Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Rekonstrukcija keja

Odg: Rekonstrukcija keja 09 okt 2011 14:04 #141

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
izvini Ranko, ali ovaj izgleda kao nas pre rekonstrukcije :):cheers:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Rekonstrukcija keja 09 okt 2011 14:49 #142

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
dobro
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Rekonstrukcija keja 09 okt 2011 19:41 #143

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
Nixivoje NSB napisao/la:
Pavlicicu svaka ti dala :)
meni ovo sumnjivo. Da nije to zato što će ti biti komšija :)


Opravdavam svaki dinar uložen u kej jer je napokon podignut na potreban nivo i sad se barem nećemo bojati svake druge godine da li će gospodin Dunav da se izlije i da nas poplavi.

Ali kej uopšte nema neki sadržaj. Ovaj urbani deo od Bulevara cara Lazara do železničkog mosta (Beogradski kej i Kej žrtava racije) je pored veoma bučne saobraćajnice, sa jako malo zelenila a od sadržaja ima igralište i suvenirnicu. Najlepši deo je onaj koji smo najviše pljuvali a to je fontanica i spomenik onom muzičaru.

Ovaj drugi deo ili Sunčani kej je bez zelenila i bez ikakvog sadržaja ako ne računamo mini teretanu na otvorenom i Štrand. To je ipak dugačko 2,5km i da na tolikoj dužini nema ničega to je sve samo ne super..

Ima puno toga što fali keju. Nadam se da će se to kako reče Futog uraditi. Već se radi na tome, postavljaju se saksije za zelenilo i nadam se da će to biti lep drvored. Potrebno je sa Limanske strane još parkića u koje će se moći ući sa keja i iz parka izlazit na kej. Potrebno je i lepih igrališta ali i restorana sa baštama.. Sada od Bulevara cara Lazara do kasarne nema ništa, ali baš ništa, ako ne računamo ono oko Štranda. ..

Da li će to uraditi kako valja videćemo, ali dajte malo pooštrite kriterijume.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Rekonstrukcija keja 09 okt 2011 19:43 #144

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
kako nema, a indexova tribina? :P
NSBuild
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Rekonstrukcija keja 09 okt 2011 19:51 #145

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
I Play-off :) Bice to jos bolje kad izraste drvored... Ja sam isto veoma zadovoljan uradjenim, prevrsilo je moja ocekivanja :cheers:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Rekonstrukcija keja 09 okt 2011 19:53 #146

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
Sem igrališta, što je ok, klupa i kanti za otpadke, što je neophodno, tu bi trebalo nekih restorana, bašti, poslastičarnica... ima prostora i to se može i uvučeno napraviti. Išao ja pre desetak dana kejom. Nigde ništa da se kupi, a pila nam se voda, ili neki sok, nebitno. Ne možeš da kupiš ni sladoled. Ako bi se to na jedan primeren i vizuelno nenametljiv način takvi sadržaji rasporedili po keju to bi bilo značajno osveženje sadržaja na keju.
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Poslednja izmena: 09 okt 2011 19:54 od neusatz!.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Rekonstrukcija keja 09 okt 2011 20:05 #147

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
neusatz! napisao/la:
Sem igrališta, što je ok, klupa i kanti za otpadke, što je neophodno, tu bi trebalo nekih restorana, bašti, poslastičarnica... ima prostora i to se može i uvučeno napraviti. Išao ja pre desetak dana kejom. Nigde ništa da se kupi, a pila nam se voda, ili neki sok, nebitno. Ne možeš da kupiš ni sladoled. Ako bi se to na jedan primeren i vizuelno nenametljiv način takvi sadržaji rasporedili po keju to bi bilo značajno osveženje sadržaja na keju.

To za postalsticarnice i base i restorane je vec posao privatnih biznismena.

@Ranko-SU-NS

Kej ima zelenila , samo treba da prodje par godina da ta novoposadjena drva narastu i da se lijane uhvate za one drvene elemente iznad klupa.
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Rekonstrukcija keja 09 okt 2011 20:10 #148

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
A da ne govorimo o obali (rečna strana Sunčanog keja). Katastrofa, nema nikakvog prilaza Dunavu, da ne nabrajam dalje.
U stvari Dunav se ne vidi od onih ružnih topola u vodi. Pravi rit pored keja. Pa neke žičane ograde, svašta tu ima. Evo malo slika starog keja novi kej je napravljen, ali to je sve ostalo.



Puno toga treba uraditi i nadam se da će se to srediti.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Poslednja izmena: 09 okt 2011 20:12 od ranko su ns.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Rekonstrukcija keja 09 okt 2011 20:42 #149

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Topole uz Dunav ? Mislis vrbe ? I da nema vrba obala bi se unistila jer vrba jako dobro drzi obalu pa nije bez razloga tu
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Rekonstrukcija keja 09 okt 2011 20:47 #150

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Te inundacije se uopste neodrzavaju, to stoji, a valjalo bi i napraviti stepenista do vode na nekoliko mesta... Ima stvari na kojima se moze raditi i ce se raditi siguran sam, ali ovo je istorijski pomak po meni, sa nadvisenjem, trim i biciklistickim stazama, novim terenima i mobilijarom.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Rekonstrukcija keja 09 okt 2011 20:50 #151

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
@Ranko vec je komsija, zivi u ulazu pored te zgarde u kojoj ce da zivi :)



kako nema sadrzaja, teniski, basket, mini fudbal tereni, djacko, mini teretana, mini golf, sankaliste, decije igraliste, indexova tribina i onaj restoran kod stranda, strand, ceslin restoran.
Poslednja izmena: 09 okt 2011 20:54 od Nixivoje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Rekonstrukcija keja 09 okt 2011 21:10 #152

  • kabacum
  • kabacum's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Imperare sibi maximum imperium est
  • Poruka: 209
  • Primljenih Zahvalnica: 97
Kej je zaista mnogo bolji i sadrzajniji nego sto je bio. Ali se slazem i sa Rankom da tu jos dosta, dosta treba da se poradi na sadrzaju jer potencijal je daleko veci.
Iskreno, ovaj Osijecki kej jeste super pozicioniran i dobra stvar je sto je najuzi centar grada prakticno na Dravi ali je sam kej daleko neuredjeniji u odnosu na nas.
Poslednja izmena: 09 okt 2011 21:12 od kabacum.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Rekonstrukcija keja 09 okt 2011 21:14 #153

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
limanac napisao/la:
Te inundacije se uopste neodrzavaju, to stoji, a valjalo bi i napraviti stepenista do vode na nekoliko mesta...
Pa to govorim. Ništa ne dovršimo do kraja i mislimo super je. Nije super, ali može da bude super za par godina.
Ima stvari na kojima se moze raditi i ce se raditi siguran sam, ali ovo je istorijski pomak po meni, sa nadvisenjem, trim i biciklistickim stazama, novim terenima i mobilijarom.

slažem se naročito zbog podizanja visine keja.

Ja lično predviđam da će Gradska gospoda još dosta toga uraditi u prvoj polovini godine. Znamo da je kraj proleća, početak leta izborni finiš. Ovo sad je priprema za proleće. Trka je počela
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Rekonstrukcija keja 09 okt 2011 23:01 #154

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
To jeste stvar pivatnika, ali na gradu je da im omoguće da tako nešto tamo postave i da definiše pod kojim uslovima to mogu da urade. Ako govore da je potrebno da grad izadje na reku, onda je potrebno i da na reci budu i adekvatni sadržaji koji će privući ljude, motivisati ih da tu provode vreme i to vreme im učiniti što prijatnije i što funkcionalnije iskorištenim. Ako gradne stvori ambijent i uslove, ni privatnici tu neće doći, zar ne?
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Rekonstrukcija keja 10 okt 2011 01:38 #155

  • nsblues
  • nsblues's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 36
  • Primljenih Zahvalnica: 2
neusatz! napisao/la:
To jeste stvar pivatnika, ali na gradu je da im omoguće da tako nešto tamo postave i da definiše pod kojim uslovima to mogu da urade. Ako govore da je potrebno da grad izadje na reku, onda je potrebno i da na reci budu i adekvatni sadržaji koji će privući ljude, motivisati ih da tu provode vreme i to vreme im učiniti što prijatnije i što funkcionalnije iskorištenim. Ako gradne stvori ambijent i uslove, ni privatnici tu neće doći, zar ne?

Aspolutno se slazem s ovim, ja sam pisao o tome mnogo prije nego se i sam key rekonstruisao ,sta ce to znaciti za sam grad,,, sad je u biti doslo do onog osnovnog tj do setalista, a najbitnije je ga sad kultivisati, tj dati mu sto vise"PISMENIH" sadrzaja, a ne nekakvih nabacanih zbrda zdola sarolikih neukusnih elemenata, koji ce ga upropastiti. Za to treba imati i sluha i pameti, a ono sto je najbitnije je znati ga odrzavati uredno(svakodnevno), a nedozvoliti da ga vremenom skrnave, saraju ili sto neko rece zapisavaju, i sta sve ne rade. Mislim da ovo sto se dosad vidi i ima smisla za nase uslove, a moze jos mnogo toga boljeg napraviti. Sam grad bi trebao svakako da napravi sto vise moze naprimer (npr.javne toalete i sl) a i da zajedno sa privatnicima saradjuje uz uslov da se drze svega sto ne ugrozava jedinstven izgled keja. Evo npr, moze i jedna mala kancelarija policije, pa manja recimo lijepo uredjena pijaca sa raznoraznim sadrazjima od umjetnosti do kucnih radinosti, tipa onog kao ispred SNP, vina ,med, sapuni i sl,svasta u biti..pa rtestorani, djecija igralista, sladoledi, neka bina /stage,pristanista...i milion drugih.
Ali sve uz uslov da izgleda kao jedno.da ima cijelinu , i pozeljno bi bilo sto vise zelenila, odrzavanog i uredno posajenog, ne ovog sto raste kao divlje uz Dunav. Slazem se sa Otisom za vrbe, ona cuva obalu, topola nije nizasta sem da pukne i nekom razbije, nedao bog glavu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Rekonstrukcija keja 10 okt 2011 05:51 #156

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4880
  • Primljenih Zahvalnica: 8067
Ja ću da citiram sam sebe, jer smo o ovome već pričali :P
Dukelander napisao/la:
A ono što bih ja voleo da vidim je neki sadržaj duž tog keja, i to neki ozbiljniji sadržaj.
Npr. amfiteatrići na otvorenom u univerzitetskom parku pored keja (5-6-10 raznih veličina), pa da mogu da se drže predavanja i koncerti na otvorenom, i to da bude slobodno za svakoga, kao neka varijanta Hajd Parka.
Npr. može se napraviti i neki memorijal novosadskim srušenim mostovima (svim u istoriji). Mogla bi da se nabudži jedna rekonstrukcija šajke negde u veličini 1:1, negde prema Neoplanti, tj. okrenuta prema Šajkaškoj. Možda je kič al' bi sigurno bila interesantna.

I pominjao sam i one paviljone u gradu Jinhua...
Što se tiče restorana i kafića, oni jesu neka vrsta sadržaja, ali i nisu naročito kvalitetan sadržaj.
Što se tiče obale kod bunara, njena vrednost i jeste upravo što je divlja, jer imate komadić divljine u samom gradu. Ja bih je očistio od plastičnih flaša i ostalog đubreta, ali bih ostavio vrbovu šumu i samo regulisao njenu gustinu, i staze kroz istu. Nešto kao uređeni rit.

Možemo sigurno naći još 55 sadržaja koji bi mogli da se ubace na kej, ali ajde ovako. Kad napravimo taj spisak, da stavimo u anketu, da vidimo među nama šta od toga ima najviše glasova, pa da se obratimo gradskim vlastima sa predlozima, idejama, inicijativama. Ako hoće da slušaju, super, ako neće, bombardovaćemo ih dalje i jače. U svakom slučaju, dopis možemo da postavimo i da bude javan, kao otvoreno pismo.
Bilo bi dobro da budemo malo više društveno-aktivni.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Rekonstrukcija keja 10 okt 2011 09:23 #157

  • nsblues
  • nsblues's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 36
  • Primljenih Zahvalnica: 2
Dukelander napisao/la:
Ja ću da citiram sam sebe, jer smo o ovome već pričali :P
Dukelander napisao/la:
A ono što bih ja voleo da vidim je neki sadržaj duž tog keja, i to neki ozbiljniji sadržaj.
Npr. amfiteatrići na otvorenom u univerzitetskom parku pored keja (5-6-10 raznih veličina), pa da mogu da se drže predavanja i koncerti na otvorenom, i to da bude slobodno za svakoga, kao neka varijanta Hajd Parka.
Npr. može se napraviti i neki memorijal novosadskim srušenim mostovima (svim u istoriji). Mogla bi da se nabudži jedna rekonstrukcija šajke negde u veličini 1:1, negde prema Neoplanti, tj. okrenuta prema Šajkaškoj. Možda je kič al' bi sigurno bila interesantna.

I pominjao sam i one paviljone u gradu Jinhua...
Što se tiče restorana i kafića, oni jesu neka vrsta sadržaja, ali i nisu naročito kvalitetan sadržaj.
Što se tiče obale kod bunara, njena vrednost i jeste upravo što je divlja, jer imate komadić divljine u samom gradu. Ja bih je očistio od plastičnih flaša i ostalog đubreta, ali bih ostavio vrbovu šumu i samo regulisao njenu gustinu, i staze kroz istu. Nešto kao uređeni rit.

Možemo sigurno naći još 55 sadržaja koji bi mogli da se ubace na kej, ali ajde ovako. Kad napravimo taj spisak, da stavimo u anketu, da vidimo među nama šta od toga ima najviše glasova, pa da se obratimo gradskim vlastima sa predlozima, idejama, inicijativama. Ako hoće da slušaju, super, ako neće, bombardovaćemo ih dalje i jače. U svakom slučaju, dopis možemo da postavimo i da bude javan, kao otvoreno pismo.
Bilo bi dobro da budemo malo više društveno-aktivni.

Evo kako to izgleda kod drugih,mada je slicno u nekiom smislu.




Kad smo vec kod sadrzaja, ako nema restorana, kafana, tu nece biti ni zivota.. to treba da vrvi ali poznavajuci neke prilike ne bi trebalo dati nikome privatno da tamo pravi svoje kule i gradove, vec grad treba ,npr sa poslovnim prostorom i slicnim firmama da napravi u etapama(koko priliv para stize u kasu), projektovano ,izvjesne objekte koje ce izdavati i zivjeti od toga, tj laze teleckog bi trebala biti mala maca kako to u biti treba da zivi( mislim na nocni provod ,racunajuci da bi i dosta turista privuklo tako nesto,narocito i domacih iz regiona). Svakako svi ostali sadrzaji , su dobordosli,samo da nisu nabacani. Milsim da ce to biti jednog dana, samo treba neko pametan i planski da gradi na keju..Najgore je ako ne znaju sta treba ,pa se pocne neplanski,srljastorski, to se nece ispraviti ni za 200 godina. Dzaba je onda bio trud, cesta prije, cesta danas,,samo bolja verzija.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Rekonstrukcija keja 12 okt 2011 17:06 #158

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
bio sam malo na keju. On se radi, svuda su u toku radovi, uglavnom zemljani ali i izgradnja svega i svačega. Popunili su zemljom između traka



KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mukyz, Dukelander

Odg: Rekonstrukcija keja 12 okt 2011 17:11 #159

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
evo i ova
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Rekonstrukcija keja 12 okt 2011 17:12 #160

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
zemljani radovi, puno kolčića, merenja i radova



KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, Buck
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru