Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

TEMA: NS Bilderi svoje sobe, kuće, svog stana ili sobe

Odg: NS Bilderi svoje sobe, kuće, svog stana ili sobe 11 jan 2012 22:11 #21

  • Pinki
  • Pinki's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Festina lente
  • Poruka: 903
  • Primljenih Zahvalnica: 896
Odlično si ti to uradio, svaka čast! :clapping: :clapping: :clapping:

Savet kod fotkanja kontra svetlu - forsiraj blic jer inače ispadne kao ta slika ispod stola.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: NS Bilderi svoje sobe, kuće, svog stana ili sobe 11 jan 2012 22:27 #22

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
@Buck izvini stvarno ne znam šta su bužire , sorry što sam tako glup.

@Pinki hvala. Što se tiče fotkanja , nisam ni imao vremena da se bakćem sa kvalitetom a i nemam više taj fotoaparat. :)
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: NS Bilderi svoje sobe, kuće, svog stana ili sobe 11 jan 2012 22:41 #23

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Bužir - plastićno gibljivo crevo različitih promera
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: NS Bilderi svoje sobe, kuće, svog stana ili sobe 11 jan 2012 22:44 #24

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Tako si me podsetio na mene iz nekog ranijeg perioda :lol:

Ja sam moj sto ovako zamislio i napravio...ali ja sam kablove drugačije rešio :lol:





Preporučujem lap top, wi fi štampač i sve ostalo wire free :lol: ubuduće
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: NS Bilderi svoje sobe, kuće, svog stana ili sobe 11 jan 2012 22:49 #25

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2658
  • Primljenih Zahvalnica: 3036
Ne valja kablove voditi paralelno jer raste interferencija. Bolje je gužvu sakriti nekakvom maskom. Ovo vam savetujem i za kompjuter, a naročito za AUDIO-VIDEO sisteme.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: NS Bilderi svoje sobe, kuće, svog stana ili sobe 11 jan 2012 23:03 #26

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Jbg ..imam tastaturu i mis wireless :D

Turbomaximus , hvala na savetu.
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: NS Bilderi svoje sobe, kuće, svog stana ili sobe 12 jan 2012 17:29 #27

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Od ovoga je...



...nastalo ovo :naughty:





P.S. Zeznuli me majstori :( . Ja pronašao stari komad, napravio plan kako da se sredi,... a oni da me iznenade napraviše novi po uzoru na onaj :lol: stari. Doduše dobro sam ih ubedio, iskoristili su stare frontove od fioka i stare ručkice pa mogu da kažem da je ipak unikat. Drvo, bela farba, šmirgla, nogice,... nisam siguran ali trošak je oko 5000 dinara. Problem su bili frontovi koje je bilo teško skinuti i srediti a ručkice je keva sredila hemijom.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: NS Bilderi svoje sobe, kuće, svog stana ili sobe 12 jan 2012 20:18 #28

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4215
  • Primljenih Zahvalnica: 3183
Treba se snaći. Imam i ja gomilu starog nameštaja od punog drveta, valjalo bi to restaurirati. :)

Realno, ovakva komoda bi u Simpu koštala 20-tak hiljada.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: NS Bilderi svoje sobe, kuće, svog stana ili sobe 24 jan 2012 11:43 #29

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Zanimljiva mi ova tema šta ću :lol:

Tokom mojih putovanja nailazio sam na razne prodavnice nameštaja i dodataka a između ostalih jedna mi je onako zapala za oko. Nije u pitanju neki suvi kvalitet i veliki brend ali je meni užasno zanimljiv stil i veliki izbor artikala.
Radi se o holandskoj firmi za proizvodnju nameštaja rivieramaison.com E sad, problem je nastao onog momenta kada sam video cene a nedugo zatim došle su i prve ideje o proizvodnji u sopstvenom aranžmanu :angel: .
Preporučujem pregledanje sajta čisto zbog ideja a ova priča je sledeća...

Ovaj komad košta nekih 1000 eura malo više, izrađen je od drveta dosta kvalitetno a najbolje od svega je funkcionalnost ormana. Može da stoji u kuhinji, trpezariji ali i u dnevnoj sobi u sve se uklapa, ima korisnu fioku, radnu ploči na izvlačenje, nosače čaša, police za flaše za tacne i knjige. Reših da pokušam da napravim nešto takvo ali...

Original model



... cena drvenih elemenata i sama procedura odnosno produžen rok izrade su me odbili od te ideje. Prošao bih nešto jeftinije ali bi cela procedura potrajala. Beli univer reljefni u boji belog drveta i običan beli univer za unutrašnje delove koji se ne vide sasvim su zadovoljili u ovoj akciji. Ukupna cena materijala je između 150 i 200 evra, naravno zavisi pre svega od detalja (ručke, kuke, lajsne) na koje ode par hiljada ako tražite nešto posebno...
Uglavnom ukupno je koštalo oko 300 evra, što i nije loše ako se pogledaju cene nekih "sličnih" proizvoda.
Nadam se da vam se sviđa...

Replika

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Buck, Otis Driftwood

Odg: NS Bilderi svoje sobe, kuće, svog stana ili sobe 24 jan 2012 11:55 #30

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2658
  • Primljenih Zahvalnica: 3036
Je li ono gore ram za sliku?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: NS Bilderi svoje sobe, kuće, svog stana ili sobe 24 jan 2012 12:36 #31

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Odlično izgleda pusti Maximusa on voli malo da zeza :)

Gde su ti sekli materijale ?
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: NS Bilderi svoje sobe, kuće, svog stana ili sobe 24 jan 2012 12:44 #32

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Svaka cast :okay:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: NS Bilderi svoje sobe, kuće, svog stana ili sobe 24 jan 2012 12:55 #33

  • tonyk
  • tonyk's Avatar
  • Van mreže
  • Moderator
  • Poruka: 1016
  • Primljenih Zahvalnica: 894
nisam pominjao da u enterhausu možete uzimati ivericu po meri, bez obaveze pola/cela tabla.
ja sam tamo neke stvari radio.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: NS Bilderi svoje sobe, kuće, svog stana ili sobe 24 jan 2012 12:56 #34

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
TurboMaximus napisao/la:
Je li ono gore ram za sliku?
Nije ono sa desne strane je ram i slika. :okay:

U pitanju je lajsna, i prema ideji zamišljena je malo drugačije ali opet se javlja onaj problem da je lakše sam uraditi nego majstoru objasniti :lol:

@Otis
Ovaj put materijal i sečenje u Hoby sistemu Tone Hadžića.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: NS Bilderi svoje sobe, kuće, svog stana ili sobe 24 jan 2012 13:08 #35

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
tonyk napisao/la:
nisam pominjao da u enterhausu možete uzimati ivericu po meri, bez obaveze pola/cela tabla.
ja sam tamo neke stvari radio.

imas li adresu neku ? Internet ? Lokaciju ?
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: NS Bilderi svoje sobe, kuće, svog stana ili sobe 24 jan 2012 13:13 #36

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2658
  • Primljenih Zahvalnica: 3036
Pripadnik napisao/la:
TurboMaximus napisao/la:
Je li ono gore ram za sliku?
Nije ono sa desne strane je ram i slika. :okay:

U pitanju je lajsna, i prema ideji zamišljena je malo drugačije ali opet se javlja onaj problem da je lakše sam uraditi nego majstoru objasniti :lol:

@Otis
Ovaj put materijal i sečenje u Hoby sistemu Tone Hadžića.

Dobar posao uz malu zamerku (ja je uvek imam), okolo je mogla da bude deblja ploča.
Imam jedan savet iz svoje oblasti. Ne znam kakav audio sistem imaš, ali ako je nešto iole pristojno, stavi zvučnike na stalke i izvuci ih iz ćoška!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: NS Bilderi svoje sobe, kuće, svog stana ili sobe 24 jan 2012 14:06 #37

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Ma ok ;) , i ja imam zamerke... a i ova tvoje je na mestu.
I ja sam razmišljao kako da dobijem debljinu tih stranica sa univerom (u stvari još uvek razmišljam jer imam još nešto u planu) ali osim dodavanja bodne ništa drugo mi nije palo na pamet a onda je majstor krenuo sa pritiskom kako nema potrebe a meni se žurilo... Ima još par detalja koji mi smetaju, recimo ta gornja ploča je starija zbog samovolje majstora a i postolje je izvedeno brzopleto...
Imam jedan savet iz svoje oblasti. Ne znam kakav audio sistem imaš, ali ako je nešto iole pristojno, stavi zvučnike na stalke i izvuci ih iz ćoška!
Poštujem, ovo je starija fotografija i nije još sve bilo na svom mestu danas je malo drugačije ali su zvučnici i dalje na podu. Veći problem imam sa muzikom, jer se danas ionako sve pušta sa pc-a ili laptopa i ta muzika mi nekako ne služi više kao nekada, a drugo problem sa kablovima zbog silne tehnike po kući ubija mi volju. Mnogo se sve iskomplikovalo uvođenjem iptv usluge pa još i ženine želje da se poveže tv, stb preko pojačala sa zvučnicima pa da tv slušamo na tannoycima ali, ma sto sranja... e onda smo namestili da može ali se malo kvalitet slike pokvario jer je povezano preko muzike a sa druge strane ako izbacim pioneer iz igre onda verovatno neće ni služiti... ma :gaah:
Pioneer pojačalo SX306, stara mašina u kombinaciji sa Tannoy zvučnicima







Nisam neki stručnjak ali ovo je u ono vreme bila onako ozbiljna spravica za kućnu upotrebu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: NS Bilderi svoje sobe, kuće, svog stana ili sobe 24 jan 2012 14:30 #38

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2658
  • Primljenih Zahvalnica: 3036
Imaš razlog da razmisliš.
Ako si samo izvukao zvuk preko pojačala ne znam zašto bi ti to pokvarilo sliku.
PC kao izvor može da zvuči sasvim prihvatljivo, čak i MP3 format, naravno, ako je rip kvalitetan. Imaš i nebrojene internet radio stanice, preko iTunes-a, recimo.
Sistem je važno instalirati s određenom merom posvećenosti jer mu u suprotnom dramatično devalviraš vrednost. Manje ulaganje (ne u uređaje) i par trikova mogu da naprave čudo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: NS Bilderi svoje sobe, kuće, svog stana ili sobe 24 jan 2012 14:51 #39

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Zaboravio sam da ubacim i dvd rekorder u celu priču a to kada dodaš pa i to da stb ide (valjda) preko rekordera (zbog snimanja filmova, čari porodičnog života :-) ) a ovaj je spojen sa pojačalom onda se tu negde stvara problem, verovatno, bog kojega je slika igubila na kvalitetu (jer kad uključiš direktno stb na tv bolja je i slika)...teško je to sve objasniti.

Hvala ti na savetima, svakako, ali da ne idemo previše van teme... možda na pm da pređemo ali ne bih previše ni da te "davim".
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: NS Bilderi svoje sobe, kuće, svog stana ili sobe 24 jan 2012 15:03 #40

  • tonyk
  • tonyk's Avatar
  • Van mreže
  • Moderator
  • Poruka: 1016
  • Primljenih Zahvalnica: 894
enterhaus je na rumenačkom putu, ispod stadiona.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
  • Strana
  • 1
  • 2
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru