Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Arhiv grada Novog Sada

Arhiv grada Novog Sada 01 mar 2012 07:02 #41

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Ja mislim da je Filipa Visnjica tamo gde su automobili na renderu.
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Arhiv grada Novog Sada 01 mar 2012 07:58 #42

  • Duja
  • Duja's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 901
  • Primljenih Zahvalnica: 1786
Evo ovde plan detaljne regulacije, ali ne pomaže puno:

www.nsurbanizam.rs/sites/default/files/1...e%20celine-Model.dwf

Morate instalirati neki besplatni AutoCAD-ov dodatak da biste ga videli, ali evo skinuću vam screenshot:



Ako će da poštuju plan (a izvesno će ga bar iskriviti, jer je na tom mestu predviđeno "višeporodično stanovanje sa sadržajima op šegradskog centra"(sic)), vidi se da će se probijati nova ulica dijagonalno od postojeće raskrsnice kod kula, ka Filipa Višnjića. E sad, može li to neko da ukombinuje sa renderom? Evo ga ponovo, da bude lakše:

Svaki dobar projekat može da se oskrnavi pri izvođenju.
Nijedan loš projekat ne može da popravi pri izvođenju.
Poslednja izmena: 01 mar 2012 08:00 od Duja. Razlog: +render
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Buck, limanac, Pinki, TurboMaximus

Arhiv grada Novog Sada 01 mar 2012 08:25 #43

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Na renderu se vidi da su u pozadini svakako 4 kule na keju.

Arhiv se nalazi na prostornoj celini 2 (100%), i sad mislim da je ta mala ulica sa rendera na kojoj se vide automobili u stvari krivudava uličica između Filipa Višnjića i Venizelosove, koja prolazi između celina 5 i 2 i 7 i 1.
To znači da je arhiv onim zastakljenim delom okrenut ka F.Višnjića.

Video sam već PDR, ali tek sad razmišljam ljudski o tome.

+ žao mi je što se planira rušenje Kulpina i Elektroporcelana.
Bilo bi dobro da jednom u ovom gradu dobijemo rekonstrukciju industrijskog objekta, a taj blok, označen sa 3 na PDR-u je idealan.
I dosta više stanovanja, dajte malo nešto drugo.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 01 mar 2012 08:27 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Arhiv grada Novog Sada 01 mar 2012 08:50 #44

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Hm....da. Izmedju prostorne celine 2 i 3 planira se nova ulica a koliko vidim na spajanju nje, Marka Miljanova i Venizelosove se planira i kruzna raskrsnica?

A ulica izmedju celine 5 i 2 i 7 i 1 je ona gde je benzinska pumpa.

To ne znaci samo rusenje Kulpina, Elekroporcelana nego i Kvantaske pijace, koje jeste ruglo i onog mesta gde su Traktori.

I meni je jako zao sto ce od prostorne celine 3 da naprave stambene objekte, secam se kao mali da smo bili u fazonu da uzimamo glinu od radnika, mi njima donesemo flasu piva oni nama veliko parce gline, zato su i stavili resetke :D
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Arhiv grada Novog Sada 01 mar 2012 09:17 #45

  • Micowiny
  • Micowiny's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Mineur Major
  • Poruka: 152
  • Primljenih Zahvalnica: 389
Samo da vidimo ko će da se useli u Jednostavnu i deo Duge kasarne gde se danas nalazi Istorijski arhiv grada Novog Sada.
Btw... Njemu pripada i Barutana sv. Leopolda.
„Tvrđave se ne podižu po pravilima i sistemima, već po zdravom ljudskom razumu i iskustvu.“
Sebastijen le Pretr de Voban (1633-1707)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Arhiv grada Novog Sada 01 mar 2012 09:46 #46

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Micowiny napisao/la:
Samo da vidimo ko će da se useli u Jednostavnu i deo Duge kasarne gde se danas nalazi Istorijski arhiv grada Novog Sada.
Btw... Njemu pripada i Barutana sv. Leopolda.

Klovn Krasti?
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Arhiv grada Novog Sada 01 mar 2012 10:28 #47

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
limanac napisao/la:

... Прва фаза требало би да буде готова до половине ове године, а друга фаза радова подразумева затварање објекта, изградњу зидова и фасаде, што би требало да буде завршено до почетка 2013. године. До краја исте године у плану је и завршетак трећа фазе радова која подразумева уградњу инсталација и фине радове унутар објекта...

A šta znači ponovljeno naglašavanje faznosti gradnje? Zar to nije uobičajeni redosled radova?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Arhiv grada Novog Sada 04 mar 2012 20:21 #48

  • ZeljkoNS
  • ZeljkoNS's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 7
  • Primljenih Zahvalnica: 5
Procitao sam ovu vasu diskusiju i pogledao crteze i slike, veoma zanimljivo, posto sam volonter-pripravnik u arhivu grada, a do sad sam samo video pobednicko resenje izgleda zgrade :) pozajmio sam neke crteze i slike,uredjujem fun page arhiva grada na facebook-u, nadam se da se autori nece ljutiti :) mozete se pridruziti na facebook-u www.facebook.com/Historical.Archives.of.Novi.Sad
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, NShronika, Pinki, TurboMaximus, NoviSadDude

Arhiv grada Novog Sada 04 mar 2012 22:15 #49

  • NShronika
  • NShronika's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 161
  • Primljenih Zahvalnica: 289
@ZeljkoNS

Sjajne slike kolektiva Arhiva - prave insajderske :)

Kakav je kadrovski plan kad se izgradi nova zgrada - trebace vise ljudi?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ZeljkoNS

Arhiv grada Novog Sada 04 mar 2012 22:38 #50

  • ZeljkoNS
  • ZeljkoNS's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 7
  • Primljenih Zahvalnica: 5
Kako sam cuo, trebalo bi da bude prosirenje sistematizacije tj. novih zaposljavanja, ali to jos nije 100 posto sigurno, videcemo kad dodje vreme za preseljenje u novu zgradu, jedno je sigurno bice angazovanje ljudi da se tih 8 km gradje preseli sa tvrdjave i iz nekih atomskih sklonista po gradu u novu zgradu :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Arhiv grada Novog Sada 09 mar 2012 08:51 #51

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Niču temelji budućeg arhiva grada

Izgradnja arhiva grada trebalo bi da bude završena tokom sledeće godine.



Do sada je urađena zamena tla, pošto je ispitivanjem ustanovljeno da se mora zameniti jedan deo do dubine na kojoj je nosivo tlo. Nasuti su šljunak i tucanik, a pošto je u ovom delu grada visok nivo podzemnih voda, sve vreme se crpi voda oko iskopa da bi nesmetano mogli da se izvode radovi u suterenskom delu. Trenutno se rade temelji. Objekat će se nalaziti u ulici Filipa Višnjića 2a.

Gradonačelnik Igor Pavličić rekao je da je ovo jedno od najvažnijih gradilišta u Novom Sadu, jer zgrada ovakve vrste nije građena poslednjih 30 godina.

"Dobićemo novih 6000 metara kvadratnih prostora, a na Tvrđavi ćemo osloboditi oko 1800 metara kvadratnih prostora, i izgradićemo jedan kapitalni objekat čija će vrednost preći 500 miliona dinara. Prva faza podrazumeva stavljanje objekta pod krov, druga zatvaranje gradilišta, a treća opremanje objekta. Plan je da tokom ove godine završimo prve dve faze, a kompletan završetak investicije usledio bi sledeće godine", rekao je Pavličić, dodavši da će ovaj deo grada na taj način dobiti novi izgled, uz izgradnju Žeželjevog mosta i izmeštanje Kvantaške pijace.

Budući arhiv će imati suteren, prizemlje i dva sprata. Najveći deo objekta, oko 4000 kvadratnih metara su depoi, a u drugom delu će biti upravni deo, radionice za konzervaciju i reparaciju, snimanje i proučavanje građe, sale za edukaciju, biblioteka, izložbeni prostor i dr. U suterenu će se nalaziti garaža i druge tehničke prostorije. Arhiv će biti opremljen svim potrebnim instalacijama, uključujući i sistem za suvo gašenje požara, kompletnom klimatizacijom i ventilacijom i kontrolom mikroklimatskih uslova za čuvanje arhivske građe

Izvor: Radio 021
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Pinki, ZeljkoNS

Arhiv grada Novog Sada 13 mar 2012 13:58 #52

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3424
  • Primljenih Zahvalnica: 9095
Živo u rupi.





Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie, Buck, Nixivoje, limanac, NShronika, Pinki, TurboMaximus, ZeljkoNS

Arhiv grada Novog Sada 13 mar 2012 17:53 #53

  • ZeljkoNS
  • ZeljkoNS's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 7
  • Primljenih Zahvalnica: 5
Mrnjavi, mogu li da se posluzim slikama, da ih okacim na stranicu arhiva na facebook-u?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Arhiv grada Novog Sada 14 mar 2012 02:47 #54

  • NShronika
  • NShronika's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 161
  • Primljenih Zahvalnica: 289
Uvek mozes da okacis slike sa foruma samo treba da navedes izvor.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Arhiv grada Novog Sada 14 mar 2012 08:13 #55

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3424
  • Primljenih Zahvalnica: 9095
ZeljkoNS napisao/la:
Mrnjavi, mogu li da se posluzim slikama, da ih okacim na stranicu arhiva na facebook-u?

Naravno, kao sto rece NShronika, samo navedi izvor.
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Arhiv grada Novog Sada 14 mar 2012 12:05 #56

  • ZeljkoNS
  • ZeljkoNS's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 7
  • Primljenih Zahvalnica: 5
Hvala :) okacio sam slike i naveo izvor :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Arhiv grada Novog Sada 14 mar 2012 14:54 #57

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3424
  • Primljenih Zahvalnica: 9095
:okay:
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Arhiv grada Novog Sada 02 apr 2012 13:21 #58

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3424
  • Primljenih Zahvalnica: 9095
Rupa se popunjava.








Fotke su od petka.
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie, limanac, Yokai, NShronika, TurboMaximus

Arhiv grada Novog Sada 02 apr 2012 21:02 #59

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Koji su ovo polu uruseni objekti pored?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Arhiv grada Novog Sada 22 apr 2012 13:14 #60

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
Nedelja, radni dan.




Poslednja izmena: 22 apr 2012 13:15 od TurboMaximus.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, Cookie, limanac, Pripadnik, Pinki
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru