Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Spens

Spens 15 okt 2020 20:31 #501

  • Чиле
  • Чиле's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Људски максимум
  • Poruka: 971
  • Primljenih Zahvalnica: 3467
limanac napisao/la:
^^ Tenderom su obuhvaćene zamene zidnih, podnih pločica bazena i "plaža". Verovatno se ovo do prozora smatra tribinama pa neće sad to :dry:
Ако је тако, надам се само да неће бити неког шаренила када се те друге буду постављале, нек запишу одмах модел...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Spens 16 okt 2020 10:34 #502

  • Buck
  • Buck's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1127
  • Primljenih Zahvalnica: 2190
@ Blavak
Gornja stakla su malo čistija, pa sam nagovorio dete da mi drži lopovski... :lol:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Duja, Blavak

Spens 16 okt 2020 22:32 #503

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8413
  • Primljenih Zahvalnica: 35908
Ulaz na bazen. Brzinska u prolazu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, Buck, limanac, kasko, mrnjavi, Duja, sasar, Bogdus, valjan

Spens 19 okt 2020 19:24 #504

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, kasko, Blavak, valjan

Spens 18 nov 2020 13:01 #505

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Završena sanacija olimpijskog zatvorenog bazena na SPENS-u



U toku je rekonstrukcija i sanacija bazena u okviru SPC “Vojvodina” prvi put od kad su bazeni počeli sa radom 1990. godine.

Radovi na sanaciji olimpijskog zatvorenog bazena započeti su 20. maja, a završeni 13. novembra 2020. godine. Njihova vrednost je 87,7 miliona dinara, a podrazumevali su sanaciju školjke velikog olimpijskog bazena u zatvorenom delu objekta i sanaciju poloča plaže oko bazena. Betonska konstrukcija je pretrpela prilična oštećenja od dugogodišnjeg curenja vode kroz dilatacije, između bazenske školjke – prelivnog kanala i ploča plaže. Napukli stubovi koji nose betonsku školjku su ojačani novim betonskim stubovima i sva oštećenja i naprsline su sanirani. Takođe su sređene oštećene betonske ploče plaže. Cela konstrukcija je dodatno ojačana i utegnuta karbonskim trakama. Hidroizolacija bazena uređena je na najsavremeniji način, a kompletno je obnovljena keramika bazena i okolne plaže. Zamenjeno je podno grejanje na okolnim plažama, kao i sve prateće instalacije, a uređena su i dva toaleta za posetioce u ulaznom holu bazena.





Za rekonstrukciju i sanaciju bazena i prostor koji je u funkciji bazena, uloženo je ukupno 127,4 miliona dinara. Radovi su finansiran iz budžeta Grada u iznosu od 92,4 miliona dinara, dok je 35 miliona dinara uložilo Ministarstvo turizma, trgovine i telekomunikacije.

Radovi na rekonstrukciji bazenskih prostorija finansirani su sa 39,7 miliona dinara. Postavljene su podne i zidne keramičke pločice, kao i 30 novih kabina za presvlačenje. Obezbeđeni su pokretni lift i platforma za spuštanje u bazen za osobe sa invaliditetom. Sanirano je osam postojećih svlačionica, a mokri čvor i prostor za tuširanje izgrađeni su u skladu sa standardima pristupačnosti.

nsuzivo.rs/uncategorized/foto-zavrsena-s...p7QYG6RYEFGGnZAR_x8s

*političaralergen na linku, što bi rekao Blavak
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, Buck, kasko, Duja, Blavak, Mikins, valjan

Spens 09 dec 2020 20:55 #506

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8413
  • Primljenih Zahvalnica: 35908
Izvode se radovi na, nadam se stavljanju u funkciju, jedne od fontana unutar objekta.


Poslednja izmena: 09 dec 2020 20:56 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Buck, limanac, kasko, mrnjavi, Duja, sandman, sasar, Mikins, valjan, Чиле

Spens 29 dec 2020 18:37 #507

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8413
  • Primljenih Zahvalnica: 35908
^^ Bio sam u pravu.




Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, kabacum, Cookie, Buck, limanac, kasko, mrnjavi, Duja, Brane, sasar, Mikins, Djordje Cvarkov, valjan, nsns, Чиле

Spens 29 dec 2020 21:36 #508

  • Чиле
  • Чиле's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Људски максимум
  • Poruka: 971
  • Primljenih Zahvalnica: 3467
Коначно! :cheer:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Spens 29 dec 2020 21:58 #509

  • mlata
  • mlata's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Drugi su drugi-mi smo prvi
  • Poruka: 624
  • Primljenih Zahvalnica: 1024
Inace ta skulptura je i napravljena na Spens-u.Atelje je bio ispod velikih stepenica sa spoljne strane klizalista.Prisustvovao sam pocetku izrade dok je bila komadina mermera
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Duja, Blavak, OneLove

Spens 13 jan 2021 11:26 #510

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Pukotina i izlivanje vode u tek saniranom olimpijskom bazenu na Spensu, curi i iz radijatora

Posao sanacije bazena na Spensu, iako je trebalo da bude odavno završen, još uvek nije okončan zbog pojave brojnih problema - kako saznaje 021.rs, tek sanirani bazen ima neplanirani nagib zbog kog se voda izliva iz bazena, instalacije cure, objekat prokišnjava, a ni keramički radovi nisu urađeni kvalitetno.



O ovim i drugim problemima u poslu ukupno vrednom više od 124 miliona dinara, a koji je poveren firmama "Max Cor", "Bulevar Company" i "DeHidra 021", sada brinu Grad Novi Sad i uprava Spensa, koji su još 18. novembra prošle godine radove proglasili završenim i najavili skoro otvaranje objekta za građane i sportiste.

Na ovakav korak su, kako izvor sa Spensa kaže za 021.rs, bili spremni da se početkom ove nedelje nije pojavio novi problem - pukotina na dnu bazena.



Grad se za hitnu sanaciju bazena opredelio tri meseca nakon što je 021.rs prošle godine otkrio da je uprava Spensa, na čelu sa tadašnjim direktorom Milanom Jarićem, pokušala da prikrije zagađenje vode bazena. Jarić je smenjen, a 5. maja je Gradska uprava za imovinu na tenderu posao sanacije bazena, kupatila, pomoćnih prostorija i dodatne radove dodelila trima pomenutim firmama. Rok za sanaciju je bio tri meseca (sredina avgusta), a ceo posao bio je vredan oko 62 miliona dinara bez PDV. Uskoro je sačinjen aneks ugovora zbog nepovoljne epidemiološke situacije i rok je produžen do 9. novembra.

U međuvremenu su se već pojavili nepredviđeni radovi na bazenu. Prema zvaničnoj dokumentaciji, Gradska uprava je ovim firmama u pregovaračkom postupku, a po ceni od 8,1 milion dinara bez PDV, dodelila dodatni posao sanacije ivičnih stubova bazena, pojedine betonske radove, armaturu, sanaciju stubova bazena...



Kako su problemi "isplivali na površinu"

Gradski zvaničnici, na čelu sa gradonačelnikom Milošem Vučevićem, obišli su zatvorene bazene 18. novembra 2020. godine i poručili da je ceo posao završen, kao i da je "sada sve urađeno kako struka nalaže", te da će bazeni dobiti nove filtere u skorijem vremenu.

Međutim, pre nekoliko dana počeli su problemi kad je bazen prvi put napunjen i otkriveno je da je posao traljavo urađen - sam olimpijski bazen, kažu izvori 021.rs sa Spensa, ima nagib od oko 10 milimetara i voda se izliva na jednu stranu, dok je u samom bazenu pukotina.

Keramika je umazana flekama koje nisu skinute na vreme, curi iz radijatora, objekat u pojedinim delovima prokišnjava, a sve ovo bi čelnici, navodno, oprostili i pustili sportiste da treniraju da do pucanja podloga bazena nije došlo početkom ove nedelje.




Grad: Uočeni su nedostaci kod tehničkih instalacija

Šef kabineta gradonačelnika Žarko Mićin, navodi za 021.rs da su nedostaci primećeni prilikom testiranja pod opterećenjem, ali poručuje da oni nisu mogli da se predvide pre početka samih radova.

"Imajući u vidu to da se radi o sanaciji objekta koji se intenzivno koristio 40 godina, postupak sanacije je izuzetno složen, i iz isključivo bezbednosnih razloga zahteva dodatne stručne analize, koje su još u toku. U ceo ovaj proces aktivno su uključeni i stručnjaci sa Fakulteta tehničkih nauka, koji će, nakon završenih analiza, uraditi elaborat za otklanjanje svih nedostataka, koji nisu mogli da se predvide pre testiranja bazena pod opterećenjem", kaže Mićin.

On dodaje i da će izvođač radova nakon prijema elaborata imati i zakonski rok za otklanjanje svih nedostataka, a ukoliko to ne učini, grad će u skladu sa zakonom naplatiti prekoračenje roka.

Iz kabineta gradonačelnika zaključuju da će javnost biti obaveštena o datumu otvaranja bazena, kada svi nedostaci budu otklonjeni.

Osim građana ispaštaju i sportisti

Podsetimo, olimpijac Čaba Silađi morao je da napusti Novi Sad i preseli se u Beograd da bi nastavio pripreme u olimpijskoj godini, jer kako kaže u Novom Sadu u nedostatku uslova ne može adekvatno da se pripremi za veliko takmičenje. Silađi je dodao i da se on jeste snašao za treninge, ali da je mnogo reprezentativaca koji treniraju u Novom Sadu, a kojima je zbog situacije sa bazenom onemogućeno adekvatno treniranje u Novom Sadu.

"Olimpijski bazen još nije otvoren, a ako gledamo da je najveći procenat reprezentativaca iz Vojvodine, onda je to apsurd. Više ne znam kome da se obratim sem medijima i molim sve koji imaju neki uticaj na to. Ja sam otišao, a ima još nekoliko stotina plivača iz Novog Sada i okoline. Plivači se snalaze u bazenima od 25 metara i apelujem da se taj problem reši", izjavio je nedavno Silađi, o čemu više možete da čitate na OVOM LINKU.

www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/263351/F...i-iz-radijatora.html
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Duja, RM77, Blavak, Чиле

Spens 13 jan 2021 12:51 #511

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
Govno je trebalo srušiti.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sandman

Spens 13 jan 2021 14:30 #512

  • RM77
  • RM77's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 309
  • Primljenih Zahvalnica: 426
Taj bazen je imao očuvanu 40 godina školjku bazena. To je potvrdio i ovde neko ko je radio na ovoj "sanaciji".
Kao neko ko je na bazen išao tri puta nedeljno, nemam reči za sve ovo, a da nisu psovke.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Marc

Spens 13 jan 2021 14:47 #513

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
Kad se poslednji put u Srbiji uradili nešto kako treba. A sve mi se cini da su se toliko osilili da im je super kad se ovako nešto desi, zato što će izvući jos novca iz budžeta
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Marc

Spens 13 jan 2021 15:39 #514

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
jiggy napisao/la:
Evo jedna aktuelna, sa pocetka renoviranja olimpijskog bazena Spensa:



Mi smo snimili postojece stanje (geometriju bazena) i vrsicemo strucni nadzor (u domenu geodezije) nad izvedenim radovima, pa cu kaciti slike i tokom radova.
Angazovani smo direktno od strane investitora, tako da necemo biti tamo svaki dan, ali cu se truditi da dokumentujem sto vise...

Dobar ste strucni nadzor uradili
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Spens 13 jan 2021 18:06 #515

  • mlata
  • mlata's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Drugi su drugi-mi smo prvi
  • Poruka: 624
  • Primljenih Zahvalnica: 1024
Krivac je Promenada. Ispumpali su mnogo vode pa se Spens nakriviJo :clapping: :clapping: :yes:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sandman, OneLove

Spens 13 jan 2021 18:29 #516

  • Nicisy1
  • Nicisy1's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 747
  • Primljenih Zahvalnica: 2920
Ово се не може санирати без поновног пражњења, лупања и буџења :gaah:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Чиле

Spens 13 jan 2021 18:42 #517

  • jiggy
  • jiggy's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 312
  • Primljenih Zahvalnica: 598
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
jiggy napisao/la:
Evo jedna aktuelna, sa pocetka renoviranja olimpijskog bazena Spensa:



Mi smo snimili postojece stanje (geometriju bazena) i vrsicemo strucni nadzor (u domenu geodezije) nad izvedenim radovima, pa cu kaciti slike i tokom radova.
Angazovani smo direktno od strane investitora, tako da necemo biti tamo svaki dan, ali cu se truditi da dokumentujem sto vise...

Dobar ste strucni nadzor uradili

Strucni nadzor u domenu geodezije podrazumeva geometriju samog bazena, ne i statiku samog bazena. To je posao nadzora gradjevinske struke. Dakle, nije nas posao da proveravamo fugne i samu konstrukciju bazena...

MI smo trebali da izvrsimo snimanje postojeceg stanja bazena (sto se vidi na slici) i da na kraju proverimo da li je bazen ponovo doveden u isto to stanje, dok je prazan. U medjuvremenu nas je izvodjac angazovao da obelezimo pravce ivica bazena kao osiguranje, jer je jako bitno da bazen zadovolji normu od 50.00m+2cm po duzoj i 25.00m+2cm po kracoj strani, te da oni to imaju kao kontrolu u toku samih radova.
Zasto im je nizi na sredini, ja ne znam. Da li im je bilo skupo da nas zovu u toku samih zavrsnih radova, da se sve proveri, da li nisu hteli da kupuju nivelir i sami to urade, da li je bilo propusta u projektnoj dokumentaciji i samom izvodjenju, ja ne mogu da kazem.

Pritom, nismo ni izvrsili zavrsnu kontrolu (nakon izvrsenih radova), jer nismo ni kontaktirani od strane investitora, a ja necu nikog da vucem za rukav. Poslednji put smo bili na gradilistu onda, kada sam i okacio poslednje slike i od tada nismo bili na licu mesta, niti smo imali bilo kakav kontakt sa izvodjacem ili investitorom.

Tako da ja apsolutno ne mogu da kazem sta je poslo naopako, niti snosim promil odgovornosti za izvedene radove i nastalu situaciju...
Poslednja izmena: 13 jan 2021 18:48 od jiggy.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Cookie, limanac, mrnjavi, Duja, sandman, RM77, sasar, Direktor, Blavak, Mikins, lala021ns, zlaja, Neskov, Hamilton, nsns, Чиле, SportskiPozdrav

СПЕНС 13 jan 2021 20:09 #518

  • Чиле
  • Чиле's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Људски максимум
  • Poruka: 971
  • Primljenih Zahvalnica: 3467
Мислим да се Отис мало шалио. :lol:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Spens 13 jan 2021 20:21 #519

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Konstrukcija bazena je trebalo da bude ojačana karbonskim trakama, ali nije bila kritična. Ne znam da li je to i urađeno.
Hiroizolacija je trebalo da bude poliurea, priča se da ona nije urađena kako treba.

S' obzirom da je bazen više puta godišnje punjen i pražnjen, ne bi trebalo da dođe do loma konstrukcije zbog toga.
Problem bi se mogao pojaviti da su pri sanaciji oštećene sajle za prednaprezanje.
Takođe, ono čime se Mlata šali nije isključeno kao problem.
I na kraju, moguće je da do pucanja nije došlo na konstrukciji već u sloju između konstrukcije i keramike.

Sve u svemu, javna sramota.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sandman, mlata, Чиле

СПЕНС 20 jan 2021 12:21 #520

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Чиле napisao/la:
Мислим да се Отис мало шалио. :lol:

Vise se odnosilo generalno na sve koji su ucestvovali u rekonstrukciji, a sada vidim da se vecina i ogradjuje od odgovornosti.



www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/263950/F...uje-od-propusta.html
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: valjan
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru