Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Pasarele i regulacija saobraćaja

Pasarele i regulacija saobraćaja 01 dec 2017 15:29 #221

  • Teki
  • Teki's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 131
  • Primljenih Zahvalnica: 590
cipacar napisao/la:
Prelaz na strani kod OTP banke dobija svoj izgled

Dobro je što se više automobili neće moći parkirati na sam pešački prelaz.
Loše je što su novim ivičnjacima smanjili jedno parking mesto pored.

Mislim da ti ivičnjaci označavaju gde će biti prelaz za bicikliste (iako će to pešaci standardno ignorisati), tako da za nas koji se služimo tim prevoznim sredstvom nije šteta. ;)
Poslednja izmena: 01 dec 2017 15:31 od Teki.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pasarele i regulacija saobraćaja 02 dec 2017 08:36 #222

  • cipacar
  • cipacar's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 44
  • Primljenih Zahvalnica: 298
Da ali su i levo ivičnjakom obeležili i pešački deo, i tu su skratili jedno parking mesto. Desno pored biciklističkog dela je ostalo uredno parking mesto.
Za biciklisticku stazu, i bilo je vreme da tu naprave lepo prelaz, do sada su svi skakali po ivičnjacima i prelazili.
Ako ne treba jesti u 2 ujutru, čemu onda služi svetlo u frižideru???
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ranko su ns

Re:Pasarele i regulacija saobraćaja 02 dec 2017 11:42 #223

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4919
  • Primljenih Zahvalnica: 9925
Zakonom o saobracaju je definisana dozvoljena udaljenost parkiranja i zaustavljanja od zone raskrsnice.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Pasarele i regulacija saobraćaja 05 dec 2017 20:38 #224

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8393
  • Primljenih Zahvalnica: 35780




Послато са GSmart_Classic уз помоћ Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, Light, valjan

Re:Pasarele i regulacija saobraćaja 12 dec 2017 13:13 #225

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8393
  • Primljenih Zahvalnica: 35780
M. Gorkog i S. Marinković.





Послато са GSmart_Classic уз помоћ Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, limanac, Mikins, Light, valjan

Re:Pasarele i regulacija saobraćaja 12 dec 2017 20:06 #226

  • Sasa
  • Sasa's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 631
  • Primljenih Zahvalnica: 1082
Do prve grtalice...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Eldarion

Re:Pasarele i regulacija saobraćaja 13 dec 2017 21:20 #227

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8393
  • Primljenih Zahvalnica: 35780
Daltonka-OTP.
ovo je/će biti šta?



malo asfalt, malo behaton



biće i zvučnih signala za slepe



Послато са GSmart_Classic уз помоћ Тапатока
Poslednja izmena: 13 dec 2017 22:09 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, limanac, Zex021, Novajlija, Light, valjan

Pasarele i regulacija saobraćaja 13 dec 2017 21:48 #228

  • Buck
  • Buck's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1127
  • Primljenih Zahvalnica: 2190
To će nam služiti za ovo:

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, limanac, kasko, das ivon, Zex021, Novajlija, gibanica, Blavak, Light, valjan

Pasarele i regulacija saobraćaja 14 dec 2017 16:17 #229

  • Dunavac
  • Dunavac's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 112
  • Primljenih Zahvalnica: 71
Na uglu Bulevara despota Stefana i Balzakove za dan obeleženi i pušteni u funkciju parkinzi na samom kolovozu. I to ništa ne bi bilo strašno da nisu obeleženi odmah nakon oštre krivine!!!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko, Blavak

Re:Pasarele i regulacija saobraćaja 23 dec 2017 10:43 #230

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8393
  • Primljenih Zahvalnica: 35780
Od saobraćajnog haosa u najavi dolazimo do sigurnog haosa. Kao što se vidi na fotografiji, ovde su, umesto onog što sam mislio da je za slepe i slabovide, postavili semafor na taster. Dakle nikakvo usklađivanje sa semaforima kod Futoške pijace i na raskrsnici sa M. Gorkog, već kad priđe pešak, on stiska taster i time stvara saobraćajni kolaps na pomenutim raskrsnicama :facepalm: .





Послато са GSmart_Classic уз помоћ Тапатока
Poslednja izmena: 23 dec 2017 10:46 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, mrnjavi, das ivon, Light, valjan

Re:Pasarele i regulacija saobraćaja 23 dec 2017 12:53 #231

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4919
  • Primljenih Zahvalnica: 9925
Ne mora da znaci. Mozda su uskladjeni a zatvara se samo kad ima pesaka. Npr. uvece redje. Daj boze.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Pasarele i regulacija saobraćaja 23 dec 2017 13:00 #232

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Ne znam. Ono sto su napravili u Cara Dusana i Cara Lazara ne obecava. Potpuno su nesinhronizovani semafori.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pasarele i regulacija saobraćaja 29 dec 2017 20:16 #233

  • sergio-m
  • sergio-m's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1232
  • Primljenih Zahvalnica: 1641
ti tasteri su ovde po minhenu normalna stvar ali su postavljeni uglavnom gde ima manje pesaka i manje saobracaja...tu oko futoske pijace je generalno haos ovim ce verovatno jos vise zagusiti ionako prenatrpani bulevar.....
Poslednja izmena: 29 dec 2017 20:17 od sergio-m.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pasarele i regulacija saobraćaja 04 jan 2018 19:44 #234

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4216
  • Primljenih Zahvalnica: 3183
Ja mislim da ti tasteri ne reaguju odmah. Gde god da sam se igrao sa njima se svetlo nije menjalo
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pasarele i regulacija saobraćaja 05 jan 2018 13:03 #235

  • ZoxInTheBox
  • ZoxInTheBox's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 476
  • Primljenih Zahvalnica: 1503
Kada se ti tasteri pokvare (a kvare se/pokidaju cesto) onda kao pesak moras da cekas znatno duzi ciklus crvenog. Vrlo cest slucaj npr kod doma zdravlja na naselju, pa pesaci pretrcavaju jer se smaknu ko zmajevi dok docekaju zeleno.
Mene licno isto nervira sto nema neke indikacije da je vec pritisnuto (ili ima al se i to pokvarilo), pa onda ljudi drndaju po sto puta u toku istg ciklusa.
Poslednja izmena: 05 jan 2018 13:05 od ZoxInTheBox.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Pasarele i regulacija saobraćaja 11 jan 2018 20:27 #236

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8393
  • Primljenih Zahvalnica: 35780
SAmo da javim da je semafor kod Daltonke u punoj funkciji. Posmatrajući rad nekih 5 minuta, uvideo sam da nije sinhronizovan sa onim kod Futoške pijace. Haose, dobro došao.






Послато са GSmart_Classic уз помоћ Тапатока
Poslednja izmena: 11 jan 2018 20:30 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, Cookie, limanac, kasko, mrnjavi, Zex021, Novajlija, Light, Djordje Cvarkov, valjan

Re:Pasarele i regulacija saobraćaja 11 jan 2018 23:03 #237

  • Kasper
  • Kasper's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 112
  • Primljenih Zahvalnica: 56
Pa kako moze da bude sinhronizovan,kad ga pesaci pale? :S
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Bogdus

Pasarele i regulacija saobraćaja 12 jan 2018 09:06 #238

  • ns021
  • ns021's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 32
  • Primljenih Zahvalnica: 68
Malopre sam isao bulevarom prema Mostu slobode i uhvatilo me crveno na uglu sa Futoskom. Posle toga sve zeleno do mosta. Ne znam da li je ovo slucajnost, ali dok nije bilo semafora redovno se desavalo da se kolona taman ubrza posle semafora na uglu sa Futoskom i onda posle samo 100 metara tu kolonu su redovno zaustavljali pesaci. Naravno, to je dovoljan period da vozila ne stignu na zeleno na sledecem semaforu na uglu sa Maksima Gorkog i Brace Ribnikar. Sto se semafora sa tasterom tice, ima jedan i na uglu Kisacke i Berislava Berica. Sad da li je on povezan sa ostalim semaforima ili ima neki poseban senzor u svakom slucaju kada se pritisne taster u zavinosi od situacije, nekad se ukljuci tajmer na 60 i kusur sekundi, nekad na 10 i kusur (uglavnom u tom opsegu od 10 do 60 i nesto).
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Eldarion

Re:Pasarele i regulacija saobraćaja 12 jan 2018 10:16 #239

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8393
  • Primljenih Zahvalnica: 35780
Kasper napisao/la:
Pa kako moze da bude sinhronizovan,kad ga pesaci pale? :S

Na način kao što je opisao ns021 u prethodnom postu. To se ne vidi na fotografijama, ali baš to je situacija i kod Daltonke, a to sam i posmatrao. Kad osoba koja želi da pređe pritisne taster uključi se brojač vremena do paljenja zelenog za pešake. Pratio sam da li će biti sinhronizovano sa semaforom kod Futoške pijace (pravac od mosta ka stanici) i video da nije, ovde se uključilo crveno za vozila, dok je kod pijace još dugo vremena bilo zeleno (bilo dovoljno i za vozilo koje je skretalo desno iz A. Cesarca i pri tom čekalo da se zaustave vozila na bulevaru, da stigne na slobodan signal). Možda je sinhronizovano u pravcu koji vodi van centra i grada prema mostu, a možda je za sada samo u probnom režimu, te će se u nekoj skorijoj budućnosti usklađivati sa stvarnim stanjem. Ostaje da pratimo situaciju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, kasko, Eldarion

Pasarele i regulacija saobraćaja 05 apr 2018 05:04 #240

  • Bata_
  • Bata_'s Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 47
  • Primljenih Zahvalnica: 196
Duze pratim forum kao gost i ovo je moj prvi post kao korisnik foruma.

Stanujem u samoj blizini, na pocetku Danila Kisa i koristim ovaj pesacki prelaz svakodnevno vec godinama, a prolazim tuda i kao vozac i kao biciklista. Proslo je dovoljno vremena od postavljanja pesackog semafora da bi izneo neki moj zakljucak.

Iako sam bio skeptican na pocetku, mislim da se postavljanje semafora pokazalo ispravnim. Prvo i ono najvaznije je da od postavljanja semafora nije bilo povredjenih pesaka. Vozaci koji nisu iz Novog Sada ne bi na vreme uocili zbog rastinja oznake pesackog prelaza, te bi u velikoj brzini zaobilazili vozila koja usporavaju da propuste pesaka i udarali pesake ili u vozila koja usporavaju. Povredjivanje pesaka ili udesi bi se redovno ranije desavali na mesecnom nivou.

Drugo, primetno su smanjene guzve u toj deonici bulevara, a to mogu da potvrdim i kao vozac. Semafor iznad pesackog je jasno uocljiv iz daleka tako da vozaci prilagodjavaju brzinu i izbegavaju se cepovi zbog naglog kocenja.

Sto se tice sinhronizacije, izgleda da je semafor delimicno sinhronizovan. Vreme cekanja za prelaz prvenstveno zavisi on frekfencije pritiskanja tastera. Za vreme spica, kada ima dosta pesaka i kada pesaci non stop pozivaju zeleno, vreme cekanja je najduze i ono iznosi minut i po. Minut i po je dovoljno da se propuste vozila i rascisti guzva. Uvece medjutim, kada prodje vise od minut i po izmedju pritiskanja tastera, vreme cekanja je znatno manje. Trideset sekundi u proseku, a najkrace je petnaest sekundi. Meni se desavalo nocu, kada nema uopste saobracaja da nekada izbaci cekanje petnaest sekundi a nekad minut, sto znaci da postoji i neka delimicna sinhronizacija sa drugim semaforima, ali da prednost ima frekfencija pozivanja.

Zvucni signal za slabovide se jasno cuje i danju. Sporo otkucava na pocetku zelenog za pesake i ubrzava na kraju vremenskog intervala. Primetio sam da upustvo za upotrebu tastera koje je zalepljeno iznad samo zbunjuje pesake. Tako da mnogi pritiskaju odozgo na krug, uvereni da je to taster, pa odustaju jer misle da je pokvaren, dok se zeleno u stvari poziva tako sto se prisloni dlan ili pritisne na oznaku sa prednje strane uredjaja.
Poslednja izmena: 05 apr 2018 06:00 od Bata_.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ranko su ns, kasko, Zex021, Billy, Mikins, Light, valjan
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru