Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Pasarele i regulacija saobraćaja

Pasarele i regulacija saobraćaja 05 apr 2018 09:37 #241

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3423
  • Primljenih Zahvalnica: 9084
Ja sam bio više nego skeptičan, ali moram priznati da sam pogrešio :angel:
Sinhronizacija sa Futoškom je ključan faktor. Divno je videti gomile pešaka kako disciplinovano cupkaju kraj puta :D
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pasarele i regulacija saobraćaja 05 apr 2018 09:59 #242

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 647
  • Primljenih Zahvalnica: 652
Brojač se setuje uvek na isto isto vreme, danju je na 90, i odmah krene da odbrojava. Trenutak prikaza brojača zavisi od trenutka pritiska na taster, ali on u pozadini odbrojava. Tako da pešak može da ne pritisne taster sve dok brojač dođe do 10sekundi recimo, i onda kada ga pritisne, brojač će se samo prikazati i odbrojati od 10 do 0 i pustiti zeleno. Tako da danju brojać ne radi ništa bitno. Eventualno, kad niko ne bi pritisnuo taster, neće se aktivirati zeleno za pešake možda, ali još nijednom nisam video tu situaciju. Verujem da je isti režim i noću, al nisam video kako radi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pasarele i regulacija saobraćaja 05 apr 2018 10:15 #243

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 647
  • Primljenih Zahvalnica: 652
A mislim da smo se sinhronizacijom na Bulevaru mogli pozdraviti od kada postoje semafori na pešačkim prelazima. Talasi menjanja zeleno/crveno svetla za jedan i za drugi smer bulevara moraju da se presecaju na svim semaforima kako bi pešaci uvek mogli da pređu oba kolovoza Bulevara. Dodavanjem novih tačaka/semafora, da bi to bilo ispunjeno, talasi moraju da povećaju učestalost. Dakle, dosta češće menjanje i kraće trajanje zelenog/crvenog stanja. Ne znam da li je to ostvarivo, tj. laički sam ubeđen da nije (:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pasarele i regulacija saobraćaja 05 apr 2018 17:45 #244

  • Bata_
  • Bata_'s Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 47
  • Primljenih Zahvalnica: 196
mel napisao/la:
Eventualno, kad niko ne bi pritisnuo taster, neće se aktivirati zeleno za pešake možda, ali još nijednom nisam video tu situaciju. Verujem da je isti režim i noću, al nisam video kako radi.

Na pesackom semaforu ne odbrojava nista (stoji beli znak od dva trougla), i zeleno je za automobile sve dok neko ne pritisne taster. Onda krene odbrojavanje po principu koji sam vec objasnio. To moze da se vidi vikendom i nocu kad nema velike frekfecije pesaka, jer danju non stop pritiskaju taster. Jos jedna razlike je da je nocu zeleno za pesake duze nego danju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pasarele i regulacija saobraćaja 05 apr 2018 22:26 #245

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 647
  • Primljenih Zahvalnica: 652
Ti vidiš beli trougao ali semafor je u pozadini već počeo da odbrojava. U ttenutku kada stisneš taster, videćeš i dokle je stigao.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pasarele i regulacija saobraćaja 06 apr 2018 01:37 #246

  • Bata_
  • Bata_'s Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 47
  • Primljenih Zahvalnica: 196
^ Razumeo sam te sta zelis da kazes i prvi put. Ja mislim da nije tako, jer danju uvek odbrojava od minut i po cim pritisnes taster. Sto je statisticki nemoguce. Sad, sem moje empirije, ja ne mogu nikako da poduprem moju tvrdnju, tako da ne insistiram da sam u pravu. Bitno je da semafor radi svoj posao.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pasarele i regulacija saobraćaja 06 maj 2018 08:31 #247

  • neobuscitta
  • neobuscitta's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 548
  • Primljenih Zahvalnica: 1626
Juče su postavljena 4 ležeća policajca duž ulice Mileve Marić, u svakom bloku po jedan. Nisu još obeleženi na putu, samo ima znak pored. I nisu oni gumeni već su nasuli asfalt...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sasar, Blavak

Re:Pasarele i regulacija saobraćaja 06 maj 2018 16:30 #248

  • srdjanyo
  • srdjanyo's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 257
  • Primljenih Zahvalnica: 470
Rupe su, naravno ostale. Čak je i ona, u koju je pre mesec dana upala žena i slomila poluosovinu na Alfi, polako počela da se otvara. Radnici "nemaju nalog" za krpljenje rupa jer su došli da prave usporivače saobraćaja.

Послато са D6603 уз помоћ Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Pasarele i regulacija saobraćaja 26 maj 2018 10:15 #249

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
Braće Ribnikar

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, limanac, Blavak, Light, valjan

Re:Pasarele i regulacija saobraćaja 26 maj 2018 15:30 #250

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Brzo će ponovo izrasti.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pasarele i regulacija saobraćaja 06 jul 2018 13:56 #251

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 647
  • Primljenih Zahvalnica: 652
Semafor kod Daltonke na Bulevaru ovh dana ima zastoje. Ne reaguje na pritisak tastera i odbrojavanje ne počinje. Pešaci prelaze na crveno kad skontaju šta se dešava. U poslednja 4 dana sam dva puta naleteo na istu situaciju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pasarele i regulacija saobraćaja 04 sep 2018 14:20 #252

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Ne razumem insistiranje na dvosmernom saobracaju tamo gde ga niti ima u broju u kom bi bio neophodan dvosmerni niti ima parking mesta iz razloga dvosmernog saobracaja (koji nije neophodan). Onda lepo dodjemo do 4 migavca i resen problem, a divljina u gradu je sve veca.

U Augusta Cesarca pod hitno uvesti jednosmeran saobracaj, jer je ono postalo strasno, od parkiranja na trotoaru do zaustavljenih automobila gde god im padne na pamet.

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, Cookie, cipacar, Duja, Zex021, Blavak, Djordje Cvarkov, valjan, Eldarion, ChobbyNS

Pasarele i regulacija saobraćaja 04 nov 2018 15:13 #253

  • gibanica
  • gibanica's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 165
  • Primljenih Zahvalnica: 620
jel moze neko upucen da mi pojasni ovu raskrsnicu. svako jutro je koristim vec nekoliko godina u ovom obliku od kad je preuredjena ali i dalje je ne razumem.
vozila koja dolaze iz Venizelovsove (desno) i idu ka Hladnjaci, nemaju konfliktih tačaka sa vozilima koja idu u suprotnom smeru, a razdvaja ih program semafora na razlicite polovine ciklusa.

Dakle vozila koja iz pravca hladnjace idu u Venizelovsovu cekaju otvaranje semafora isto kao i vozila koja iz Temerinske idu ka hladnjaci (polzaj kamere), te zatim cekaju da citav niz automobila iz Temerinske prodje. Tj zasto beli auto koji mi dolazi u susret sa slike i skrece levo, ceka na otvaranje kao i ja, a pravac otvoren? Mogu da pretpostavim da je zbog jos jedne dodate trake za tranzit na levo..ali nisam siguran, trebali su onda za svaku traku naznaciti skretanje na semaforu

A da ne pominjem auta koja idu od Hladnjace u Temerinsku pravo, takodje cekaju semafor iako im se putanja ne ukrsta ama bas ni sa kim.. Doduse tu crveno svetlo traje svega 10-15ak sekudni.
Mislim da je ovo ubedljivo najlosije osmisljena raskrsnica u gradu.

Poslednja izmena: 04 nov 2018 15:16 od gibanica.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko, Sasa

Pasarele i regulacija saobraćaja 06 nov 2018 07:03 #254

  • Sasa
  • Sasa's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 631
  • Primljenih Zahvalnica: 1081
Potpuno si u pravu. Nažalost samo jedna od loših raskrsnica.
Inače, sedeći u autu u gužvama, razmišljam o ideji koja se već decenijama primenjuje u svetu (i to ne samo u velikim gradovima), a to je da automobili i pešaci ne ulaze istovremeno u raskrsnicu. Npr. skretanje desno iz Jevrejske u M.Pupina, na redovno zeleno svetlo, nema nikakvog smisla,budući da u isto vreme na tom pešačkom prelazu, ima 100+ ljudi. Više automobila skrene tu desno na uslovno zeleno, nego na redovno zeleno. Tako je na nekoliko velikih raskrsnica u gradu. Dakle, ili jedni ili drugi. Napredna varijanta je i uvođenje dijagonalnih prelaza - raskrsnica kod Futoške pijace idealna za to.
Niko se u gradu ne bavi saobraćajem... :rant: ili ako se i bavi, rešava se neki problem, nastao "rešavanjem" nekog prethodnog problema, čime nastaje treći problem 200m dalje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: gibanica

Pasarele i regulacija saobraćaja 06 nov 2018 08:28 #255

  • Ambasador
  • Ambasador's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 206
  • Primljenih Zahvalnica: 469
Svaki dan se pitam da li taj neko ko se bavi saobraćajem u gradu uopšte vozi po gradu.
Sa malo boljom organizacijom bi se mogla protočnost saobraćaja povećati za 20-30%
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Eldarion

Pasarele i regulacija saobraćaja 06 nov 2018 09:30 #256

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Niko se ne bavi svojim poslom. Samo dobijaju drzavnu, gradsku platu i kad nesto treba ide na "o ruk". Ovo je rezultat.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pasarele i regulacija saobraćaja 06 nov 2018 09:40 #257

  • cvarkov
  • cvarkov's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 131
  • Primljenih Zahvalnica: 319
Koliko se secam semafor je uveden od kada je zatvoren prolaz sa keja ka luci.Znaci kad se pusti relacija kej luka ukinuti semafor i raskrsnija postaje prolaznija
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: gibanica

Pasarele i regulacija saobraćaja 06 nov 2018 11:32 #258

  • Ambasador
  • Ambasador's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 206
  • Primljenih Zahvalnica: 469
kasko napisao/la:
Niko se ne bavi svojim poslom. Samo dobijaju drzavnu, gradsku platu i kad nesto treba ide na "o ruk". Ovo je rezultat.

Političko udomljavanje kadrova na neodgovarajuća mesta
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pasarele i regulacija saobraćaja 08 apr 2019 19:05 #259

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Uskoro semafor na opasnom pešačkom prelazu na Bulevaru kralja Petra I

Novi semafor u naredna tri meseca biće postavljen na pešačkom prelazu na Bulevaru kralja Petra I, kod ulice Paje Markovića Adamova.



Posao vredan 10,6 miliona sa PDV-om je pripao firmama "Invest-inženjering", "Put" i "AB & CO geosystems" koje su poslale zajedničku ponudu na tender Uprave za građevinsko zemljište i investicije.

Semafor se postavlja jer je prethodnih godina na ovom mestu bilo više saobraćajnih nezgoda u kojima su stradali pešaci, a sam prelaz je u blizini srednje škole, autobuskog stajališta, groblja i drugih javnih objekata.

Konkursnom dokumentacijom je predviđeno da semafor ima taster kojim će ga pešaci aktivirati, zvučni signal za slepe i slabovide, brojčani displej, a noću će raditi u režimu žutog svetla. Novi semafor biće usklađen sa već postojećim na uglu Kralja Petra i Gagarinove.

www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/211889/U...-kralja-Petra-I.html
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Duja, Zex021, Blavak, valjan

Pasarele i regulacija saobraćaja 09 apr 2019 14:21 #260

  • jiggy
  • jiggy's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 312
  • Primljenih Zahvalnica: 598
Eeeeeh, kada bi videli bar jednu pasarelu u Novom Sadu. Za 20 godina ce i Bul. Evrope biti kao Bul. Oslobodjenja, sa 10ak semafora, od kojih je pola neophodno, a pola je moglo biti izvedeno pasarelom. No, da li iko misli da Miki Maus gradonacelnik ima neku viziju za NS, izuzev sopstvenog boljitka i boljitka stanke?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ChobbyNS
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru