Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Politika!

Odg: Politika! 07 maj 2012 13:59 #161

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
ne znam da li si razumeo, šef stranke Roma nije ganci, beo je ko ja i ti, samo što ima 130kg i mnogo je jak.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Tema je zaključana.

Odg: Politika! 07 maj 2012 14:07 #162

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
ranko su ns napisao/la:
ne znam da li si razumeo, šef stranke Roma nije ganci, beo je ko ja i ti, samo što ima 130kg i mnogo je jak.

Ja se zajebavam, a vid' ovo:
www.kurir-info.rs/print/za-glas-placali-...adarke-clanak-213344
Tema je zaključana.
Zahvalnici: ranko su ns

Odg: Politika! 07 maj 2012 14:32 #163

  • Pinki
  • Pinki's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Festina lente
  • Poruka: 903
  • Primljenih Zahvalnica: 896
TurboMaximus napisao/la:
ranko su ns napisao/la:
ne znam da li si razumeo, šef stranke Roma nije ganci, beo je ko ja i ti, samo što ima 130kg i mnogo je jak.

Ja se zajebavam, a vid' ovo:
www.kurir-info.rs/print/za-glas-placali-...adarke-clanak-213344
:clapping: :bash:
Tema je zaključana.

Odg: Politika! 07 maj 2012 15:08 #164

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
ranko su ns napisao/la:
ne znam da li si razumeo, šef stranke Roma nije ganci, beo je ko ja i ti, samo što ima 130kg i mnogo je jak.

Mislio sam da je možda jedan od onih belih cigana. Poznajem jednog takvog.
Tema je zaključana.

Odg: Politika! 07 maj 2012 15:33 #165

  • Steve McQueen
  • Steve McQueen's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Vintage race cars
  • Poruka: 862
  • Primljenih Zahvalnica: 330
Pajkiz! :D


Slobodni Zidar
Tema je zaključana.

Odg: Politika! 07 maj 2012 21:03 #166

  • inactive_account
  • inactive_account's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 260
  • Primljenih Zahvalnica: 70
TurboMaximus napisao/la:
ranko su ns napisao/la:
ne znam da li si razumeo, šef stranke Roma nije ganci, beo je ko ja i ti, samo što ima 130kg i mnogo je jak.

Ja se zajebavam, a vid' ovo:
www.kurir-info.rs/print/za-glas-placali-...adarke-clanak-213344

Pa to su radili po celom gradu, placali i do 4000 kad je prigustilo, pre izbora je bilo 2000 (1000 odmah a 1000 posle)...

E sad zanimljiv je sistem koji su razvili, takozvano glasanje iz kola... Prvi covek iznese listove( sto je dozvoljeno, jer u kutiji ne sme da bude vise listova, manje moze), ti listovi se popune, daju sledecem koji uzme nove prazne a preda ove popunjene, i tako u krug...

Toliko o postenju "obojenih" :lol:
Poslednja izmena: 07 maj 2012 21:07 od inactive_account.
Tema je zaključana.

Odg: Politika! 07 maj 2012 22:25 #167

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
albukerkins napisao/la:
Toliko o postenju "obojenih" :lol:

Inače su poznati po poštenju... :lol:
Tema je zaključana.

Odg: Politika! 07 maj 2012 22:47 #168

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
albukerkins napisao/la:
E sad zanimljiv je sistem koji su razvili, takozvano glasanje iz kola... Prvi covek iznese listove( sto je dozvoljeno, jer u kutiji ne sme da bude vise listova, manje moze), ti listovi se popune, daju sledecem koji uzme nove prazne a preda ove popunjene, i tako u krug...

Toliko o postenju "obojenih" :lol:

To su "naši" razvili taj sistem, a ne Romi.
I to su ih "white people" organizovali. A za Rome je 2000 po članu ihaha. Mogu od toga kuću da naprave. A u porodici 5 članova to ti je 10.000, znači ganci samo pravilno razmišljaju "šta ja imam od ovih izbora od Nikolića ili Tadića-ništa. Ajde da ja malo zaradim na njima a ne oni na meni" I zaokruže, a plus zaokruže svoju stranku. Problem je kod nas belih, ima ih pun q koji su glasali za Rome. jbg lova je lova
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Poslednja izmena: 07 maj 2012 22:49 od ranko su ns.
Tema je zaključana.

Odg: Politika! 09 maj 2012 09:20 #169

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
hit u NS
Boriće se da Romi steknu obrazovanje i dobiju posao
Autor: Ž. Bogosavljević 09.05.2012. - 00:02 Komentara (0)
U Skupštinu grada će po prvi put ući i jedna romska partija, koja je ostvarila neverovatan uspeh osvojivši šest odborničkih mandata. Romska demokratska partija (RDA) je do izbora bila potpuno nepoznata na političkoj sceni u gradu, pri čemu joj nijedna anketa nije davala nikakve šanse za osvajanje mandata.

USPEH - Predsednik Političkog saveta ove stranke Nikola Ćirović kaže da je njihov uspeh možda iznenađenje za druge, ali da za njih to nije zbog kontinuiranog rada na terenu. On odbacuje navode da su kupovali glasove za 2.000 ili 3.000 dinara, što je navodno utvrđeno na biračkom mestu na Gradskom groblju.

- Ko gubi ima pravo i da se ljuti, a voleo bih da mi objasne odakle nam toliko novca za ovoliko glasova. Niko nam nije davao šanse, a dobili smo preko 10.500 glasova. Nismo imali za plakate ili bilborde i reklame na televiziji, ali smo na terenu radili sa ljudima i objašnjavali im naš program. Čude se kako smo dobili glasove i u delovima grada gde nema romske populacije, a građani su razočarani lažnim obećanjima :master: - priča Ćirović.

On je dodao da su njihovi aktivisti pomagali teško pokretnim i nepismenim Romima i dovodili ih do biračkih mesta. Ćirović objašnjava da je njihov program jasan i da podrazumeva omogućavanje zapošljavanje Roma, bolje obrazovanje za Rome, ali i rešavanje drugih aktuelnih problema koji muče sve Novosađane, kao što su spora i glomazna administracija.

- Mi takođe planiramo i da obezbedimo 200 kontenjer-kućica, ali ne novcem iz budžeta grada nego preko donacija od međunarodnih organizacija - kaže predsednik Političkog saveta RDP-a.

On ističe i da će dati podršku DS, LSV i SVM, koji bi sa SPS trebalo da formiraju i većinu u Skupštini grada. Ove četiri partije bi imale većinu od 47 glasova.

Među šest odbornika nema - Roma
PRESEDAN - RDA je inače osnovana 15. marta 2004. godine i predsednik je Tomislav Bokan, poreklom iz Hrvatske. Ono što je zanimljivo je da na odborničkoj listi nema nijednog pripadnika romske populacije, nego Srba i Crnogoraca, pri čemu se može čuti da je dobar deo njih poreklom iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine.
:nuts: Predsednik Političkog saveta Nikola Ćirović nepostojanje pripadnika romske populacije na listi objašnjava time što odbornici moraju da ispunjavaju određene kriterijume, a među Romima je malo ljudi sa školskom spremom.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Poslednja izmena: 09 maj 2012 11:35 od ranko su ns.
Tema je zaključana.

Odg: Politika! 09 maj 2012 10:45 #170

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Ovo je fenomenalno! :lol:

Znači, dobili su 10500 glasova. Verovatno su polovinu kupili. To je investicija od oko 100000 evra, koja će im se sigurno vratiti.
Poslednja izmena: 09 maj 2012 10:51 od Cookie.
Tema je zaključana.

Odg: Politika! 09 maj 2012 11:10 #171

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
Verovatno su kupili skoro sve glasove. Investicija je oko 200k evra. Isplatiće se sigurno, ako ništa a ono kroz plate 6 odbornika Gradske skupštine (1000 x 6 x 4 godine=288k), a gde je profit od raznih "poslova", pa ako uzmu jedno javno preduzeće, ihaha.

Fenomenalna ideja. A za manjinske partije treba mnogo manji cenzus. Idući put osnivam partiju kineza ili slovaka.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Poslednja izmena: 09 maj 2012 11:13 od ranko su ns.
Tema je zaključana.

Odg: Politika! 09 maj 2012 12:07 #172

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
Ta kupovina je opšte poznata stvar. Sećam se na lokalnim izborima u nekim mestima i iz DS-a i iz DSS-a i iz G17 su išli od kuće do kuće i nudili i delili brašno, šećer i koznašta. To je radio i zloba sa SPS-om devedesetih.
Samo se sad čude, a pre je bilo normalno.
Pa i ministar MUP-a Dačić se čudi što je vođa Alkatraza sa njim na proslavi u nedelju. A čovek višestruki sirovi kriminalac, ali ga Dačić kao ne zna. :nuts:
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Poslednja izmena: 09 maj 2012 12:10 od ranko su ns.
Tema je zaključana.

Odg: Politika! 09 maj 2012 16:04 #173

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4874
  • Primljenih Zahvalnica: 8045
Novosti. Jedna partija manje.
Radikali ipak ispod cenzusa u Novom Sadu?

Gradska izborna komisija je obavila ponovnu proveru računice za podelu mandata na osnovu prigovora LSV i utvrdila da Srpska radikalna stranka ipak nije prešla cenzus u Novom Sadu.

Predsednik GIK-a Predrag Zagorčić potvrdio je da je utvrđeno da je prilikom računanja cenzusa došlo do greške i da se prilikom ponovne provere ispostavilo da radikali nisu prešli cenzus. On je naveo i da će GIK naknadno javnosti predočiti informacije o novoj raspodeli mandata.
Prema nezvaničnim informacijama, do greške je došlo jer prilikom računanja nije uzet u obzir i broj nevažečih listića, kojih je bilo preko 7.000 i sada kada su i oni uračunati, SRS je pala ispod pet posto. Prema novoj preraspodeli Demokratska stranka je dobila još tri mandata, a LSV još jedan mandat.
Ovo znači da će sada prema novoj raspodeli Demokratska stranka imati 21 odbornika, Srpska napredna stranka 16, Liga socijaldemokrata Vojvodine 16, Socijalistička partija Srbije 7, Romska demokratska stranka 6, Demokratska stranka Srbije 5, Dveri 5, a Grupa građana "Nijedan od ponuđenih odgovora" i Savez vojvođanskih Mađara po jednog odbornika. GIK je na sednici u sredu odbio i dodatnih 10 prigovara URS.
Ukoliko ostane ova raspodela koalicija DS-LSV će imati 38 mandata, a kako se očekuje da im podršku daju SVM, SPS, i RDS imaće ubedljivu večinu u novom sazivu.

Inače, što se agitovanja tiče, mom stricu su iz neke stranke doneli kafu.
Onda su zvali mog dedu da provere da li će glasati, i da li će možda glasati za njih.
Ispostavilo se da se radi o stranci Udruženi penzioneri i socijalna pravda koja je dobila 7.099 glasova iliti 4,28%.
Pošto nikad niko nije čuo za ove, verujem da se radi o sličnoj stvari kao sa Romima, samo što nisu bili dovoljno agilni i nisu davali pare nego kafu i još ponešto :dry:
Malo je falilo da imamo dve padobranske stranke u gradskoj skupštini.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Tema je zaključana.
Zahvalnici: Pinki

Odg: Politika! 09 maj 2012 22:32 #174

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Jedno je sigurno..sto se mene tice ovo ce biti zadnji izbori na koje cu ikada izaci.
Tema je zaključana.

Odg: Politika! 11 maj 2012 17:33 #175

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
ovi listići na ulici sa kojima mašu naprednjaci predviđam biće veći blam za SNS i Tomu Nikolića od onog kretenskog štrajka glađu.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Tema je zaključana.

Odg: Politika! 11 maj 2012 17:59 #176

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
Dveri, u pedesetak automobila, koče saobraćaj.
Poslednja izmena: 11 maj 2012 18:00 od TurboMaximus.
Tema je zaključana.

Odg: Politika! 11 maj 2012 22:26 #177

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
ranko su ns napisao/la:
ovi listići na ulici sa kojima mašu naprednjaci predviđam biće veći blam za SNS i Tomu Nikolića od onog kretenskog štrajka glađu.

Ovaj fazon:



Jeste zajebancija, ali čovek kao da radi sve kako bi oterao glasače. :lol:
Tema je zaključana.

Odg: Politika! 11 maj 2012 22:54 #178

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Realno :)
Tema je zaključana.

Odg: Politika! 11 maj 2012 23:05 #179

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Svašta bih mogao da kažem... ali ukratko, slažem se sa rankom.
Mada mene brine to što oni tim svojim ponašanjem prave strašno veliki problem svojoj zemlji i narodu a ne samo sebi.

Pravljenja žrtve od sebe i ta količina patetike zaista ne donose ništa. Pitam se da li će izaći na drugi krug? :ohno: :yes: ...pa da ga opet pokradu.

On jednostavno nema kapacitet odnosno oni, nemaju kapacitet za bilo šta osim za nekonstruktivnu opoziciju. Ustvari to me najviše i brine jer ovi na vlasti će to iskoristiti...
Tema je zaključana.

Odg: Gradske vesti 14 maj 2012 08:50 #180

  • Goxy
  • Goxy's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Nikad ne raspravljaj sa frizerom o politici.
  • Poruka: 219
  • Primljenih Zahvalnica: 47
U jednoj minuti objasnjeno stanje u drzavi i povecan broj obracuna izmedju ljudi sa ove i one strane zakona... :ohno:
Tema je zaključana.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru