Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Kvalitetni gradjevinski materijali

Kvalitetni gradjevinski materijali 01 sep 2015 00:20 #1

  • mihajlonsALIABAF
  • mihajlonsALIABAF's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 7
  • Primljenih Zahvalnica: 11
Pretrazio sam, i vidim da ne postoji tema o tome koji su to kvalitetni gradjevinski materijali na nasim prostorima, naravno koji su to skart materijali. Zelim da razmenimo iskustva i da se ljudi informisu sta je dobro koristiti ili ugraditi u svoj zivotni prostor i sta koristiti za kvalitetniji i udobniji zivot.
Posto sam dosta aktivan u zavrsnim radovima mogu da dam dosta informacija al me takodje interesuje da drugi daju kvalitetne informacije o kvalitetnim betonima, cementu, blokovima, samom navinu ugradnje. Kvalitetna pvc stolarija, termoizolacija, hidroizolacija, keramika, sanitarije, glet mase, lepkovi, zavrsne boje i dekoracije, podovi i drugo.

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kvalitetni gradjevinski materijali 01 sep 2015 06:54 #2

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Dobra tema, samo napred.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kvalitetni gradjevinski materijali 01 sep 2015 10:53 #3

  • mihajlonsALIABAF
  • mihajlonsALIABAF's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 7
  • Primljenih Zahvalnica: 11
Ono za sta ja mogu da dam ocenu je da se u velikoj meri koriste domaci proizvodjaci glet masa HGP, Maxima... al ubedljivo najbolji su JUB Nivelin i Ljig. Ne mozete da verujete kakvu cvrstinu i glatkost ima nivelin, kako je dobar pogotovo za dekoracije ali ujedno i drzi cenu. Ljiski glet je odlican, pogotovo ako radite lose zidove pa hocete prvu ruku deblje da navucete. Ostalim nisam zadovoljan, dobra im je samo cena pa se isplati raditi ih, narocito na zgradama.
Gipsane ploce su zastupljene Knauf, Rigips, Tehnogips i Lafarge. Al ko radi s tim oseti veliku razliku i najbolji je knauf. Jedino mozda ispuna od Lafarge je dobra jer ne povlaci brzo pa imate vremena da polako i precizno izbandazirate sve, nema zurbe. To je dobro kod uradjenih kaskada

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kvalitetni gradjevinski materijali 03 jul 2016 15:45 #4

  • d.gajic
  • d.gajic's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 4
  • Primljenih Zahvalnica: 14
Pozdrav svima,

Nisam siguran da je ovo pravi topic, niti da li je u pitanju kvalitetan gradjevinski materijal ali mi se jako svidja ovaj drveni detalj na garden fasadi. Da li je to uopste drvo, tj. da li znate koji materijal je u pitanju i gde moze da se dobije vise informacija?



Gradim kucu, i jedan deo fasade je predvidjen da se uradi sa onim tankim opekama, listelama. Fasada je kontaktna, kamena vuna, posto je kuca prizemna trebalo bi da mogu da nalepim listele bez problema.

Ali razmatram i drvenu ventilisanu fasadu, citao sam dosta o sibirskom arisu ali i o termo obradjenom drvetu. Znam da ima i materijala koji kombinuju plastiku i drvo, ali nisam nasao vise informacija.

Za listele mislim da izadje 40-50e/m2 sa postavljanjem, sibirski aris je oko 30e/m2 ali je kamena vuna za ventilisanu fasadu duplo jeftinija, tako da nisam siguran koja ce racunica biti na kraju.

Da li ima neko da moze da podeli iskustvo sa pomenutim materijalima, listele vs drvena ventilisana fasada?

Hvala!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kvalitetni gradjevinski materijali 04 jul 2016 09:08 #5

  • sasar
  • sasar's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 134
  • Primljenih Zahvalnica: 506
To je imitacija drveta, u pitanju su vlaknasto cementne fasadne ploče bomman.rs/wp-includes/pdf/eternit-ton-karta-fasadnih-ploca.pdf
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko, Light

Kvalitetni gradjevinski materijali 09 jul 2016 10:43 #6

  • d.gajic
  • d.gajic's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 4
  • Primljenih Zahvalnica: 14
Hvala puno, u medjuvremenu sam pronasao da postoje i HPL ploce za fasadu, moram napraviti kalkulaciju.
Poslednja izmena: 09 jul 2016 10:43 od d.gajic.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kvalitetni gradjevinski materijali 24 mar 2018 13:49 #7

  • coazr
  • coazr's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 29
  • Primljenih Zahvalnica: 21
Mislim da je ova tema nepravedno zapostavljena. Pri kupovini stana jednako je pored lokacije vazna gradnja, materijali i kvalitet.

Poruka objavljena u temi "Re:Stambena novogradnja - investitori 17 mar 2018 20:07 ", bi se trebala i ovde naci.

link ka postu u temi Stambena novogradnja investitiori

link ka prilogu na NS Uzivo
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kvalitetni gradjevinski materijali 08 feb 2020 00:34 #8

  • Ksena
  • Ksena's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 243
  • Primljenih Zahvalnica: 117
Ima li neko ideju zasto se ne gradi vise zgrada sa fasadnom ciglom? Jedina koju ja znam poslednjih godina (ako izuzmem obdaniste skolu) je zgrada city gradnje sa braon opekom koja je prelepo ispala.
Na ostalim zgradama ako i imamo u delovima nesto nalik na fasadnu ciglu to su uvek tkz listeli ili plocice ukrasne koje samo lice na fasadnu.
A imamo prelepih zgrada gradjenih fasadnom ciglom iz sedamdesetih godina cije fasade izgledaju lepse i kvalitetnije nego mnogo fasada zidanih posle toga.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kvalitetni gradjevinski materijali 08 feb 2020 01:00 #9

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Zato sto sada biraju cenu a ne kvalitet.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kvalitetni gradjevinski materijali 08 feb 2020 01:49 #10

  • Ksena
  • Ksena's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 243
  • Primljenih Zahvalnica: 117
Bas sada mislim da imaju najvise razlike u ceni da si to mogu dozvoliti.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru