Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Turizam u Novom Sadu

Odg: Turizam u Novom Sadu 16 nov 2012 19:31 #141

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Onda mora da ga hrane raznim sranjima jer izmeti od konja i krava su mnogo podnosljivijeg, cak i prijatenijeg mirisa od ljudskih, kerecih, pa i od izduvnih gasova (automobila :D)
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Turizam u Novom Sadu 16 nov 2012 19:37 #142

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Ne znam... :dunno: Nemam običaj da mirišem izmete i poredim ih. :lol:

Kako god okreneš, govno je govno...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Turizam u Novom Sadu 16 nov 2012 19:48 #143

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Pfff,a još živiš u Futogu. Ti misliš da ja idem i lutam da bi namerno nešto pomirisao? :whistle:
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Turizam u Novom Sadu 16 nov 2012 20:49 #144

  • sasko
  • sasko's Avatar
dobra ideja samo ne austo ugarske nego sanse srpske :)
srpska drzava srpska uniforma :) :cheer:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Turizam u Novom Sadu 16 nov 2012 22:07 #145

  • sandman
  • sandman's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1186
  • Primljenih Zahvalnica: 612
malo smo vec otisli u offtopic.

postoje u katakombama, onaj standardni tunel za obilazak, spisak i prikaz uniformi vojnih rangova koji su bili u tvrdjavi i u njenoj blizini, poput sajkasa i slicnih. ima raznih a meni se par svidjaju.

meni se takodje stara srpska uniforma kraljevske garde veoma svidja. lice na sadasnje francuske i britanske uniforme konjicke garde.

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Turizam u Novom Sadu 16 nov 2012 22:22 #146

  • sasko
  • sasko's Avatar
sandman napisao/la:
malo smo vec otisli u offtopic.

postoje u katakombama, onaj standardni tunel za obilazak, spisak i prikaz uniformi vojnih rangova koji su bili u tvrdjavi i u njenoj blizini, poput sajkasa i slicnih. ima raznih a meni se par svidjaju.

meni se takodje stara srpska uniforma kraljevske garde veoma svidja. lice na sadasnje francuske i britanske uniforme konjicke garde.

na te uniforme kraljivine srbije sam mislio one su mi nekako najlepse :)))
ili img529.imageshack.us/img529/7856/13qq3.jpg ove ne znam kako da ubacim sliku :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Turizam u Novom Sadu 17 nov 2012 02:57 #147

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
sasko napisao/la:
dobra ideja samo ne austo ugarske nego sanse srpske :)
srpska drzava srpska uniforma :) :cheer:

Da li si ti ozbiljan?
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Turizam u Novom Sadu 17 nov 2012 09:25 #148

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Otis Driftwood napisao/la:
sasko napisao/la:
dobra ideja samo ne austo ugarske nego sanse srpske :)
srpska drzava srpska uniforma :) :cheer:

Da li si ti ozbiljan?

Mislim da jeste, zato mi se i nije ulazilo u diskusiju :D Ti kako hoces, al moderatorova je poslednja :whistle:

A sto se konjica tice, meni to malo kic po gradu a i nije ni da bi imali neku turu, samo bi smrdelo. Za Tvrdjavu i Podgradje mozemo vec da se nadjemo kad se sredi i deautomibilizuje :)
Poslednja izmena: 17 nov 2012 09:28 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Turizam u Novom Sadu 18 nov 2012 00:30 #149

  • sasko
  • sasko's Avatar
u cemu je problem ?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Turizam u Novom Sadu 18 nov 2012 09:50 #150

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Aj da ti ne ostanem duzan, iako je off topic.

Kako je srpska drzava vrlo zasluzna za tu tvrdjavu NOT, tako mi i ima smisla forsirati jedino uniforme koje su bile prisutne na njoj sticajem okolnosti poslednjih dvadesetak godina upotrebe. Problem je sto bi da prekrajas i ignorises bitan deo istorije. Sad ne mozemo ni da je valjano okrecimo, a tad smo je napravili pod njihovom upravom i parama, daj im bar da se setaju u kostimima ;)

Izvini ako sam razumeo da si bio iskljuciv i ako bi kao Sandman prikazao sve vojne rangove i aktere, s cime se slazem, pa i bracu Turke! Sto vise to bolje i bogatije, to nam je jedina istorija. Imam utisak da se iz nekog razloga zakopava i sramoti pred onim sto nam je AU ostavila i zbog cega i dan danas imamo mnogo drugaciji polozaj od onih koji nisu bili te srece. Kao da smo nesto 'manji' Srbi sto smo bili u drugom carstvu, ili koji je vec to momenat :dunno:

A da bi ubacio sliku mozes kliknuti na sedmu ikonicu s desne strane u formatiranju posta - "veza do slike", pa ubaciti link, ili samo ukucaj ____ [/ img], gde je izmedju koda link slike, a u zavrsnoj zagradi nema razmaka.[img] ____ [/ img], gde je izmedju koda link slike, a u zavrsnoj zagradi nema razmaka.
Poslednja izmena: 18 nov 2012 10:13 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Otis Driftwood, sandman

Odg: Turizam u Novom Sadu 18 nov 2012 11:54 #151

  • sandman
  • sandman's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1186
  • Primljenih Zahvalnica: 612
kad smo kod uniformi, da li u leopoldu nose neke uniforme ili su to obicna hotelijerska odela? video sam jednom prilikom lika da nosi kofere u odelu sa kapisom pa mi bilo cudno :)


a sto se AU tice, ja bi stvarno tereziji ili eugenu savojskom napravio spomenik negde, ne mora u centru grada.
Poslednja izmena: 18 nov 2012 11:56 od sandman.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Turizam u Novom Sadu 18 nov 2012 12:02 #152

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Jako je nezahvalno da gore budu neki srpski gardisti kada su Tvrdjavu gradili Austrougari 100 godina. Ničim nismo zaslužili to, jer ne samo da 1/3 tvrdjave ne možeš videti jer tamo vojska obavlja "bitne" poslove, nego smo se unazadili,porušili objekte na Gornjoj tvrdjavi.

To ti je kao kada bi srpski gardisti cuvali Carsku Palatu u Sremskoj Mitrovici ili pak Felix Romulianu.
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Turizam u Novom Sadu 18 nov 2012 12:05 #153

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
sandman napisao/la:
kad smo kod uniformi, da li u leopoldu nose neke uniforme ili su to obicna hotelijerska odela? video sam jednom prilikom lika da nosi kofere u odelu sa kapisom pa mi bilo cudno :)


a sto se AU tice, ja bi stvarno tereziji ili eugenu savojskom napravio spomenik negde, ne mora u centru grada.

Mislim da su uradili neke stilizovane uniforme, bar sam tako cuo :)

A za spomenike, pa i ulice/bulevare spomenutim nema ovde svesti za tako nesto od kad su su kvazi mini-Gracanice postale znak raspoznavanja i identiteta ovde.

@Otis, smela i dobra paralela :) Setih se odmah Skopja i onog falsifikovanja istorije, poslednje sto nam treba je tako nesto...
Poslednja izmena: 18 nov 2012 12:07 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Turizam u Novom Sadu 18 nov 2012 12:31 #154

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
nekakvi gardisti ili paradni vojnici nisu paradirali ni u AU. To se može videti u glavnim gradovima Beču, Pragu itd gde ta garda ima ulogu da čuva cara, kralja.
Ovde je bila kasarna, kao što je i sada delom kasarna.

Dovođenje neke srpske vojske je neozbiljno, i glumljenje istorije.
A sa druge strane ne priliči baš ni da Srbija forsira ideju da tu paradiraju AU vojnici.

Znači to nije realna a ni dobra opcija.

To rade Makedonci sa Skopljem i grade neke trijumfalne kapije a makedonska vojska postoji dvadesetak godina.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Turizam u Novom Sadu 18 nov 2012 12:57 #155

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4879
  • Primljenih Zahvalnica: 8066
Tvrđavu nisu gradili Austro-Ugari, nego Austrijanci, tačnije Habzburgovci.
Austro-Ugarska je postojala od 1867. do 1918. a tvrđava je građena od 1692. do 1780.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Turizam u Novom Sadu 18 nov 2012 13:03 #156

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Nije to forsiranje AU Ranko. Ako ce da se prikaze ambijent i istorija turistima, sta drugo da bude? Naravno i 'obicnih' vojnika, ali i fancy garde, sigurno je bilo viskokih poseta i pocasti na Tvrdjavi :) Na kraju krajeva, iz tog je miljea sve pa sto se ne bi pravili malo vaznim kad imamo cim ;) Imaju i Makedonci, ali nije im bilo dosta pa se pogubili skroz :nuts:
Poslednja izmena: 18 nov 2012 13:04 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Turizam u Novom Sadu 18 nov 2012 13:10 #157

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
To je lepo prikazati ali tu nije bilo paradiranja nikada. To je bila kasarna ili utvrđenje.
Ako ima istorijskog osnova onda treba nešto forsirati ali izmišljati to po meni nije dobro.

Normalno da o tome treba glavnu reč da kažu kompetentniji kao na primer istoričari. Da li bi onda trebalo i Turke postaviti na Kalemegdan? Ili Rimljane?
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Turizam u Novom Sadu 18 nov 2012 13:12 #158

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4879
  • Primljenih Zahvalnica: 8066
Možemo pitati Micowiny-ja.
Trenutno nema kompetentnijeg u Novom Sadu od njega ;)
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Turizam u Novom Sadu 18 nov 2012 13:16 #159

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Pa ni ne mislim da se prica povela oko paradiranja, vec o kostimiranim vojnicima za slikanje i atmosferu gore :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Turizam u Novom Sadu 18 nov 2012 15:06 #160

  • sasko
  • sasko's Avatar
znas kako ako se uvedu austro ugarske uniforme nije uredu zbog zlocina koja je ta vojska napravila na drini i oko sapca
uvodjenje srpske stare uniforme je za mene sasvim ok ko god da je gradio tvrdjavu srbija je kao kraljevina srbija bila najrazvijenija ili jedna od razvijenijih
kako su u becu ponosni na austro ugarsu tako mi treba da budemo ponosni na karadjordjevice i da ih isticemo svugde
a poredjenje uniformi sa skopljem je katasrofa ono u skoplju je kic nad kicevima a ovde je samo privlacenje turista
ps u pragu postoji pocasna garda koja se menja na nekoliko sati ispred dvorca sto to ne bi moglo i na tvrdjavi ugledajmo se na gradove koji zaradjuju na tome
e da i u pragu je takodje univorma njihove vojske a ne austro ugarske :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru