Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Horizontalna signalizacija i obeležavanje puteva

Horizontalna signalizacija i obeležavanje puteva 08 jun 2015 21:12 #121

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Ljudi mozda je vec bilo price oko toga ..no kako god.
Kao sto vidimo ovde na slici crveno bela zebra .. ocigledno da to kod nas nikog ne zanima.

E sad sta mene zanima .. jel ima neki propis kod nas ,na koji nacin ustvari treba da bude oblezen pesacki prelaz???

Mozda to vec negde i ima na tu foru ali meni bi MNOGO lepse izgledalo da umesto tih belih rebara ,po istoj toj sirini povuku samo dve linije (sirina pesackog prelaza) ,a unutar da se stavi X ,i da to bude zutom bojom ofarbano.

Realno em bi izgledalo lepse ,em na kraju krajeva bi se MNOGO manje farbe trosilo , pa samim tim bi i obelezavanje prelaza moglo cesce da se radi .. tj da se trosi isto para ko i sad ali da maltene uvek imamo sveze farbane pesacke prelaze.
Na kraju krajeva ne treba zaboraviti i na cuvena klizanja/lomljenja pesaka po belim rebrima zimi kada padne sneg.. cak i auta proklizaju kada se koci po istoj.

Sta Vi mislite?
Poslednja izmena: 08 jun 2015 21:14 od kimi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Horizontalna signalizacija i obeležavanje puteva 08 jun 2015 21:21 #122

  • tonyk
  • tonyk's Avatar
  • Van mreže
  • Moderator
  • Poruka: 1016
  • Primljenih Zahvalnica: 894
mnogo bi se manje farbe trošilo kad bi iskoristili one trajne nalepnice, koje usput i ne klizaju.

imamo mi bar jedan crveno beli prelaz u futoškoj, i uz strateško osvetljenje baš je uočljiv.
tu su isto neke "skupocene" farbe stavili, što sijaju u mraku uz pomoć pomenutog osvetljenja.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Horizontalna signalizacija i obeležavanje puteva 08 jun 2015 22:12 #123

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8393
  • Primljenih Zahvalnica: 35780
kimi napisao/la:
Ljudi mozda je vec bilo price oko toga ..no kako god.
Kao sto vidimo ovde na slici crveno bela zebra .. ocigledno da to kod nas nikog ne zanima.

E sad sta mene zanima .. jel ima neki propis kod nas ,na koji nacin ustvari treba da bude oblezen pesacki prelaz???

Mozda to vec negde i ima na tu foru ali meni bi MNOGO lepse izgledalo da umesto tih belih rebara ,po istoj toj sirini povuku samo dve linije (sirina pesackog prelaza) ,a unutar da se stavi X ,i da to bude zutom bojom ofarbano.

Realno em bi izgledalo lepse ,em na kraju krajeva bi se MNOGO manje farbe trosilo , pa samim tim bi i obelezavanje prelaza moglo cesce da se radi .. tj da se trosi isto para ko i sad ali da maltene uvek imamo sveze farbane pesacke prelaze.
Na kraju krajeva ne treba zaboraviti i na cuvena klizanja/lomljenja pesaka po belim rebrima zimi kada padne sneg.. cak i auta proklizaju kada se koci po istoj.

Sta Vi mislite?
Jedno je estetika, a drugo propisi. Kao i za, skoro sve, i za saobraćajnu signalizaciju postoje tačno utvrđena pravila. Donose se u podzakonskom aktu, koji se obično zove pravilnik, i u skladu su sa zakonom koji reguliše saobraćaj i obično ga donosi ministarstvo koje je nadležno za te delatnosti.
Evo ga naš pravilnik
www.slglasnik.info/data%20files%20slg/pdf/1/02354.pdf
EDIT:
Meni se ti crveno-beli prelazi takođe "sviđaju", uočljiviji su. U SK ima mnogo tako obeleženih prelaza. Pretpostavljam da je to u skladu sa nekim novim EU pravilnikom. Bilo bi sjajno kada bi u pravilnik uneli takvu vrstu obeležavanja prelaza uz još jedan detalj: mala led svetla koja takođe obeležavaju prelaz (kao kod ambulante u Rumenačkoj). Vidljivi su čak i u najgorim vremenskim uslovima.
Poslednja izmena: 08 jun 2015 23:30 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Horizontalna signalizacija i obeležavanje puteva 05 avg 2015 12:55 #124

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
"Put" nastavlja radove po Novom Sadu

JKP "Put" je juče započeo poslove na obeležavanju i farbanju horizontalne signalizacije u krugu škola na teritoriji Novog Sada.



"Ekipe su počele ovaj posao od Stepanovićeva, zatim se radovi nastavljaju u Kisaču. Jedna ekipa je tokom noći radila na obeležavanju i farbanju poprečnih oznaka na potezu Bulevara cara Lazara i Šekspirove ulice", kažu iz ovog javnog preduzeća.

U okviru sanacije ulica po spisku mesnih zajednica, "PUT" nastavlja radove u Kovilju. Tokom današnjeg dana se izvode poslovi na iskopu upojnih kanala i uređenju bankina u Vojvođanskoj ulici.



Na Klisi, u Ulici profesora Grčića jedna ekipa radi na uređenju zemljanih površina, dok se u Zadružnoj ulici izvode poslovi na visinskom regulisanju šahtova.

Nastavljaju se radovi na izgradnji kružnog toka u Begeču, a na Bulevaru Evrope, u okviru IV faze izgradnje, od kružnog toka prema izlasku na auto put, radi se ugradnja asfaltnih slojeva.

Tokom jučerašnjeg dana završeni su radovi na izgradnji dečjeg igrališta "Picolo" na Štrandu i tom prilikom "Put" je izvodio pripremne radove, od iskopa, betoniranja temelja, planiranja konstrukcijskih slojeva do postavljanja tartana.
www.021.rs/Novi-Sad/Vesti/JKP-Put-nastav...e-po-Novom-Sadu.html
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko, Blavak

Horizontalna signalizacija i obeležavanje puteva 07 okt 2015 13:30 #125

  • Trpovski
  • Trpovski's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 258
  • Primljenih Zahvalnica: 863
Interesuje me vaše mišljenje i eventualno pokretanje inicijative na sledeće teme.

Želeo bih da skrenem pažnju na dve vrste problema koji se javljaju u odvijanju saobraćaja, sa jednostavnom mogućom realizacijom:

1. Uključivanje iz sporedne ulice u zoni prestrojavanja, ispred raskrsnice sa semaforom,

2. Problem pri skretanju velikih vozila (prvenstveno gradskih autobusa) na relativno tesnim raskrsnicama.

Pod 1. detaljnije:
U gradu postoji velik broj raskrsnica:
  • Uključivanje iz Vojvode Šupljikca u Bulevar kralja Petra
  • Iz Kraljevića Marka u Bulevar Jaše Tomića
  • Sa parkinga Železničke stanice u Bulevar Jaše Tomića
  • Iz Podgoričke u Bulevar cara Lazara,
  • Iz Dr Sime Miloševića u Bulevar cara Lazara
  • Iz Dr Ivana Ribara u Narodnog fronta
  • Skretanje sa Sentandrejskog puta u Novosadsku mlekaru
  • Sa parkinga Univerexport 021 na Teodora Mandića

  • i verovatno još mnoge koje ređe koristim, kod kojih svakodnevno vozila koja imaju prednost i stoje na semaforu onemogućavaju uključivanje vozilima iz sporednih ulica, sve dok se neko ne smiluje da ih pusti, obično uz veliki rizik, jer se vozila koja imaju prednost kreću u više saobraćajnih traka.

    Problem može da se umanji horizontalnom signalizacijom, na način sličan onom koji je primenjen na raskrsicama u Beogradu, kao na sledećoj slici. Svaki vozač (čak i u Novom Sadu) brzo će naučiti da treba da se zaustavi pre dela raskrsnice pokrivenog šrafiranom površinom i da omogući prolaz-uključivanje vozilima iz sporednih ulica.

    Pod 2. detaljnije:
    Na mnogo mesta u gradu:

    Skretanje sa Beogradskog keja desno, pre Varadinskog mosta (trasa linije 6)
    Skretanje sa Beogradskog keja desno u Maksima Gorkog (trasa linija 11 i 9),
    Skretanje iz Stražilovske desno u Maksima Gorkog (trasa linija 11 i 9)
    Skretanje iz Jovana Subotića u Vojvode Bojovića (trasa linije 3)
    Skretanje iz Temerinske u Jovana Cvijića,

    kao i na još nekim mestima koja mogu da se uoče detaljnijom analizom saobraćaja, autobusi i druga veća vozila ne mogu da skrenu jer im smetaju vozila koja stoje u trakama za prestrojavanje, na crvenom svetlu.

    Problem takođe može da se umanji horizontalnom signalizacijom, na način sličan onom koji je primenjen na raskrsnicama u Beogradu, tako što se trake za prestrojavanje skrate za 6-8 metara, a zaustavna linija pomeri, ponovo slično kao na slici iz Beograda. Na taj način će se omogućiti skretanje velikim vozilima bez mnogo problema.

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kimi, Bogdus, valjan

Horizontalna signalizacija i obeležavanje puteva 07 okt 2015 13:50 #126

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Jedan od najvećih problema sličan ovim opisanim je na Sentandrejskom putu od mosta prema mlekari. To je toliko loše rešeno i neverovatno je da niko iz nadležnih službi ne pokušava da reši problem koji postoji sigurno već 2 godine od kada je napravljen BIG i otkada se povećao intenzitet saobraćaja. Efektivno se koristi samo srednja traka za sav saobraćaj prema centru grada. Osim toga uključenje iz BIG-a je suludo napravljeno i stvara kolone automobila koji pokušavaju da izađu na put.

Još jedna problematična lokacija jeste ulazak na parking kod pozorišta. Tu se za ulazak na parking koristi desna traka koju koriste i autobusi i efektivno sužava ulicu na jednu voznu traku (levu) gde nastaju čepovi.

Voleo bih kada bi neko ponudio konkretna rešenja u ova 2 slučaja.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Trpovski

Horizontalna signalizacija i obeležavanje puteva 07 okt 2015 17:50 #127

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Necu sad da budem pametan ali sve metropole imaju nadvoznjake i u samom gradu a ne samo pri izlasku na AP ...
Ne kazem da je NS metropola niti da je to najbolje resenje ali realno gledano u NS nema takvih raskrsnica tj resavanja problema ,ili kako ja to zovem bypass u samom gradu.

Takodje kada bi i vece ulice bile jednosmerne sa sve kamerama pa da vidimo ko ce da se pravi pametan.. i to bi dosta pomoglo.. nije fazon prepraviti neku vec postojecu ulicu od 3m sirine da bude jednosmerna kada svakako ne ispunjava uslov da bude dvosmerna enivej ..

Generalno gledan u NS jos od komunista niko ama bas NIKO nije nesto dugorocnije gledao sta i kako bi moglo nekad da se nesto uradi , pa sada kada se sve nabudzilo i u ljudskom i u objektnom smislu u NS ,tesko je naci razumno resenje ,cak i da se nadje neko ,to bi zbog malopre pomenutog mnogo skuplje kostalo nego da se na vreme mislilo.. al ovo je Srbija .. ko ovde misli...

Sramota je da jedan grad kao sto je NS u smislu velicine ,izgleda u saobracajnom smislu/resenja , kao neka obicna palankica ,da sad ne navodim neki gradic da ne vredjam.

Nemamo tramvaje ,i hor i vert signalizacija na nivou od pre 50g .. table koje bi ljudima koji nisu iz NS olaksale vozju u gradu (nemaju svi GPRS niti treba da imaju,pogotovo ne neki cicica od 60-70g)


ps ne znam dal je fizicke moguce ,mrzi me da kopam .. ali mozda bi kod BIGa bilo dobro resenje kada bi se kej uz kanal ,pretovrio u neku vrstu bypass-a
Poslednja izmena: 07 okt 2015 18:01 od kimi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Horizontalna signalizacija i obeležavanje puteva 07 okt 2015 19:26 #128

  • dragvorl
  • dragvorl's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 96
  • Primljenih Zahvalnica: 96
Mislis GPS?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Horizontalna signalizacija i obeležavanje puteva 07 okt 2015 20:49 #129

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4919
  • Primljenih Zahvalnica: 9925
Traku za prestrojavanje, tj. levo, uvuci 2-3 metra u odnosu na desnu kako bi autobus mogao da uradi skretanje desno. Isto tako autobus iz suprotnog smera da uradi skretanje levo.

Usput, ja sam za to da se ukine svako manje prometno skretanje levo polukruznim na sledecoj rakrsnici. Ili obrnuto, sta vise doprinese rasterecenju saobracaja a za to je potrebno uraditi studije i strucne analize.

Na Sentandrejskom bih kod BIG-a napravio kruzni tok, kao sa druge strane mosta, rakrsnicu kod pumpe zatvoriti (obavezan smer pravo, tj. desno iz sporednih ulica) i svi koji zele levo prema Metrou iz grada pravo na taj novi kruzni tok tj. polukruzno pa onda desno. Saobracaj bi tekao bez prekida! Oni koji zele u smeru Klise bi isli iza BIGa, i preko petlje na most, pa im levo ni ne treba a retki koji bi presekli od Metroa pravo, polukruzno kod Partizanske.

Parking kod SNP je privremen i na potpuno pogresnom mestu. Parking treba da bude podzemni, da se ulazi pravo iz Jevrejske ili Mihajla Pupina pod centar ili ispod stajalista buseva u Safarikovoj iskopati 2 sprata sa pothodnikom za SNP i NORK.

Neke moje ideje...
Poslednja izmena: 07 okt 2015 20:59 od kasko.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Trpovski, Bogdus, Light

Horizontalna signalizacija i obeležavanje puteva 15 okt 2015 16:51 #130

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4919
  • Primljenih Zahvalnica: 9925
Одржавање ознака на коловозу употребом дебелослојне пластике hа територији Града Новог Сада

Tender:
www.zigns.rs/jn.asp?f2=jn2015/jn=1.2.38.htm
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Horizontalna signalizacija i obeležavanje puteva 15 okt 2015 17:22 #131

  • Light
  • Light's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 162
  • Primljenih Zahvalnica: 307
Kasko, pošto vidim da se razumeš u problematiku. Da li možeš da mi objasniš koji je rok kad tender prođe da se uradi to što je tenderom predviđeno? Mislim da je skoro 1 godina prošla. Da li će sad ovo ostati kao mrtvo slovo na papiru? Ukoliko se i bude radilo, koliko bandera može da se poslavi za sumu od 260.000 rsd?
Skoro sam išao noću Bukovačkim putem i dosta je opasan za vožnju. Mrak + pešaci na putu. Nesreće u najavi.
Link
"Politicians, ugly buildings, and whores all get respectable if they last long enough!" - Noah Cross, Chinatown (1974)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Horizontalna signalizacija i obeležavanje puteva 16 okt 2015 08:07 #132

  • Billy
  • Billy's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 767
  • Primljenih Zahvalnica: 1526
Predvideli su 260000din?
Pa nisu ni hteli da tender uspe, vec da mazu oci onima kojima su nesto obecali(stanovnicima Bukovca). Verovatno se niko nije javio i tender je propao.

A ako se neko ipak javio i ispunjava uslove, onda je tenderskom dokumentacijom predvidjen rok za potpisivanje ugovora i nakon toga rok za zavrsetak radova.
Poslednja izmena: 16 okt 2015 08:08 od Billy.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Light

Horizontalna signalizacija i obeležavanje puteva 16 okt 2015 10:09 #133

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4919
  • Primljenih Zahvalnica: 9925
Billy je odgovorio. Za te novce mozda mogu da postave jednu banderu?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Light

Horizontalna signalizacija i obeležavanje puteva 05 feb 2016 02:48 #134

  • Zex021
  • Zex021's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 174
  • Primljenih Zahvalnica: 252
Da li neko zna zasto su postavljeni znakovi za lezeceg policajca na raskrsnici Sentandrejski put - Partizanska i na raskrsnici Partizanska - Rumenacka? Postavljeni su znakovi u svim pravcima na ostrvima izmedju traka a nigde nista na putu? Tu sam primetio veceras znakove, da li su se jos negde pojavili nisam siguran
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Horizontalna signalizacija i obeležavanje puteva 05 feb 2016 05:40 #135

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8393
  • Primljenih Zahvalnica: 35780
Koliki su kolotrazi na tim raskrsnicama, ko da i postoje "ležeći policajci", odnosno usporivači saobraćaja. Mogu da pretpostavim da znaci za ograničenje brzine ne bi imali efekta, a upravljač puta je odgovoran ako bi neko oštetio vozilo (što je vrlo verovatno moguće) na tim raskrsnicama, pa je moguće da su na taj način želeli da skinu odgovornost sa sebe.
Poslednja izmena: 05 feb 2016 05:40 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Horizontalna signalizacija i obeležavanje puteva 05 feb 2016 09:17 #136

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Ja mislim da postoji znak za kolotrage. Trebali su to staviti. Ili posto je poprecno ukrstanje sa kolotrazima onda mozda ima smisla lezeci policajac... Secam se kad sam drugaru pricao pre desetak godina kako su nam sve raskrsnice talasaste a on mrtav ozbiljan kaze pa to su namerno napravili da bi usporili brzinu :-D

Kako god posto su krenuli pre par meseci saniranje kod lutrije nadam se da ce nastaviti rad na tome kad se prolepsa vreme.
Poslednja izmena: 05 feb 2016 09:18 od Bogdus.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Horizontalna signalizacija i obeležavanje puteva 05 feb 2016 09:47 #137

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8393
  • Primljenih Zahvalnica: 35780
Bogdus napisao/la:
Ja mislim da postoji znak za kolotrage.
Postoji, doduše na samo za kolotrage već za svaku vrstu oštećenja kolovoza. Na slovačkom se zove dopravná značka nerovnosť vozovky, a izgleda ovako

ili

mađari skoro uvek (kuda sam ja prolazio uvek je bilo) stave i dopunsku tablu sa natpisom
Poslednja izmena: 05 feb 2016 09:51 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Bogdus

Horizontalna signalizacija i obeležavanje puteva 07 feb 2016 22:58 #138

  • Zex021
  • Zex021's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 174
  • Primljenih Zahvalnica: 252
Izmenili su znakove i stavili za kolotrage i stavili ispod obavestenje
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Horizontalna signalizacija i obeležavanje puteva 08 feb 2016 06:58 #139

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8393
  • Primljenih Zahvalnica: 35780
Da krenemo od početka. Ne postoji saobraćajni znak koji se zove "ležeći policijac" ili nešto tome slično. Za ovakav slučaj se postavlja znak iz grupe Znakovi opasnosti-Promena konfiguracije puta - znaci koji označavaju neku promenu osobina puta.
Gde od znakova koji postoje za slučaj poput ovog imamo 3 različita:

Neravan kolovoz - Opasne izbočine i ulegnuća - blizina dela puta na kome je kolovoz neravan zbog postojanja opasnih izbočina i ulegnuća.



Neravan kolovoz - Opasno ulegnuće na kolovozu.



Neravan kolovoz - Opasna izbočina na kolovozu.
Pretpostavljam da je prvi put postavljen znak za opasnu izbočinu, koji je pogrešan za stvarno stanje kolovoza, ali je vršio funkciju upozorenja vozačima. Juče uveče sam i ja video da je postavljen znak opasne izbočine i ulegnuća kao i dopunska tabla. U principu bi i prvi postavljeni znak vršio funkciju, kao što smo ovde i čitali. Primećen je i vozači bi prilagođavali svoje postupke spram, ne baš pravilno, postavljene signalizacije. Bolja situacija je sada, jer vozači sada tačno znaju na kakav kolovoz nailaze. Najbolje bi bilo da se raskrsnica rekonstruiše u potpunosti, ali o tom neki drugi put (pred izbore?).
Prilozi:
Poslednja izmena: 08 feb 2016 08:05 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko

Horizontalna signalizacija i obeležavanje puteva 08 feb 2016 12:20 #140

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4919
  • Primljenih Zahvalnica: 9925
Da li se neko jos seca da smo u srecna vremena imali plasticne svetlosne (elektricne) znakove za pesacke prelaze?
Nesto tipa: sc01.alicdn.com/kf/HTB163aVIFXXXXbbaXXXq...sing.jpg_220x220.jpg

Stvarno je jako slaba vidljivost postojecih znakova i prekasno se primeti prelaz, a da ne spominjem pesaci pored njih (iza kontejnera, drveca itd.). Ne znam da li je ovo povezano sa zutim ulicnim osvetljenjem koje je zamenilo nekadasnje belo, ali imam utisak da je pre 20 godina vidljivost na ulicama bila mnogo bolja.
Poslednja izmena: 08 feb 2016 12:25 od kasko.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak, Light
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru