Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura...

Re:Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 29 jun 2020 21:07 #721

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
danas vozim auto i skrećem desno prelazeći preko bici staze gledam biciklistu koji ide paralelno sa mnom i nailazi na taj prelaz nije ni za tren pogledao u mene nego je samo prešišao u punoj brzini preko puta.
pitam se otkud je on znao da ga ja vidim i da ću ostati ispred biciklističke staze. mnogo rizikuje

Послато са мог фона
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 29 jun 2020 21:39 #722

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Periferni vid :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 30 jun 2020 13:25 #723

  • Ljube
  • Ljube's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 255
  • Primljenih Zahvalnica: 771
ranko su ns napisao/la:
danas vozim auto i skrećem desno prelazeći preko bici staze gledam biciklistu koji ide paralelno sa mnom i nailazi na taj prelaz nije ni za tren pogledao u mene nego je samo prešišao u punoj brzini preko puta.
pitam se otkud je on znao da ga ja vidim i da ću ostati ispred biciklističke staze. mnogo rizikuje

Послато са мог фона

svakodnevna pojava u NS
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 30 jun 2020 16:29 #724

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Ja bih voleo kada motorciklisti ne bi koristili biciklisticku stazu kao precicu
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 01 jul 2020 10:09 #725

  • Preduzetnik
  • Preduzetnik's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 22
  • Primljenih Zahvalnica: 16
Ponasanje pojedinih biciklista u saobracaju je, blago receno, BAHATO!

1. obavezna voznja kolovozom iako postoji bicklisticka (odlicna staza) u pojedinim ulicama gde postoji samo po jedna traka sto doprinosi usporavanju saobracaja. Najsveziji primeri od juce - Narodnog fronta i Kineska cetvrt.

2. rekreativna voznja po Sr Kamenici i okolnim putevima, po sredini trake, opet usporavanje saobracaja.

3. Prelazak pesakcih prelaza po gradu po 10-20km/h bez ikakvog obracanja paznje na ostale ucesnike (u ovom slucaju mislim na vozila) - po zakonu se pesacki prelaz prelazi tako sto se sidje sa bicikla i predje se kao pesak

4. Nepostovanje cak i pesaka na pojedinim ukrstanjima pesackih i biciklistickih staza - ovo je najgore od svega!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 01 jul 2020 10:49 #726

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Evo kao biciklista da kazem nesto, a to je da su neki vozaci i pesaci podjednako bezobrazni. Prolazim cesto kroz Branka Bajica, pesaka (i ljudi sa decom pogotovo) ima na svakom metru bicikisticke staze. Ljudu parkiraju tako da moras da radis slalom niz bicikisticku stazu gde god je to moguce. Stanes negde, cekas da predjes pesacki prelaz niko ne staje, nego moras da zagazis na put da bi se neko setio da stane. Sta nam ovo govori? Pa da u sustini nije problem ni pesak ni biciklista ni vozac, problem je neodgovornost i javasluk u saobracaju i da bi se ti ljudi ponasali jednako i u kolima i na biciklu/motoru i peske.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Djordje Cvarkov, zlaja, Smoki, Toni021, nsns

Re:Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 01 jul 2020 11:33 #727

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 01 jul 2020 11:36 #728

  • Gari
  • Gari's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 111
  • Primljenih Zahvalnica: 190
Ja sam biciklista i moje opažanje je sledeće - ne zna se ko je gori - pešaci, biciklisti, motoraši, vozači, taksisti ili vozači GSP-a. Po meni, to je samo pokazatelj kulture društva u kom živimo.
Hoću da se napijem, al' nemam s kim.
Poslednja izmena: 01 jul 2020 11:38 od Gari. Razlog: gramatika
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: NEOPLANTERS, sandman, Brane, Ljube, Djordje Cvarkov, nsns

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 01 jul 2020 12:18 #729

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
Yokai napisao/la:
... i da bi se ti ljudi ponasali jednako i u kolima i na biciklu/motoru i peske.

... i uopšte.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 01 jul 2020 14:11 #730

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Gari napisao/la:
Ja sam biciklista i moje opažanje je sledeće - ne zna se ko je gori - pešaci, biciklisti, motoraši, vozači, taksisti ili vozači GSP-a. Po meni, to je samo pokazatelj kulture društva u kom živimo.
Amin
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 01 jul 2020 19:41 #731

  • Smoki
  • Smoki's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 12
  • Primljenih Zahvalnica: 33
Kao vozač retko,jednom u nikad vozim kola po gradu varoš se prepešači ili obiđe bajsom...
Kao pešaku užasno mi smeta sada već nepodnošljiva bahatost sve većeg broja vozača koji sebi daju za pravo da kolima voze po trotoaru,bici stazi zelenim površinama.Štaviše da ih koriste kao parking mesto.
Kao biciklisti smeta mi isto to plus motoraši,pešaci(uglavnom babe ili majke s malom decom ili u kolicima)koji koriste bici(jasno obeleženu) za pešačku stazu.
Odavno sam se pomirio shvatajući da je kod nas nivo saobraćajne kulture na veoma niskom nivou.I da nažalost sve više nazaduje upravo kako grad raste.
Spisak lepih želja ostavljam za drugi put msm da ga svako ovde ima....Ali verujem da dok se lokalna samouprava pokrajina vlast generalno od gore ne uključi zasuče rukave i počne ozbiljno da se bavi
kako saobraćajnom kulturom i edukacijom tako i pre svega poštovanjem propisa i oštrijim merama u sprovođenju.Otkrivaćemo iz dana u dan kako dubina na koju se može potonuti ostaje nedokučiva.
Upravo kao i bahatost malog čoveka pojedinca koji služi kao anti primer širokim masama.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko, Alibunar, Kići, hellisus

Re:Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 01 jul 2020 20:18 #732

  • srdjanyo
  • srdjanyo's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 257
  • Primljenih Zahvalnica: 470
Potpisujem sve što si napisao. Samo bih dodao da sa povećanjem broja stanovnika, raste broj visoko obrazovanih ljudi, koji ostaju ovde da žive i rade, ali im je svest o saobraćajnoj kulturi ili još gore o zaštiti životne sredine na jako niskom nivou. Čast izuzecima, ali ovo je činjenica.

Послато са SM-A605FN помоћу Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 02 jul 2020 07:59 #733

  • valjan
  • valjan's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 2332
Preduzetnik napisao/la:
Ponasanje pojedinih biciklista u saobracaju je, blago receno, BAHATO!
3. Prelazak pesakcih prelaza po gradu po 10-20km/h bez ikakvog obracanja paznje na ostale ucesnike (u ovom slucaju mislim na vozila) - po zakonu se pesacki prelaz prelazi tako sto se sidje sa bicikla i predje se kao pesak

U ZOBS-u toga nigde nema, samo posredno se dolazi do tog pravila za prelaz preko pešačkog, ali po gradu ima jako puno biciklističkih prelaza (a oni su i u ZOBS-u definisani), a tu nema nikakve obaveze da se bilo gde silazi i pregurava. Uostalom, ako nema bici staze onda se vozi putem, pa ne znam zašto bi bilo ko prelazio ulicu na pešačkom, to znači da se prethodno popeo biciklom na trotoar...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Billy, SlanaBara

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 05 jul 2020 15:38 #734

  • gibanica
  • gibanica's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 165
  • Primljenih Zahvalnica: 620
Toni021 napisao/la:
Pozdrav, kakvo je stanje sa saobracajem tj. bukom od saobracaja u Gundulicevoj? Tamo sam gledao neke stanove, ali je bio vikend + linija 11 izmestena, pa nisam siguran kako izgleda kad je "redovno stanje".

Živim u Gundulićevoj iznad biblioteke. Sve što su ti rekli je čista glupost.
Kraj je takav da se noću čuju sove i letovi kao da živim u Čurugu, dok preko dana je mnogo manja buka nego npr Sajmištu. (Tamo imam stan pa zato poredim).
Apsolutni minus je manjak parking mesta posle 16h, ali ima 2 privatna parkirališta pa možeš uzeti mesto u zakup.
Dukat ne radi a biblioteka je pred zatvaranjem pa radi samo subotom.
A ako pričamo o ludacima sa kolima subotom uvece, bolje da ne kažem šta sam proživljavao na parkingu sajma vikendom noću.
Tako da što se mira tiče zadovoljan sam, s obzirom da je trg slobode na 7min hoda.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko, mlata, OneLove, Toni021

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 07 jul 2020 20:28 #735

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Poruka: 8413
  • Primljenih Zahvalnica: 35908
Jedan, po mom mišljenju ozbiljan, problem koji viđam često nakon saobraćajnih nezgoda i nesreća uglavnom u naseljenim mestima,ali i izvan njih.

Ostaci stakala,delova vozila i tečnosti koji ostaju na kolovozu/trotoaru/bici tazi,... dok se ne raznesu od strane drugih učesnika u saobraćaju.
Često sam viđao uživo, naTVu ili na društvenim mrežama, prizore kao sa videa

(ovo je snimak iz Češke) u Mađarskoj, Slovačkoj,... i pitam sezbog čega ovo ne može kod nas? VSJ u pomenutim zemljama, a uveren sami u ostatku EU, dobrano naplaćuju ovakvu vrstu intervencije vinovnicima saobraćajki. Šta je naš problem, nije mi poznato,no u jedno sam siguran,a to je da kad neka služba sredi kolovoz nakon nezgode/nesreće, saobraćaj se odvija bezbedn(ije)o, nego kada imamo situaciju kao na fotki.
Poslednja izmena: 07 jul 2020 20:30 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Eldarion

Re:Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 07 jul 2020 21:51 #736

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Neki dan gledam šljunak na BE/Futoška. Motor ode za tren, a i auto proklizi na drugi, pešaka... Opšta neodgovornost od vrha zemlje do malog čoveka.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 08 jul 2020 16:58 #737

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Poruka: 8413
  • Primljenih Zahvalnica: 35908
Osim mnogih problema u saobraćaju koje vidimo i svesni smo ih skoro svakog trenutka, postoji problem koji nam se možda i ne čini kao takav. Naime, parkirana vozila čine saobraćaj u mirovanju. Za to se plaća naknada, bilo godišnjom stanarskom ili poslovnom parking kartom, bilo putem sms ili kartica za kratkotrajno parkiranje. Pitanje je šta dobijemo time? Odgovor, izvolite:






Zanima me ko je odgovoran (ako kod nas odgovornost uopšte postoji) za ovakvo stanje parkirališta?
Zanima me kome se obratiti za naknadu štete ukoliko (na parking mestu kao na slici ispod je 100% garantovano oštećenje vozila) do nje dođe? Nije pravedno da svi mi koji plaćamo parking i porez platimo i štetu, a iz navedenog proizilazi da smo već platili nekog da brine o parkiralištima.

Da ne bi dolazilo do nesporazuma, drago mi je što se prave nova parkirališta. Stara su nekako već preopterećena i trebaju nam nova. Ipak, ne smemo zaboraviti na već postojeća, osim ako iz rečnika srpskog jezika nije izbačena reč održavanje.
Poslednja izmena: 08 jul 2020 16:59 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Buck, limanac, Duja, valjan, Eldarion

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 09 jul 2020 12:42 #738

  • Duja
  • Duja's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 901
  • Primljenih Zahvalnica: 1786
Blavak napisao/la:
osim ako iz rečnika srpskog jezika nije izbačena reč održavanje.

Ta reč mi je poznata iz sintagme "održavanje izbora", ali u drugim kontestima nije. Da nisi nešto pobrkao sa slovačkim? :angel:
Svaki dobar projekat može da se oskrnavi pri izvođenju.
Nijedan loš projekat ne može da popravi pri izvođenju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak, Eldarion

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 10 jul 2020 17:51 #739

  • Emanon
  • Emanon's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 467
  • Primljenih Zahvalnica: 2125
Šafarikova.
Vožnja u kontra smeru.

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie, TurboMaximus, SZPDNEVEN, gibanica, sasar, Blavak, Djordje Cvarkov, valjan, Eldarion, neobuscitta

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 10 jul 2020 19:46 #740

  • neobuscitta
  • neobuscitta's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 548
  • Primljenih Zahvalnica: 1626
Izvinjavam se, neću više :(
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru