Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Park City (iz arhive)

Park City (iz arhive) 07 okt 2011 15:18 #1

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Građen prema najvišim standardima, PARK CITY predstavlja novi urbani reper južnog dela Novog Sada. Zgrada je završena 2010. godine, a smeštena je na prestižnoj lokaciji u ulici Narodnog fronta. Blizina Limanskog parka je čini izuzetno pogodnom za porodice sa decom, koje mogu provoditi svoje zajedničke trenutke u jednoj od najlepših oaza u gradu. Osim toga PARK CITY je nedaleko od Dunava i gradskog kupališta Štrand, a direktno je povezan sa Bulevarom oslobođenja, odnosno poslovnim tokovima grada.

Savremena arhitektura PARK CITY-a ispunjava najviše potrebe za udobnošću, sigurnošću i modernim životnim okruženjem. Zgrada je opremljena sopstvenim podzemnim parkingom, što je dovodi u sam vrh poželjnih stambenih odnosno poslovnih prostora u Novom Sadu. Posebna pažnja je usmerena na racionalno kombinovanje i odvajanje stambenog i poslovnog dela. Kompleks PARK CITY je osmišljen tako da odgovara na sve savremene stambene zahteve firmi i pojedinaca, sa ciljem pružanja najvišeg kvaliteta korišćenja prostora. Poslovni prostor je lako prilagodljiv različitim zahtevima, kao i stanovi koji imaju različiti broj i raspored soba.

PARK CITY, kao visoko funkcionalna celina, predstavlja novi ponos Novog Sada i pravu poziciju za Vaš dom ili poslovni prostor!


Izvor zvanicni sajt
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Park City (iz Arhive) 07 okt 2011 15:21 #2

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Slike su od raznih autora, najvise od Limanca, ima i mojih i jos nekih sa ssc-a


Evo prvo malo sa pocetka gradnje







Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Park City (iz Arhive) 07 okt 2011 15:25 #3

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
dalja gradnja, obavljanje grubih gradjevinskih radova






Poslednja izmena: 07 okt 2011 15:27 od Nixivoje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Park City (iz Arhive) 07 okt 2011 15:25 #4

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Pocetak zastakljivanja






Poslednja izmena: 07 okt 2011 15:26 od Nixivoje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Park City (iz Arhive) 07 okt 2011 15:29 #5

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Objekat zastakljen





Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Park City (iz Arhive) 07 okt 2011 15:32 #6

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
malo slika gradnje iz pticije perspektive zahvaljujuci Limancu







Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Park City (iz Arhive) 07 okt 2011 15:34 #7

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Unutrasnjost objekta tokom gradnje






Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Park City (iz Arhive) 07 okt 2011 15:37 #8

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Objekat danas, slike sa zvanicnog sajta


Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Park City (iz Arhive) 07 okt 2011 15:45 #9

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Bravo za trud :okay:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nixivoje

Odg: Park City (iz Arhive) 07 okt 2011 15:52 #10

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Hvala Limanac hvala tebi na divnim fotkama :cheers:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Park City (iz Arhive) 06 dec 2011 14:15 #11

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3419
  • Primljenih Zahvalnica: 9047
Par slika od sinoc. U pitanju je lamela do opstine, izgleda da je pred useljenjem.





Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Poslednja izmena: 15 dec 2011 12:06 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, limanac

Odg: Park City (iz arhive) 15 dec 2011 09:04 #12

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Iz spavaće sobe liftom do kafića ili spa centra

Ko ne bi poželeo da na 20 metara od ulaza u stan ima radno mesto, igraonicu, salon lepote, teretanu, banku, apoteku, restoran? Upravo takav život vode stanovnici Park sitija, luksuznog naselja smeštenog u samo tri zgrade.

Polovina kompleksa već je useljena. Polako se popunjavaju i penthausi sa vrha zgrade: 100 kvadrata u španskoj keramici, hrastovom drvetu, sa video-nadzorom i staklenim zidom iz filmova sa koga puca pogled na Limanski park i Dunav. Minut vožnje liftom, za koji poseduje ključ, vlasnika dovodi u salon, teretanu, spa, restoran...

U prizemlju salon automobila sa modelima od 50.000 evra, salon nameštaja u kome klupski sto košta 1.000 evra. Tu su, naravno, i šalteri banke, apoteka, kiosk... Ulaz zgrade sa alarmom, u podrumu parking za stanare. Onih 250.000 do 750.000 evra koliko mora da se izdvoji za stan od preko sto kvadrata mora da se isplati u potpunosti.

- Ma, nismo mi svi bogataši. Istina, na vrhu su luksuzni stanovi, lokali su za one sa dubokim džepom, ali na nižim spratovima živi običan svet. I supruga i ja smo ekonomisti i kupili smo ovde dvoiposoban stan po ceni koja je tada bila normalna za centar, nekih 1.200 evra po kvadratu. I to na kredit. I ne znam da li je i ko kupio te stanove gore - priča Borko Todorić, jedan od stanara “grada u gradu”.

Koliko god on ubeđivao da u Park sitiju živi neki običan svet, sam izgled kompleksa stvorio je među Novosađanima mit ko sve tu poseduje nekretninu, a brojne glasine, uglavnom bez osnova, zasenile su čak i legendu o Lipovom gaju.

Ovo naselje nadomak Veternika, opasano zidinama, rampom i obezbeđenjem odmah je privuklo pažnju Novosađana. Do elitnih kuća na dve i tri etaže sa luksuznim stanovima u nivoima moglo se stići samo uz prethodno najavljivanje i legitimaciju na ulazu. Najčuveniji stanovnik ovog naselja donedavno je bila Nataša Bekvalac, a i danas ovo je kvart predsednika LSV Nenada Čanka.

Stanovi su rađeni u nivoima, po američkom sistemu, pa se na vrhu nalaze spavaće sobe, u sredini dnevni boravak, a na dnu su trpezarija, kuhinja i sobe za zabavu.

www.24sata.rs/novi-sad/vesti/vest/iz-spa...a-centra/22358.phtml
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Park City (iz arhive) 15 dec 2011 11:55 #13

  • inactive_account
  • inactive_account's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 260
  • Primljenih Zahvalnica: 70
limanac napisao/la:

Koliko god on ubeđivao da u Park sitiju živi neki običan svet, sam izgled kompleksa stvorio je među Novosađanima mit ko sve tu poseduje nekretninu, a brojne glasine, uglavnom bez osnova, zasenile su čak i legendu o Lipovom gaju.

Ovo naselje nadomak Veternika, opasano zidinama, rampom i obezbeđenjem odmah je privuklo pažnju Novosađana. Do elitnih kuća na dve i tri etaže sa luksuznim stanovima u nivoima moglo se stići samo uz prethodno najavljivanje i legitimaciju na ulazu. Najčuveniji stanovnik ovog naselja donedavno je bila Nataša Bekvalac, a i danas ovo je kvart predsednika LSV Nenada Čanka.

Stanovi su rađeni u nivoima, po američkom sistemu, pa se na vrhu nalaze spavaće sobe, u sredini dnevni boravak, a na dnu su trpezarija, kuhinja i sobe za zabavu.

Ovo bas i jeste legenda o Lipovom gaju... Uopste se nisam odusevio ni zgradama i kvalitetom... Zidina nema , postoji obicna metalna ograda... Jeste iznad proseka, jeste da ima obezbedjenje, i privatno odrzavanje zelenila, ali to je ja mislim sve B)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Park City (iz arhive) 04 feb 2012 21:12 #14

  • Contrails
  • Contrails's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 2
Mišljenja sam da odgovorne za izgradnju Park sitija treba pohapsiti, prvenstveno one koji su izdali dozvole da zgrada izgleda kako izgleda i da ima dimenzije koje ima. Prošao sam večeras ponovo pored tog zdanja i još jednom uvideo koliko je zapravo štete naneto svima nama koji živimo u blizini. Park siti je predimenzioniran je, od trotoara i drvoreda u ulici Narodnog Fronta nema više ni traga. To skupoceno ruglo će da ostane kao spomenih pohlepi u Novom Sadu decenijama koje nam slede. I nikom ništa. Tužno.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Park City (iz arhive) 14 avg 2012 12:03 #15

  • Sasa
  • Sasa's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 631
  • Primljenih Zahvalnica: 1082
Juče popodne sam se prošetao svojim starim krajem pa rek'o da prošetam i kroz Park City... ja sam zgrožen na šta to liči! Na stranu predimenzioniranost, na stranu urbanističko rešenje. Najviše sam se iznenadio koliko je to sve zapušteno, prljavo, zapišano, ispljuvano!





Ovo je sve samo nije ekskluzivno stanovanje... ili ako jeste, onda ne može oko zgrade da bude javni prostor gde svako može da se upiša, da pljune, da kenja nešto sprejom po zidu...





Jel ima neka inspekcija da ovo vidi, na šta ovo liči, jesmo mi u Bangaloru jebote?!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Buck, limanac, TurboMaximus

Odg: Park City (iz arhive) 14 avg 2012 15:49 #16

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Spolja jadac a iznutra gladac :lol:
E Vojo, Vojo...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Park City (iz arhive) 14 avg 2012 20:32 #17

  • Buck
  • Buck's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1127
  • Primljenih Zahvalnica: 2190
Pa što ovo vas čudi, pa ovo je Srbija, tu žive fini, napirlitani, fensi, kvazi ovo - ono Srbi i ostali slovenski narodi?
Ja sam mogao ruku da dam da će ovo izgledati ovako, a ne onako kako se predstavljalo. Mi smo stoka, nama ne treba bolje... :gaah:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Park City (iz arhive) 14 avg 2012 21:54 #18

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Park City (iz arhive) 14 avg 2012 23:53 #19

  • sandman
  • sandman's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1181
  • Primljenih Zahvalnica: 602
najsmesnije ili jadnije, kako se uzme jeste onaj sredisnji deo, kao neka setalacka zona za stanare valjda gde nema zelenila vec samo beton, pa su i tu nasli da parkiraju ovi iz makijata. taj parking preko puta limanskog parka pored park sitija zvrjao je prazan i onda kad se otvorio makijato, odjednom guzva. kao da svaki gost dodje sa troje kola :banana:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Park City (iz arhive) 15 avg 2012 08:32 #20

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4216
  • Primljenih Zahvalnica: 3183
Mislim da malo preterujete. :yes: Ovo na slikama nije idealno stanje, ali realno Park City odskače od 99% novogradnje u NS-u u poslednjih 10 godina. Navedeni nedostatci će se lako otkloniti kada svi lokali koji gledaju na parking dobiju zakupce i kada neko bude vodio računa o tome.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru