Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Turizam u Novom Sadu

Odg: Turizam u Novom Sadu 18 nov 2012 15:23 #161

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
sasko napisao/la:
znas kako ako se uvedu austro ugarske uniforme nije uredu zbog zlocina koja je ta vojska napravila na drini i oko sapca

Nije ni u redu da stoje Rimski koloseumi po citavoj Evropi zbog zločina i nehumanosti koje su sprovodili tamo pa zarađuju velike pare

Koga briga za Šabac, ja gledam šta je dobro za interes Novog Sada i kako poboljšati turističke potencijale.

Prošlost ne možemo promeniti, budućnost možemo
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Turizam u Novom Sadu 18 nov 2012 15:35 #162

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4879
  • Primljenih Zahvalnica: 8066
Ni u Beču niko nije ponosan na Austro-Ugarsku nego na Austriju, eventualno Habzburgovce.
Austro Ugarska je kompromisna i veštačka tvorevina, kojom niko na kraju nije bio skroz zadovoljan, a posebno dva "naroda osnivača", Austrijanci i Mađari.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Turizam u Novom Sadu 18 nov 2012 15:39 #163

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
OK, ovde je kontam sinonim za sve to sve AU, tako smo navikli...

Ovo mi sad izaslo na fejsu, ko da su znali o cemu se polemise :D
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Otis Driftwood, sandman

Odg: Turizam u Novom Sadu 18 nov 2012 15:47 #164

  • sasko
  • sasko's Avatar
Otis Driftwood napisao/la:
sasko napisao/la:
znas kako ako se uvedu austro ugarske uniforme nije uredu zbog zlocina koja je ta vojska napravila na drini i oko sapca

Nije ni u redu da stoje Rimski koloseumi po citavoj Evropi zbog zločina i nehumanosti koje su sprovodili tamo pa zarađuju velike pare

Koga briga za Šabac, ja gledam šta je dobro za interes Novog Sada i kako poboljšati turističke potencijale.

Prošlost ne možemo promeniti, budućnost možemo
briga Srbe kojima je neko ubijen tamo ;)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Turizam u Novom Sadu 18 nov 2012 17:12 #165

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
Otis Driftwood napisao/la:

Koga briga za Šabac, ja gledam šta je dobro za interes Novog Sada i kako poboljšati turističke potencijale.

Prošlost ne možemo promeniti, budućnost možemo

ti bi budućnost promenio tako što bi se vratio u prošlost.

Od kad je NS sa Šapcem postao je veliki i važan grad. Dok nije bio sa Šapcem bio je nevažno granično mesto na jugu. Čak je i Petrovaradin bio značajniji od tog Novog Sada.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Turizam u Novom Sadu 18 nov 2012 18:11 #166

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4879
  • Primljenih Zahvalnica: 8066
Predlažem da se ne nastavlja sa diskusijom u pravcu u kome ste krenuli.

Pošto se ovde manje više svi poznajemo, dalje razgovore ovog tipa ćemo ostaviti za pravu kafanu.
Svaki sledeći post tog tipa (a pošto se već lepo nastavilo sa time) će biti sklonjen radi nas samih.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 18 nov 2012 22:24 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Turizam u Novom Sadu 19 nov 2012 22:47 #167

  • sasko
  • sasko's Avatar
ljdi bio sam u sarajevu i video sam jednu zanimljivu stvar koju imaju a to su kao punktovi gde prodaju cedjene sokove i to mnogo dobro ide sta mislite o pravljenju tako nekih punktica kod nas tipa dva tri u centru dva na spensu par na bulevaru mozda jedan kod sajma :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Turizam u Novom Sadu 20 nov 2012 00:07 #168

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Ili tipske kioske brze hrane, kao u Beču sa kobasicama. :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Turizam u Novom Sadu 20 nov 2012 00:30 #169

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
Nisam siguran da je to nesto cime grad treba da se bavi. To mi vise lici na privatni biznis, i ako neko vidi interes u tome on ce to da uradi. Jedino sto je, po meni, pitanje grada u toj prici je odredjivanje lokacija i ubiranje zakupnine za mesto na kome se takav stand postavi, ili ako bi bilo vise takvih sokadzija onda propisivanje nekog uniformisanog izgleda tih standova.

Ali u principu se slazem sa tom idejom, i mesto na kome je evidentno da takvih sadrzaja hvali je kej na kome ne bi bilo lose da moze da se kupi da se popije nesto ili prezalogaji u setnji
NSBuild
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Turizam u Novom Sadu 20 nov 2012 00:39 #170

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Nisam ni ja mislio da treba da se osnuje novo javno preduzeće zbog sokova i kobasica... :nuts:

Ko zna, možda smo upravo dali ideju novim vlastima. :dunno:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Turizam u Novom Sadu 20 nov 2012 03:45 #171

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Definitivno vlast nece raditi to. Treba dati ideju privatnim investitorima. Video sam kog BIGa ima onaj kiosk sto prodaje Wurst i slicno.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Turizam u Novom Sadu 20 nov 2012 09:06 #172

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4879
  • Primljenih Zahvalnica: 8066
SSJ5 napisao/la:
Definitivno vlast nece raditi to. Treba dati ideju privatnim investitorima. Video sam kog BIGa ima onaj kiosk sto prodaje Wurst i slicno.

Pričao sam sa vlasnikom, biće taj Wurst i u centru grada, ima čovek sve dozvole.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Turizam u Novom Sadu 20 nov 2012 09:22 #173

  • sasko
  • sasko's Avatar
ne zivim dugo u ns pa sam i zaboravio na kej
a bolje grad da napravi to nego sto pravi neke glupe manifestacije kole vise prilice selima nego gradu koji je 2 u srbiji :)
o da zaboravio sam na kobasice u becu :))))
al bilo bi bolje da imamo nesto nase i kobasice :)
bio je na bulevaru onaj grk pre nekih 7 godina sto je prodavao giros al ne nesgato negde :(
Poslednja izmena: 20 nov 2012 09:26 od sasko.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Turizam u Novom Sadu 20 nov 2012 10:00 #174

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
sasko napisao/la:
ne zivim dugo u ns pa sam i zaboravio na kej
a bolje grad da napravi to nego sto pravi neke glupe manifestacije kole vise prilice selima nego gradu koji je 2 u srbiji :)
o da zaboravio sam na kobasice u becu :))))
al bilo bi bolje da imamo nesto nase i kobasice :)
bio je na bulevaru onaj grk pre nekih 7 godina sto je prodavao giros al ne nesgato negde :(

Koje glupe manifestacije?

P.S. Daj popravi malo gramatiku, pola stvari te ne razumem.
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Turizam u Novom Sadu 20 nov 2012 10:16 #175

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Dukelander napisao/la:
SSJ5 napisao/la:
Definitivno vlast nece raditi to. Treba dati ideju privatnim investitorima. Video sam kog BIGa ima onaj kiosk sto prodaje Wurst i slicno.

Pričao sam sa vlasnikom, biće taj Wurst i u centru grada, ima čovek sve dozvole.

Ima Wurst u M. Gorkog kod Caribica, isti onaj kao u BIG-u
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Turizam u Novom Sadu 20 nov 2012 11:19 #176

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
I kakve su im kobaje? Tu sam slab :whistle:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Turizam u Novom Sadu 20 nov 2012 11:48 #177

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Ima jedan kiosk sa kobasicama i na Bulevaru izmedju Futoške pijace i Dnevnika, ali nije kao taj u BIG-u.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Turizam u Novom Sadu 20 nov 2012 13:43 #178

  • sasko
  • sasko's Avatar
glupe manihestacije su mi vasari razni razne gluposti bolje da se grad nekako urbanizuje nego sto se pravi selo na to sam msilio a kucao sam na brzinu pa imam malo slovnih gresaka :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Turizam u Novom Sadu 20 nov 2012 15:58 #179

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
sasko napisao/la:
glupe manihestacije su mi vasari razni razne gluposti

Kako si sad ovo dobro rekao, nemam reči...

Vidi, u Novom Sadu postoje sledeći "vašari":

Festial meda (što je sjajna manifestacija, ovaj, vašar)

Festival vina

Vašar lepih stvari (ne znam tačan naziv) na prvom spratu spensa ( tu ja ne vidim ništa glupavo, ima meda,rakije, raznoradnih ručnih zanatlija, to su ljudi koje vole ono što rade i koji neguju tradiciju)

Cvetna pijaca na plato-u Spensa.

Sve su to dobre stvari za Novi Sad, a ti mnogo nemaš pojma....trebao bi malo više da zavoliš grad u kojem sad živiš.
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Turizam u Novom Sadu 20 nov 2012 16:10 #180

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
limanac napisao/la:
I kakve su im kobaje? Tu sam slab :whistle:
Nisu lose. Mada kontam da nisu za svaciji ukus. Imaju bas specifican smek.
Nixivoje NSB napisao/la:
Dukelander napisao/la:
SSJ5 napisao/la:
Definitivno vlast nece raditi to. Treba dati ideju privatnim investitorima. Video sam kog BIGa ima onaj kiosk sto prodaje Wurst i slicno.

Pričao sam sa vlasnikom, biće taj Wurst i u centru grada, ima čovek sve dozvole.

Ima Wurst u M. Gorkog kod Caribica, isti onaj kao u BIG-u
E vidis, nisam znao. Moracu da ga overim.
sasko napisao/la:
glupe manihestacije su mi vasari razni razne gluposti bolje da se grad nekako urbanizuje nego sto se pravi selo na to sam msilio a kucao sam na brzinu pa imam malo slovnih gresaka :)
A kakve bi ti manifestacije? Vasare imas po celoj Evropi, a boga mi i po Americi (county fairs). Tako da nije to nista seosko niti sprecava urbanizacju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru