Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Spens

Spens 31 okt 2012 07:59 #81

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4919
  • Primljenih Zahvalnica: 9925
To je zlocin!

Nekada se znalo gde se parkira kada ides na SPENS, na utakmice itd. i bilo je kulture zivota a ne parkinga po svim mogucim trotoarima oko SPENSA. I nije ti tada palo na pamet da parkiras na nekom trotoaru, jer bi bio momentalno odslepan i kaznjen.
Cuj, izdali garazu i posle ceo grad i posetioci nemaju vise gde da parkiraju, proseljacilo se pa poceli da koriste trotoare, a onad se Parking servis dosetio kako da ih rebne.

Lep opis kako ide jedno srozavanje drustva.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Spens 31 okt 2012 09:34 #82

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Na žalost spens je moneta za politička potkusurivanja već 20 godina i ne postoji nikakva strategija i vizija. Niko se do sada nije ozbiljno bavio tim pitanjem. Najgore je što je iz takvog ophođenja izašlo niz nus pojava... Nijedna vlast do sada se nije bavila ozbiljno pitanjem javnih preduzeća i zbog toga nijedno od tih preduzeća nije sposobno za samostalno tržišno poslovanje. Spens je jedan od najbizarnijih primera, a uz odgovarajući plan od recimo 5 godina postao bi profitabilno preduzeće.
Toliko primera postoji u svetu ali naši ljudi vole da izmišljaju rupu na saksiji...

Neće se ništa desiti tim sitnim promenama poput cena zakupa, organizacije prostora pa čak i novim zakupcima... spensu je neophodna strategija i sposoban menadžment koji neće biti ograničen u radu nego pomognut od strane gradske uprave.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Spens 31 okt 2012 10:09 #83

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
kasko napisao/la:
To je zlocin!

Cuj, izdali garazu i posle ceo grad i posetioci nemaju vise gde da parkiraju, proseljacilo se pa poceli da koriste trotoare, a onad se Parking servis dosetio kako da ih rebne.

Lep opis kako ide jedno srozavanje drustva.

tekst iz 2010 godine
Osim parking prostora, pored ovog objekta nalazi se i velika garaža, koja nije u nadležnosti "Parking servisa", već upravo Spensa. Na Spensu međutim, na poboljšanje posete tom objektu do sada nisu pokušali da utiču otvaranjem garaže za posetioce, jer se parking mesta u njoj izdaju.

021
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Poslednja izmena: 31 okt 2012 10:16 od ranko su ns.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Spens 31 okt 2012 10:14 #84

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
nikad ali baš nikad mi se nije desilo da nisam mogao i to besplatno da parkiram kod Spensa.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Spens 05 nov 2012 09:56 #85

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Kako ono Duke jednom rece - sminkanje mrtvaca :mrgreen:
Уређен простор око Спенса

Уклањањем корова, прањем степеништа и сакупљањем смећа са бетонских и зелених површина настављена је радна акција чишћења Спенса, у којој су учествовали запослени у том предузећу, радници “Новосадске топлане”, омладинци КУД-а “Вила”, корисници пословних простора у том објекту, као и поједини суграђани.



По речима портпаролке тог предузећа Слободанке Бранков, сређивање Спенса биће настављено и наредних недеља, а спремањем ће бити обухваћен цео објекат.

- Недовољан број радника у служби, која се бави одржавањем Спенса, као и зуб времена допринели су да се наруши изглед објекта. Око 150 људи успело је да очисти смеће и коров са најпрљавијег дела објекта, а то је улаз са Булевара цара Лазара, цео потез према стадиону и прилаз гаражи, а опрани су и кружни улази у приземљу и на првом спрату - каже Бранков.

По њеним речима, део посла радиће и Техничка служба предузећа, која ће подићи енергетску ефикасност објекта, поставити декоративну расвету и очистити неприступачни кров.
www.dnevnik.rs/novi-sad/uredjen-prostor-oko-spensa
Poslednja izmena: 05 nov 2012 09:57 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Spens 17 nov 2012 23:20 #86

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Трговински ланац стиже на Спенс?

Преузимајући дужност в. д. директора Спенса Борислав Рајков затекао је, каже, ситуацију, која није била ништа боља ни гора у односу на цео градски јавни сектор. Стање је, најблаже речено, било јако тешко, рекао је у разговору за "Дневник".



Додао је да је Спенс био у блокади због потраживања Развојне банке Војводине од 75 милиона динара, да је радницима плата каснила три и по месеца…

- Мој приступ послу је менаџерски, тржишно оријентисан. На почетку мандата суочио сам се и са вишком запослених. У Центру има 300 радника и Спенс са тим бројем не може да егзистира јер је месечни буџет за плате доста велики. Реално је да на Спенсу буде запослено од 150 до 200 људи, и да Центар са тим бројем дугорочно функционише на прави начин - рекао је Рајков. Вишак запослених тражи и рецепт за решавање прблема.

-У усменим разговорима са градоначелником Вучевићем причали смо о неким плановима, али још ништа нисмо конкретизовали. Посао ћемо свакако урадити по одређеним критеријумима. Један број људи испуњава законски основ за одлазак у пензију, има и људи који би добровољно отишли из фирме. Све то ћемо узети у обзир. Реално је да се ова ситуација почне решавати од јануара. Било је прича да ће се на Спенс уселити један мега маркет, па се наметнуло питање која би то позната фирма могла доћи.

- На разговору нам је био генерални менаџер једног великог ланца мега маркета. Дали смо им понуду изузетно добру за обе стране. Они сада треба на свом управном одбору да донесу одлуку и мислим да ће одговор бити позитиван. Ако све буде како треба, трудићемо се да маркет почне да се гради у што скорије време, али динамика тог посла зависи и од друге стране – појаснио је причу о доласку ланца мега маркета в. д. директора Рајков.

Наводећи шта је до сада учињено на Спенсу, Рајков је река да је рачун одблокиран за првих пет дана од преузимања дужности, повећан је проценат издатих пословних простора са 64 на 87, проценат наплате од закупаца, дуговања се смањују, урађен је репрогам, плате сад касне двадесет дана, а пре су три и по месеца, повећан је проценат наплате од спортских клубова. Градска кафана је заштитни знак Спенса, па нас је занимало и каква ће бити њена судбина.

- Ових дана се финишира уговор с новим закупцем. У догледно време она ће бити отворена и радиће као и раније. Биће и ресторан и кафетерија. У планује је да се у њој викендом организују прославе, што значи да ће моћи и да се закупљује за такве ствари - каже Рајков.


Са закупцима је разговарано појединачно да би се решили затечени проблеми који трају годинама, али био је и један колективни састанак. Цена закупа сада је примерена тржишним условима јер се зна да је Спен раније имао високу цену по квадрату. Дакле, цене закупа су смањене од 20 до 40 процената од зависности од квадратуре, локације, начина плаћања...
www.dnevnik.rs/novi-sad/trgovinski-lanac-stize-na-spens
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ranko su ns

Spens 18 nov 2012 00:30 #87

  • sasko
  • sasko's Avatar
a reci mi dal prostor spensa bez sporckih dvorana moze da se proda nekom trkoginskom lancu tj nekom poznatom trznom centru npr da se umesto spensa zove delta siti da tu budu radnje kao sto je u delti u bg posto je spens propao
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Spens 18 nov 2012 00:43 #88

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3503
  • Primljenih Zahvalnica: 2253
sasko napisao/la:
a reci mi dal prostor spensa bez sporckih dvorana moze da se proda nekom trkoginskom lancu tj nekom poznatom trznom centru npr da se umesto spensa zove delta siti da tu budu radnje kao sto je u delti u bg posto je spens propao
Zasto bi iko kupio Spens?
limanac napisao/la:
- На разговору нам је био генерални менаџер једног великог ланца мега маркета. Дали смо им понуду изузетно добру за обе стране. Они сада треба на свом управном одбору да донесу одлуку и мислим да ће одговор бити позитиван. Ако све буде како треба, трудићемо се да маркет почне да се гради у што скорије време, али динамика тог посла зависи и од друге стране – појаснио је причу о доласку ланца мега маркета в. д. директора Рајков.
Da li ovo znaci da ce Spens da se nadogradjuje? Posto realno u Spensu ne postoji lokal dovoljno velik za mega market.
Poslednja izmena: 18 nov 2012 00:44 od Yokai.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Spens 18 nov 2012 01:50 #89

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4216
  • Primljenih Zahvalnica: 3183
SSJ5 napisao/la:
Da li ovo znaci da ce Spens da se nadogradjuje? Posto realno u Spensu ne ostoji lokal dovoljno velik za mega market.

Uze mi reč usta.

Možda nekim ukrupnjavanjem lokala u prizemlju misle da naprave neki veliki, a ne znam gde bi mogli da ga nadogradjuju.... :dunno: Možda na parkingu, gde je bila Soba.... ? :)

Generalno, ne dopada mi se ideja o mega marketu u SPENS-u. Ima potencijal za nešto mnogo interesantnije...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Spens 18 nov 2012 10:08 #90

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Ako se dobro secam i ako ce se drzati tog plana, onaj deo ka Limanima i pomocnom terenu (gde su se prvo ispraznili lokali) je bio namnjen za market. Verujem da se covek malo nespteno izrazio i da misli na unutrasnje radove oko adaptiranja tog prostora. Ne znam kako su sve zamislili i da li to znaci ukidanje te bitne ulice i veze, sto bi bilo vrlo lose :wallbash:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Spens 18 nov 2012 11:49 #91

  • sandman
  • sandman's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1183
  • Primljenih Zahvalnica: 602
i ja sam pomislio na taj deo prema merkatoru kod streljane. ali opet, kako bi se onda ulazilo u streljanu ukoliko tu naprave market? :? i bilo bi neobicno, nisam do sada nikad naisao na market koji je uzak a dugacak, kakv bi i bio ovaj, jer sirina tog dela spensa i nije neka.

Sta mislite koji lanac je u pitanju? mozda DIS.
Poslednja izmena: 18 nov 2012 11:49 od sandman.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Spens 18 nov 2012 14:29 #92

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Ja isto mislim da je DIS, a bilo bi i lepo, bolje nego IDEA u svakom slucaju, zna se iz kog razloga vecina ljudi nece IDEU, posebno u svetlu skorasnjih dogadjanja
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Spens 18 nov 2012 14:55 #93

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4216
  • Primljenih Zahvalnica: 3183
Ne znam, Nixivoje, da li ljudi iz tih razloga na koje misliš ne idu u IDEU, tj. pre biraju DIS nego nju. Nema to veze ni sa tim što je DIS domaći, već su jednostavno najjeftiniji...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Spens 18 nov 2012 15:14 #94

  • sasko
  • sasko's Avatar
SSJ5 napisao/la:
sasko napisao/la:
a reci mi dal prostor spensa bez sporckih dvorana moze da se proda nekom trkoginskom lancu tj nekom poznatom trznom centru npr da se umesto spensa zove delta siti da tu budu radnje kao sto je u delti u bg posto je spens propao
Zasto bi iko kupio Spens?
pa naprimer delta hoce da gradi svoj trzni centar i umesto da grade svoj centar grad im proda spens
tj prostor spensa bez dvorana bazena ledene dvorane samo lokale grad zaradi zaradi delta tj taj koji hoce da pravi trzni centar i svima dobro
naravno proda ih po povoljnijim cenama jer bolje i tako nego da spens zvrji prazan B)
ovo je bar moj stav
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Spens 19 nov 2012 02:59 #95

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3503
  • Primljenih Zahvalnica: 2253
sasko napisao/la:
SSJ5 napisao/la:
sasko napisao/la:
a reci mi dal prostor spensa bez sporckih dvorana moze da se proda nekom trkoginskom lancu tj nekom poznatom trznom centru npr da se umesto spensa zove delta siti da tu budu radnje kao sto je u delti u bg posto je spens propao
Zasto bi iko kupio Spens?
pa naprimer delta hoce da gradi svoj trzni centar i umesto da grade svoj centar grad im proda spens
tj prostor spensa bez dvorana bazena ledene dvorane samo lokale grad zaradi zaradi delta tj taj koji hoce da pravi trzni centar i svima dobro
naravno proda ih po povoljnijim cenama jer bolje i tako nego da spens zvrji prazan B)
ovo je bar moj stav
Kako ja to vidim, nikome se ne isplati da uzme Spens, kad moze da kupi zemljiste i gradi sta mu odgovara. I onda ne mora da placa otpremnine ogromnom visku radnika i kojekakve dugove koje Spens ima.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Spens 19 nov 2012 03:12 #96

  • sasko
  • sasko's Avatar
nismo se razumeli pod kupovinom spensa sam mislio kupovinu samo prostora u kojem ce zaposliti radnike koji vec rade i radnike koje extra treba da zapoli a da grad resi probleme dugova od para kojih je dibio od kupca spensa
bar je to meni bolja opcija od kupovine zemljista i nagomilavanje trznih centara koji su poluprazni i nema nista u njima ;)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Spens 19 nov 2012 11:31 #97

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4856
  • Primljenih Zahvalnica: 7912
Nixivoje NSB napisao/la:
Ja isto mislim da je DIS, a bilo bi i lepo...

:yes:
Biće da je to.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Spens 19 nov 2012 11:39 #98

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Čuo sam da je DIS u Beogradu povoljniji nego u BIG CEE-u
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Spens 19 nov 2012 11:58 #99

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3503
  • Primljenih Zahvalnica: 2253
Otis Driftwood napisao/la:
Čuo sam da je DIS u Beogradu povoljniji nego u BIG CEE-u
Sumnjam. Cene u BG-u su obicno 5-10% vise nego u Novom Sadu iz mog iskustva.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Spens 19 nov 2012 12:04 #100

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4216
  • Primljenih Zahvalnica: 3183
U BG-u ima dosta malih DIS prodavnica. Jeftine su sve, ali ne verujem da su jeftinije od našeg DIS-a.

Najjeftini marketi u kojima sam bio su SOS marketi. U BG-u ih ima dosta i baš šteta što ih nema kod nas...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru