Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Autoput NS - ZR - BG

Autoput NS - ZR - BG 17 okt 2023 11:24 #121

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Ne zaboravi da je izborna godina. Opet se serviraju bajke
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Autoput NS - ZR - BG 20 okt 2023 10:12 #122

  • kuzmanovicd
  • kuzmanovicd's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 38
  • Primljenih Zahvalnica: 57
Nema šance da će išta početi iduće godine. U predlogu budžeta za 2024 su odvojili 0 dinara za ovaj projekat.

www.parlament.gov.rs/upload/archive/file...13_saziv/1916-23.pdf - Strana 64, projekat 5062
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: vladulns

Autoput NS - ZR - BG 20 okt 2023 13:22 #123

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
Tek treba da se vidi ko će trošiti budžet.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sandman, Blavak

Autoput NS - ZR - BG 26 okt 2023 20:22 #124

  • valjan
  • valjan's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 2332
Setih se naše rasprave od pre 3 i kusur godina na ovoj temi da li je deonica od Dobanovaca preko Gazele pa prema Bubanj potoku autoput ili ne, osim mene učestvovao je Fruškogorac i mislim da se još poneko uključivao, i kao što smo mogli videti pre neki dan u vestima "Uredbom o kategorizaciji državnih puteva, koja je doneta 12. oktobra, deonica puta od petlje Beograd, preko petlje Mostar, do petlje Bubanj Potok kategorizovana je kao državni put drugog B reda broj 474."

Neki kompetentniji ljudi od mene takođe tvrde, kao ja onomad, da to nije autoput, i čak kažu i da to nikad nije ni bio:

n1info.rs/vesti/novi-propis-da-li-ce-bit...brzine-kroz-beograd/
S druge strane, profesor Saobraćajnog fakulteta Milan Vujanić smatra da ta deonica „već jeste gradska saobraćajnica“, samo sa većom brzinom.

„Deo Koridora 10 koji ide kroz Beograd nije auto-put, to nikad nije ni bio. Od svih pet karakteristika koje definišu auto-put ta saobraćajnica ne ispunjava ni jednu. Prvo, auto-put mora da ima na svim prilazima oznaku za auto-put, a ovde ga nema. Drugo, nema svuda zaustavnu traku, na primer na mostu Gazela. Zatim, auto-put mora da bude denivelisan na svim ukrštanjima, a kod Dušanovačkog mosta, recimo, to nije slučaj. Četvrto, na auto-putu smeju da saobraćaju samo vozila koja se kreću brzinom većom od 50 kilometara na čas“, nabraja naš sagovornik.

Vujanić dodaje i da auto-put mora da ima kontrolisan pristup, što znači da se zna tačno ko je kada i gde ušao i izašao sa auto-puta.

„U pitanju je, inače, ulica koja se u delu koji prolazi kroz Novi Beograd zove Bulevar Arsenija Čarnojevića, a od Autokomande ka Bubanj potoku Bulevar Stevana Prvovenčanog. Ta saobraćajnica će ostati na nivou gradske“, zaključio je Vujanić u razgovoru za N1.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Autoput NS - ZR - BG 01 dec 2023 21:04 #125

  • nemanja1a2a
  • nemanja1a2a's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 9
  • Primljenih Zahvalnica: 22
nemanja1a2a napisao/la:
Potpisan je i ugovor o izgradnji auto-puta između Beograda, Zrenjanina i Novog Sada, koji će biti dug 105 kilometara.
Projektovanje tog auto-puta se završava i očekuje se da radovi počnu sledeće godine, rekao je Vesić i ukazao da će se tako Novi Sad povezati na treći autoput, čime će taj grad dobiti odličnu saobraćajnu povezanost.

www.b92.net/biz/vesti/srbija/kinezi-ce-j...frastrukture-2416188

Takođe, spomenuti autoput je od strane Vlada Srbije kategorisan kao A6.

www.zrenjaninski.com/ekonomija/vlada-srb...putevi-prvog-a-reda/

Hajd' da vidimo da li će ovaj put stvarno biti dogodine. :)

Da se nadovežem na ovu poruku od pre mesec i po dana. Onda je rečeno da se projekat završava i da će izgradnja početi sledeće godine (2024), čak šta više, sam Vesić je to rekao.

Pošto su raspisani izbori, izgleda da je počelo raščišćavanje terena za slikanje:
www.ekapija.com/news/4477805/pocelo-rasc...d-zrenjanin-novi-sad

Takođe ima i video na Vesićevom Instagramu. On je u fazonu "Još jedno obećanje predsednika Vučića se ispunjava!" :)

Moja neka prognoza je da izgradnja počinje u proleće, najkasnije u leto. Ali videćemo, ne znam kakav je status same projektne dokumentacije.
Poslednja izmena: 01 dec 2023 21:09 od nemanja1a2a.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Autoput NS - ZR - BG 01 dec 2023 21:48 #126

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Bilo bi im najpametnije da naprave juznu i zavrse severnu obilaznicu oko ZR a ostalo kad bude i ako bude...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Autoput NS - ZR - BG 02 dec 2023 00:51 #127

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
Najpametnije bi im bilo da nahrane svinje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sandman

Autoput NS - ZR - BG 02 dec 2023 08:06 #128

  • nemanja1a2a
  • nemanja1a2a's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 9
  • Primljenih Zahvalnica: 22
kasko napisao/la:
Bilo bi im najpametnije da naprave juznu i zavrse severnu obilaznicu oko ZR a ostalo kad bude i ako bude...

Severna obilaznica je završena i puštena u saobraćaj prošle godine, stari deo severne obilaznice je rekonstruisan. Nisu presvukli stare kružne tokove i kada prelazite nadvožnjak smanjite brzinu na 50-60km/h jer možete da poskočite. :yes:
Ako idete iz NS u Temišvar, možete ići tim putem i izbeći gradsku magistralu.

Kada su je svečano otvarali rečeno je da izgradnja istočnog kraka kreće u proleće ove godine, ali izgleda da oni nisu ni projekat završili.
www.zrenjaninski.com/grad/obilaznica-oko...ire-kraj-poslu-foto/

Ostatak obilaznice, južni i jugozapadni se neće ni graditi. Taj plan je promenjen jer se očekuje autoput.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: vladulns

Autoput NS - ZR - BG 02 dec 2023 13:29 #129

  • eegor84
  • eegor84's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 95
  • Primljenih Zahvalnica: 119
Mislim da bi bolje bilo napraviti normalnu zeleznicu NS-ZR-PA-BG umestno sadasnjeg 2 sata voznje i presedanja u Orlovatu. Put do ZR uopste nije los, par petlji, prosirenja i obilaznica bi ustedelo gradnju autoputa..
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Brane

Autoput NS - ZR - BG 08 dec 2023 20:17 #130

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Nije zavrsena. Deo do Linglonga i Ecke nije zavrsen. Ja za Temisvar idem preko Lazareva i Jase Tomica pa dijagonalno za Temisvar sto je nakraci i najmanje opterecen put. Tako da ne mogu da dodjem ni do Lazareva ako se ne vracam u grad. Ni taj deo nisu sposobni da rese godinama zbog izmestanaj dalekovoda.

Kada kazem juzna obilaznica mislim na planirani deo autoputa od Araca do Stajiceva.
nemanja1a2a napisao/la:
kasko napisao/la:
Bilo bi im najpametnije da naprave juznu i zavrse severnu obilaznicu oko ZR a ostalo kad bude i ako bude...

Severna obilaznica je završena i puštena u saobraćaj prošle godine, stari deo severne obilaznice je rekonstruisan. Nisu presvukli stare kružne tokove i kada prelazite nadvožnjak smanjite brzinu na 50-60km/h jer možete da poskočite. :yes:
Ako idete iz NS u Temišvar, možete ići tim putem i izbeći gradsku magistralu.

Kada su je svečano otvarali rečeno je da izgradnja istočnog kraka kreće u proleće ove godine, ali izgleda da oni nisu ni projekat završili.
www.zrenjaninski.com/grad/obilaznica-oko...ire-kraj-poslu-foto/

Ostatak obilaznice, južni i jugozapadni se neće ni graditi. Taj plan je promenjen jer se očekuje autoput.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Autoput NS - ZR - BG 10 dec 2023 10:37 #131

  • nemanja1a2a
  • nemanja1a2a's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 9
  • Primljenih Zahvalnica: 22
kasko napisao/la:
Nije zavrsena. Deo do Linglonga i Ecke nije zavrsen. Ja za Temisvar idem preko Lazareva i Jase Tomica pa dijagonalno za Temisvar sto je nakraci i najmanje opterecen put. Tako da ne mogu da dodjem ni do Lazareva ako se ne vracam u grad. Ni taj deo nisu sposobni da rese godinama zbog izmestanaj dalekovoda.

Kada kazem juzna obilaznica mislim na planirani deo autoputa od Araca do Stajiceva.

Nisam ni rekao da je završena. Deo između Linglonga i Kleka sam nazvao istočnim krakom, a za to izgleda da ni projekat nisu završili, ili jesu ali čekaju finansije. Status toga mi je nepoznat. :)

Za jug i jugozapad svakako čekamo autoput.
Poslednja izmena: 10 dec 2023 11:27 od nemanja1a2a.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Autoput NS - ZR - BG 10 dec 2023 11:22 #132

  • nemanja1a2a
  • nemanja1a2a's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 9
  • Primljenih Zahvalnica: 22
Evo malo detaljnijeg pregleda kako bi sve to moglo da izgleda.

Crvene trase sa slike su samo zamisao priključka autoputa na ostatak obilaznice (verovatno neće biti tako).
Zelene i žute trase su po aktuelnim planovima.

Treba imati na uvid da deo obilaznice pored Linglonga do početka zelene trase postoji, ali praktično završava u njivi. Istočni krak bi popravio situaciju. :)

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, mrnjavi, Duja, Djordje Cvarkov, valjan, vladulns, mmirkovic

Autoput NS - ZR - BG 12 dec 2023 14:08 #133

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Projekat postoji, ceka se izmestanje dalekovoda godinama...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sandman

Re:Autoput NS - ZR - BG 12 dec 2023 19:34 #134

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
"За сада није познато када ће почети радови на последњој деоници, чија је вредност процењена на 600 милиона динара. Из Града Зрењанина је раније саопштено да је обезбеђено грађевинско земљиште и сачињена пројектна документација."
www.dnevnik.rs/vojvodina/pripreme-za-pos...zrenanina-12-07-2023

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Re:Autoput NS - ZR - BG 12 dec 2023 19:35 #135

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Ono što se trenutno radi je projekat obilaznice mesta Melenci

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, sandman, Blavak
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru