Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Horizontalna signalizacija i obeležavanje puteva

Horizontalna signalizacija i obeležavanje puteva 08 feb 2016 19:29 #141

  • sandman
  • sandman's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1186
  • Primljenih Zahvalnica: 612
ja mislim da takav i dalje postoji u jevrejskoj kod geodetskog zavoda :?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Horizontalna signalizacija i obeležavanje puteva 08 feb 2016 19:59 #142

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8410
  • Primljenih Zahvalnica: 35891
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Horizontalna signalizacija i obeležavanje puteva 09 feb 2016 10:00 #143

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Provericu veceras ;) ali nije za pohvalu sto imamo jedan ceo na grad od 400.000 ljudi
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Horizontalna signalizacija i obeležavanje puteva 09 feb 2016 10:04 #144

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Ima na još jednom mestu:

goo.gl/maps/Ct1MBcRtnYs
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Horizontalna signalizacija i obeležavanje puteva 09 feb 2016 14:20 #145

  • Direktor
  • Direktor's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 165
  • Primljenih Zahvalnica: 242
Bitno je da je i pesacki prelaz dobro osvetljen i pregledan, ne samo da se vidi znak.

Ne znam zasto se nista ne cini povodom ovog pesackog prelaza. Pre par meseci se ovde i desila nezgoda jer vozac nije uspeo na vreme da vidi pesaka zbog ovog zelenila.

Prilozi:
Poslednja izmena: 09 feb 2016 14:23 od Direktor.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko, Blavak, Bogdus, Light

Horizontalna signalizacija i obeležavanje puteva 09 feb 2016 15:41 #146

  • valjan
  • valjan's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 2332
Pa čekaj malo, prilaziš pešačkom prelazu, koji je obeležen i vidljiv, sa strane je prepreka koja zaklanja preglednost, naravno da ćeš usporiti jer postoji verovatnoća da neko izleti, ja uopšte ne shvatam vozače koji u gradu voze kao da su u otvorenom svemiru bez ikakvih prepreka hiljadama kilometara okolo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Trpovski, Djordje Cvarkov, Eldarion

Horizontalna signalizacija i obeležavanje puteva 02 mar 2016 13:26 #147

  • Trpovski
  • Trpovski's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 258
  • Primljenih Zahvalnica: 863
Blavak napisao/la:
Oni svetleći znakovi u Petrovaradinu vec duuugo ne svetle, ne radi ni trepćući deo horizontalnog semafora,
a zbog visine na kojoj su postavljeni noću se uopšte ne vide pa ih praktično nema.

Solarne ćelije postavljene pored znakova treba da pune neke akumulatore, ali to je radilo samo par meseci.

No, izbori su tu, možda ih ipak poprave.
Poslednja izmena: 02 mar 2016 13:26 od Trpovski.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Horizontalna signalizacija i obeležavanje puteva 01 jul 2016 07:59 #148

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8410
  • Primljenih Zahvalnica: 35891
Počeli smo da idemo u korak sa svetom. Sinoć oko 23h su radnici JKP Put obnavljali horizontalnu signalizaciju na Bul. oslobođenja.


Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, Novajlija, Light

Horizontalna signalizacija i obeležavanje puteva 01 jul 2016 11:29 #149

  • Marc
  • Marc's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 298
  • Primljenih Zahvalnica: 289
Zasto tu kod Veca ne bi stavili neki semafor sa prekidacem ako je vec problematicno mesto za prelaz. Pa po potrebi se uljuci crveno.
Steta je to zelenilo seci, vec manjkamo sa zelenilom.

p.s. Ako ovo cita neko iz Zelenila, red bi bio da taj osuseni cetinar kod Veca izvade i zamene.
Atomsko Sklonište - Čedna gradska lica
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Horizontalna signalizacija i obeležavanje puteva 05 jul 2016 15:30 #150

  • Ljube
  • Ljube's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 255
  • Primljenih Zahvalnica: 771
valjan napisao/la:
Pa čekaj malo, prilaziš pešačkom prelazu, koji je obeležen i vidljiv, sa strane je prepreka koja zaklanja preglednost, naravno da ćeš usporiti jer postoji verovatnoća da neko izleti, ja uopšte ne shvatam vozače koji u gradu voze kao da su u otvorenom svemiru bez ikakvih prepreka hiljadama kilometara okolo.

Ja uopšte ne shvatam pešake koji u gradu šetaku kao da su u otvorenom svemiru bez ikakvih prepreka hiljadama kilometara okolo :)
Mala šala, ali stvarno pešaci u NS su postali mnogo gori od vozača. Jednostavno ne pogledaju levo i desno kada zakorače na pešački. Ovo pravilo se uči pre nego što se krene u zabavište. Recimo kada imate uslovno za desno, pešacima je još uvek crveno, i desi se kada automobilom nagazite pri minimalnoj brzini pešački, da se u tom momentu pešacima pali zeleno i oni ne gledajući na stranu kreću pravo kao roboti. Ko je vozač zna o čemu pričam.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, mrnjavi, Blavak, Light

Horizontalna signalizacija i obeležavanje puteva 05 jul 2016 15:53 #151

  • Ljube
  • Ljube's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 255
  • Primljenih Zahvalnica: 771
Najbolje da ponovo počnu da stavljaju ove natpise B)

Poslednja izmena: 05 jul 2016 15:55 od Ljube.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, Duja, Brane, Blavak

Horizontalna signalizacija i obeležavanje puteva 05 jul 2016 19:59 #152

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4220
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Ljube napisao/la:
Ja uopšte ne shvatam pešake koji u gradu šetaku kao da su u otvorenom svemiru bez ikakvih prepreka hiljadama kilometara okolo :)
Mala šala, ali stvarno pešaci u NS su postali mnogo gori od vozača. Jednostavno ne pogledaju levo i desno kada zakorače na pešački. Ovo pravilo se uči pre nego što se krene u zabavište. Recimo kada imate uslovno za desno, pešacima je još uvek crveno, i desi se kada automobilom nagazite pri minimalnoj brzini pešački, da se u tom momentu pešacima pali zeleno i oni ne gledajući na stranu kreću pravo kao roboti. Ko je vozač zna o čemu pričam.

Slažem se. To može lako da se reši tako što će se na semaforu pustiti zeleno svetlo pešacima kada se ukine uslovno desno za vozila. To sam video u Švajcarskoj. Tamo su mi stalno svirali jer sam po navici kočio kada vidim uslovno desno.

Inače, mislim da je kultura vozača u NS-u generalno ok (za razliku od Beograda). Imajte na umu da se u gradu dnevno nalazi skoro pola miliona ljudi...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Horizontalna signalizacija i obeležavanje puteva 05 jul 2016 20:36 #153

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Ljube napisao/la:
Ja uopšte ne shvatam pešake koji u gradu šetaku kao da su u otvorenom svemiru bez ikakvih prepreka hiljadama kilometara okolo :)
Mala šala, ali stvarno pešaci u NS su postali mnogo gori od vozača. Jednostavno ne pogledaju levo i desno kada zakorače na pešački. Ovo pravilo se uči pre nego što se krene u zabavište. Recimo kada imate uslovno za desno, pešacima je još uvek crveno, i desi se kada automobilom nagazite pri minimalnoj brzini pešački, da se u tom momentu pešacima pali zeleno i oni ne gledajući na stranu kreću pravo kao roboti. Ko je vozač zna o čemu pričam.

Ja sam skoro baš zbog ovoga doživeo udes sa kolima. Naime čim se upalilo zeleno svetlo za pešake devojka na pešačkom je zakoračila maltene na moj auto (ja sam već bio na pešačkom), ja sam naglo zakočio i u mene se odpozadi zalepio drugi auto. Šteta 110 000 dinara (nov auto), jurenje osiguranja za naplatu, cimanje sa servisom itd... A samo da je sekund sačekala ne bi toga bilo.

No sad bukvalno milim kod pečačkih prelaza i gledam na sve strane :ohno:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Horizontalna signalizacija i obeležavanje puteva 06 jul 2016 13:10 #154

  • Billy
  • Billy's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 767
  • Primljenih Zahvalnica: 1527
Ljube napisao/la:
Jednostavno ne pogledaju levo i desno kada zakorače na pešački. Ovo pravilo se uči pre nego što se krene u zabavište. Recimo kada imate uslovno za desno, pešacima je još uvek crveno, i desi se kada automobilom nagazite pri minimalnoj brzini pešački, da se u tom momentu pešacima pali zeleno i oni ne gledajući na stranu kreću pravo kao roboti. Ko je vozač zna o čemu pričam.

Objasni svoje stanoviste slepoj osobi koja ce zakoraciti na pesacki posto cuje zvucni signal.

Ako imas uslovno desno, vidis hrpu pesaka u niskom startu. Mozes li anticipirati da ce se za par sekundi upaliti njima zeleno? Mozda se i upalilo dok si ti spustio pogled sa pesackog semafora? Sto je problem sacekati da prodju pesaci u ovoj sitaciji?
Sedis udobno zavaljen u sedistu, u klimatizovanom, muzika pevusi... opusti se covece.

Onaj na pesackom je mozda slep, bolestan, ili ima 6 godina, skolsku torbu od 8kg i prvi put ide sam u skolu, kisne ili ga pici suncanica...
Poslednja izmena: 06 jul 2016 13:16 od Billy.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Horizontalna signalizacija i obeležavanje puteva 06 jul 2016 13:35 #155

  • Ljube
  • Ljube's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 255
  • Primljenih Zahvalnica: 771
Generalno je to uslovno desno i pesacko zeleno lose reseno u NS. Nije svaki semafor isti. Ako stanem a pesacima je crveno iza mene ce odmah poceti da sviraju. Naravno da pazim dok vozim auto, ali isto tako pazim i kada pesacim. Pogledam levo i desno, ipak je moj zivot u pitanju, naravno da cu pogledati da li ide neki auto. Ok, slepi ljudi na zalost ne mogu da pogledaju, ali sasvim sam siguran da vise paze od ostalih.

Cookie napisao/la:
To može lako da se reši tako što će se na semaforu pustiti zeleno svetlo pešacima kada se ukine uslovno desno za vozila. To sam video u Švajcarskoj. Tamo su mi stalno svirali jer sam po navici kočio kada vidim uslovno desno.
Poslednja izmena: 06 jul 2016 13:36 od Ljube.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Horizontalna signalizacija i obeležavanje puteva 06 jul 2016 17:17 #156

  • tonyk
  • tonyk's Avatar
  • Van mreže
  • Moderator
  • Poruka: 1016
  • Primljenih Zahvalnica: 894
ako sam ja dobro razumeo, kad bi švajcarci vozili kod nas redovno bi udarali pešake?
jer kod njih ni ne postoji stavka "uslovno".
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Horizontalna signalizacija i obeležavanje puteva 08 jul 2016 00:41 #157

  • Pinki
  • Pinki's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Festina lente
  • Poruka: 903
  • Primljenih Zahvalnica: 896
Bogdus napisao/la:
Ja sam skoro baš zbog ovoga doživeo udes sa kolima. Naime čim se upalilo zeleno svetlo za pešake devojka na pešačkom je zakoračila maltene na moj auto (ja sam već bio na pešačkom), ja sam naglo zakočio i u mene se odpozadi zalepio drugi auto. Šteta 110 000 dinara (nov auto), jurenje osiguranja za naplatu, cimanje sa servisom itd... A samo da je sekund sačekala ne bi toga bilo.

No sad bukvalno milim kod pečačkih prelaza i gledam na sve strane :ohno:

E slično tome bilo meni danas kod kasarne, čekam prvi na semaforu, iza mene milion auta, pali mi se zeleno i pešak kreće da prelazi ispred mene, jedva sam zaustavio auto da ga ne odvalim...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Horizontalna signalizacija i obeležavanje puteva 08 jul 2016 22:03 #158

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4220
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
tonyk napisao/la:
ako sam ja dobro razumeo, kad bi švajcarci vozili kod nas redovno bi udarali pešake?
jer kod njih ni ne postoji stavka "uslovno".

Možda negde i postoji slična varijanta kao kod nas. Vozio sam samo po Cirihu i okolnim mestima, i bilo je onako kao što sam napisao gde god sam video zelenu strelicu. U Mađarskoj sam dosta puta bio kolima, i ista je varijanta kao kod nas sa uslovnim desno.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Horizontalna signalizacija i obeležavanje puteva 13 sep 2016 18:03 #159

  • Trpovski
  • Trpovski's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 258
  • Primljenih Zahvalnica: 863
U Petrovaradinu obnovljeni svetleći znakovi iznad pešačkih prelaza o kojima smo pričali u rano proleće u postovima pre i posle broja #140.
Poslednja izmena: 13 sep 2016 18:05 od Trpovski.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Horizontalna signalizacija i obeležavanje puteva 04 feb 2017 10:40 #160

  • Sasa
  • Sasa's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 631
  • Primljenih Zahvalnica: 1081
Može li mi neko objasniti ko će da plati uništene ležeće policajce i one metalne bljeskalice oko pešačkih prelaza, koje su postavljene neposredno pre zime, a na većini lokacija uništene prilikom čišćenja snega.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak, Djordje Cvarkov, valjan, Eldarion
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru