1495

  • nemanja031
  • nemanja031's Avatar
  • Na mreži
  • Zidar
  • Poruka: 52
  • Primljenih Zahvalnica: 24
Pokvario se BMC 1050, nije hteo da krene sa stajališta jedno 5-10 minuta i vozač pustio putnike da izađu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Javni gradski i Taxi prevoz 22 apr 2023 19:20 #1496

  • Conecto
  • Conecto's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 80
  • Primljenih Zahvalnica: 419
Novi električni Solarisi za JGSP na putu ka Srbiji.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, Yokai, sergio-m, mrnjavi, Duja, TurboMaximus, sasar, Blavak, Djordje Cvarkov, valjan, Otis.Driftwood.Ressurected, mel, vladulns, mmirkovic

Javni gradski i Taxi prevoz 06 maj 2023 12:19 #1497

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Jos jedan autobus u dimu

www.instagram.com/p/Cr5audNAhiE/?hl=en
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Javni gradski i Taxi prevoz 13 maj 2023 21:31 #1498

  • nemanja031
  • nemanja031's Avatar
  • Na mreži
  • Zidar
  • Poruka: 52
  • Primljenih Zahvalnica: 24
Kada bi trebali da stignu novi Solarisovi busevi, već duže vreme su na carini u Beogradu?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Javni gradski i Taxi prevoz 14 maj 2023 17:45 #1499

  • Conecto
  • Conecto's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 80
  • Primljenih Zahvalnica: 419
Busevi su spremni za isporuku nego JGSP kasni sa poslom sa punjačima. Rade se trenutno intenzivno, kontam da će završiti za max dve nedelje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Javni gradski i Taxi prevoz 14 maj 2023 18:06 #1500

  • nemanja031
  • nemanja031's Avatar
  • Na mreži
  • Zidar
  • Poruka: 52
  • Primljenih Zahvalnica: 24
Hvala ti. Primetio sam da su u garaži JGSP-a počeli da montiraju neke stubove, uz ogradu na strani uz kneza Miloša, jesu li to stubovi za punjače ili prave neke nadstrešnice?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru