Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Spens

СПЕНС 20 jan 2021 13:58 #521

  • jiggy
  • jiggy's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 312
  • Primljenih Zahvalnica: 598
Prvo, naravno da se ogradjuju, kad i nisu radili.

Drugo, nisam ocekivao izvinjenje, ali nemoj nastavljati sa prozivanjem tu gde mesta i osnova nema...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Spens 20 jan 2021 13:59 #522

  • Ilke
  • Ilke's Avatar
  • Na mreži
  • Arhitekta
  • Poruka: 547
  • Primljenih Zahvalnica: 534
Sta se ovde zaista desilo? Jel zaista pukotina konstrukcije duz poda bazena?

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Spens 20 jan 2021 14:12 #523

  • jiggy
  • jiggy's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 312
  • Primljenih Zahvalnica: 598
Po slikama, ocigledno je doslo do sleganja cele konstrukcije bazena. I to sleganje nije zanemarljivo. Odokativno izgleda da je par cm u pitanju, sto je neprihvatljivo.

Meni samo nije jasno i nemam info da li je radjeno testno opterecenje i ispitivanje vodoneprepopusnosti nakon sto je uradjena nova hidroizolacija na bazenu, izmedju same kade i nove kosuljice, kao sto je obicaj kada se rade bazeni.
Zapremina bazena od cca 2600 m3 vrsi opterecenje od cca 2t po m2, sto nije neka velika brojka. Medjutim, sam bazen tj kada je postavljena na stubove 25x25 ili 30x30 cm, koji su postavljeni na rasteru od 5m i visine su oko 1m.
Ono sto ja ne znam je kako je izveden sam temelj, ispod tih stubova. Drugi problem koji se tu javljao je sto nigde nisu postojala ukrucenja i sama kada je mogla da se pomera zbog same dinamike fluida, tacnije hidrodinamike, prilikom pomeranja vode u bazenu.
No, ocigledno je da to ovde nije slucaj jer je bazen pukao po sredini, ali bi sve to trebalo uzeti u obzir. Kao i projekat rekonstrukcije, koji je izradio Orbis...

Sve ovo pisem, jer slike sa 021.rs ne otkrivaju kakvo je stanje same kade sa donje strane, vec samo sa gornje, a tu se ne vidi u kakvom je stanju sama AB konstrukcija.

Ja sam za to da sto manje nagadjamo i sacekamo rezultate zvanicne analize FTN-a, iako i tu imam neke sumnje...
Poslednja izmena: 20 jan 2021 14:14 od jiggy.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko, Duja, Direktor, Djordje Cvarkov, Marc, nsns

СПЕНС 20 jan 2021 14:24 #524

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
jiggy napisao/la:
Prvo, naravno da se ogradjuju, kad i nisu radili.

Drugo, nisam ocekivao izvinjenje, ali nemoj nastavljati sa prozivanjem tu gde mesta i osnova nema...

Procitaj tekst prvo, jer se nije odnosilo na tebe.....
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

СПЕНС 20 jan 2021 15:50 #525

  • jiggy
  • jiggy's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 312
  • Primljenih Zahvalnica: 598
U prvom komentaru na vest, od prosle nedelje, si direktno citirao moj post i rekao da smo "dobar posao uradili". Sad si ponovio da se taj komentar vise odnosio generalno na sve koji su ucestvovali u rekonstrukciji, pa sam se (pro)nasao (ponovo) u toj grupi.

Mozda ja nesto ne tumacim kako treba, ali ako ti kazes da se nije odnosilo, neka ti bude :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Spens 20 jan 2021 17:04 #526

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Vidi, niti cu da se pravdam niti da se nesto izvinjavam sta sam izjavio, izjavio sam.

Ovo sto sam ja iz tvog posta najvise hteo da citiram je ovo "strucni nadzor" i verujem da je svaka grana koja je radila rekonstrukciju ovog bazena to izjavila.

Pozdrav
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Spens 20 jan 2021 20:05 #527

  • Reg021
  • Reg021's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 77
  • Primljenih Zahvalnica: 40
Da li je stvarno moguce da su pumpe koje rade u Promenadu uzrokovale pomeranje tla, a samim tim i stubova koji drze "kadu" i da je zbog toga kada pukla i "nagnuta"? Rekao bih da ima 250 do 300m od Promenade do bazena.
Ako je cela kada nekoliko cm "nagnuta" i doslo je do pucanja iste, da li tu ima pomoci ili "rusi i zidaj sve novo"?
Da li je kada bila "pod vinklu" kada su otpoceli radovi ili je i tad bila "nagnuta"?
Da li su radovi koji su izvrseni mogli da dovedu do pucanja kade ili do toga da se kada "nagne"?

Pitam laicki, mozda ima neko strucan da odgovori :pinch:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mlata

Spens 20 jan 2021 21:10 #528

  • jiggy
  • jiggy's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 312
  • Primljenih Zahvalnica: 598
@ Ottis

Nema problema. Cisto da budes svestan da je tvoj post bezveze, jer nije utemeljen na cinjenicama, a i nakon sto si dobio cinjenice, ti i dalje stojis iza toga. Tako da ja ne bih dalje nastavljao diskusiju...



@ Reg021

Ne smam sada da kacim snimak, jer je to sluzbena isprava i intelektualna svojina. Ali mogu da vam kazem da je bazen pre rekonstrukcije bio +/-1 cm, kada se gledaju sva cetiri temena bazena i da je sama sredina bila 2 cm niza, ali po duzoj strani, jer su tu slivnici.
Vinkla tj dijagonala je bila omasena za 1cm, sto je zanemraljivo. Tako da su sa te strane imali dobru osnovu...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, Reg021, sasar, Direktor, valjan, mel

Spens 26 jan 2021 19:06 #529

  • Reg021
  • Reg021's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 77
  • Primljenih Zahvalnica: 40
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Spens 26 jan 2021 21:02 #530

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8416
  • Primljenih Zahvalnica: 35923
^^ I kreće prepucavanje
www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/264573/P...S-o-zutoj-bandi.html
Što se mene tiče
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Spens 18 feb 2021 18:40 #531

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Idemo sve iz pocetka

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak, Marc

Spens 18 feb 2021 21:15 #532

  • RM77
  • RM77's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 309
  • Primljenih Zahvalnica: 426
Moja kičma znači ni sledeću zimu neće dobiti malo oduška.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Bogdus

Spens 19 feb 2021 11:36 #533

  • Billy
  • Billy's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 767
  • Primljenih Zahvalnica: 1527
@Blavak
Divanis li madzarski da nam kazes koliko je kostao segedinski bazen sa one teme?
Dojmi mi se da bi bilo interesantno uporediti sa troskovima rekonstrukcije naseg. Naravno pod uslovom da saznamo prave troskove rekonstrukcije, da ne budu drzavna tajna k'o cena spomenika.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Spens 19 feb 2021 12:46 #534

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8416
  • Primljenih Zahvalnica: 35923
^^ Ja jako slabo divanim madžarski, samo ono što mi je potrebno za tranzit kad idem u Slovačku ili ovamo.
Mislim da Kasko dobro vlada mađarski, a siguran sam da ima još forumaša kojima je maternji jezik, pa ako im nije problem, ja ću ih zamoliti da naprave poređenje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Billy, Marc

Spens 19 feb 2021 13:11 #535

  • Buck
  • Buck's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1127
  • Primljenih Zahvalnica: 2190
Evo ovde stoji da ceo projekat košta 15,5 milijardi forinti, što je nekih cca 43 miliona €. Šta je sve u toj ceni, ne znam...

szegedpolus.hu/2020/08/26/tiszavirag-igy...ediek-az-uj-uszodat/
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak, Billy

Spens 19 feb 2021 22:35 #536

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Kompletan zatvoreni bazen sa konstrukcijom hale, pregradnim gips karton zidovima, 50mx25m, 25mx15m, 20mx12,5mx0,90m (topla voda) bazenom, spoljnje-unutrasnjim manjim bazenom za sedenje sa toplom vodom, sopstvenim bunarom za punjenje vodom, gledaliste za 1200 gostiju... Neto 13000 kvm.

Konferencijska sala, svlacionise, deo za cuvanje male dece, kancelarije, ucionice, prodavnice, welness deo.
Poslednja izmena: 19 feb 2021 22:40 od kasko.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Buck, Duja, sandman, Blavak, Billy

Spens 19 feb 2021 23:59 #537

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
A grad ce da zatvori onaj bazen na sajmistu balonom i to ce biti "zatvoreni bazen za sportiste" :dunno:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Спенс 07 maj 2021 23:21 #538

  • Чиле
  • Чиле's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Људски максимум
  • Poruka: 972
  • Primljenih Zahvalnica: 3469
ФОТО: Отворени базени на Спенсу у лошем стању, новац за обнову обезбеђен, али још увек нема радова

Градски одбор Демократске странке упозорио је да су отворени базени на Спенсу претворени у бару и сметлиште.



Ова странка је проследила и фотографије стања на базену где се виде испуцале плочице и убачена ограда у воду, а наводе да су им слике доставили запослени на Спенсу.

ДС каже и да постоје индиције да су оштећења настала од стране радника који су били ангажовани у пропалој реконструкцији затвореног базена, а који наводно нису примили зараде за посао који су лоше урадили.







Председник Градског одбора Вељко Крстоношић затражио је због стања отвореног базена смену руководства.

"У отвореном базену Спенса већ месецима се налазе делови конструкције покретне трибине, пластичне столице, делови металне ограде. Према сведочењу запослених на Спенсу, све то су у базен бацили радници који су учествовали у реконструкцији затвореног базена у знак протеста због неисплаћених зарада. Реч је о радницима које је, како кажу на Спенсу, ангажовао Слободан Милић, најближи сарадник и некадашњи саветник градоначелника Милоша Вучевића. Учешће Милића у том послу директно доводи у везу Вучевића са пропалом обновом затвореног базена за коју је градоначелник из градског буџета исплатио чак 127 милиона динара. Затворени базен већ дуго није у функцији због тога што је у пропалој реконструкцији тешко оштећен, а сад видимо да је и отворени базен запуштен и девастиран. У отвореном базену тренутно 'лежи' вода које ту никако не би смело бити током зиме и којешта друго, а видна су оштећења на плочицама, дренажној опреми и друго", наводи се у писаној изјави Крстоношића.

О стању на базенима Спенса прича се дуже од годину дана, а 021.рс је почетком године открио пропусте у радовима (више о томе ОВДЕ), за шта још увек нико није одговорао (више на ОВОМ ЛИНКУ). Ангажовани су стручњаци са Факултета техничких наука како би се урадио нови пројекат реконструкције, а рок за израду пројекта био је 30. април.

У међувремену, Нови Сад је обезбедио 60 милиона динара за реконструкцију постројења за припрему базенске воде затворених и отворених базена.

Такође, Спенс је у априлу добио од Министарства трговине, туризма и телекомуникација 30 милиона динара за санацију плаже отвореног базена са трибинским простором и у образложењу се наводи да је новац дат како би се санирала видна оштећења керамичких плочица, као и армирано-бетонских трибина са излоацијом.

Пројектом је предвиђено уклањање свих постојећих слојева (керамике, хидроизолације, кошуљице) са плаже спољашњег базена и дела трибина, потом стављање нових плочица и као новина озелењавање кровних башти изнад трибине. За сада нису расписани тендери за ове радове.
Извор: 021.rs
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, sergio-m, Duja, Blavak, valjan

Спенс 10 maj 2021 14:26 #539

  • Чиле
  • Чиле's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Људски максимум
  • Poruka: 972
  • Primljenih Zahvalnica: 3469
Ускоро нова санација олимпијског базена на Спенсу: Извођачи ће имати четири месеца да отклоне штету

Пројекат поновљене санације олимпијског базена на Спенсу коначно је завршен и требало би да буде предат Градској кући до петка, најавио је градоначелник Новог Сада Милош Вучевић.



Претходни рок за завршетак анализе стања затвореног базена пробијен је због додатног и непредвиђеног посла на који су стручњаци Факултета техничких наука наишли кад су ушли у просторије на Спенсу.

Базен и пратећи објекти месецима су реконструисани да би, по завршетку радова, 021.рс открио да је санација урађена катастрофално, са много пропуста и насталих трошкова које ће, на основу захтева Града Новог Сада, сносити извођачи радова.

Радови на "санацији санације" требало би да трају најдуже четири месеца, рекао је Вучевић. Како је поновио, планира се покривање отвореног базена на Сајмишту након што се оконча летња сезона, што ће Град коштати око 140 милиона динара.

"Процена штете биће позната из пројекта. Добио сам и мишљење правобранилаштва", рекао је Вучевић на питање колико ће буџет коштати сви пропусти и да ли ће неко сносити последице.

Како је Вучевић најавио и током презентовања свих пропуста у санацији, приоритет челника је отклањање штете коју су нанели извођачи - Max Cor (носилац посла), Булевар компани и Дехидра 021, а потом ће се одлучивати и политичким и другим последицама.

Проблеме у санацији базена открио је 021.рс у јануару ове године. Уследило је ограђивање два од три извођача радова. Осим пуцања дна базена, попуцале су плочице, цуриле су нове инсталације, а вода се због неправилног нагиба у базену изливала. Стручњаци ФТН су сугерисали Граду да је најбоље да се цела санација ради испочетка.

И поновљену санацију ће, иначе, радити исти извођачи који су нанели штету, о свом трошку.

Вучевић је раније за 021.рс изјавио да је у његовим очима ангажовани надзор - фирме "Енсол" и "Quiditta", међу најодговорнијима за пропусте. Иначе, затворени базен на Спенсу није у функцији већ 15 месеци.
www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/273571/U...a-otklone-stetu.html
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie, limanac, sergio-m, Duja, sasar, Blavak, valjan

Spens 06 avg 2021 11:48 #540

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Jedna fantasticna fotografija izronila je juce na grupi Stare Fotografije Novog Sada



Izvor i autor na : www.facebook.com/photo/?fbid=10223773474...=gm.4189016794546404
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie, Buck, limanac, mrnjavi, Duja, TurboMaximus, sasar, Blavak, Djordje Cvarkov, valjan, nsns, Чиле
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru