Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Spens

Re:RE: Spens 12 maj 2020 15:35 #461

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Verovatno automatic reply
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Spens 15 maj 2020 20:52 #462

  • jiggy
  • jiggy's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 312
  • Primljenih Zahvalnica: 598
Evo jedna aktuelna, sa pocetka renoviranja olimpijskog bazena Spensa:



Mi smo snimili postojece stanje (geometriju bazena) i vrsicemo strucni nadzor (u domenu geodezije) nad izvedenim radovima, pa cu kaciti slike i tokom radova.
Angazovani smo direktno od strane investitora, tako da necemo biti tamo svaki dan, ali cu se truditi da dokumentujem sto vise...
Poslednja izmena: 15 maj 2020 20:53 od jiggy.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, kabacum, Dukelander, Cookie, Buck, Nixivoje, limanac, kasko, cipacar, mrnjavi, Duja, Boda Tajson, TurboMaximus, Brane, RM77, sasar, Blavak, bole, Mikins, Djordje Cvarkov i ovaj član ima 3 ostalih zahvalnica

Spens 21 maj 2020 14:18 #463

  • jiggy
  • jiggy's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 312
  • Primljenih Zahvalnica: 598
Nastavljamo sa par slika:





Inace, radi se kompletan paeterni deo oko bazena, do tribina, kao i sve instalacije. Kompletna rasveta ce biti zamenjena sa LED modulima i menja se i masinsko postrojenje, tako da je rekonstrukcija olimpijskog bazena sveobuhvatna.

Inace, kao mala digresija, bazen je izveden odlicno tada kada je radjen. Slegao se po dijagonali manje od 1 cm i prilikom izgradnje nije napravljen pravougaonik tj izveden je romb, ali sa mizernom greskom od 12 mm. To cemo sada sve ispeglati...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Cookie, Buck, miki_NS, Nixivoje, limanac, kasko, Yokai, Duja, Boda Tajson, TurboMaximus, Brane, RM77, sasar, Blavak, Mikins, Djordje Cvarkov, valjan, Eldarion, zlaja i ovaj član ima 6 ostalih zahvalnica

Spens 21 maj 2020 18:53 #464

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Jiggy svaka čast za ovo. 1000 zahvalnica za tebe :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Spens 21 maj 2020 18:55 #465

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
jiggy napisao/la:
Nastavljamo sa par slika:





Inace, radi se kompletan paeterni deo oko bazena, do tribina, kao i sve instalacije. Kompletna rasveta ce biti zamenjena sa LED modulima i menja se i masinsko postrojenje, tako da je rekonstrukcija olimpijskog bazena sveobuhvatna.

Inace, kao mala digresija, bazen je izveden odlicno tada kada je radjen. Slegao se po dijagonali manje od 1 cm i prilikom izgradnje nije napravljen pravougaonik tj izveden je romb, ali sa mizernom greskom od 12 mm. To cemo sada sve ispeglati...

Da li se ovim renoviranjem ugradjuje sistem koji je energetski efikasniji?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Spens 21 maj 2020 20:51 #466

  • jiggy
  • jiggy's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 312
  • Primljenih Zahvalnica: 598
Taj sistem se sastoji od pescanih filtera, pumpi, osvetljenja i samih instalacija. Nisam siguran kako je izvedeno grejanje, ali mogu se udubiti malo u tematiku sledeci put, kada odem na lice mesta.
Znam da ce halogene sijalice biti zamenjene sa LED modulima, sto je samo po sebi ogromna usteda. Svaka halogena sijalica ima ozbiljan trafo i trosi cca 300w, a ima ih 40(!), dok ce sve LED trositi kao 3 halogene...

Sledeci put kada odem cu pitati sve sto bi moglo biti relevantno ;)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Nixivoje, limanac, Duja, Brane, das ivon, sasar, Alibunar, Djordje Cvarkov, valjan, Eldarion, nautilusNS, Jungle_Mania, nsns

Spens 21 maj 2020 21:16 #467

  • Boda Tajson
  • Boda Tajson's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 168
  • Primljenih Zahvalnica: 454
Svaka cast za slike i informacije :cheers:

Nego, cuo sam objasnjenja da oba velika bazena ne mogu da budu aktivna istovremeno zbog ogranicenog kapaciteta(?) pumpi. Da li je to tacno i ako jeste, da li se radi nesto i po tom pitanju?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Spens 21 maj 2020 22:36 #468

  • jiggy
  • jiggy's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 312
  • Primljenih Zahvalnica: 598
Hmmm, to cu isto morati da proverim... Znam da pumpa mora da izvrti svu vodu u bazenu u roku od 4h, a zapremina velikog bazena je 2654 m3 i ukupna povrsina je 1251 m2.

Sto znaci da pumpa treba da ima kapacitet od 600 m3 / h. Bas cu sici ispod kade bazena sledeci put, da vam prikazem i taj deo, mada nisam siguran da cu to smeti da slikam i kacim bez odobrenja Spensa, a to je kod njih jako komplikovano...

Primera radi, samo da uradim jedan posao za njih, treba da me pozove direktor i da mi kaze sta im treba, onda me zovu iz sektora nabavke, da sastave obrazac, onda iz nekog drugog sektora da bi poslali obrazac ponude, onda opet iz nekog treceg, da mi daju narudzbenicu i tek onda ja mogu da uradim posao. I onda fakturisem i opet, jedan zaprima, drugi kontrolise, treci odobrava i cetvrti placa.

Tako da nista tamo nije svedeno na kontakt sa samo jednom osobom, pa da znam kome da se obratim, a gotovo sam siguran da moram traziti saglasnost i dobiti je napismeno, sto je skoro pa nemoguce. Ali me to nece spreciti da barem napisem kako sve funkcionise i izgleda.

Inace sam bio tamo 2 dana pre nego sto ce izbiti ceo skandal oko vode i Jariceve ostavke, ali nisam hteo nista ovde da pisem, zbog tog odnosa sa njima i dobre poslovne prakse. A imao sam slike praznog bazena i info o uzroku pre nego sto je objavljeno na 021.rs...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie, limanac, ranko su ns, Boda Tajson, Brane, RM77, Blavak, Mikins, valjan, nsns

Re:Spens 22 maj 2020 09:58 #469

  • ChobbyNS
  • ChobbyNS's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 125
  • Primljenih Zahvalnica: 68
Drugar je pre jedno godinu ili dve radio nešto na Spensu tu oko bazena. Kaže da je ta neka konstrukcija koja drži tu kadu bazena toliko trula i propala da se on tu nikad od straha ne bi okupao. Jel to istina ili preuveličava i izmišlja?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Spens 22 maj 2020 13:24 #470

  • jiggy
  • jiggy's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 312
  • Primljenih Zahvalnica: 598
Ponovljam jos jednom, stvarno ne znam. Mogu sve to da saznam, jer nisam silazio ispod i proveravao konstrukciju. Mi smo tu da vrsimo nadzor nad izvedenim radovima u smislu geometrije, horizontalne i vertikalne projekcije bazena.
Statika i konstrukcija je posao gradjevinca.

No, imam dobru volju da saznam i to cu i ucinit prvom prilikom.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Spens 22 maj 2020 14:52 #471

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Koliko znam i konstrukcija se obnavlja u ovoj turi.
Ona je oštećena dejstvom hlorida i ne izgleda lepo.
Otpali delovi betona i korozija svuda. Fotografije su mi samo pokazane...
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Spens 22 maj 2020 15:14 #472

  • jiggy
  • jiggy's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 312
  • Primljenih Zahvalnica: 598
Da, da. Obnavlja se sve i to stoji. Ja sam samo napisao da ne znam u kakvom je sada stanju, ali ce nakon rekonstrukcije biti kao nov, bukvalno.

Jedino sto ne znam je da li ce se ista raditi na zameni sistema dezinfekcije tj da li se ostaje na hloru, jer je jako korozivan po celik. Vidi se i po unutrasnjim delovima same konstrukcije Spensa da je zardjala, jer visoka temperatura, vlaznost i hlor u vazduhu nisu najbolja kombinacija...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Spens 04 jun 2020 23:42 #473

  • jiggy
  • jiggy's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 312
  • Primljenih Zahvalnica: 598
Prvo, evo vam link intervjua sa gen. dir. Spensa:



Drugo, danas smo bili na Spensu ponovo i obisao sam sve radove, kompletnu skoljku bazena, postrojenja itd.
Sami radovi napreduju odlicno i vesti su solidne.
Jako dobra vest je da nigde ne postoje pukotine u samoj konstrukciji kade i da je ona staticki i strukturalno u odlicnom stanju.
E sad, imamo drugi par opanaka, a to je cinjenica da se sama konstrukcija cele kade nalazi na AB stubovima 30x30 cm kojih ima 60 i nalaze se na svakih 5 metara razmaka i svi su visime oko 1 metar.
Gde je napravljen previd prilikom prvobitnog projektovanja?
Napravljen je u cinjenici da nigde ne postoje ukrucenja. A problem sa bazenom je taj, sto on ne vrsi ravnomerno opterecenje na sve stubove, vec oni trpe razlicito opterecenje zbog samog kretanja vode u bazenu. I tu dolazi do velikog opterecenja krajnjih stubova, pogotovo na coskovima. Gde je sve moglo biti mnogo bolje reseno da su izvedena seizmicka platna, koja bi dodatno ukrutila celu konstrukciju. Kada pricamo o kolicini vode i silama o kojima baratamo, dovoljno je reci da je masa sve vode u bazenu 2654 tone!

Ali ostaje cinjenica da ce se sve to sanirati tokom ove rekonstrukcije. Da li ce i staticki sve biti zadovoljeno, ostaje pitanje u ovom momentu, jer tu postoje neke frikcije.
Imam slike, ali ne smem da ih kacim. Mislim, smem, ali ne bih.
Okacicu vam sliku u samom bazenu, gde je nas zadatak bio da snimimo ranije pomenute stubove ispod kade i da onda njihove preseke osovina prenesemo u samu kadu bazena, jer ce se tu raditi ojacanja, pa je bitno da se nadje sam centar svakog stuba. Sto je bio Sizifov posao, jer nemamo nikakvu vidljivost izmedju ta dva nivoa.

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, Buck, miki_NS, limanac, kasko, mrnjavi, Duja, Boda Tajson, TurboMaximus, Brane, sasar, Direktor, Blavak, valjan, Eldarion, ChobbyNS, zlaja, nautilusNS, vladulns i ovaj član ima 3 ostalih zahvalnica

Spens 08 jun 2020 11:04 #474

  • Duja
  • Duja's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 901
  • Primljenih Zahvalnica: 1786
jiggy napisao/la:
Okacicu vam sliku u samom bazenu, gde je nas zadatak bio da snimimo ranije pomenute stubove ispod kade i da onda njihove preseke osovina prenesemo u samu kadu bazena, jer ce se tu raditi ojacanja, pa je bitno da se nadje sam centar svakog stuba. Sto je bio Sizifov posao, jer nemamo nikakvu vidljivost izmedju ta dva nivoa.
Niste mogli da iskoristite otvor za kameru koji je baš tu u uglu?
jiggy napisao/la:
Svaki dobar projekat može da se oskrnavi pri izvođenju.
Nijedan loš projekat ne može da popravi pri izvođenju.
Poslednja izmena: 08 jun 2020 11:06 od Duja.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Spens 08 jun 2020 17:22 #475

  • jiggy
  • jiggy's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 312
  • Primljenih Zahvalnica: 598
Ne, zato sto je tu zavrnut tj zalepljen pleksiglas, koji ne moze da se skine, a ja ne smem da vrsim merenje duzine kroz njega i slicne materijale (stakli, plastika i sl.)...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Duja

Spens 12 jun 2020 06:32 #476

  • vladulns
  • vladulns's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 630
  • Primljenih Zahvalnica: 2931
Затворени базен на Спенсу од септембра у новом руху

Градоначелник Новог Сада Милош Вучевић и министар трговине, туризма и телекомуникација Расим Љајић обишли су радове на реконструкцији олимпијског затвореног базена на Спенсу.
Том приликом Вучевић је истакао да се није могло чекати на пројекат комплетне реконструкције Спенса, јер је стање било алармантно, а завршетак радова најављен је за 1. септембар.

„Нажалост, базен је имао тешкоће у функционисању још од 1999. године, дакле само девет година након изградње. Заједно са министарством и Владом кренули смо у реализацију инвестиције, ради се прва фаза, а вредна је 110 милиона динара, Град учествује са 75 милиона, а са 35 милиона министарство. Не раде се само шкољка и инсталације испод базена, већ и плажни део, средиће се тоалети, свлачионица, улазни део, а биће обезбеђена и рампа за особе са инвалидитетом на малом базену. Заједно са Факултетом техничких наука и Европском банком за обнову и развој, припремамо пројектно-техничку документацију комплетне обнове Спенса, па да наредно лето предамо Влади и конкуришемо на Програм Србија 2025“, рекао је Вучевић.

Таква обнова подразумева, додао је, реконструкцију крова, фасадног омотача, степеништа, расхладних система, хала, инсталација, као и расвете.

„Спенс мора бити енергетски одрживији, према актуелним подацима, он месечно троши по пет милиона динара за воду, струју, грејање, и то је јако тешко одржавати“, нагласио је Вучевић и истакао да обнова Спенса никада није била ближе, с обзиром на то да ће сада Град по први пут имати неопходну документацију за то.
Он је похвалио сарадњу са министарством које предводи Расим Љајић оцењујући да су многе пројекте добро заједно реализовали, попут уређења подграђа на Тврђави и изградње бициклистичке стазе Бегеч-Футог. Први човек Новог Сада рекао је да ће се следећи базен градити на Новом насељу, а потом и у Футогу поред спортске хале, јер је то потребно граду величине Новог Сада.

Министар Љајић изјавио је да је Нови Сад, после Београда највише погођен последицама епидемије, а посебно на пољу туризма.

„За протекла три месеца Нови Сад је претрпео штету између 7 и 10 милиона евра по основу отказаних резервација у хотелима и ванпасионске потрошње. Користимо ситуацију која није идеална за туризам да улажемо у инфраструктуру. Предузимамо кораке за опоравак туризма, а настојимо да се окренемо домаћим гостима и делимично онима из региона. Прва већа прилика за то је фестивал Егзит када се очекује већи број туриста“, рекао је Љајић.
www.dnevnik.rs/novi-sad/zatvoreni-bazen-...ovom-ruhu-11-06-2020
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko

Spens 13 jun 2020 19:50 #477

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8413
  • Primljenih Zahvalnica: 35904
Matka měst, rsp. Mater urbium je otvoren uz igralište za golf.


Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, Duja, valjan, Eldarion

Spens 13 jun 2020 21:01 #478

  • mlata
  • mlata's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Drugi su drugi-mi smo prvi
  • Poruka: 624
  • Primljenih Zahvalnica: 1024
Kakav rebus :rock: :dunno: :angry:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Spens 14 jun 2020 09:27 #479

  • Jungle_Mania
  • Jungle_Mania's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 258
  • Primljenih Zahvalnica: 2244
Evo da se nadovezem na Blavakove slike
Srđan Plavšić postao biznismen: Bili smo na žurci u njegovom restoranu, Prag će biti hit Novog Sada!

Mnogi fudbaleri često pokrenu porodične biznise nakon završetka karijere i iskoriste zarađeni novac da ulože u nekretnine, hotele, restorane... U biznismenske vode uplovio je i Srđan Plavšić, bivši fudbaler Crvene zvezde, koji sada nastupa za Spartu iz Praga, i to i dalje kao aktivan fudbaler.

Plavšić je sa 24 godine odlučio da pokrene porodični biznis i da otvori restoran i noćni klub u kojem će Novosađani moći da izlaze i da se provode.

Restoran "Prag" otvoren je proteklog vikenda u Novom Sadu i već prvih dana napravljene su najbolje žurke u gradu i nema dileme da će ovo biti novo omiljeno mesto Novosađana za provod i druženje.
Ali, Prag nudi više, jer preko dana gosti mogu da uživaju i sjajnoj hrani. Nalazi se pored hale SPENS u sklopu golf terena, na adresi Sutjeska 2.



Goste su proteklog vikenda zabavljale muzičke zvezde Angelina i Emir Đulović, a ekipa Telegrafa bila je na licu mesta i mogla je da se uveri kakva sjajna atmosfera je napravljena.
Plavšić je i sam ljubitelj narodne muzike i dobrog provoda, to nije krio ni kada je igrao za Zvezdu, a obožava Novi Sad i Prag, pa je odlučio da otvaranjem kluba pod ovim imenom spoji dva bitna grada za njegov život i karijeru.




www.telegraf.rs/sport/showtime/3199641-s...-prag-novi-sad-zurka
“Dodju tako ponekad vremena, kada pametan zacuti, budala progovori, a
fukara se obogati.”

― Ivo Andrić
Poslednja izmena: 14 jun 2020 09:29 od Jungle_Mania.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, Blavak

Spens 14 jun 2020 10:32 #480

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Meh
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mlata, Gari, Eldarion
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru