Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Magistralni i lokalni putevi

Re:Magistralni i lokalni putevi 05 apr 2017 17:22 #81

  • tonyk
  • tonyk's Avatar
  • Van mreže
  • Moderator
  • Poruka: 1016
  • Primljenih Zahvalnica: 894
www.listzrenjanin.com/pocela-rekonstrukc...-radovi-do-novembra/

U drugim okolnostima ovo bi bila odlična vest. Ali u svetlu najavljenog moto-puta, samo je dobra.
Ako sad budu nešto pripremali za to možda i dočekamo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko, Oniks, Mikins

Re:RE: Re:Magistralni i lokalni putevi 05 apr 2017 17:31 #82

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
tonyk napisao/la:
www.listzrenjanin.com/pocela-rekonstrukc...-radovi-do-novembra/

U drugim okolnostima ovo bi bila odlična vest. Ali u svetlu najavljenog moto-puta, samo je dobra.
Ako sad budu nešto pripremali za to možda i dočekamo.
Ne budi naivan, ZR se već dugo više ne spominje, ako išta bude za 5g biće RU NS.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Marc

Re:Magistralni i lokalni putevi 05 apr 2017 17:36 #83

  • tonyk
  • tonyk's Avatar
  • Van mreže
  • Moderator
  • Poruka: 1016
  • Primljenih Zahvalnica: 894
Ma samo se unapred radujem uskrsu u zrenjaninu. Računam bar dva sata "vožnje". A u povratku još i preko kaća.

P. S. Htedoh da napišem doživimo, ipak bio sam optimista ;)
Poslednja izmena: 05 apr 2017 17:37 od tonyk.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Magistralni i lokalni putevi 05 apr 2017 19:38 #84

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Carevi su na nadvožnjaku, na Zrenjaninskom, stavili privremeni ležeći, a znak tik uz njega. Pazite kako vozite tamo
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko

Magistralni i lokalni putevi 05 apr 2017 21:12 #85

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8416
  • Primljenih Zahvalnica: 35922
Jako treba biti oprezan pri prelasku preko tih, ne usporivača, već potpunih kočničara saobraćaja. Ja sam imao srećnu okolnost da je vozilo ispred mene leglo na kočnicu pa sam bio prinuđen i ja.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Magistralni i lokalni putevi 07 apr 2017 16:00 #86

  • tonyk
  • tonyk's Avatar
  • Van mreže
  • Moderator
  • Poruka: 1016
  • Primljenih Zahvalnica: 894
bila ministarka danas.
sad više ne moraju radnici ni dolaziti.

a direktor puteva je rekao da će pored sanacije kolovoza biti urađena sanacija mostova, osim mosta na Tisi.
ako neko nije upoznat to je jedini most na toj deonici.

istina, on je krpljen skoro, i na svake 2-3 godine, i sve je gori.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Duja, Billy

Re:Magistralni i lokalni putevi 07 apr 2017 18:41 #87

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3425
  • Primljenih Zahvalnica: 9097
:D

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Magistralni i lokalni putevi 07 apr 2017 19:19 #88

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Priključak LEAR na autoput


Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie, limanac, mrnjavi, Duja, Novajlija, Blavak, Bogdus, Mikins

Magistralni i lokalni putevi 08 apr 2017 11:34 #89

  • Mikins
  • Mikins's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 153
  • Primljenih Zahvalnica: 508
Obnova deonice puta Kać - Zrenjanin
NOVI SAD - Ministarka građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Zorana Mihajlović, ministar privrede Goran Knežević, v.d. direktor JP "Putevi Srbije" Zoran Drobnjak i direktor kancelarije za Srbiju Evropske banke za obnovu i razvoj (EBRD) Daniel Berg, prisustvovali su danas početku radova na rehabilitaciji deonice puta Kać - Zrenjanin. ...
Ministarka Mihajlović je rekla novinarima da je rok za završetak radova na toj deonici mart naredne godine, a da je Vlada Republike Srbije zajedno sa EBRD obezbedila novac za realizaciju velikog projekta rehabilitacije svih puteva u Srbiji.

Po njenim rečima realizacija projekta počinje sa rehabilitacijom 1.100 kilometara puteva na šta će biti utrošeno oko 400 miliona evra.

Tanjug (Jaroslav Pap)Tanjug (Jaroslav Pap)

"Oko 100 miliona je obezbeđeno od Evropske banka za obnovu i razvoj i po 100 miliona od Svetska banke za razvoj i iz Budžeta Reppublike Srbije", rekla je Mihajlović dodajući da je najbitnije da posao bude završen u roku i da bude urađen kvalitetno.

Kako je istakla, ono što je takođe važno je da praktično 400.000 ljudi gravitira tom putu i koristi ga, odnosno da tim putem dnevno prođe blizu 8.000 vodila i oko 500 autobusa i kamiona.

"Još jednu važnu stvar počinjemo ove godine, a to se do sada u prethodnih 15 godina nije radilo, a to je da se sa održavanjem puteva počinje na potpuno drugačiji način - raspisivanjem tendera, odnosno javnih poziva za održavanje puteva u Srbiji. U predhodnih 15 godina to se radilo po nekim osnovnim ugovorima koji traju već više od deset godina", najavila je Mihajlović.

On je naglasila da je se to radi da bi se dobio što bolji kvalitet puta jer, kako je rekla, kada se put napravi ili rehabilituje, on mora da traje i da se redovno održava.

Ministar Knežević je rekao da je izgradnja saobraćajne infrastrukture od izuzetnog značaja jer doprinosi poboljšanju poslovnog ambijenta, a, kako je istakao, poboljšanje poslovnog ambijenta je jedan od prioriteta Vlade Republike Srbije i ministarstva privrede.

"Mi smo predhodne dve godine napredovali 44 mesta na biznis listi Svetske banke i želimo da i dalje napredujemo kako bi omogućili što više investicija i što kvalitetniji život naših građana", rekoa je Knežević.

Po njegovim rečima put čija je rehabilitacija danas počela nema samo značaj za opštine Žabalj i Zrenjanin već je značaj mnogo širi, a omogućiće razvoj privrede u tom delu Banata i Bačke, jer će omogućiti mnogo lakši dolazak investirtora, zbog boljeg protoka roba i usluga.

Direktor "Puteva Srbije", Zoran Drobnjak je rekao da je to javno preduzeće od 2015. godine u AP Vojvodini uložilo osam milijardi dinara, a u delu Južno-bačkog okruga uloženo je 2,1 milijarda dinara, a u sam Grad Novi Sad je uloženo 850 miliona dinara.

"Pored ove deonice u duge 24 kilometra u Vojvodini su otvoreni tenderi za još tri deonice - 22 kilometra od Batrovaca ka Kuzminu, 5,24 kilometra od Iriga do Rume i obnova autoputa kod Novog Sada u dužini od 5,5 kilometara", rekao je Drobnjak i dodao da je ukupna vrednost tih poslova oko 21 milion evra.

Po njegovim rečima izvođač radova prema ugovoru ima obavezu da posao završi do marta, ali će se, kako je kazao Drobnjak, "gledati da posao bude završen do novembra".

Direktor kancelarije za Srbiju Evropske banke za obnovu i razvoj Daniel Berg je rekao da se radi o veoma važnoj saobraćajnici i da se na licu mesta uverio da njome prolazi veliki broj vozila.

On je podsetio da je 2014. godine Evropska banka za obnovu i razvoj sa Srbijom potpisala ugovor vredan 100 miliona evra, ali da su po potpisivanju ugovora iskrsli problemi uslovljeni poplavama pa je prvi deo projekta bio podležan promenama upravo zbog pomenutih poplava.

"Rehabilitacija ove deonice je bio deo prvog projekta i drago mi je da je sada započet. Ono što je zanimljivo jeste da u okviru ovog projekta imamo i treninge za mlade inžinjere i drago mi je što je taj trening dodat u ceo projekat", rekao je Berg.

Dužina pomenute deonice na kojoj su danas započeti radovi je 24 kilometra, a vrednost radova je 635 miliona dinara ili 5,3 miliona evra. Biće urađena zamena kolovozne konstrukcije debljine 11 centimetara, a radiće se i proširenje kolovozne konstrukcije i popravke svih mostova osima mosta na Tisi čija je popravka urađena pre nekoliko godina.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Magistralni i lokalni putevi 08 apr 2017 11:36 #90

  • Mikins
  • Mikins's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 153
  • Primljenih Zahvalnica: 508
To znaci da stari put Novi Sad- Beograd preko Banstola ostaje i dalje da ceka neko bolje vreme za rekostrukciju.
:suicide:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Magistralni i lokalni putevi 08 apr 2017 11:43 #91

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
taj stari put za BG i ne sme da bude mnogo dobar, jer bi svi išli njim i ne bi plaćali putarinu.
Išao sam njim pre desetak dana i sem tih oko 5km betona sve ostalo je dosta dobro.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Magistralni i lokalni putevi 08 apr 2017 12:56 #92

  • Mikins
  • Mikins's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 153
  • Primljenih Zahvalnica: 508
Zamisli da svaki dan ides tuda, ili makar dva-tri puta nedeljno.
To je ne opasan put, nego put koji treba zatvoriti za saobracaj.
I ostali deo puta od Petrovaradina do te betonske kocke je u losem stanju, naj bolje se vidi kada padne sneg i kisa.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko, Pakula

Magistralni i lokalni putevi 10 apr 2017 08:41 #93

  • bili
  • bili's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 183
  • Primljenih Zahvalnica: 317
Evo ja idem leti svakodnevno tim putem (2-3 meseca), ostali period prosečno jednom nedeljno, znam svaki pedalj puta, svaku rupu, znam gde počinje i gde se završava puna čak i kada je skroz izlizana, znam gde i sa kojim autom mogu da preteknem dva šlepera koji su se jedan drugom nabili u dupe i nisu ostavili mesta između, a tu im je saobraćaj zabranjen... Primoran sam da idem tuda jer ne mogu da izfinansiram autoput, javnog prevoza nema za tamo gde idem...

Taj put je JAKO OPASAN, što zbog kamikaza, što zbog stanja puta, tačno 4 km je ostalo betonskog puta koji je napravljen 1936. godine, i trebao bi biti zaista prioritet u obnovi, da se ceo uradi kao što je urađeno parče od Banstola do Inđije (proširen, malo ispeglane krivine, a i brda i doline). Na sreću saobraćajke su dosta retke, ali zato malo malo neko završi u kanalu pored puta.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ranko su ns, Pakula, Mikins

Magistralni i lokalni putevi 10 apr 2017 17:13 #94

  • Mikins
  • Mikins's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 153
  • Primljenih Zahvalnica: 508
Zimus sam isao tuda na vikendicu. Pa sam jednom prilikom se malo zanimao

/www.youtube.com/watch?v=nPvJqm2tpG0&t=12s
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Magistralni i lokalni putevi 10 apr 2017 19:00 #95

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8416
  • Primljenih Zahvalnica: 35922
Mikins napisao/la:
Zimus sam isao tuda na vikendicu. Pa sam jednom prilikom se malo zanimao

/www.youtube.com/watch?v=nPvJqm2tpG0&t=12s

Link nije dobro postavljen, molim te još jednom postavi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Magistralni i lokalni putevi 10 apr 2017 19:08 #96

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Ispravio sam ja :)
Mikins napisao/la:
Zimus sam isao tuda na vikendicu. Pa sam jednom prilikom se malo zanimao

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak, Mikins

Magistralni i lokalni putevi 10 apr 2017 19:10 #97

  • Mikins
  • Mikins's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 153
  • Primljenih Zahvalnica: 508
Covek seljak. :clapping: :clapping: :clapping:
Pokusao sam i ja ali sam neuk (jos uvek)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie

Magistralni i lokalni putevi 10 apr 2017 19:21 #98

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Tek si zidar, Naučićeš kad postaneš investitor :P
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Magistralni i lokalni putevi 10 apr 2017 20:53 #99

  • Pakula
  • Pakula's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 90
  • Primljenih Zahvalnica: 462
Što se tiče Banstola, evo i ja da se pridružim lamentima.
Vozim relaciju Liman - Čortanovci skoro svaki vikend (tamo mi je vikendica i baš volimo da idemo tamo) i zaista je gre'ota za sve automobile koji idu tuda, šta taj put radi amortizerima i celom autu.
O bezbednosti i da ne pričamo. Najgore su izbočine koje nastaju na spoju dve betonske ploče, jer idu popreko, celom trakom. Ako hoćeš da ih zaobiđeš, moraš u suprotnu traku. Pre par godina su ih sekli, ravnali i generalno nekoliko takvih su sanirali, ali sad opet postoje dve baš opake u pravcu nizbrdo ka Novom Sadu i jedna grozna u pravcu ka Inđiji. Pre jedno dva meseca sam video citroena, kako leži na krovu kraj puta, taman desetak metara posle jednog od tih "hupsera". Tačno se lansirao i poleteo sa njega.
Svi koji često idu tuda znaju gde su, zakoče... ali i to je problem, jer kočim a naoko nema ništa ispred mene, pa može neki optimista lak na gasu da me pokupi otpozadi.
Šlepere koji se vuku uzbrdo da i ne pominjemo...
Međutim, Liman - Čotranovci preko mosta Slobode 24km, a auto putem pa kroz Bešku mislim da je blizu 50. Pa ti vidi...
I šta mi onda preostaje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Magistralni i lokalni putevi 10 apr 2017 21:25 #100

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3425
  • Primljenih Zahvalnica: 9097
Užasan put, a nemam ni vikendicu u Čortanovcima :(
Ni bilo gde drugde :(



Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru