Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Šta fali Novom Sadu?

Odg: Sta fali Novom Sadu? 27 jun 2011 13:44 #21

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
limanac napisao/la:

EDIT: Evo na keju su sad bas kad je rekonstrukcija mogli postaviti nekoliko slavina, da se odatle krene, siguran sam da bi bile koriscene. Kao i toi-toi uostalom, imamo ga svi kod kuce, ali zatreba i na ulici ;)

Ček, na keju je postavljeno 3-4 česme. Jedna kod žrtava racije, jedna blizu kapetanije...
I sve se koriste.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Sta fali Novom Sadu? 27 jun 2011 14:06 #22

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
I ovaj drugi deo sto sad rade da bi mogli tako unaprediti, nadam se da i hoce, da ne bude samo strafta... Evo ih te nove slavine na keju sa neseg threada, lepo sto su se setili...
Poslednja izmena: 27 jun 2011 14:21 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Garaza 14 avg 2011 15:49 #23

  • magnumns
  • magnumns's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 16
  • Primljenih Zahvalnica: 6
Ovako nesto treba napraviti (da BODE oci)
E kad bi ovakvu garazu napravili u sklopu nekog prometnog trznog centra...


Inace ova je u VW Auto-gradu a posetio sam VW Glaserne Manufaktur u Drezdenu (samo 16 spratova) i brutalna je. U blizini ove fabrike u Drezdenu su: ogroman (za nase standarde) park, stadion, kompleks bazena...
Poslednja izmena: 14 avg 2011 16:01 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac

Odg: Garaza 14 avg 2011 15:55 #24

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Ja sam bio zimus u Budimpesti u jednoj takvoj, napravili unutar stare zgrade u cengtru, sa ulice se nista ne vidi, a unutra jedno 8 spratova automobila :woohoo: Milina!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Garaza 15 avg 2011 00:09 #25

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
limanac napisao/la:
Ja sam bio zimus u Budimpesti u jednoj takvoj, napravili unutar stare zgrade u cengtru, sa ulice se nista ne vidi, a unutra jedno 8 spratova automobila :woohoo: Milina!

:woohoo: Da li se sećaš gde u Budimpešti? Ići ću ponovo za nekih mesec dana i voleo bih da vidim to čudo. :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Šta fali Novom Sadu? 15 avg 2011 08:17 #26

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Evo nasao sam vest iz 2008 www.caboodle.hu/nc/news/news_archive/sin...cle/11/robotic_park/


Nas je GPS odveo do nje, i bas je bilo iznenadjenje :silly: Cini mi se da je ovo bas klip iz nje


A u trazenju sam naleteo na ovaj ogromni automatski parking ispod trga kod Bazilike, jako je zanimljiv video, sve lepo objasnjava i prikazuje:
Poslednja izmena: 15 avg 2011 08:21 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Šta fali Novom Sadu? 15 avg 2011 09:05 #27

  • Duja
  • Duja's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 901
  • Primljenih Zahvalnica: 1786
Koliko sam usput ošmekao, hotel Centar ima neki sličan fazon sa liftom, mada naravno daleko manji. Ulaz je otpozadi, iz Pap Pavla, pa ako ste dokoni, upražnjavajte carspotting.
Svaki dobar projekat može da se oskrnavi pri izvođenju.
Nijedan loš projekat ne može da popravi pri izvođenju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Šta fali Novom Sadu? 17 avg 2011 17:42 #28

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Ljudi..a meni posle neko kaze da ja sanjarim u vezi tramvaja...
Novom Sadu fali urbanog duha! Eto sta najvise fali,fali ono da i kad je dobro mora jos bolje a pogotovo kad nesto/nista ne valja!
Pa nas ,verovatno i nas gradonacelnik zajebava a i sama drzava!
Novi Sad +- 400.000 ljudi ,grad na Dunavu pored auto-puta..ups sorry nema ovde auto-puta! Da ..i to nam fali...
Aaamm .. kacka petlja? Pf.. nekad poznata po "damama" a sad po tome da nesposobni lezilebovici ne mogu za vise od godinu dana da zakrpe nadvoznjak!
Ai onaj kod auto..o da..nemamo mi auto-put...
Imamo FK Vojvodinu kojoj pred celoj domacoj javnosti kradu eventualno osvajanje nacionalnog kupa a mi cutimo! A nema veze...i onako je 80% grada cigansko-grobarsko drustvo,tako da su CZ i PAR ponos Novog Sada!
Grad je vlasnik stadiona i treba jos jedno 34god. da ga dovede u red,a pa da..imamo mi i tvrdjavu! Ponos grada..koji se raspada i gde je lakse odrzati neki polu-narkomanski festival(da se razumemo NISAM protiv EXITA nego samo protiv muzike koja dominira tamo) nego obonoviti nesto sto nema ni jedan drugi grad na svetu! A o gradicu i da ne pricamo..


Izuzetan smo grad, ali samo u nasim mislima.
Poslednja izmena: 17 avg 2011 17:45 od kimi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Šta fali Novom Sadu? 17 avg 2011 19:33 #29

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Exit je za ovaj grad i Tvrdjavu napravio nesto neverovatno, dobili smo najbolju reklamu i pozicinirali smo se kao destinacija, ne samo zanimljiva brodicima sa bakama i dekama, vec sad preko cele godine po gradu cujes engleski, francuski, italijanski, mladi putuju i zezaju se... A sto se zastite tice, moze nju da stiti 10 Uneskoa, ali ovoliko sveta je nikad ne bi videlo niti culo za nasu Srbijicu da nema festivala. Sad sto smo mi stoka i sto ne mozemo da to iznesemo preko cele godine na nekom nivou niti da dovedemo u pristojnije stanje (narocito gradic) treba da ide na nasu adresu! Sa svim ostalim sto si naveo se slazem, ali mislim da trebas biti objektivniji prema necemu sto za pocetak najise doprinosi bas tom urbanitetu koji prizivas, da ne idem dalje...
Poslednja izmena: 17 avg 2011 19:47 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Šta fali Novom Sadu? 17 avg 2011 20:44 #30

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Nisam ja rekao da mi smeta EXIT ..naportiv..samo mi se ne svidja muzika koja se izvodi na festivalu,tj. pristrasnost ka odredjenom tipu muzike koja se sad kao IN .a i ruku na srce limanac..svi ti stranci koji dodju ..boli ih patka za tvrdjavu,nisu zbog nje dosli,ja dosad jos nisam video ni jedan video izvestaj a da je neko od stranaca bio zabezeknut tvrdjavom, festivalom da.
Ali bojim se da me nisi dobro razumeo..kad sam spomenuo urbani duh..mislio sam na nas odnos prema gradu prema vlastima na svakom nivou(nase kuliranje kako nas svako zajebava laze i vara) i na kraju krajeva na nas same.
Negde se renovira AP svake godine ,negde ga nema uopste..negde se gradi most lokalnog znacaja negde se i dalje ceka od 1999 ,negde se grade silni nadvoznjaci i obilaznice a ne mozemo jedan mali mostic preko kanala da sredimo godinu dana.
Zasto?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Šta fali Novom Sadu? 18 avg 2011 15:28 #31

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Ni meni ne svidja Guca i zvuk trube ali mi je drago sto se odrzava.

Hteo bi da dodam da novom sadu nedostaje botanicka basta ili moderan park sa mnogo pratecih sadrzaja.
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Šta fali Novom Sadu? 18 avg 2011 15:56 #32

  • sandman
  • sandman's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1186
  • Primljenih Zahvalnica: 612
da, botanicka basta bi bila veoma lep deo u gradu. ali kad nisu u stanju da naprave jedan obican park, neki novi, ne racunajuci postojece, ni trenutna vlast ni prethodne, onda sigurno neke nove vece zelene povrsine u gradu skoro nece biti.
Poslednja izmena: 18 avg 2011 15:57 od sandman.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Šta fali Novom Sadu? 18 avg 2011 16:34 #33

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Cini mi se da su '80tih bili planovi za botanicku bastu iza Prirodnjackog muzeja, na onoj ledini ka Bul. Cara Lazara. Mozda bi bila dobra lokacija tamo na Petrovaradinskoj adi, da malo zivne i da se iskoristi taj kraj...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Šta fali Novom Sadu? 18 avg 2011 16:45 #34

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Vidim da ovde niko ne konta moju poentu...koja glasi... mi razmisljamo kakvu felnu da kupimo za auto i poliramo ga stalno da se sija ali ne obracamo paznju na to da je auto skrsen i neupotrebljiv.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Šta fali Novom Sadu? 18 avg 2011 17:12 #35

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Ma poenta je shvacena, ja sam ti u odmah rekao da se u ostalom slazem sa tvojim rezonom, samo sam reagovao na nicim izazvanu kritiku 'polu-narkomanskog' Exita. Cudno mi da ti bas on tako bode oci i kao da je on najodgovorniji za devastirano stanje Gradica i neodrzavanje Tvrdjave :dry: Pa Exit je i pokazao koji potencijal imamo. Ti nazalost imas vrlo krivu sliku o samom festivalu i posetiocima, nije moje da te ubedjujem u suprotno, mozes da mi verujes da ovakav marketing nikad ne bismo dobili i da ljudi koji to vide sigurno prenose odlicna iskustva, sto potvrdjuje gomila mladih kojima je NS postao normalna stanica na proputovanjima. E sad, za to sto se ne izvlaci maksimum iz Tvrdjave preko cele godine i sto se ne dovodi u pristojno stanje naravno da treba traziti krivca, ali to je najmanje Exit...
Poslednja izmena: 18 avg 2011 17:15 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Šta fali Novom Sadu? 18 avg 2011 19:37 #36

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Meni bi bilo idealno da oko ranzirne stanice bude neka velika zelena oaza ....da prekinemo monotoniju licnih profitiranja izgradnjom nekalitetnih zgrada, neka profitiraju stanovnici Novog Sada , neka dobiju jedan lep park.

P.S. Ona 2 spiralna zbunja kod fontane na keju su se potpuno osusila
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Šta fali Novom Sadu? 18 avg 2011 21:13 #37

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Ma nisam ja reko da je EXIT odgovoran za stanje tvrdjave ,nego da mi se ne svidja tip festivala jer favorizuje odredjenu muziku ,a jedina kritika je bila ta da je ok iskoristiti tvrdjavu da bi se zaradile pare a niko nece da ULOZI pare u nju.
A posto vidim da ti se svidjaju ti mladi (verovatno si i ti) :) ..pa mogu ti reci ,da je jedan od vecih razloga njihovog bitisanja na exitu ili NS i to sto smo im jeftini pa za male pare mogu extra da se provedu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Šta fali Novom Sadu? 18 avg 2011 21:57 #38

  • sandman
  • sandman's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1186
  • Primljenih Zahvalnica: 612
da se ne lazemo, taj festival bi jednako bio popularan da se odrzava na poljani izmedju detelinare i novog naselja. tim ljudima, pogotovo strancima uopste nije do enterijera i izgleda bina i pejzaza gde se festival odrzava vec dolaze ovde jer imaju odlicne svirke za njima male pare i ekstremno jeftino pice i hranu.

a ja sam danas bas vozio subotickim i pomislim kako bi bilo dobro da ovde bude jedan park, kako je najblizi tom delu grada zapravo futoski i onaj nazovi narkomanski kod z. stanice.

a za kamenicku adu sam citao da planiraju da naprave trajno mesto za kamp vozila i za satore za turiste koji posete NS u proputovanju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Šta fali Novom Sadu? 18 avg 2011 23:57 #39

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
kimi napisao/la:
Ljudi..a meni posle neko kaze da ja sanjarim u vezi tramvaja...
Novom Sadu fali urbanog duha! Eto sta najvise fali,fali ono da i kad je dobro mora jos bolje a pogotovo kad nesto/nista ne valja!
Pa nas ,verovatno i nas gradonacelnik zajebava a i sama drzava!
Novi Sad +- 400.000 ljudi ,grad na Dunavu pored auto-puta..ups sorry nema ovde auto-puta! Da ..i to nam fali...
Aaamm .. kacka petlja? Pf.. nekad poznata po "damama" a sad po tome da nesposobni lezilebovici ne mogu za vise od godinu dana da zakrpe nadvoznjak!
Ai onaj kod auto..o da..nemamo mi auto-put...
Imamo FK Vojvodinu kojoj pred celoj domacoj javnosti kradu eventualno osvajanje nacionalnog kupa a mi cutimo! A nema veze...i onako je 80% grada cigansko-grobarsko drustvo,tako da su CZ i PAR ponos Novog Sada!
Grad je vlasnik stadiona i treba jos jedno 34god. da ga dovede u red,a pa da..imamo mi i tvrdjavu! Ponos grada..koji se raspada i gde je lakse odrzati neki polu-narkomanski festival(da se razumemo NISAM protiv EXITA nego samo protiv muzike koja dominira tamo) nego obonoviti nesto sto nema ni jedan drugi grad na svetu! A o gradicu i da ne pricamo..


Izuzetan smo grad, ali samo u nasim mislima.

1. Novom Sadu nikako ne fali urbanog duha. Naprotiv. Rekao bih da je više prisutan nego u BG-u, koji je po meni selo od milion i po stanovnika (moje lično mišljenje, možete se složiti ili ne, zasnovano na odličnom poznavanju BG-a i životu i radu u istom). Naravno, uvek možemo da fantaziramo kako su na zapadu neke stvari bolje rešene, ali moramo shvatiti da živimo u zemlji Srbiji, koja je tu gde jeste, i u takvoj nesretnoj situaciji NS izvlači skoro pa ono najbolje što je u mogućnosti. Moja ocena je, dobro, može i mora bolje, ali daleko od lošeg. :)

2. Otezanje sa određenim projektima je bezveze, svi će se složiti sa tim, ali ni to ne može toliko uticati na kvalitet našeg grada. Niti je neko ogromno poboljšanje ako se završi, niti je katastrofa ako budu otezali još 5 godina sa npr. Kaćkim mostom. Ja bih se više jedio kada bih sa jednog kraja grada na drugi putovao sat-dva, kada autobusi ne bi dolazili na vreme, kada bih živeo u gradu u kojem vlada kriminal, kada ne bih bio u situaciji da studiram u mom gradu, itd...

3. Ne bih rekao da 80% ljudi u NS-u navija za CZ i PAR. :) Neke statistike koje sam gledao govore totalno suprotno. ;) Da smo pokradeni - jesmo. Da smo ispali smešni kad smo ispali od Luksemburžana - takođe jesmo. Jbg, takva je situacija u našem fudbalu, on je odraz društva u kojem vlada mafija, u kojem državne firme, koje dižu cene usluga svake godine, sklapaju milionske sponzorske ugovore sa CZ i PAR, itd... Ja sam, iskreno, srećan što je u ovakvoj situaciji Vojvodina skoro pa ravnopravna sa Beograđanima. :)

4. Na koju konkretno muziku misliš kada pričaš o Exit-u? Realno, ne postoji žanr kojeg tamo nema. :) Ja ga nisam posetio, takođe zbog muzike :), još od 2004-te. Šta ću, malo je bilo kvalitetnog metala, HC-a i punka od početka festivala (mnogi i tu muziku karakterišu kao narkomansku :D), a brzo mi je dosadio kao događaj. Ali, ipak mislim da je odlična stvar koja je stavila NS na turističku mapu ovog dela Evrope. Ne želim da branim festival, kritikovao bih ga zbog hiljadu stvari, ali NS bi bio dosta siromašniji bez istog.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Šta fali Novom Sadu? 19 avg 2011 07:13 #40

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Stavka 1. veruj mi da su itekako bolje resene stvari na zapadu..smao pogledaj na ssc slike slicnih gradova kao sto je NS i oma ce ti biti jasno,a kamoli i da se licno uveris u to na licu mesta.

Stavka 2. mislim da itekako se odrazava na kvalitet zivota jer deluje neozbiljno da moraju tako dugo da popravljaju jedan mostic dok negde nije problem uraditi most od pola milijarde evra...(pitam se ko tu koga..grad novosadjane ili drzava grad i novosadjane.

Stavka 3. ok mozda sam preterao sa 80% ali definitivno ih ima vise,a to se direktno odrazava na odnos ljudi prema svom gradu,kad oni vise vole nesto sto nije ovde i ponose se na to?!

Stavka 4 da..mislim na rock i metal ali ne novokomponovani nego onaj stariji malo,pravi izvorni..da budem tacniji ,recimo da dovedu Def Leppard,Dokken,Motley Crue,Helloween i tako slicne.Pa ok moze i to biti narkomanska muzika ali je barem muzika :) za razliku od...
Ja nikad jos nisam bio na exitu bas zato sto nemam sta videti..a na HIM ,Billy Idola..nisam mogao ici zbog posla,ali se definitivno slazem da je EXIT dobra stvar.

sandman ,svaka cast za to sto si reko za exit,slazem se
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru