Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Spens

Spens 26 dec 2011 19:53 #21

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Zašto odmah to "Beograđani su pametniji od nas"!? Nisu pametniji, jednostavno se Arenom upravlja na mnogo bolji način. Sa sportskim događajima u njoj svake prestupne godine, ima solidnu popunjenost, pozitivno posluje, a lista manifestacija koje je sama Arena organizovala je dugačka... Nema to veze sa državom. Ja se ni ne sećam kada sam poslednji put bio u SPENS-u, niti je, ruku na srce, bilo nešto zanimljivo da se vidi... Sa druge strane, u Areni sam bio 3-4 puta ove godine.

Možda je ovo besmislena diskusija, jer su Arena i SPENS trenutno neuporedivi, ali dugi niz godina je SPENS bio najveća dvorana na prostoru bivše SFRJ, a ni tada, kao ni sada, nismo videli neku korist od toga. Sa pravim menadžmentom, SPENS bi mogao da "otme" mnoge manifestacije koje se održavaju u Areni (bar one koje ne zahtevaju tako veliki prostor).
Poslednja izmena: 26 dec 2011 19:54 od Cookie.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Spens 26 dec 2011 22:05 #22

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
A zasto da ne?..
Ne znam ja dal ima nesto sa drzavom ili ne ali i dalje mi nije jasno na koju foru posluju pozitivno?
I naravno nemoj zaboraviti da je BG glavni grad i sigurno nece Metallica ili Maideni ili neka mega zvezda doci u NS..tako da je logicno da tamo ima puno koncerata.
Ali oke..izvinjavam se.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Spens 26 dec 2011 22:52 #23

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
kimi napisao/la:
A zasto da ne?..
Ne znam ja dal ima nesto sa drzavom ili ne ali i dalje mi nije jasno na koju foru posluju pozitivno?
I naravno nemoj zaboraviti da je BG glavni grad i sigurno nece Metallica ili Maideni ili neka mega zvezda doci u NS..tako da je logicno da tamo ima puno koncerata.
Ali oke..izvinjavam se.
Arena je po meni, drugacija situacija. Odrzavanje (i gradnja) iste je politicki motivisano.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Spens 26 dec 2011 23:26 #24

  • Steve McQueen
  • Steve McQueen's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Vintage race cars
  • Poruka: 862
  • Primljenih Zahvalnica: 330
kimi napisao/la:
sigurno nece Metallica ili Maideni ili neka mega zvezda doci u NS..tako da je logicno da tamo ima puno koncerata.


Arhaicno razmisljanje. Koncerti se organizuju tamo gde ima interes organizatora, bez obzira na dimenzije grada. Peppersi su svirali na njivi pored Indjije a od 100 000 ljudi, 40% publike ne samo da nije bilo iz NS ili Bg, nego nije bilo ni iz Srbije ( nego iz Hr, Bosne, pa cak i iz Madjarske, Rumunije i Bugarske ). Slican je slucaj sa Gibonnijem u Su, pola ljudi su bili iz Bg ili NS. Koncert Depeche Mode u Sofiji, jedno 30% publike je bilo iz Srbije. Perl Jam u Zagrebu, slicna prica. Da ne spominjem Exit, gde je ubedljivo najmanje novosadista...


80tak km izmedju NS i Bg nije nikakav problem preci ako te sa druge strane ceka kvalitetan program. Ova dva grada ( sa okolinama ) pokrivaju preko 2.5 miliona ljudi i svi organizatori su toga svesni. Kada bi se Spens transformisao u ozbiljan koncertni prostor i kada bi to pratila ozbiljna uprava celog centra i rezultati bi bili takvi...



Osim toga, NS ima pristojnu koncertnu ponudu i neke zvezde su prvo ili jedino svirale ovde pa tek onda u Bg.
Slobodni Zidar
Poslednja izmena: 26 dec 2011 23:27 od Steve McQueen.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Spens 26 dec 2011 23:51 #25

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Kimi, Maideni koje spominješ su, npr. na prošloj turneji u Hrvatskoj svirali u Splitu, a ne u Zagrebu. Mnogo je lepše gledati koncert na prelepom Poljudu, nego na raspalom Maksimiru. ;) Takođe, u Zagrebu je razmaženija publika (kao i u Beogradu). Mislim da bi koncerti, koji u Areni skupe 3-5000 ljudi, u SPENS-u skupili sigurno hiljadu do dve više. Moraš priznati, mnogo je lepše gledati nešto u SPENS-u, koji je skoro pun, nego u polu praznoj Areni.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Spens 27 dec 2011 08:00 #26

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
SSJ5 slazem se.
@futog ,pa paz ja u Areni nisam nikad bio tako da ne znam.
@steve , ma kontam ja to sve za te %te ,to je svuda tako ,ali ako je vec tako da nije problem skoknuti do BG na koncert,zasto bi se nas grad trudio da u SPENS dovede neke mega bendove...
Da se ja pitam ja bi SPENS prodao amerikancima pa da vidish :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Spens 27 dec 2011 10:06 #27

  • sandman
  • sandman's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1186
  • Primljenih Zahvalnica: 612
i sta bi amerikanci po tebi pametnije uradili? isto sto i ljudi ovde na forumu pricaju. ali ne, ovde u srbiji ljudima treba da vlada tudjin da bi se onda radilo
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Spens 27 dec 2011 10:31 #28

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Pa iskreno i jeste tako..posto ovde vlada lopovluk..
A sta bi uradili? Pa ne znam.. ali cisto sumnjam da bi posao propao.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Spens 27 dec 2011 11:27 #29

  • Steve McQueen
  • Steve McQueen's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Vintage race cars
  • Poruka: 862
  • Primljenih Zahvalnica: 330
kimi napisao/la:
@steve , ma kontam ja to sve za te %te ,to je svuda tako ,ali ako je vec tako da nije problem skoknuti do BG na koncert,zasto bi se nas grad trudio da u SPENS dovede neke mega bendove...


Zato sto nije problem ni iz Bg skoknuti do NS i pogledati koncert ;)

A zasto bi se trudili da ozivimo Spens? Pa zato sto zelimo da privucemo publiku, napravimo pare, popunimo kapacitete i etabliramo Spens kao koncertni prostor prvog reda i sve sto sa tim ide. Pravo pitanje uopste nije "zasto" ( jer ima jako mnogo "zato" ), nego "kako".

I podrzavam Futogov predlog.
Slobodni Zidar
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Spens 27 dec 2011 13:05 #30

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
I ja zelim da ozivi Spens ali te pare onda nece ostajati ovde..msm zamisli koliko bi taj menadzment uzimao za sebe od prihoda...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Spens 27 dec 2011 13:28 #31

  • sandman
  • sandman's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1186
  • Primljenih Zahvalnica: 612
zamisli koliko bi taj menadzment uzimao za sebe od prihoda...
zato postoji ugovor i kada se on potpise nema sta da oni sve uzimaju sebi a nista da ostane spensu. sigurno nije tako u areni da mendzment sve sebi uzima, pa onda ne bi i bila u velikom plusu arena u kakvom je.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Spens 29 dec 2011 22:49 #32

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Problem SPC "Vojvodina" je naplata potraživanja

enovisad.rs/content/view/7569/520/lang,serbian/
Poslednja izmena: 29 dec 2011 22:50 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Spens 09 jan 2012 09:27 #33

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Nista novo
Spensu ponovo prete restrikcije

Zbog toga što novac koji dobijaju od Grada nije ni izbliza dovoljan da se podmire troškovi sportskih klubova koji besplatno koriste Spens, može se ponovo dogoditi da taj Centar ostane bez struje i grejanja, upozorio je direktor Boris Barjaktarović.

"Klubovi će nastaviti da treniraju pa će verovatno naši dugovi i dalje rasti, a to znači da ćemo u jednom momentu doći u situaciju da nam ponovo, ako ne budemo mogli da plaćamo, isključe struju. Jer mi, da bi pustili klub unutra, moramo da uključimo svetlo, moramo da ugrejemo vodu za tuširanje sportista, dakle, moramo da trošimo energente", kaže Barjaktarović.

Prema njegovim rečima, prošle godine je račun za treninge i utakmice klubova bio 123 miliona dinara, a Grad je iz budžeta za ovu godinu izdvojio svega 63 miliona.

Spens je od grada dobio za 2012. godinu novac za tekuće subvencije, ali ne i za kapitalne investicije. Barjaktarović dodaje i da nije realno očekivati da će centar ove godine ostvariti veće prihode od poslovnog prostora, zbog najavljenog produbljivanja ekonomske krize.

www.021.rs/Novi-Sad/Vesti/Spensu-ponovo-prete-restrikcije.html
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Spens 09 jan 2012 10:27 #34

  • sandman
  • sandman's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1186
  • Primljenih Zahvalnica: 612
mene interesuje sta se radi sa novcem od sponzora koje klubovi dobijaju? ispadne da jedino klub placa lopte, gorivo za autobus i odecu i naravno plate. automobili koje koriste clanovi klubova su uglavnom donacije sponzora. novac od sponzora nije mali. i kada se igra na spensu utakmica, npr. odbojkasi vojvodine, da li pare od prodatih ulaznica idu spensu, vojvodini ili se dele na neke procente?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Spens 19 jan 2012 11:12 #35

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
Srbija - Indija
Možda će nekog zanimati.








Poslednja izmena: 19 jan 2012 11:20 od TurboMaximus.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Buck, Pinki

Spens 20 jan 2012 01:37 #36

  • Pinki
  • Pinki's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Festina lente
  • Poruka: 903
  • Primljenih Zahvalnica: 896
Turbo, pohvala za stilizovani watermark! :okay:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Spens 20 mar 2012 10:34 #37

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Hol slavnih novosadskih sportista grade na Spensu

Spens je odlučio da pokrene projekat „Hol slavnih novosadskog sporta” kako bi se na ovaj način odužio novosadskim sportistima koji su predstavljali taj grad i Srbiju širom sveta. U upravi preduzeća navode da već imaju preliminarni spisak sa imenima 21 istaknutog sportiste koji bi trebalo da se nađu u Holu slavnih.



Ipak, u upravi Spensa kažu da će sačekati da dobiju predloge od sportskih organizacije i samih građana, pre nego što nešto konkretno urade. Portparol Spensa Slobodanka Brankov kaže da ovim projektom na specifičan način žele da se oduže mnogim sportistima koji su svojim rezultatima proneli dobar glas o Novom Sadu, Srbiji, ali i Spensu u kojem su trenirali.

Zamišljeno je da se Hol 8 na prvom spratu, neposredno pre amfiteatra, pretvori u Hol slavnih, gde bi na jednom mestu bili predstavljeni klubovi i pojedinci, koji su proneli ime Spensa i Novog Sada širom sveta.

- Postavljanjem tabli sa biografijama, posterima, fotografijama i drugim eksponatima Spens bi postao svojevrsna Kuća slavnih novosadskog sporta. Hol slavnih bi bio posvećen kako sportistima, tako i klubovima, a zamišljeno je da se po postavljanju stalne izložbene postavke, organizuju i druženja sa poznatim sportistima - navodi Brankov.

Postavka u Holu slavnih bi bila stalnog karaktera uz periodične izmene i dopune sa novim rezultatima, informacijama i bila bi otvorena za posetioce sve vreme. Uprava Spensa je obavila i preliminarne razgovore s predstavnicima pojedinih sportskih klubova i organizacija i svi su pozdravili ideju i obećali pomoć u materijalu koji bi bio potreban za postavku.

Brankov kaže i da je njihova služba sporta napravila preliminarnu listu od 21 sportiste koji bi među prvima trebalo da se nađu u Holu slavnih, međutim - sačekaće sa otvaranjem Hola dok ne dobiju predloge od sportskih organizaciji i građana.

Takođe, plan je i da se obavi anketiranje zaslužnih sportista kako bi dobili njihovu saglasnost za čitavu ideju.

Svaki predlog je dobrodošao
ANKETA - Predloge koji bi sportisti trebalo da se nađu u Holu slavnih, građani, kao i sportske i druge organizacije, mogu da pošalju Spensu na mejl adresu Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli..
www.24sata.rs/novi-sad/vesti/vest/hol-sl...a-spensu/33404.phtml
Poslednja izmena: 20 mar 2012 10:35 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Pinki

Spens 20 mar 2012 10:57 #38

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Pa moglo bi biti nesto malo reprezentativnije. Barem neke figure da se odrade. To bi za turiste bilo vredno obici.
Poslednja izmena: 20 mar 2012 11:09 od limanac. Razlog: sklonjen quote posta iznad
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Spens 20 mar 2012 13:40 #39

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3424
  • Primljenih Zahvalnica: 9095
SSJ5 napisao/la:
Pa moglo bi biti nesto malo reprezentativnije. Barem neke figure da se odrade. To bi za turiste bilo vredno obici.

Voštane? :D
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Spens 20 mar 2012 14:18 #40

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Neeee, samo ne voštane! :lol:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru