Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Ковид болница на Мишелуку

Ковид болница на Мишелуку 02 sep 2021 10:13 #101

  • Duja
  • Duja's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 902
  • Primljenih Zahvalnica: 1788
Može pomoć prijatelja: kako se sad stiže od Mosta Slobode do bolnice, tj. kakav je rasplet na nekadašnjem mestu okupljanja motoraša? To ne mogu da nađem ni na jednoj slici, a nisam sam prolazio skoro. Pretpostavljam da se sad od tunela prosto nastavi skroz pravo i zavrne levo ka bolnici.

Uneo sam situaciju u OpenStreetMap na bazi slika iz ove teme i drugde (nemam 100% tačne koordinate ali dovoljno je dobro za prvu ruku), ali na tom mestu sam baš nagađao:

www.freemap.sk/?map=18/45.225483/19.871736&layers=X
Svaki dobar projekat može da se oskrnavi pri izvođenju.
Nijedan loš projekat ne može da popravi pri izvođenju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Ковид болница на Мишелуку 02 sep 2021 10:41 #102

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3426
  • Primljenih Zahvalnica: 9100
Ovako, od tunela pravo, kod motorasa koji su btw i dalje tamo netaknuti, put te vodi desno, na raskrsnici levo ka Pezosu, pa levo ka gradu i onda imas novo odvajanje desno za bolnicu

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Ковид болница на Мишелуку 02 sep 2021 11:06 #103

  • Duja
  • Duja's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 902
  • Primljenih Zahvalnica: 1788
Znači moram izaći na Paragovski put kao i ranije, pa skroz okolo?! Otkuda onda vode ove tri strelice na samom dnu slike, niotkud?

Svaki dobar projekat može da se oskrnavi pri izvođenju.
Nijedan loš projekat ne može da popravi pri izvođenju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Ковид болница на Мишелуку 02 sep 2021 11:28 #104

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3426
  • Primljenih Zahvalnica: 9100
Da, doduše tako je bilo još prekjuče. Možda su danas promenili da bude moguće i iz tog pravca

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Ковид болница на Мишелуку 02 sep 2021 11:38 #105

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Ljudi, jel ovde uopste radjen projekat odvoda vode? Ja ne vidim nijedan slivnik.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Ковид болница на Мишелуку 02 sep 2021 15:10 #106

  • Чиле
  • Чиле's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Људски максимум
  • Poruka: 972
  • Primljenih Zahvalnica: 3469
Отворена ковид болница у Новом Саду; Вучевић: Велики дан за Војводину и Нови Сад

Извор: Tanjug

НОВИ САД: Ковид болница у Новом Саду, трећа у Србији, после Батајнице и Крушевца, отворена је данас, четири месеца после почетка изградње.

Фото: Дневник (С. Шушњевић)

Болница ће од сутра примати пацијенте оболеле од корона вируса.

Отварању ковид болнице присуствовала је премијерка Србије Ана Брнабић, која је поручила да су опремљеност и нега која ће моћи да се пружи пацијентима на максималном нивоу, и да не постоји ништа више што једна држава може да уради, а здравствени систем да пружи пацијентима да би се сачували њихови животи и здравље.

Ова болница у Новом Саду служиће на част свим Новосађанима и докле год траје епидемија корона вируса, овде ће се лечити у најбољим могућим условима сви житељи тог града, поручила је премијерка Брнабић, подсетивши да је отварањем болнице у Новом Саду у рад пуштена и трећа ковид болница у земљи у току епидемија коронавируса.

Брнабић је навела да је изградњом ковид болнице Нови Сад добио важну ствар - та установа биће Општа болнца када прође епидемија корона вируса.

О Општој болници у Новом Саду се дуго причало, деценијама сањало, Нови Сад је у том смислу био заборављен, јер је имао Клинички центар Војводине, што је погрешно. То би било као када бисте у Београду рекли да не треба да постоји ниједна друга болница, јер Београд има КЦ Србије, поручила је премијерка.
Вучевић: Нови Сад је чудо од града

Градоначелник Новог Сада Милош Вучевић је јутрос на свом Инстаграм профилу подсетио да је “пре тачно 4 месеца постављен камен темељац за ковид болницу”.

Већ данас стојимо испред тог важног објекта за све нас. Град Нови Сад је у ову болницу, укључујући и вредност парцела, уложио скоро 400 милиона динара. Нови Сад је чудо од града, он никад не спава, он је увек ту да своје житеље пригрли. Знам да ће Новосађани умети да цене наш труд и напор у време страшне пандемије и зато сам вам свима захвалан! Не заборавите - предаја није опција!, поручио је Вучевић.

Фото: Дневник (С. Шушњевић)

Брнабић је истакла и да ће Новосађани имати велелепну болницу када епидмеија прође.

Корона ће проћи, колико брзо зависи само од нас, али од свих нас, од колективног имунитета друштва, који не можемо да стекнемо без вакцинација, рекла је Брнабић и још једном апеловала на све да се вакцинишу.

Она је додала да захваљујући ковид болницама остатак здравственог система може да функционише нормално, што, према њеној оцени, нису обезбедлие ни много богатије земље.

Захваљујући овим болницама, примили смо бројне младе здравствене раднике и лекаре на специјализацији. Медицинске сестре и техничари, као и многи други су добили посао захваљујући овој болници, поручила је председница Владе.

Брнабић је навела и да је у последњих 10 година просек плата медицинских сестара и техничара подигнут са 30.000 динара на безмало 57.000 динара, као и да су у истом периоду плате лекара на специјализацији повећане за 70 одсто, и сада су им примања око 111.000 динара.

Подсетивши да само плате нису довољне, већ да су битни бољи услови рада, Брнабић је оценила да ће и услови бити знатно бољи, најавивши још једно повећање плата за здравствене раднике од наредне године.

Фото: Дневник (С. Шушњевић)

Таква примања ће привући бројне здравствене раднике који су напустили Србију, али и мотивисати све оне који тренутно раде у земљи да не иду у иностранство, додала је Брнабић.

Отварање ковид болнице у Новом Саду представља велики дан за Вовјодину, али и Нови Сад и још једна је слика у низу документарног филма који сведочи о новој слици Србије, поручио је градоначелник Новог Сада Милош Вучевић на отварању нове болнице.

Он је истакао да је држава толико ојачала да може да иде да инвестира у сваком делу Србије и да ради оно што се деценијама није радило.

"О ковид болници се причало да неће бити готова на време, али и свашта друго. Овде је крајем априла била ливада, а погледајте данас како све ово изгледа", навео је Вучевић, истакавши да се болница отвара у правом моменту имајући у виду ситуацију у вези са корона вирусом.

Он је подсетио да је Град Нови Сад уложио 400 милиона динара у опремање те болнице, као и да је већ кренула и аутобуска линија која ће болницу на Мишелуку спојити са Новим насељем и Петроварадином, а према Вучевићевим речима, ово је његов најлепши тренутак на месту градоначелника Новог Сада.

Председник Покрајинске владе Игор Мировић казао је да не може да се отме утиску да су бројни неимари за само четири месеца завршили тако важан посао и омогућили изузетно добре услове здравственим радницима.

"Шест хиљада оболелих од ковида је прошло кроз Клинички центар Војводине и бројне клинике које су биле у обавези да лече и друге болести, морале су бити подређене томе. Сада ће, у једном најсавременијом објекту, сви оболели моћи да буду збринути, а клинике које су биле у ковид систему на Клиничком центру Војводине ће моћи да се врате у нормалан рад захваљујући овој болници", навео је Мировић.

Он је истакао да је заједничким деловањем републичке и покрајинске владе стање драматично побољшано у целокупном здравственом систему, подсетивши да до пре шест година у читавој Војводини није било више од три или четири клинике које су, како је навео, изгледале пристојно.

Према његовој оцени, успех се сада може видети и у погледу нове ковид болнице, али и радова на проширењу Клиничког центра са 11 потпуно реновинарних клиника, али и прошерењу капацитета института у Сремској Каменици.

Председник Скупштине Војводине Иштван Пастор оценио је да су држава, струка и оператива у најширем смислу тих речи, били способни да продуктују један тако велелепан објекат какав је нова ковид болница.

"Прво сам био фасциниран зградом и краткоћом изгадње, а како сам пролазио зградом, та фасцинантност ме је усмерила не техничко-технолоша решења унутар самог објекта. Ово је доказ зрелости и способности српске дружаве, који ће служити свим грађанима на понос", навео је Пастор.

Према речима покрајинског секретара за здравство Зорана Гојковића, нова ковид болница примиће прве пацијенте већ у наредним данима.

Ковид болница на новосадском Мишелуку простире се на 19.500 квадрата, имаће 220 кревета на интезивној и 404 кревета на полуинтезивној нези, а осим болничке зграде која ће имати три ламеле, имаће и кухињу, магацин, магацин апотеке, капелу, котларницу и простор за медицинске гасове уз пратеће паркинге и друге саобраћајне површине.

Фото: Дневник (С. Шушњевић)

У самој болници ће бити и две операционе сале, ангио сала, два рендгена, два скенера, одељења са ултразвуком, ендоскопија, лабораторија, пет амбуланти и осам дијализних места.

Фото: Дневник (С. Шушњевић)

У изградњу болнице инвестирано је 3,9 милијарди динара, и око 17 милиона у опрему, рекла је премијерка Брнабић.
www.dnevnik.rs/novi-sad/otvara-se-bolnic...-od-grada-02-09-2021
Poslednja izmena: 02 sep 2021 15:19 od Чиле.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: neusatz!, Blavak

Ковид болница на Мишелуку 02 sep 2021 15:12 #107

  • valjan
  • valjan's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 2332
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Ljudi, jel ovde uopste radjen projekat odvoda vode? Ja ne vidim nijedan slivnik.

Gravitacija odradi svoje ;)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Ковид болница на Мишелуку 02 sep 2021 21:18 #108

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8416
  • Primljenih Zahvalnica: 35923
Kako im uvek uspe da naprave neku brljotinu, to nikako da shvatim.

Treće slovo azbuke, jedinog pisma koje srpski jezik pozmaje je: V (ћирилицом: В).
Pa jedem mu badem, kako je iskočilo ovo treće slovo abeCede i to ćirilicom?
Izvor fotografije: www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/283744/V...ica-u-Vojvodini.html
Poslednja izmena: 02 sep 2021 21:28 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Djordje Cvarkov, valjan, drxnele, nsns, Детелинарђанин, Чиле

Ковид болница на Мишелуку 02 sep 2021 22:36 #109

  • Чиле
  • Чиле's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Људски максимум
  • Poruka: 972
  • Primljenih Zahvalnica: 3469
Чиле napisao/la: Извор: 021.rs

Ако се не варам, досад нисмо имали прилику да видимо овакав саобраћајни знак у Новом Саду. У питању је нови знак који означава пешачко-бициклистичку стазу.
Приметио сам и да саобраћајни знакови у болничком кругу имају ознаку „Београд пута”. :D
Poslednja izmena: 02 sep 2021 22:38 od Чиле.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak, valjan, Детелинарђанин

Ковид болница на Мишелуку 03 sep 2021 08:04 #110

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Blavak napisao/la:
Kako im uvek uspe da naprave neku brljotinu, to nikako da shvatim.

Treće slovo azbuke, jedinog pisma koje srpski jezik pozmaje je: V (ћирилицом: В).
Pa jedem mu badem, kako je iskočilo ovo treće slovo abeCede i to ćirilicom?
Izvor fotografije: www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/283744/V...ica-u-Vojvodini.html

Mislim da većina ljudi kada nabraja kaže a,b,c kao 1,2,3. I slova pored kućnih brojeva u ulicama idu a,b,c. Retko ćeš naići na 20/v, a 20/c imaš gde hoćeš :)
Mene nervira to silovanje sa ćirilicom. Ok, znamo svi gde živimo, ali imamo i tu prednost da svi koristimo dva pisma. Ili moramo da se podsećamo na svakom ćošku sa zastavama, muralima....
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Ковид болница на Мишелуку 03 sep 2021 08:19 #111

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8416
  • Primljenih Zahvalnica: 35923
Kad već spominješ to napadno isticanje ćirilice, skrenuću ti pažnju na statut APV, član 24, stav 1:
Pored srpskog jezika i ćiriličkog pisma, u organima AP Vojvodine u ravnopravnoj službenoj upotrebi su i mađarski, slovački, hrvatski, rumunski i rusinski jezik i njihova pisma, u skladu sa zakonom.
Dakle ćirilica je sasvim u redu, ali gde su natpisi na ostalim jezicima?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Yokai

Ковид болница на Мишелуку 03 sep 2021 08:23 #112

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Onda bi cela fasada bila od slova. Tek bi to bilo glupo na taj način pisati.... Naravno, tabla na ulazu se podrazumeva, kao na ostalim institucijama
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Ковид болница на Мишелуку 03 sep 2021 10:37 #113

  • valjan
  • valjan's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 2332
@Blavak - zar ovo nije gradska bolnica? Samim tim nije "organ AP Vojvodine"...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Ковид болница на Мишелуку 03 sep 2021 10:59 #114

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 647
  • Primljenih Zahvalnica: 652
@Cockie

naprotiv, pre nekoliko godina je standardizovano da slovne oznake za kućne brojeve idu azbučno, ćirilicom.
muke moje dok sam živeo u trećem ulazu koji je bio obeležen ćiriličnim V, samo što poštari nisu znali da li je v ili b ako piše ćirilicom, a ako piše latinicom, mislili su da je rimsko 5, pa sam sakupljao račune i pisma po celoj zgradi.

negde sam pričitao da je kovid bolnica pod KCV, tako da je trenutno to pod upravom APV, šta će biti kasnije, nije baš jasno
Poslednja izmena: 03 sep 2021 11:00 od mel.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Ковид болница на Мишелуку 03 sep 2021 12:17 #115

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
ja mslm da Blavak nije dobro shvatio. U organima APV su ravnopravna pisma. Bolnica nije organ, već ustanova. Tako nekako ja svaćam
Mislim nisam siguran i neću da guglam da se natpisi pišu zavisno od mesta do mesta. npr ako u nekom gradu ima mađara, slovaka nebitno više od recimo 15% tada se upotrebljava i srpsko pismo i pismo te nac manjine.
Ali ako recimo u nekoj opštini ima 1% mađara, rusina nebitno onda to nije obaveza.
Jeli tako Blavak?
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Ковид болница на Мишелуку 03 sep 2021 14:07 #116

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8416
  • Primljenih Zahvalnica: 35923
Nisam shvatao, ja to znam, te time stojim iza toga što sam napisao i citirao. Dakle trebalo je da, ne samo natpisi na fasadama, već i u unutrašnjosti, budu na svim jezicima koji su pomenuti.
Druga, ili možda bolje prva stavr koju je i Cookie primetio je da je to apsurd, kako ga i ja doživljavam, najblaže rečeno (da ne napišem ordinarna glupost). Ako pogledaš npr. table postavljene ispred zgrade suda, ili da te podsetim Subotice i tamošnjih tabli (raznih) svugde imaš na nekoliko jezika. Mene to i nervira, da po nekoliko puta čitam jedno te isto, a kad bi čovek ušao u tu neku ustanovu ili organ vlasti, za početak bi lice koje je na vratima (obezbeđenje, straža i sl.) trebalo da mu poželi dobar dan i pita šta mu treba na nekoliko jezika :nuts: . Šta ako je ta osoba koja dočekuje stranke, npr. slovačke nacionalne pripadnosti, a u objekat ulaze lica rumunske nac. pripadnosti (može se dogoditi u opštini Kavačica npr.)? Na kom jeziku treba da im se obrati i na kom oni treba da odgovore? Neću dalje, razumete šta želim da kažem.
KCV, je kao i Vode Vojvodine, pokrajinska ustanova, pa tako i za njih važi kao i za sve ostale o pokrajinskim organima/ustanovama, a COVID bolnica je deo KCV-a.
Mislio sam da sam bio jasan da ukazujem na nelogičnost pravnih odredbi, al eto nisam, te sad razjašnjavam. Nisam ja učestvovao u kreiranju, niti učestvovao u usvajanju Ustava, Statuta, zakona i podzakonskih akata, ja ih, kao i mnogi drugi, tumačim i primenjujem ako su važeći.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: miki_NS, neusatz!

Ковид болница на Мишелуку 03 sep 2021 14:34 #117

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
cookie spašavaj. ti si pravnik. :storm:
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Ковид болница на Мишелуку 03 sep 2021 15:11 #118

  • miki_NS
  • miki_NS's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 158
  • Primljenih Zahvalnica: 397
Prosto bi bilo pristojno na svim ustanovama u Vojvodini pisati na svim službenim pismima i jezicima.
Što bi se to više primenjivalo to bi pre ljudima postalo normalno. A nekad je manje više tako i bilo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Ковид болница на Мишелуку 03 sep 2021 15:47 #119

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
ranko su ns napisao/la:
cookie spašavaj. ti si pravnik. :storm:

Ne znam ja te propise, nikada se nisam interesovao. Samo iznosim svoje mišljenje. Ako uzmemo u obzir multietničnost u našoj sredini, mnogo je lakše napisati nešto na latinici, jer je i ona službeno pismo, nego na čirilici, pa na još 16 jezika. Glupo je.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Yokai, Blavak

Ковид болница на Мишелуку 03 sep 2021 16:22 #120

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 647
  • Primljenih Zahvalnica: 652
Latinica, srpskohrvatski, rekao bih da je univerzalno za sve.
Tamo gde je potrebno i gde ljudi žele, i na jezicima manjina.

Foliranje sa dupliranjima (i multipliranjima) jer ja kobojagi ne razumem latinicu a onaj neko ćirilicu je tolerancija na papiru samo, više isticanje podela i segregacije.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, Blavak
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru