Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: "NS bike" i biciklizam u gradu

"NS bike" i biciklizam u gradu 20 maj 2020 14:33 #561

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3831
  • Primljenih Zahvalnica: 8962
"Po ovom pitanju komuniciramo sa inženjerima u Upravi za građevinsko zemljište i investicije.
Ono što je traženo i pre izrade projekta, još na izmenama planske dokumentacije je da se staza odmakne za najmanje metar od postojeće linije gde god je to moguće, što je i urađeno. "
Prepiska sa Markom iz NSBI

Takodje planira se i "legalizovanje" voznje biciklom kroz trg slobove, pozorisni trg i kralja Aleksandra po zavrsetku rekonstrukcije.

Ja bih takodje uveo regulativu da biciklisti smeju da se voze kroz pesacku zonu do recimo 10 ujutru kada nema guzve u centru. Ja sam biciklista i kada idem kroz centar (osim kroz njegosevu i modene) sidjem sa njega i guram ga dok vecina samo ceka da budu kaznjeni.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

"NS bike" i biciklizam u gradu 20 maj 2020 14:35 #562

  • Emanon
  • Emanon's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 463
  • Primljenih Zahvalnica: 2100
Mene interesuje kako to korenje platana podiže samo biciklističku stazu i trotoar, nikada kolovoz.

Da se ja pitam, nasuo bih metar zemlje na biciklističku stazu, na tom nasipu napravio novu stazu i rešio problem penjanja kolima i parkiranja na istu. Pa se voziš biciklom onako gospodski, sa visine.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: nsns

"NS bike" i biciklizam u gradu 20 maj 2020 22:20 #563

  • gibanica
  • gibanica's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 165
  • Primljenih Zahvalnica: 620
Jako opasan deo bez ograde..odavde pa ka mostu jedno 80-100m.

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1

"NS bike" i biciklizam u gradu 21 maj 2020 10:06 #564

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3831
  • Primljenih Zahvalnica: 8962
Jeste opasan, ali sam se toliko puta vozao da nisam video nikada neku nesrecu
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: prophysio, nsns

"NS bike" i biciklizam u gradu 21 maj 2020 14:13 #565

  • Erebus
  • Erebus's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 316
  • Primljenih Zahvalnica: 758
Meni je čak veća frka kad prolazim pored te ograde da je ne zakačim kormanom, naročito od skoro kad sam prešao sa 620 na 720mm.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

"NS bike" i biciklizam u gradu 21 maj 2020 15:50 #566

  • gibanica
  • gibanica's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 165
  • Primljenih Zahvalnica: 620
Meni se desilo da mi je ona trokolica koju iznajmljuju isla u susret i tocak mi zapao za ivicnjak..bas na tom delu..ali sam se zaustavio.
Poucen time sam okacio sliku
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

"NS bike" i biciklizam u gradu 21 maj 2020 17:15 #567

  • Erebus
  • Erebus's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 316
  • Primljenih Zahvalnica: 758
Moja devojka je pre par godina imala sličnu situaciju sa tim taljigama, pa se prosula u travnjak.
Ne znam u koju kategoriju vozila to sranje spada, ali mu definitivno nije mesto na bici stazi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Eldarion

"NS bike" i biciklizam u gradu 21 maj 2020 19:00 #568

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Posebno kada ga uzmu pijane budale
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Eldarion

"NS bike" i biciklizam u gradu 21 maj 2020 19:10 #569

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3831
  • Primljenih Zahvalnica: 8962
Ne zna se red. Na biciklistickoj stazi trce dzogeri a na trim stazi setaju penzioneri i ne znam sta me vise nervira posto sam i trkac i biciklista. Ne trcim po biciklistickoj stazi a na trim stazi moram zig zag svakih 5 sekundi. Nekada popizdim i samo odem na Index biciklom pa trcim dosadne krugove, ali makar se tamo zna red i postoji neka disciplina.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Brane, Eldarion, nsns

"NS bike" i biciklizam u gradu 22 maj 2020 18:31 #570

  • Erebus
  • Erebus's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 316
  • Primljenih Zahvalnica: 758
"Mislim da je Novi Sad geografski idealan za to i svakako je u trendu zaštita životne sredine i zdraviji način života. Ulagaćemo. Ide i veliki projekat Novi Sad - Beograd, staza uz stari put koji je Vlada stavila u agendu rada, a radimo stazu od Bečega do Futoga. Sad nas čeka spajanje Futoga sa Telepom i Telepa sa Limanom. Nažalost, imamo probleme u samom gradu gde su drva. Pre svega, platani uz biciklističke staze su podigli staze svojim korenjem i šta god da uradimo, neće valjati. Ako ostavimo te džombe, reći će da nisu uredne staze, a ne daj bože da sečemo platane - to će naravno izazvati revolte, da ne kažem proteste, određene grupe ljudi", kaže Vučević na pitanje 021 da li će se i šta rekonstruisati, a govoreći o stazama u Futoškoj ulici i na Futoškom putu.

U prevodu: "mnogo smo u trendu zaštite životne sredine, ali mi bismo to sekli, bole nas patke za 'drva'.. samo kad ne bi bilo tih nekih određenih ljudi koji samo smetaju..."
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Duja, RM77, Direktor, Djordje Cvarkov, Eldarion

"NS bike" i biciklizam u gradu 22 maj 2020 19:27 #571

  • RM77
  • RM77's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 309
  • Primljenih Zahvalnica: 425
Ova vlada konstantno kuburi s tim što ima nedovoljno dobar narod :silly:
Ako muku muče s idejama, mogli su i ovde na forumu da pročitaju kako da reše problem. Digni asfalt, ili udalji stazu od reda platana. Testere zaboravite.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Eldarion

"NS bike" i biciklizam u gradu 22 maj 2020 20:03 #572

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3831
  • Primljenih Zahvalnica: 8962
O boze zasto mora uvek mora da trazi neke krivce?

Mislim u pravu je za platan da je zajeban, ali brate, svugde on trazi neke politicke motive.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Duja, Eldarion

"NS bike" i biciklizam u gradu 23 maj 2020 13:06 #573

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
pa političar je
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

"NS bike" i biciklizam u gradu 23 maj 2020 13:32 #574

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3831
  • Primljenih Zahvalnica: 8962
A pre svega gradonacelnik
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

"NS bike" i biciklizam u gradu 23 maj 2020 20:34 #575

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8393
  • Primljenih Zahvalnica: 35779
^^ Pre svega advokat, a što se toga tiče:
Poslednja izmena: 23 maj 2020 20:53 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

"NS bike" i biciklizam u gradu 30 maj 2020 22:14 #576

  • Duja
  • Duja's Avatar
  • Na mreži
  • Arhitekta
  • Poruka: 898
  • Primljenih Zahvalnica: 1774
Uklanjaju ivičnjake s bici staza, pre par dana kod mosta Slobode a jutros i u Fruškogorskoj. Bili su skrnavi, doduše. Hoće li to biti praksa ubuduće ili je ovo neka jednokratna akcija? Dok sam ja prolazio, snimala ih je i RTV, je li možda bio prilog u međuvremenu?

Svaki dobar projekat može da se oskrnavi pri izvođenju.
Nijedan loš projekat ne može da popravi pri izvođenju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, limanac, sasar, Blavak, Djordje Cvarkov, valjan, Teki, nsns

"NS bike" i biciklizam u gradu 30 maj 2020 23:20 #577

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4215
  • Primljenih Zahvalnica: 3183
I na raskrsnici Bulevara i K. Petra su to radili pre par dana
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: nsns

"NS bike" i biciklizam u gradu 31 maj 2020 00:12 #578

  • markotolagano
  • markotolagano's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 27
  • Primljenih Zahvalnica: 65
Dogovor sa Upravom za građevinsko zemljište i investicije koji podržava i Uprava za saobraćaj i puteve je da neće biti postavljani ivičnjaci ubuduće, a da se postojeći na mreži staza uklone.

Na Futoškoj i Futoškom putu je u planu fazna rekonstrukcija trotoara, biciklističkih staza (koje će biti odmaknute od drvoreda gde god je to moguće) i proširenje zelenih površina kako bi se smanjila štetna dejstva motornog saobraćaja.
Biciklističke staze su inicijalno planirane da se rade crvenim asfaltom (pigmentiranim), ali će se radi ušteda i što bržeg sprovođenja projekta od toga odustati.
Crvena plastika će biti korišćena umesto pigmenta i to na konfliktnim tačkama (raskrsnice), kao i na drugim mestima u gradu.

Trenutno se traži rešenje i za Most slobode.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Buck, Duja

"NS bike" i biciklizam u gradu 31 maj 2020 01:09 #579

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 645
  • Primljenih Zahvalnica: 648
Na toj raskrsnici su prelazi bili u redu. Međutim, radili su nešto drugo, jako zanimljivo. Naime, promenili su geometrije ukrštanja staza na raskrsnici tako da ako vozite levom stazom bulevara (u kontra smeru) ne morate više neprirodno da skrećete u desno zaobilazivši oštar ugao ivičnjaka koji pretpostavljaju desni smer u spajanju dve bici trake.
Dakle, i formalno smo odustali od pravila da se bulevarima vozi desnom stranom čak i kada sa obe strane postoje staze.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

"NS bike" i biciklizam u gradu 31 maj 2020 16:14 #580

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Dobre vesti za novosadske bicikliste: Počela obnova staza

Uvažavajući sugestije Novosadske biciklističke inicijative, Grad Novi Sad je uložio sredstva za uklanjanje nedostataka na postojećim biciklističkim stazama, kao što su visoki ivičnjaci na prelazima preko kolovoza, oštećenja u vidu rupa, raskopanih površina, ulegnuća i izbočina na asfaltu.

Imajući potpuno razumevanje za probleme sa kojima se suočava oko 30 hiljada Novosađana koji bicikl koriste kao osnovno prevozno sredstvo, Gradska uprava za građevinsko zemljište i investicije započela je obnovu postojećih biciklističkih staza. Trenutno se rekonstruišu biciklističke staze na raskrsnici Bulevara oslobođenja i Ulice kralja Petra, a nakon toga biće popravljene i druge kritične deonice na Bulevaru oslobođenja, u Ulici Narodnog fronta i na još nekoliko lokacija u gradu gde postoje oštećenja koja biciklistima ometaju udobnu i bezbednu vožnju.



Kako bi saobraćajnu infrastrukturu učinila što bezbednijom i funkcionalnijom, Gradska uprava za građevinsko zemljište i investicije, osim popravke staza, uložila je znatna sredstva i u proširenje mreže biciklističkog saobraćaja, koja se u Novom Sadu trenutno rasprostire u dužini od preko 90 km. U skladu sa planskom dokumentacijom, u prethodnih nekoliko godina izgrađene su nove biciklističke staze na Bulevaru Evrope, Sentandrejskom putu, Bulevaru Jovana Dučića, Bulevaru despota Stefana, Ulici Bate Brkića i 1300 kaplara. Osim u gradskim četvrtima, izgrađeno je i 2 km biciklističke staze na Temerinskom putu, 1,3 km u Ulici Nova 1 u Veterniku, kao i 6,2 km biciklističke staze Novi Sad - Begeč.

Sa unapređenjem biciklističke infrastrukture nastavlja i u narednom periodu, a u tu svrhu već je pripremljena projektna dokumentacija za rekonstrukciju 7 km biciklističke staze na Futoškom putu, za izgradnju pešačko-biciklističke staze duž Bukovačkog puta i za izgradnju 19,83 km biciklističke staze Novi Sad - Rumenka - Irmovo - Kisač - Čenej. Osim toga, u toku je izrada projekta biciklističke staze na Bulevaru Mihajla Pupina.

Uređenjem postojećih i izgradnjom novih biciklističkih staza promoviše se ideja o zdravom načinu života, ujedno značajno doprinosi i zaštiti životne sredine, a Grad Novi Sad će uvek imati sluha za potrebe i inicijative novosadskih biciklista.
www.rtv.rs/sr_lat/vojvodina/novi-sad/dob...a-staza_1129463.html
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Duja, sasar, Blavak, valjan, Erebus, nsns, markotolagano
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru