Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Javni gradski i Taxi prevoz

Re:Javni gradski i Taxi prevoz 19 okt 2019 17:28 #1121

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8393
  • Primljenih Zahvalnica: 35780
Danas, oko 14.30 kod Limanske pijace.



Sent from my moto e5 using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Javni gradski i Taxi prevoz 19 okt 2019 18:17 #1122

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4856
  • Primljenih Zahvalnica: 7912
Aleksa083 napisao/la:
Pozdrav, novi sam na forumu, a već duže vreme ga pratim, baš ovu temu, jer sam dosta vezan za gradski javni prevoz. Već drugo vreme razmišljam, koliko nam je GSP u očajnom stanju. Ali nešto što sam primetio dosta, je to kako i koliko su linije u gradu (ne)organizovane. Počevši od toga da Veternik, treba du bude u prvoj zoni, do toga da imamo samo jednu noćnu gradsku liniju, smislio sam neke ideje o promeni postojećih, i uvođenje novih linija.
1: Klisa-Telep /OŠ Jožef Atila/<br>
2: Novo Naselje-Satelit-centar<br>
3: Detelinara-Petrovaradin<br>
3A: Sajlovo /Novo Groblje/- Pobeda<br>
4: Liman IV-Ž. Stanica<br>
5: Avijatičarsko Naselje-Temerinski put<br>
5N: Ž. Stanica-Najlon Pijaca<br>
6: Adice-Podbara<br>
6A: Adice-Veternik<br>
7a: N. Naselje-Ž. Stanica-F. Pijaca-Liman-N. Naselje<br>
7b: N. Naselje-Liman-F. Pijaca-Ž. Stanica-N. Naselje<br>
8: N. Naselje-Liman I<br>
9: N. Naselje-Petrovaradin<br>
10: Sajlovo-Petrovaradin<br>
11a: Ž. Stanica-Bolnica-Liman-Ž. Stanica<br>
11b: Ž. Stanica-Liman-Bolnica-Ž. Stanica<br>
12: centar-Telep-N. Naselje<br>
13: Detelinara-Grbavica-Univerzitet<br>
14: centar-Sajlovo /Novo Groblje/<br>
15: Liman IV-Temerinski put<br>
16a: Klisa-Mišeluk-Petrovaradin-Klisa<br>
16b: Klisa-Petrovaradin-Mišeluk-Klisa<br>
17: Detelinara-Telep<br>
18: Sajlovo /Novo Groblje/-Liman I<br>
19: Veternik-N. Naselje-Petrovaradin<br>
20: Adice-ind. zona sever<br>
20E: centar-pristanište-centar<br>
21: Trg Republike-Naftagas-Šangaj<br>
21L: Trg Republike-ind. zona jug<br>
22: Novo Naselje-Temerinski Put<br>
25: Veternik-Temerinski Put<br>
26: Avijatičarsko naselje-centar-Lesnina<br>
27: Nova Detelinara /Branka Bajića/-Podbara<br>
29: Veternik-Liman I /Šrand/<br>
30: Trg Republike-Vojinovo<br>
31: Ž. Stanica-Kamenički put-Čardak<br>
31L: Čardak-Petrovaradin /Tekije/<br>
40: Ž. Stanica-Bocke<br>
41: Novo Naselje-Paragovo<br>
42: Temerinski put-Mošina Vila<br>
43: Ž. Stanica-Popovica<br>
44: Sajlovo-Bocke<br>
50: Ž. Stanica-Veternik-Sajlovo-Ž. Stanica<br>
51: centar-Veternička Rampa<br>
52: centar-Rimski Šančevi<br>

Pozdrav,
Evo ja citiram post da ne bi prvi post ostao nepročitan.

Dobrodošao.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Javni gradski i Taxi prevoz 19 okt 2019 19:06 #1123

  • neobuscitta
  • neobuscitta's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 548
  • Primljenih Zahvalnica: 1626
@Blavak
Ehh, zašto nisam bio u blizini... :D

@Aleksa083
Pozdrav i dobrodošao. :) Vidim da ima tu kreativnih predloga, ali bih mogao da zamerim to što ne koristiš ustaljeni sistem numeracije linija. Ista prva cifra ti stoji na liniji za Rimske šančeve (sever) i Veternik (zapad). Takođe, zamerio bih korišćenje beogradskog slova L za "lokal", jer ne označava jednoznačno da je u pitanju skraćena linija. :)

Generalno, mislim da je označavanje linija u javnom prevozu malo neefikasno i nelogično. Sistem koji je odavno uspostavljen je lak za razumevanje, ali su ga narušila ubacivanja novih linija i kreirala haos. Daću par primera:
6A - Linija koja samo deli okretnicu sa linijom 6, osim toga nikakve veze nema
10, 15, 16 - Radničke linije čiji su brojevi izmešani sa gradskim linijama
18 - Noćna linija koja se svojim označavanjem ne razlikuje od ostalih i potpuno je ravnopravna sa dnevnim linijama na stajališnim stubovima. Idealno N1, mada ne znam koliko bi se vlast složila. :D
24JS, 42JS - Seriously?
68 - Jedina linija koja je označena sa cifrom 6 a saobraća preko Mosta slobode. Sve druge linije sa ovom cifrom (60-64, 69) idu preko Varadinske duge. Idealno, ova linija bi trebalo da ponese broj 70, eventualno 73.
70, 75, 82, 83 - Ostavljene rupe ukidanjem starih linija
73 - Linija 74 koja ne ide skroz do Popovice već se okreće na Mošinoj vili. Kada bi se bolje koristili displeji na autobusima, ovo bi bila linija 74 a ispis bi bio 74 MOŠINA VILA, umesto 74 POPOVICA.
80 - Možda i najčudniji primer u Sremu. Pošto je između 79 i 81, očekuje se da bi ova linija išla do negde između Čerevića i Banoštora, a zapravo se okreće u centru Beočina.
81 - U suštini skraćena linija 84. Videti pod 73.

Za jedan ozbiljniji reset, mislim da bi noćne linije trebalo da ponesu prefiks N, a radničke da se obeležavaju brojevima preko 100, na primer. Takođe, ovo lupetanje sa kačenjem slova, koja negde znače nešto a negde ne(npr. 2S je bila do Satelita, ali 71A obeležava Institut) je krajnje neozbiljno. Varijacije linija bi trebalo da nose samo A, B, C uz brojeve i kraj.

U poslednje vreme razmišljam najviše o presecanju sedmice na dve linije, i njihovoj integraciji sa četvorkom.Telep, a ponajviše BPP, se užurbano grade a nepouzdana linija koja služi svemu ima katastrofalan takt (12/13 minuta u špicu) i ulazi u sve moguće gužve. Moj predlog u ovoj situaciji je da se formiraju dve Metrobus linije (zglobni autobusi, ulaz na sva vrata, prioritet u saobraćaju) i otvore novi tokovi. Zbog konzistentnosti, liniju 8 bih ovde preimenovao u M3.

M1 Novo Naselje - Bulevar patrijarha Pavla - Bulevar cara Lazara - Univerzitet - Centar - Futoška pijaca - Železnička stanica
M2 Liman IV - Narodnog fronta - Univerzitet - Centar - Futoška pijaca - Železnička stanica - Kornelija Stankovića - Vojvode Stepe - Slobodana Jovanovića - Jovana Dučića - Novo Naselje

Obe linije bi imale takt od 10 minuta ceo dan, što iziskuje ukupno 20 zglobnih autobusa. Trenutno, linije 4 i 7 u špicu imaju samo 12 vozila. Red vožnje bi bio uređen tako da od železničke stanice postoji veza do centra i univerziteta na svakih pet minuta. Ovime bi se, takođe, bolje zadovoljile potrebe Telepa, Limana i Grbavice za javnim prevozom. Uz fizički izdvojene trake na Bulevaru cara Lazara, Jevrejskoj i Bulevaru oslobođenja, linije bi postale pouzdane, a samim tim i atraktivne.
Poslednja izmena: 19 okt 2019 19:07 od neobuscitta.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Djordje Cvarkov, Eldarion

Javni gradski i Taxi prevoz 19 okt 2019 20:22 #1124

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8393
  • Primljenih Zahvalnica: 35780
neobuscitta napisao/la:
@Blavak
Ehh, zašto nisam bio u blizini... :D

Da pomogneš vozaču da utvrdi odakle mu kulja dim u kabinu? Sad sam shvatio da se baš ne vidi najbolje na fotki. Vozilo se zaustavilo i kada je vozač otvorio vrata iztašao je beli dim (ovo što se vidi kao izmaglica na fotki). Za dimom izleće i vozač, trči do motorskog prostora, obilazi vozilo, zagleda svuda, zove telefonom i dok razgovara,obilazi vozilo i spolja i iznutra. Dim izlazi i dalje, al samo iz unutrašnjosti. Sve opisano sam kratko posmatrao, najviše minut, onda sam otišao svojim putem, a šta se događalo sa vozilom, ne znam. Dodaću da nisam osetio miris dima koji je izlazio, te bih samo pretpostavio da je možda u pitanju sistem za hlađenje, narodski rečeno prokuvao.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Javni gradski i Taxi prevoz 19 okt 2019 21:37 #1125

  • neobuscitta
  • neobuscitta's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 548
  • Primljenih Zahvalnica: 1626
Pre će biti da su neke instalacije. Iza vozača, ako dobro vidim dim, se nalazi razvodna kutija sa osiguračima. Sreća pa se završilo bez posledica.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Javni gradski i Taxi prevoz 20 okt 2019 00:55 #1126

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2658
  • Primljenih Zahvalnica: 3036
Ako je beli dim, verovatno je struja. Poznato je da elektronika radi na beli dim. Kada beli dim izađe, elektronika više ne radi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mlata, Blavak, Eldarion

Javni gradski i Taxi prevoz 22 okt 2019 16:12 #1127

  • Aleksa083
  • Aleksa083's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 16
  • Primljenih Zahvalnica: 18
Da li neko zna kada dolazi 13 solo Mercedes-ovih autobusa, a kada jos 30?
Poslednja izmena: 22 okt 2019 16:21 od Aleksa083.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Javni gradski i Taxi prevoz 22 okt 2019 18:57 #1128

  • neobuscitta
  • neobuscitta's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 548
  • Primljenih Zahvalnica: 1626
Prvi lot u narednih par nedelja. Ostatak u januaru, ako se ne varam. :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Javni gradski i Taxi prevoz 26 okt 2019 13:26 #1129

  • volvob10maneobus790
  • volvob10maneobus790's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 27
  • Primljenih Zahvalnica: 33
Dok ne stignu Mečke tu Ikače i Volvoi











Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
Poslednja izmena: 27 okt 2019 12:07 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Re:Javni gradski i Taxi prevoz 26 okt 2019 15:45 #1130

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4919
  • Primljenih Zahvalnica: 9925
Da li je moguće da ovo šalju za Futog?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Javni gradski i Taxi prevoz 26 okt 2019 18:46 #1131

  • SlanaBara
  • SlanaBara's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 112
  • Primljenih Zahvalnica: 379
Na linijma 54 i 55 ima svega - solo, zglobni i midibus. Na 54 sam vikendom viđao i minibus.

Inače, mislio sam da je svaki dan na istom polasku ista vrsta vozila, ali izgleda ni to nije pravilo. Npr. na liniji 73 ujutru u 07:20 nekad bude solo, a nekad midibus. Ne bi taj midibus bio problematičan da sedmica ima pristojan interval (a ne interval 13 minuta u jutarnjem špicu). Ovako se ljudima ne čeka sedmica pa se guramo kao sardine u midibusu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko

Re:Javni gradski i Taxi prevoz 27 okt 2019 07:15 #1132

  • neobuscitta
  • neobuscitta's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 548
  • Primljenih Zahvalnica: 1626
kasko napisao/la:
Da li je moguće da ovo šalju za Futog?
Na 54 su vikendom midibusi redovno. :)

Nešto mi govori da rasporedžije ne prave razliku između novih Feniksa i solo autobusa. Video sam da ih puštaju čak do Čerevića. Jest' da su veći od Kapena, ali opet nisu ni blizu solo autobusa. :dry:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Javni gradski i Taxi prevoz 29 okt 2019 08:06 #1133

  • Aleksa083
  • Aleksa083's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 16
  • Primljenih Zahvalnica: 18
Ove Feniksbuse šalju gde stignu, ponašaju se kao da su solo.
Baš na liniji 54, koju je Kasko uslikao, sam bio ja, baš na tom polasku u tom busu. Negde kod higijenskog zavoda, u tom Feniksbusu je prvo otkazao ceo sistem, i autobus se odjednom ugasio. Da bi mu se negde kod satelitske pijace, pokvarila vrata pa su putnici sve do Veternika (gde sam ja izašao, ne znam za dalje) morali ručno da otvaraju vrata. Bio je jedan čovek koji je non-stop držao vrata kako bi putnici mogli da izađu na stanici. Nedavno sam u istom danu video dva puta #997 i nije mu radio displej, već je morao da nosi one prastare kartone. Jel moguće da se već tako kvare???
Poslednja izmena: 29 okt 2019 08:08 od Aleksa083.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Javni gradski i Taxi prevoz 30 okt 2019 16:51 #1134

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8393
  • Primljenih Zahvalnica: 35780
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:


Ipak je priprema terena, Po ovom vidim da ce tu prosirivati traku za autobus.

Nisam bio u pravu, zasad.


Isto je i u M. Gorkog. Izgleda da menjaju nadstrešnice po gradu.



Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, limanac, mrnjavi, Duja

Javni gradski i Taxi prevoz 31 okt 2019 09:01 #1135

  • sergio-m
  • sergio-m's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1232
  • Primljenih Zahvalnica: 1641
^^ it looks pretty cheap --slicne u bg su naravno lepse i kvalitetnije...jbg prestonica...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Javni gradski i Taxi prevoz 31 okt 2019 11:17 #1136

  • ChobbyNS
  • ChobbyNS's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 125
  • Primljenih Zahvalnica: 68
Juče sa ženom hteo da svratim do trafike da nešto kupimo i onda skontamo da dosta tih trafika što su bile na buskim stanicama nema više.
Jel zna neko zašto su uklonjene?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Javni gradski i Taxi prevoz 31 okt 2019 11:40 #1137

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2658
  • Primljenih Zahvalnica: 3036
A zašto nemaju paravan?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Javni gradski i Taxi prevoz 31 okt 2019 19:43 #1138

  • Aleksa083
  • Aleksa083's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 16
  • Primljenih Zahvalnica: 18
Postavljaju se nove stanice u celom gradu. Na leto su prvo krenuli sa Futogom i Veternikom. Zatim su ih postavili na novom Sentandrejskom bulevaru pa na bulevaru Bate Brkića. Pa su onda redom krenuli u gradu. Trenutno je okk 30% stajalista zamenjeno za nove, a planira se da se postave sva nova stajalista . A sto se tice trafika, one su uklonjene jer više ni ne rade (stara stajalista bice nesto duze na pojedinim mestima samo zbog trafika koje su fiktirane sa nadstrešnicom.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Javni gradski i Taxi prevoz 31 okt 2019 22:46 #1139

  • Erebus
  • Erebus's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 316
  • Primljenih Zahvalnica: 758
ChobbyNS napisao/la:
Juče sa ženom hteo da svratim do trafike da nešto kupimo i onda skontamo da dosta tih trafika što su bile na buskim stanicama nema više.
Jel zna neko zašto su uklonjene?

Zato jer MojKiosk i CornerKiosci samo još u moju dnevnu sobu nisu postavljeni.
Poslednja izmena: 31 okt 2019 22:47 od Erebus.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Duja, lanens, mlata, Djordje Cvarkov

Javni gradski i Taxi prevoz 02 nov 2019 18:04 #1140

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
BUDUĆNOST PREVOZA: Da li “CarGO” stiže i u Novi Sad?

Alternativni taksi prevoznici, koji dosta jeftinije voze putnike, uskoro bi trebalo da stignu u Novi Sad. Naime, kompanija „CarGO”, koja posluje na teritoriji Beograda i omogućava zakazivanje prevoza preko aplikacije, zainteresovana je da svoj angažman proširi i na naš grad, piše Dnevnik. Time bi građani imali priliku da se u njihovim automobilima voze po cenama koje su niže 15 do 20 odsto preko dana, odnosno 30 do 40 odsto noću jer se njihova tarifa određuje isključivo po unapred izmerenoj relaciji.

Iz marketinga kompanije „CarGO” navodi da se ovaj prevoz plaća kao i svaka druga online kupovina, a nikako gotovinom.

Dodala je da svi njihovi vozači prolaze psihološke testove, testove poznavanja grada i osiguranje putnika u vozilu, odnosno, sva pravila o prevozu putnika koji moraju da se poštuju.

„CarGO” ne posluje kao dispečer pa nalikuju američkoj kompaniji „Uber”. Nema telefonskog kontakta između klijenata i zaposlenih, već se u aplikaciju unosi lokacija s koje se polazi kao i adresa na koju građani žele da se prevezu. Aplikacija procenjuje vrednost usluge pa se unapred zna koliko će koštati ta vožnja i vidi putanja kojom će vozač ići. Vozač koji je najbliži putniku koji je zatražio uslugu dolazi na njegovu adresu i vozi na željeno odredište.

Ovakva vrsta prevoza bi mogla ugroziti poslovanje taksista.

U Beogradu „CarGo“ trenutno raspolaže sa velikim brojem vozila, a svoje poslovanje su već proširili na Podgoricu i Zagreb i još evropskih gradova. Osim dolaska u Novi Sad, u planu im je i širenje poslovanja u druge gradove.
nsuzivo.rs/novi-sad/buducnost-prevoza-da...o-stize-i-u-novi-sad
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie, Yokai, Duja, sasar, Blavak, valjan, Eldarion
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru