Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

TEMA: NS Bilderi svoje sobe, kuće, svog stana ili sobe

NS Bilderi svoje sobe, kuće, svog stana ili sobe 09 jan 2012 15:43 #1

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Već sam otvarao sličnu temu ali je posle pada servera ta tema obrisana.

Dakle, ovo je tema o realizaciji svojih projekata tipa Uradi Sam. Pokažite nam šta ste sve sa ponosom sami uradili ili sklopili. Pa evo da ja krenem.

Danas sam završio svoju komodu dimenzije 90 x 80 x 45 cm

Prvobitna skica tj render ( 3d sam uradio u Autocadu a materijale u 3ds Maxu ).
Kao što vidite na slikama odlučio sam da stavim 4 nožice dole umesto maske radi lakšeg premeštanja.


















A evo i izgled nožica (visine 6 cm)

Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Poslednja izmena: 09 jan 2012 15:47 od Otis Driftwood.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: NS Bilderi svoje sobe, kuće, svog stana ili sobe 09 jan 2012 15:52 #2

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Super pos'o :okay: Pedantan si, svaka cast. Meni je ovako i lepsi sa nozicama, jedino bih ja rucke neke jednostavnije, al' to je moj ukus samo...

Btw, kakva je kafa iz onog aparata, ja nikako da ih ulovim u Merkatoru kad su promocije :huh:
Poslednja izmena: 09 jan 2012 15:53 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: NS Bilderi svoje sobe, kuće, svog stana ili sobe 09 jan 2012 16:14 #3

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Prvo hvala na pohvalama , a drugo, što se tiče ručki, meni se baš sviđaju zato što su drugačije a i umetnička sam duša. Tu si u pravu što se tiče ukusa , mislim da bi i te jednostavnije lepo stajale.

A ako misliš na Nescafe Dolce Gusto ja sam uzeo Melody 2 sa popustom od 50 % jer mi brat radi u Nestleu pa je imao neki promo :) Ovako nema šanse da bi dao 14 000 za njega. :)
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: NS Bilderi svoje sobe, kuće, svog stana ili sobe 09 jan 2012 16:27 #4

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
A, kakva je kafa? :)

Gledam forum na telefonu, pa nisam video da je Nescafe... Mislio sam da je ono djubre marke WEG. Valjaju ga svuda za 2 - 3000. To nikako ne preporučujem, užasnu kafu pravi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: NS Bilderi svoje sobe, kuće, svog stana ili sobe 09 jan 2012 16:31 #5

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Da ne odemo već offtopik, temu sam namerno nazvao Bilderi a ne Builderi :)

Kafa je odlična , kao da je piješ u kafiću. Kod nas ima samo 5 vrsta ali svugde na zapadu ima 25.
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Poslednja izmena: 09 jan 2012 16:32 od Otis Driftwood.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: NS Bilderi svoje sobe, kuće, svog stana ili sobe 09 jan 2012 16:50 #6

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
a pošto su kesice kafe?:nuts:
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: NS Bilderi svoje sobe, kuće, svog stana ili sobe 09 jan 2012 22:25 #7

  • Pinki
  • Pinki's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Festina lente
  • Poruka: 903
  • Primljenih Zahvalnica: 896
Svaka čas'... :clapping: :okay:
Koliko te je izašao materijal?

Vidim da se fioke cele uvlače u šupljine. To može biti nezgodno ako se u njih potrpa nešto teže, pa se spuste, onda prednja ploča neće moći da uđe u šupljinu nego će da se kači donjom ivicom.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: NS Bilderi svoje sobe, kuće, svog stana ili sobe 09 jan 2012 22:54 #8

  • Pinki
  • Pinki's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Festina lente
  • Poruka: 903
  • Primljenih Zahvalnica: 896
Kad smo već kod sklapanja...

Za prošlu Novu godinu ja rešio klincu da uzmem jedan kompjuterski sto na sklapanje. Odem 31.12. u jedan hipermarket, vidim šta ima, izaberem da je funkcionalno a da nije skupo. Još se ispostavi da je vlasnik firme-dobavljača jedan moj drugar iz BG sa kojim sam se par dana ranije sreo, pričali o poslovanju u Srbiji, kvalitetu rada, predstavljanju putem privredne komore u inostranstvu itd. Reko' super, sve se poklopilo, uzimam ga i trebaće mi jedno sat-dva da ga sastavim. I krenem ja oko 20h da radim, sav srećan što ću klincu da ulepšam Novaka. :woohoo: :cheer:
Kad ono.... međutim. :gaah:

Evo kompletnog materijala dobijenog u kutiji: velike ploče, daske raznih dužina i širina, točkovi sa nosačima, gomila šrafova u 3 veličine, šine i uputstvo.
Vidim već po krzavim ivicama da obrada nije neka, ali ajde, sklepaću ga nekako.


Međutim, u uputstvu nema točkova niti nosača, ali zato ima drvenih tiplova koje treba uvući u rupe i njima spojiti daske.
Ali šta se dešava - u materijalu nema tiplova! Samo gomila šrafova... :bash:


Onda se ispostavilo da dve daske koje bi trebalo da su jednake, to nisu! Čak ni rupe nisu na istim mestima, a što je još gore, ne odgovaraju ni rupama u šinama.
Kasnije sam otkrio i da je jedna šina bila iskrivljena, kao i to da imam jednu dugačku dasku viška... :wallbash:


Batalim ja sklapanje sav razočaran, ali posle par dana opet uzmem u ruke i uspem da sklepam od tog materijala.
Bilo je dosta burgijanja, ali na kraju je uspelo :banana:


Dakle, sto je potpuno funkcionalan, sve je učvršćeno kako treba, još mi jedino smetaju oštre ivice. Prednji kant velike ploče je u marketu bio deblji.
Od tog drugara robu sigurno više neću uzimati, šteta za njega što tako loše radi.
Kasnije sam gledao još neki njegov nameštaj i podjednako je loš...
Toliko o kvalitetu rada. :toilet:
Poslednja izmena: 09 jan 2012 22:55 od Pinki.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: NS Bilderi svoje sobe, kuće, svog stana ili sobe 09 jan 2012 23:04 #9

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Pretpostavljam da je sto iz Forma Ideale? :) Kod njih sve ima iskrzane ivice.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: NS Bilderi svoje sobe, kuće, svog stana ili sobe 09 jan 2012 23:08 #10

  • Pinki
  • Pinki's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Festina lente
  • Poruka: 903
  • Primljenih Zahvalnica: 896
Nije. Iz jednog hipermarketa.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: NS Bilderi svoje sobe, kuće, svog stana ili sobe 10 jan 2012 12:07 #11

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Pinki napisao/la:
Svaka čas'... :clapping: :okay:
Koliko te je izašao materijal?

Vidim da se fioke cele uvlače u šupljine. To može biti nezgodno ako se u njih potrpa nešto teže, pa se spuste, onda prednja ploča neće moći da uđe u šupljinu nego će da se kači donjom ivicom.

Materijal me izasao 9 500 dinara (ustvari tu se racuna predfrezer,kant traka , lepljenje kant trake , dupla kant traka , lepljenje duple kant trake , spajanje 2 iverice )ali da sam uradio ja sam predfrezer onda bi me izaslo 1700 dinara manje ali dobro. Na greskama se uci. Materijal me izasao 5648 dinara koliko kosta cela ploca.

A sto se tice fioka kupio sam teleskopske klizace , oni su malo skuplji i naravno bolji i nikakvih spustanja tu ne moze biti.
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: NS Bilderi svoje sobe, kuće, svog stana ili sobe 10 jan 2012 12:13 #12

  • tonyk
  • tonyk's Avatar
  • Van mreže
  • Moderator
  • Poruka: 1016
  • Primljenih Zahvalnica: 894
ajoj, ja se ne usuđujem da počnem.
sve u stanu sam skoro sam dizajnirao i sklapao...

krevet (sa fiokama), orman, kuhinja cela, kompjuterski sto, neke police, čiviluk, stolice.
staviću stolove, eventualno krevet. ostalo je iverica uglavnom, ništa zanimljivo
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: NS Bilderi svoje sobe, kuće, svog stana ili sobe 10 jan 2012 14:08 #13

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Ajde samo šibaj... ja uživam :lol:.

Imam i ja dosta toga da postavim, kreativnosti ne manjka nikada :lol: . Doduše nisam baš ja sve radio ali su ideje moje...
i majstori ;) .

Ajde da krenem od ove komode, koja me je užasno nervirala dugo vremena. To je jedna od onih komoda iz hipermarketa o kojima pinki govori :lol: užasno nekvalitetna, šrafljena i iritirajuće "drvo" boje. Dakle, dovoljno je bilo dva spreja u beloj boji za sve površine, šmirgl papir i odgovarajući prostor. Inače, ja volim taj neki shabby schik stil odnosno starinski izgled nameštaja pa je ta "drvo" boja ustvari postala odlična podloga. Komoda danas inače služi kao cipelarnik u predsoblju.





Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: NS Bilderi svoje sobe, kuće, svog stana ili sobe 11 jan 2012 10:27 #14

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Iznerviran lošim kvalitetom i visokim cenama nameštaja koji se može nabaviti kod nas, pre nekog vremena pregledajući tavane, šupe itd. na selu kod roditelja, dođoh na ideju da kvalitetan stari nameštaj renoviram i ponovo mu udahnem život.
Kupovina jeftinog nameštaja činila mi sa kao jako loša ideja pri pogledu na stolove, stolice, ormariće, klupe,... pronađene na selu. Prosto, nešto što traje 50 i više godina ne može da bude loše samo mu treba "facelifting". Na sreću, u okviru svoje firme postoji jedan deo u kome zapošljavam dva dobra majstora pa sam tako u saradnji sa njima uradio ponešto.
Posao nije jednostavan i zahteva određeno vreme ali se apsolutno isplati.

Ovako je izgledao jedan od stolova pronađenih u zabačenom delu šupe pre intervencije :lol:

Noge su ošmirglane, zaštićene i prefarbane (pištoljem) u mat belu boju. Zadržali smo autentičan izgled, osim boje nogu) i sve funkcije stola (razvlačenje, spremište unutar stola pa čak i pukotine na ploči :lol: )



a ovako izgleda danas



Ploča od prirpdnog drveta ošmirglana i zaštićena pa zatim prefarbana...
pored nje je stolica potpuno sređena, šmirglana, farbana, lepljena i ponovo tapacirana.



Što se tiče troškova, ako izuzmem rad majstora, oni su zanemarljivi. Nekoliko šmirgl papira, 2 kile farbe, dobra volja i strpljenje što ukupno iznosi oko 2000 dinara.

Klupa je takođe iz bakine kolekcije, urađena istim sistemom.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: NS Bilderi svoje sobe, kuće, svog stana ili sobe 11 jan 2012 10:37 #15

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Wow Pripadnik , svaka ti čast.

Meni je to što ti radiš extra , malo me podseća na Pickers , 2 momka koji idu od kuće do kuće otkupljuju stvari po smešnoj ceni , onda ih restauriraju i prodaju po većoj i to im je unosan biznis.

Možda bi treba da se pozabaviš time , da otvoriš neku firmu :)
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: NS Bilderi svoje sobe, kuće, svog stana ili sobe 11 jan 2012 15:19 #16

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Jako lepo Pripadnik :cheers:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: NS Bilderi svoje sobe, kuće, svog stana ili sobe 11 jan 2012 16:20 #17

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Hvala.

@otis
Razmišljao sam o tome pošto mi je to postala neka vrsta hobija međutim to oduzima mnogo vremena i ozbiljan je posao a majstori u mojoj firmi rade nešto drugačiji nameštaj (medicinski)... Inače, bio sam u kontaktu sa nekim ljudima koji se bave ozbiljno prnalaženjem i restauriranjem nameštaja i dosta dobro zarađuju i imaju posla. Recimo italijani ne pitaju za cenu restauriranih crkvenih klupa i klupica...
Za sada je ovo u sferi nekih ispunjavanja sopstvenih želja i ideja mada smo radili nekim prijateljima kuhinje i solo komade.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: NS Bilderi svoje sobe, kuće, svog stana ili sobe 11 jan 2012 21:54 #18

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Imam još toga da podelim sa vama.

Kompjuterski sto







I dalje veliki problem su kablovi :troll:
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Pinki

Odg: NS Bilderi svoje sobe, kuće, svog stana ili sobe 11 jan 2012 21:59 #19

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
A prvo što sam uradio bio je ormar ,*ebeno sam se mučio sa fijokama .....



Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Pinki

Odg: NS Bilderi svoje sobe, kuće, svog stana ili sobe 11 jan 2012 22:04 #20

  • Buck
  • Buck's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1127
  • Primljenih Zahvalnica: 2190
Imaš one bužire za kablove. Uzmeš neki veći prečnik bužira, rasečeš ga, uzmeš sve kablove staviš unutra, uzmeš dve tri šelne, vežeš sve to i smanjio si prostor potreban za kablove, tj ne zauzimaju ti puno mesta.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
  • Strana
  • 1
  • 2
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru