Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Šta fali Novom Sadu?

Odg: Šta fali Novom Sadu? 22 jan 2012 21:07 #81

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Ovo fali novom sadu

(Limanac: link uklonjen zbog prijave trojanca)
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Poslednja izmena: 23 jan 2012 09:22 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Šta fali Novom Sadu? 22 jan 2012 21:54 #82

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Najbolji GRES nije dovoljno dobar za ulicu.
Za njega je potrebno odraditi perfektnu betonsku podlogu, a posle toga za instalacije može samo da se lupa beton.
GRES je odličan za stanove i kuće, daleko bolji od keramike.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Šta fali Novom Sadu? 23 jan 2012 03:47 #83

  • NShronika
  • NShronika's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 161
  • Primljenih Zahvalnica: 289
Otis Driftwood napisao/la:
Ovo fali novom sadu

Trojanac iza ovog linka!

Poslednja izmena: 23 jan 2012 09:52 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Šta fali Novom Sadu? 23 jan 2012 09:23 #84

  • sandman
  • sandman's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1186
  • Primljenih Zahvalnica: 612
otise sad zbog tebe imam trojanca :naughty:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Šta fali Novom Sadu? 23 jan 2012 09:26 #85

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Pfff , kad koristite Kaspersky ...ja nemam nikakve prijave.

Sandman dao sam ti preporuku za filmove ...
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Šta fali Novom Sadu? 29 jan 2012 14:59 #86

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Ljudi , zasto ne bi ovo azuzirali ?




Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Šta fali Novom Sadu? 29 jan 2012 16:00 #87

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Ne zna se u cijoj je nadleznosti :troll:

Bilo bi dobro osveziti ga, ali sacuvati taj '80 shmek, prirastao mi :cheers:
Poslednja izmena: 29 jan 2012 16:01 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Šta fali Novom Sadu? 29 jan 2012 16:06 #88

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Tipujem na JP "Poslovni prostor". Ako oni izdaju lokale u podzemnom, verovatno su zaduženi i za čišćenje i opravke...
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Šta fali Novom Sadu? 03 apr 2012 01:08 #89

  • jlaki
  • jlaki's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 24
  • Primljenih Zahvalnica: 6
A Komunalna inspekcija? Oni su dužni da po prijavi konstatuju problem i obaveste na kućnu adresu podnosioca kojoj službi je prijava prosleđena.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Šta fali Novom Sadu? 10 feb 2013 09:29 #90

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Možda je sledeći tekst najviše za ovu temu.
ПУШИЋ: Нови Сад је наружен прљавим парама
Ажурирано пре 5 часова 52 минуте

Тврди да није локални, кич-патриота. У иностранству брани Нови Сад, овде га критикује, због чега се, каже, посвађао са свима након објављивања књиге „Град без лица”. „Бавим се градом јако дуго, то ми је професија. После свих књига које сам објавио, решио сам да напишем једну без фуснота. То није мој обрачун с ’њима’, жао ми је Новог Сада јер мислим да је неповратно пропао. Нисам био песмиста раније, нити на то имам право као педагог, али знате, када се град овако поквари, то није слика коју ћете заменити или галерија коју ћете прекречити. То су зграде, 300.000 људи, менталитет. Дуго сам веровао да ће се нешто догодити.


Писао сам о Новом Саду као клинац, када се изградио булевар. Град је био капиларно направљен, па се појавио месарски нож. Сваки месар зна да се влакна не секу попреко јер ће се месо распасти, камоли град. Киван, мислио сам сада ће неко да ме послуша, имао сам клиначке аргументе коју су били тачни али то тада нисам знао. Текст, наравно, није објављен”, говори нам професор новосадског Филозофског факултета др Љубинко Пушић, социолог града и критичар опште девастације коју Нови Сад трпи деценијама.
„Људи мисле да се градом може управљати за мандата, за плату. То је озбиљан посао, а не за опозицију и позицију, државници су били прво градоначелници. Важније је бити градоначелник него премијер јер је најскупља роба која постоји грађевинско земљиште. Оно што је урадио Шарићев картел је мрвица према ономе што чини градско грађевинско земљиште”, каже нам наш саговорник.
Колико је тачна тврдња да се Нови Сад урбанистички унаказио прљавим новцем?
– Не знам, или се правим да не знам како ради урбанистичка мафија. На интернет сајту ЦИА-е постоје јавни подаци о балканским путевима дроге, где видимо да се 15 посто троши на логистику, 15 се пере у земљи искључиво кроз некретнине, првенствено на Златибору и Новом Саду. Чак 80.000 квадрата је направљено тим новцем. Претпоставка је да су Нови Сад ружили рат и дошљаци без урбаног искуства, као у оном вицу, „нисмо имали ништа пре рата, па су дошли Немци и срушили све”. Имали смо, као, питомину, добар дан, жуту супу недељом, „где си гари”, фине ствари, а онда је дошао рат и људи с планина који су покварили све. „Град без лица”, међутим, говори о Новосађанима који нису спремни да се погледају у огледало, јесу ли можда баш они направили такав град. Нашем менталитету је увек неко други крив. А не можете тек тако срушити грозни Булевар Европе и рећи „па тога нема ни у Боливији”.
Зашто, о том булевару слушамо само речи хвале?
– Град се не прави као торта. Оно што су урадили, верујте, за 20 година ће постати новосадски „слам” (сиротињска махала, прим. аут). Где сте видели на свету улицу у којој је свака зграда ружна за себе? Нови Београд је сјајан у поређењу с Булеваром Европе, који подсећа на трећеразредно, синдикално одмаралиште у солунској регији.
У последњих 30 година ниједна гарнитура није имала политику обликовања града?
– Највећа пролазност студената на Новосадском универзитету је на архитектури! Њих 150 упише, а 149 заврши факултет и ти људи праве град.
Оптужујете дотични факултет за корупцију?
– Не, мала је варош. Ниски критеријуми, нема их, мала бара пуно крокодила. До јуче је тај факултет имао свега три наставника?!
Претпостављам да би вам архитекте одговориле како само испуњавају жеље инвеститора, које су одобрене с више инстанце?
– Извините, могу од вас тражити и да убијете некога за 50 евра, питање је границе шта ви радите у животу. Ко прави град по наруџбини на овај начин – он чини злочин. Урадите по наруџбини, али уз знање, таленат и искуство.
И неко то, на концу, мора да одобри?
– Радио сам 11 година у Заводу за урбанизам. Ево мала анегдота: проводе ме првог дана, а у једној великој просторији човек у чарапама стоји на столу и гледа одгоре макету Новог насеља од стиропора и помера објекте: ових сто људи ћемо овамо, лепше изгледа из авиона. Јел’ ви верујете у то?
Покушавам, занима ме како ви то рационализујете?
– Архитектура је креативна делатност, а овде је била чиновничка. Посао од пола седам до пола три; замислите композитора који има такво радно време? Млађи људи ме питају, „професоре, ви све смете да кажете”, а што ви не смете, одговарам? Када би рекли „ја ово више нећу” – тог дана би победили свет и постали човек. Ироничан сам, наравно, али то је питање друштвене позиције, у хипокризији, сиромаштву, где никада није направљена разлика између добра и зла. Данашњи свет у тренеркама излази из кафане, јер им родитељима пре 20 година нико није рекао да је то непристојно. И сад ће неко да ме пита какве све то везе има. Књига коју смо написали, „Урбана култура”, она се не може направити у породици за једну генерацију, али се лако изгуби. Када ми кажу како је некада било лепо у Новом Саду, сетим се града који није имао скоро ништа, као сиротињска млада: лепа, добра и поштена.
Било би превише лако и цинично окривити дођоше за све?
– Апсолутно! Имали смо истраживање „Улога предузетника у развоју Новог Сада”. Прочешљали смо сваки киоск и видели да су домаће битанге те коју су упропастиле град. Био је проблем урадити базу података предузетника, у Београду је. Шта да кажем, осим да сам понижен. Зашто тамо? Е, то је менталитет „па ето тако, они тако хоће”. Увек је други крив.
Лењинови мангупи из наших редова су нас упропастили?
- (смех) Поражавајуће! Нови Сад је велика паланка, плашим се јер нема критичког наступа грађана. Загреб има најјачу НВО у овом делу Европе „Право на град”, у року од два сата могу да скупе 50.000 људи на тргу. Њихов градоначелник Бандић, када је са тајкунима хтео да мења Варшавску улицу, и пензионери и студенти су били на улици. Хапсили их, али тако се брани град.
Шта нас кочи да га и ми бранимо?
– Ево вам одговор: знате ли које је највеће предузеће које ради у граду?
Не, али Роберт Чобан ми рече да је индустрија толико јадна, да је штампарија „Колор прес групе” у првих пет потрошача струје у граду...
– Ко има 45.000 људи који сваког дана иду на посао? Универзитет! Толико људи сваког дана симулира перспективу. Држава се не понаша нимало другачије од времена Броза и Милошевића, и даље се снижавају квоте и чува социјани мир. Нисам фан Весне Пешић али је рекла болну истину: овај народ је навикао да живи без институција, све ради али њих нема. Исто тако и универзитет, 120.000 студената пристаје на симулацију друштва.
Није све на студентима?
– Таман посла, зар мислите да ће професори нешто да ураде?
Новинарка Сузана Трнинић је овде рекла да поједини интелектуалци не желе да гостују у „Кажипрсту” не због страха, већ су дигли руке?
– Тачно. И ја сам ишао по трибинама некада али више не учествујем. Одбијам да идем на ТВ.
Зашто сте пристали да будете саучесник у ћутњи?
– Толико пута сам причао, испунио новинарских три до пет минута радозналости, напросто, када немате институције, ви причате да ослободите савест. Више не могу. Познајем људе из „круга двојке”, београдски сам ђак. Верујте, не знају шта се дешава на Цераку, или Гроцкој, а очекивати да као елита буду нешто... ма не! Уосталом, где сте у Новом Саду видели да се окупља интелектуална елита? То и ви мене питате.
Стекох утисак да би у миру пристали да их одведу и на стрељање?
– Кажем студентима: „Децо, прекините ме кад год вам падне на памет, питајте, питајте, питајте и бићете запањени колико пута ћу вам рећи – не знам.” Али, они ћуте. Да им неко каже ’узмите сапун, идемо на колективно туширање’, они би пристали. Кажем им „превеслаће вас, продаваће вам будалаштине, ви изнате боље од њих и мене шта вам треба”. А гледају ме, мисле, причај ти, причај... Знате ли колико људи одлази из земље, од Милошевића до данас? Кога то да интересује? Министра просвете са приватног факултета, који због тога не прима министарску плату?
Не полажете наду у нову власт?
– Ма, какви. За ове вам могу рећи исто што и за прошле: непотизам, клептократија, популизам.
Колико је медијско форсирање ћирилизације града доказ да власт апсолутно не зна шта друго да ради, иако људи умиру од глади?
– Шта мислите: да владају јер су само део политичке гарнитуре која је на власти или зато што су способни и што им је стало до Новог Сада?
Да ли вас погађа што су последња два градоначелника Новог Сада апсолутно небитне фигуре у матичним странкама?
– Не. Био бих пресрећан да имам градоначелника који није из странке. То би био шок! Човек који ће рећи: „Господо, идемо из почетка. Ко сте ви, фашисти, комуњаре..? У реду, него, умете ли ви нешто да урадите добро? Не занима ме остало”. А не, ви сте симпатични јер сте из ове или оне странке. Док се то не промени, нема помака.
Мултикултурална Војводина данас је сведена на етничке гетое?
– Овде је мултикултуралност роба. У Холандији, рецимо, постоји најшаренија сцена у Европи, нема проблема између Суринамаца и домаћих. То за њих није роба, него стварност која се регулише институцијама.
Ми се управо смејемо нашој неспремности да живимо стварност, од Косова па надаље?
– Кажем студентима, пробао сам колегама али не вреди, оног тренутка када схватите смртно озбиљно свој посао или немате благо ироничан однос према њему, од вас неће бити добар професионалац. Неће бити да је све тако озбиљно и да сам ја увек у праву.
Деца (се) убијају - стигле су нам дивиденде на акције из деведесетих?
– Стижу, култура тренерке. Момци с капуљачама родили су се и обликовали у култури сиромаштва и страха, а да вас питам: шта ће бити од будуће генерације, оне чији родитељи данас носе капуљаче?

Игор Михаљевић

Izvor: Dnevnik
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 10 feb 2013 09:41 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: solimns, Buck, limanac, SZPDNEVEN, Djordje Cvarkov

Šta fali Novom Sadu? 11 feb 2013 15:41 #91

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Covek ima neke dobre poente, ali recimo ovo za Bulevar Evrope mi ne pije vodu. Jeste da ne izgleda nikako, ali koliko ja vidim, nema vise investitora koji bi zeleo da napravi jedan ceo blok zgrada, kao sto je slucaj sa Novim Beogradom. Barem ih u Novom Sadu vise nema (ili ne zele da prave velike investicije). Takve investicije u ovom dobu ostaju rezervisane iskljucivo za Beograd. To zemljsite takodje nije u posedu grada, nego Zeleznice, Sajma ili Vojske, koji se od istog nece lako rastati, iako im zaista nije potrebno.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Šta fali Novom Sadu? 16 feb 2013 12:50 #92

  • zarns
  • zarns's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 112
  • Primljenih Zahvalnica: 62
Otis Driftwood napisao/la:
Ljudi , zasto ne bi ovo azuzirali ?





pa ovako, niko nije nadlezan. tj u poslovnom prostoru kazu da je njihovo,ali da podatke treba da im da tons, plus je problem sto bi trebala nova mapa, jer delovi ne postoje za ovu... sve u svemu ja bi je ovako zadrzao kao spomenik NS sa kraja 80 ..kada smo jos licini na grad.a sad smo ..hm palanka!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: SZPDNEVEN

Odg: Šta fali Novom Sadu? 17 feb 2013 12:07 #93

  • SZPDNEVEN
  • SZPDNEVEN's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • СЗПД "НЕВЕН". . .
  • Poruka: 373
  • Primljenih Zahvalnica: 982
zarns napisao/la:
Otis Driftwood napisao/la:
Ljudi , zasto ne bi ovo azuzirali ?





pa ovako, niko nije nadlezan. tj u poslovnom prostoru kazu da je njihovo,ali da podatke treba da im da tons, plus je problem sto bi trebala nova mapa, jer delovi ne postoje za ovu... sve u svemu ja bi je ovako zadrzao kao spomenik NS sa kraja 80 ..kada smo jos licini na grad.a sad smo ..hm palanka!

Tada smo stvarno ličili na grad. . . možda bi bilo dobro uvesti neki paralelan(novi) plan pa da se vidi šta je sve urađeno za trideset godina. Ne sećam se koliko mesta ima da se to izvede.
H E B E H "Хајд' у коло селе, 'амо руке беле. Тијо скочи и подскочи, душо медена. Нека зачуде се, земља нек' се тресе.Кад заигра коло Невена."
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Šta fali Novom Sadu? 17 feb 2013 18:37 #94

  • Brane
  • Brane's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 784
  • Primljenih Zahvalnica: 1880
Baš sam neki dan proalzio tuda i pomislio da bi se mogli skupiti mi sa foruma i predložiti nadležnima da to ažuriramo. Mislim da bi to bilo izvodljivo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Šta fali Novom Sadu? 17 feb 2013 21:09 #95

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Imaš "know-how"?
Ja znam da ja nemam.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Šta fali Novom Sadu? 18 feb 2013 14:52 #96

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
A sta kazete da napravimo, osnujemo neko udruzenje gradjana za uredjenje grada, ocuvanje starog jezgra itd ? Ili vec postoji neko slicno uredjenje?

Iskljucivo davanje predloga i saveta
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Poslednja izmena: 18 feb 2013 14:52 od Otis Driftwood.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Šta fali Novom Sadu? 18 feb 2013 16:11 #97

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Sve je to borba sa vetrenjačama...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Šta fali Novom Sadu? 18 feb 2013 16:20 #98

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
Размишљао сам о томе, док нисам прочитао закон о удружењима

Ствар није једноставна и има доста компликација, обавеза и новчаних издатака, не само за регистровање

ако некога занима да прочита нека кликне овде
Па ако има заинтересованих да се посвети томе и ја ћу се придружити
NSBuild
Poslednja izmena: 18 feb 2013 16:32 od mukyz.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Šta fali Novom Sadu? 18 feb 2013 17:41 #99

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Ja sam već dva udruženja registrovao, uopšte nije zabavno.
Ako želite neku akciju, uvek možemo da je napravimo neformalno.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Šta fali Novom Sadu? 18 feb 2013 17:53 #100

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
јеси?
ајде реци отприлике која је процедура
напишеш некакав оснивачки акт и статут (је ли то про форме или мора озбиљно да се одради)
шта наводиш као седиште?
да ли су скупштине обавезне?
како за финансирање?
како одрадити финансијске извештаје (унајмљивање књиговође?)
да ли су потребни ти годишњи финансијски извештаји...

у преводу колико су ригорозни да се све ради по том закону?
NSBuild
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru