Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Turizam u Novom Sadu

Odg: Turizam u Novom Sadu 20 nov 2012 16:27 #181

  • sasko
  • sasko's Avatar
Otis Driftwood napisao/la:
sasko napisao/la:
glupe manihestacije su mi vasari razni razne gluposti

Kako si sad ovo dobro rekao, nemam reči...

Vidi, u Novom Sadu postoje sledeći "vašari":

Festial meda (što je sjajna manifestacija, ovaj, vašar)

Festival vina

Vašar lepih stvari (ne znam tačan naziv) na prvom spratu spensa ( tu ja ne vidim ništa glupavo, ima meda,rakije, raznoradnih ručnih zanatlija, to su ljudi koje vole ono što rade i koji neguju tradiciju)

Cvetna pijaca na plato-u Spensa.

Sve su to dobre stvari za Novi Sad, a ti mnogo nemaš pojma....trebao bi malo više da zavoliš grad u kojem sad živiš.
to je meni sve daj narodu igara da zaboravi na sve ostalo...a grad novi sad bi imao profit od kih punktova jel bi mu od prodaje sokova i kobasica isao direktan profit a od manifestacija tipa prodavanje medenjaka na spensu ima samo profit od iznajmljivanja tezgi
a ti decko putuj malo pa onda mi deli savete ;)
i glupo je porediti americke gradove sa ns tamo osim tih manifestacija ima i drugih dogadjaja dok u ns ima samo manifestacije
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Turizam u Novom Sadu 20 nov 2012 16:43 #182

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
sasko napisao/la:
a ti decko putuj malo pa onda mi deli savete ;)
i glupo je porediti americke gradove sa ns tamo osim tih manifestacija ima i drugih dogadjaja dok u ns ima samo manifestacije
Nisam ti ja "decko". Ako sam bio uljudan kad sam ti se obracao, mozes i ti biti uljudan. Ne moram putovati po svetu da bi bio upucen kakve se manifestacije odrzavaju po svetu. Nismo u 19tom veku.

Poredio sam ih jer si ti rekao da je to nesto sto treba izbegavati i da su glupe, a Ameri to ocigledno ne izbegavaju. Imamo mi i EXIT i Festival ulicnih sviraca i Novosadski Jazz festival i Cinema City, Noc Muzeja i jos stogod. Tako da nije da su samo vasari.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Turizam u Novom Sadu 20 nov 2012 16:57 #183

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Verovatno je mislio na mene.

Vašari su ti kobasicijade,kupusijade,mudijade i ostalo, toga nema u Novom Sadu
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Turizam u Novom Sadu 20 nov 2012 22:57 #184

  • sasko
  • sasko's Avatar
sve u svemu da se ne natezem sa vama mislim da bi ns trebao da napravi nesto od cega dobija profit i gde bi zaposljavao ljude...
lepo je imati i exit i sinema siti i noc muzeja al ko ce da ide tamo kad ljudi nemaju para ??
a realno gledajte stvari dal bi vi kupili cedjen sok koji kosta npr kao kokala ili bi ste kupili kokakolu il neki drugi sok vestacki..
ja sam za to da se u ns prepisuju dobre stvari iz ostalih gradova sirom sveta a pritom grad moze da ima neki profit od toga
a tipa leti moze na keju da zaposli par sladoledzija da idu na biklama video sam u subotici da je neki lik iskreirao bicikl sa friziderom
iz mog vidjenja ns treba svaki dinar i treba da se potrudi za sve zaradi sto vise
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Turizam u Novom Sadu 21 nov 2012 09:44 #185

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Prilino površno ti je to razmišljanje... iako postoji nit oko koje razumem tvoje mišljenje.
Međutim, nije tačno da grad ne zarađuje na svim manifestacijama. Građani ostvaruju profit prilikom održavanja tih manifestacija... i to je već nešto.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Turizam u Novom Sadu 21 nov 2012 11:06 #186

  • sasko
  • sasko's Avatar
ne ne ne ne razumemo se mi
ja pricam o gradu kao gradu u punjenju kase grada da bi grad mogao da ulaze u nesto dalje npr poboljsanje prevoza rekonstrukciju ulica i tako dalje
po meni ns ne treba da se okrene turistima iz inostranstva da njima ponudi sto vise
u bg na dorlocu su napravili aplikaciju za android gde ljudi pricaju svoje dogodovstine kad prodjes tom ulicom gde se to desilo sto mi se dopalo moglo bi to i u ns da se sprovede
a br dva je po meni sirenje centra tj pravljenje novih trgova i oslobadjanje nastrozeg centra koji je pregomilan smoenicima u poslednje vreme kad bi se oni malo rasirili po gradu turisti bi ostajali duze ovako doji budu sat sat i po vide sve i zasite se i idu dalje
a pod broj tri one iz centra tj info centra za strance il kako se vec to zove njih sve smeniti ekstremno su neljubazni i nezainteresovani za svoj posao imao sam par prijatelja koji su iz spanije dosli u ns i nesto nisu mogli da nadju u ns i otisli su tamo i ovi em nisu znali da im obajasne em su posle 5 min bili nadrkani sto ih ovi ometaju u gledanju u prazno...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Turizam u Novom Sadu 24 dec 2012 19:29 #187

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Вински и туристички путокази у Kарловцима

Сремски Карловци, место са највише регистрованих винарија, добило је протеклих дана такозвану винску сигнализацију. Стреластим путоказима и таблама означено је 15 винарија које су сагласне да примају туристе.



У исто време постављена је општа и туристичка сигнализација, као што су табле добродошлице и стреласти путокази ка културно-историјским објектима.



По речима директорке Туристичке организације општине Сремски Карловци(ТООСК) Јасмине Бељан -Искрин, остало је, према пројекту, још да се постави табла добродошлице на Стражилову и 11 инфо-табли испред објеката. - Постављање туристичке и винске сигнализације финансирало Министарство финансија и привреде - напомиње Бељан-Искрин. - Због конфигурације терена у Карловцима, узаних и стрмих улица, цео посао је потрајао мало дуже. Морали смо водити рачуна о тим специфичностима, а уједно и испоштовати стандарде.

Осим што ће захваљујући овој винској сигализацији лакше моћи да се снађу и сами дођу до винарија, туристима ће ускоро бити доступни и брошура "Вински пут Сремских Карловаца и Фрушке горе" на српском и енглеском језику, те мапа винског пута Карловаца. Мапа и брошура део су пројекта који равноправно финансирају Министарство финансија и привреде и ТООСК. У оквиру њега ће ТООСК добити нову веб презентацију и визуелни идентитет, а биће урађен и туристички спот Карловаца.
www.dnevnik.rs/novi-sad/vinski-i-turisti...utokazi-u-karlovcima
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Turizam u Novom Sadu 24 dec 2012 21:19 #188

  • Brane
  • Brane's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 784
  • Primljenih Zahvalnica: 1880
Ovo je davnih dana trebalo Karlovcima ali pohvaljujem urađeno jer nikad nije kasno. Zaista će koristiti i turistima će biti lakše da se snađu.
Jesenas sam turiste upućivao po principu druga desno, prva levo, pa treća desno i sa leve strane... A poneo sam na posao svoju kartu pa im i na njoj objašnjavao.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Turizam u Novom Sadu 08 jan 2013 08:57 #189

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Највише туриста стиже из Немачке, Русије, Словеније...

Број страних туриста који су ноћили у Новом Саду у октобру прошле године већи је за 54 одсто у односу на број ноћења странаца у десетом месецу 2011. године, показују последњи званични подаци Републичког завода за статистику.


За десет месеци прошле године укупан број ноћења туриста износи 194.088, од тога 126.379 странаца и 67.709 домаћих. Што се тиче броја долазака од првог до десетог месеца, укупно је било 94.285 посетилаца, од чега је страних гостију било 53.831 и 40.454 домаћих.

Туристичка организација Новог Сада има статистику посетиоца који из месеца у месец свраћају у Инфо центре на Булевару Михајла Пупина и у Улици Модене како би се информисали о дешавањима у граду и које значајне објекте треба да обиђу. Од почетка године до краја октобра лане је Инфо центре је посетило око 8.000 туриста, сазнајемо од портпаролке ТОНС-а Тихане Видаковић. Највише посетилаца је из Немачке, Русије, Словеније и Хрватске, док у скромнијем броју долазе и гости из Кипра, Сингапура, Туниса, Израела, Мексика, Кореје, Египта... Број туриста варира у зависности од доба године, али и даље надалеко познати фестивал „Егзит” привлачи највише странаца. За време „Егзита” у Новом Саду су боравили туристи из Велике Британије, Холандије, Словеније, Хрватске, Француске и Италије и у јулу инфоцентре ТОНС-а је посетило највише туриста, више од 1.100.

Значајан удео у броју долазака и ноћења страних туриста забележен је за време Европског првенства у рукомету за мушкарце, одржаног лане у јануару. С обзиром на то да дужина боравка у Новом Саду варира од 2,26, па у неким месецима порасте до 2,5 дана, јануар је био специфичан, јер су тада туристи, захваљујући рукометном првенству, остајали у војвођанкој престоници чак дуже од седам дана.

- Можемо да се похвалимо да Нови Сад угађа жељама туриста разних профила. Нови Сад је интересантан за пословну публику, за одмор и културно историјско упознавање града, за омладинску популацију која ужива у фестивалима. За најмлађи узраст постоје бројне манифестације, а посебну пажњу посвећујемо и туристима бајкерима или бекпекерима, авантуристима који долазе у наш град на разним двоточкшима и који су све виђенији гости - истакла је Тихана Видаковић додајући да не треба занемарити ни туристе који организовано пристижу на великим крузерима, као ни оне који долазе својим бродићима.
www.dnevnik.rs/novi-sad/najvise-turista-...cke-rusije-slovenije
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Turizam u Novom Sadu 08 jan 2013 09:43 #190

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
90% turista iz Nemačke su naši gastarbajteri...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Turizam u Novom Sadu 07 feb 2013 16:39 #191

  • Nicisy1
  • Nicisy1's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 747
  • Primljenih Zahvalnica: 2920
Већи број туриста у Новом Саду

НОВИ САД - Нови Сад је у прошлој години остварио 220.842 ноћења домаћих и страних туриста, што је 3,4 одсто више него претходне 2011, саопштила је данас Туристичка организација Новог Сада.

У децембру 2012. године остварено је 19,4 одсто више ноћења него у истом месецу 2011. године.

Страни туристи су у децембру 2012. ноћили у Новом Саду 24,1 одсто више него у истом месецу 2011, док је домаћих туриста било више за 10.7 одсто у истом месецу.



Туристичка организација Новог Сада је, анализираћи земље из којих најчешће долазе туристи, закључила је да је тај град популарна дестинација за госте из регона - Бугарске, Румуније, Мађарске и земаља бивше Југославије, али се повећао број долазака и из других земамља, као што су Италија и Француска.

Према њиховој оцени, популарност Новог Сада расте и у земљама из којих неколико последњих година долази добар део туриста - Немачка, Велика Британија, Холандија, Канда, САД, Аустралија, Нови Зеланд, Кина.

www.rtv.rs/sr_ci/vojvodina/novi-sad/veci...vom-sadu_369101.html
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Turizam u Novom Sadu 07 feb 2013 16:56 #192

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Cujem da se Srbija zesce obrukala na sajmu turizma u Berlinu....sramota je kako se malo i neprofesionalno ulaze u kulturu i turizam koji bi pored poljoprivrede trebalo biti najjaca grada po potencijalima
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Turizam u Novom Sadu 04 mar 2013 19:35 #193

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Crkva zatvara čuvenu čardu “Na kraj sveta” u Kovilju



Nadaleko čuvena čarda ”Na kraj sveta”, biće zatvorena krajem aprila. To nam je saopštio Đorđe Varenika, gazda ovog kultnog zdanja starog preko 200 godina. Kao razlog za zatvaranje naveo je da je Pravoslavna crkva, kojoj pripada zemljište na kojem je kafana, odlučila da ne produži ugovor o zakupu sa Varenikama, da je renovira, da tamo dovedu struju i vodu i, izgleda, naprave prostor za vernike i putnike namernike koji obilaze Koviljski manastir.

- Ovu kafanu je pre mene vodio moj otac i još u njegovo doba postala je nadaleko čuvena. Kod nas su dolazili mnogi političari, pesnici, glumci, boemi, sportisti… I nikome nije smetalo što nema ni struje ni vode. Sada hoće da je renoviraju i urede. Ne znam šta će od toga ispasti, ali… Duša me boli – priča nam Đorđe u neverici.

“Na kraj sveta” gostio se Mika Antić, tamo je svraćao Ivo Andrić, za vreme stare Jugoslavije skoro svi ”viđeniji” političari iz cele zemlje dolazili su do te kafane i nema onog koji nije bio oduševljen tim mestom. Ono je i dan danas sinonim za dobru riblju čorbu i odmor u prirodi. Sve je to dokumentovano u knjizi utisaka u koju su se upisavali brojni gosti.

- Za sve ove godine ne mogu ni nabrojati, niti se setiti svih tih, ‘ajde da kažemo poznatih ličnosti, koje su bile u našoj kafani. Ne mora više kafanu niko od mojih Varenika da vodi. Samo neka je ne ugase – apeluje Dorđe.

Uprkos svim naporima da stupimo sa nekim iz Koviljskog manastira u kontakt i čujemo njihov komentar, to nismo uspeli.

Trenutno, i po svemu sudeći, velika tradicija o kojoj svedoči i natpis na kafani: ”Ovde su pili i jeli naši očevi, dedovi, pradedovi, čukundedovi, navrndedovi, askurđeli, kurđeli, kurebali i sukurdovi. Danas pijemo mi… Kurajberi”, biće prekinuta.

Kafana ”Na kraj sveta” upisana je i u turističku mapu Vojvodine, kao jedna od stvari koja se pored Koviljskog manastira ne sme ”omašiti”, a postoje indicije da je Zavod za zaštitu spomenika hteo da je uzme pod svoje i pretvori u kulturno dobro.
www.novinenovosadske.rs/68256/crkva-zatv...%22}&action_ref_map=
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Turizam u Novom Sadu 04 mar 2013 20:59 #194

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4875
  • Primljenih Zahvalnica: 8047
Tuga.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Turizam u Novom Sadu 04 mar 2013 23:06 #195

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
Je li to beše posed kontroverznog biznismena Porfirija?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Turizam u Novom Sadu 05 mar 2013 08:29 #196

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3426
  • Primljenih Zahvalnica: 9111
TurboMaximus napisao/la:
Je li to beše posed kontroverznog biznismena Porfirija?

Profitija.
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Turizam u Novom Sadu 23 mar 2013 07:53 #197

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Turizam u Novom Sadu 23 mar 2013 10:58 #198

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3426
  • Primljenih Zahvalnica: 9111
Cudne se stvari desavaju.
Novi vlasnik hotela je, inace, najveci mesar nasih naroda i narodnosti.
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Turizam u Novom Sadu 23 mar 2013 11:04 #199

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
A zove se?
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Turizam u Novom Sadu 23 mar 2013 12:03 #200

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
mrnjavi napisao/la:
Cudne se stvari desavaju.
Novi vlasnik hotela je, inace, najveci mesar nasih naroda i narodnosti.

Dopada mi se.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru