Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Tržni centar Promenada Novi Sad

Tržni centar Promenada Novi Sad 04 jan 2019 15:45 #2141

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
I ja sam primetio. WC u Promenadi je JEZIVO hladan. Bukvalno ista temperatura kao i napolju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Tržni centar Promenada Novi Sad 04 jan 2019 15:47 #2142

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Recimo da su realni utisci.
Nisam zalazio u previjalište, a u garažu samo peške.

Moje pitanje je, budući da je objekat u širem centru, da li se uopšte mora autom ići u isti?
Razumem ako se živi na bar 3 kilometra od njega ili ako se ide u veliku kupovinu, ali inače ne vidim poentu gnjavaže.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Tržni centar Promenada Novi Sad 04 jan 2019 19:52 #2143

  • mdinic
  • mdinic's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 60
  • Primljenih Zahvalnica: 289
Evakuisana Promenada: Upalili se alarmi, razlog evakuacije nije poznat

U Tc Promenada u toku je akcija evakuacije, razlog nije poznat.

Navodno se radi o mogućem požaru. Sve pokretne stepence i liftovi prestali sa radom.

Izvor: nsuzivo.rs

nsuzivo.rs/novi-sad/foto-evakuisana-prom...vkuacije-nije-poznat




Sent from my LG-H840 using Tapatalk
Poslednja izmena: 04 jan 2019 19:53 od mdinic.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Tržni centar Promenada Novi Sad 04 jan 2019 19:59 #2144

  • Ljube
  • Ljube's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 255
  • Primljenih Zahvalnica: 771
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Tržni centar Promenada Novi Sad 04 jan 2019 20:58 #2145

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Sad može da se postavi pitanje da li su konačno napunili hidrantsku mrežu i sprinklere.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Re:Tržni centar Promenada Novi Sad 04 jan 2019 21:51 #2146

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Dukelander napisao/la:
Recimo da su realni utisci.
Nisam zalazio u previjalište, a u garažu samo peške.

Moje pitanje je, budući da je objekat u širem centru, da li se uopšte mora autom ići u isti?
Razumem ako se živi na bar 3 kilometra od njega ili ako se ide u veliku kupovinu, ali inače ne vidim poentu gnjavaže.
1. Kolica i dete.
2. Ides u kupovinu i nosis kese par kilometara ili kroz bus koji mozda naiđe a mozda i ne.
3. Po ciči zimi...
4. Na leto po paklu sunca
5. Kiša
6. Biciklovi se kradu

Ne živi svako na piš od Promenade niti je svakom linija busa blizu, čak i da GSP funkcioniše a danas je to retko.

Ja sam 2km udaljen i potrebno mi je 25 minuta hoda (50 tamo - nazad). Koliko besposlen treba biti danas da imaš vremena za sat šetnje plus obilazak mola što ukupno izadje barem 2 sata i 6 kilometara.
Dva busa bih menjao i nema smisla.
A tek sa kolicima, kesama... Ne idem tamo u provod.

1 km je neki limit za šetnju od 15 minuta do Šopinga.
Poslednja izmena: 04 jan 2019 22:04 od kasko.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Blavak, valjan

Re:RE: Re:Tržni centar Promenada Novi Sad 04 jan 2019 22:17 #2147

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Razumljivo sve, zanima me samo šta imaš da kažeš.

Dok se Promenada nije otvorila (a ona mi je igrom slučaja blizu) ja npr. u BIG nisam odlazio više od jednom u dva meseca. S druge strane, tamo retko ima problema s parkiranjem.
Iz moje perspektive, ni nema potrebe za češćim odlaskom u takav tip objekta, zato mi je i zanimljivo.
Ni sad se ne snabdevam u tržnom centru već mi je zgodno da prođem kroz isti.

Inače u tom nekom merenju šta mi je veće cimanje, ja auto ne isparkiravam dok nije frka za nošenje puno stvari ili odlazak na neko mesto dalje od kruga 3-3,5km, jer posle ne mogu da nađem parking mesto.
Da imamo bolji javni prevoz verovatno bih u auto sedao još ređe.

I naravno, na kraju opet možemo pričati o tome za kakav stil života se planira ovaj grad.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Tržni centar Promenada Novi Sad 04 jan 2019 23:43 #2148

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Sam idem biciklom ili motorom kad god mogu i gde god mogu. Dobijam nervni slom kad sednem u auto da obavim nešto u gradu. Za mene je auto za porodicu i van grada.

U BIG i Promenadu idem oko 2x mesečno zbog nabavke nekih stvari u većim količinama i sa popustom.

Ako želim da jedem, a da se ne osećam na cigarete koje ne podnosim, tj.da kao nepusac moram da udisem dim i perem stvari posle ručka odem u njih ili Merkator.
Zabranjeno pušenje! Aleluja!

Ali ovo je sve već neka druga tema.

Za mene je tema robotizovani, engleski glas u Promenadi. Šokiran sam.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Tržni centar Promenada Novi Sad 04 jan 2019 23:54 #2149

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Kažu da je danas i glas koji je objavio evakuaciju bio engleski TTS iliti Text To Speech - što bi trebalo da je taj robotizovani govor.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 04 jan 2019 23:55 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Tržni centar Promenada Novi Sad 05 jan 2019 00:20 #2150

  • Zex021
  • Zex021's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 174
  • Primljenih Zahvalnica: 252
The fire is in the building, please evacuate now (cini mi se da tako ide text sa razglasa).

Ono sto je ŠOK - bas sam u vreme evakuacije bio u bioskopu i NI JEDNO JEDINO OBAVESTENJE o evakuaciji nije bilo. Ne daj Boze stvarno da je bio pozar....

Neverovatno koliko objekat ima propusta da je stvarno sramotno sta smo doziveli u ovom gradu...

Kako je moguce da pustac filma nije upalio svetla i prekinuo film ili pustio neko obavestenje na ekranu? Kako to da sistem TC nije povezan sa bioskopom i da se zvuk uopste ne cuje u sali? SRAMOTA.

Nazalost radim u jednom od butika i moram da gledam ovaj TC svaki dan inace me nikad ne bi video kolika je sramota za nas grad.
Poslednja izmena: 05 jan 2019 00:21 od Zex021.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, Duja, das ivon, Djordje Cvarkov, Eldarion, mdinic

Re:Tržni centar Promenada Novi Sad 05 jan 2019 00:46 #2151

  • Christofer
  • Christofer's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 57
  • Primljenih Zahvalnica: 53
Pored pitanja sprinklera i hidrantske mreze ( da li je sve pusteno u rad i da li je ispitano i kako - ovo je posebno potanje u NS), ostaje pitanje da li je izasao mup da pregleda da li su mere zastite protiv pozara primenjene....to je obavezno za objekat javne namene preko 1500 m2, za upotrebnu dozvolu trajnu a ne ovu privremenu. Ima tu puno problema oko mera zastite protiv pozara koje su ovde projektovane "onako" a tako su i izvedene koliko sam nacuo. Posredno sam bio upoznat sa zahtevima TC-a od zakupaca po pitanju dostavljanja overene dokumentacije elektro instalacija, zasite od pozara...a tek o tome kako je ispraceno izvodjenje u onoj frci mozete zamisliti. O nezavrsenim rutama za evakuacije je ovde vec neko pisao, kao i o vodi koji se slivala u jednom momentu iz food courta u donje lokale. Voda i elektro instalacije je jasno kako se slazu :/. Stvari poput ove iz bioskops gore napisane su jasan proizvod svega toga gde se zurilo/stedelo/zaobilazilo oko pp propisa. Scenario realnog pozara, gde je deo korisnika neobavesten, deo trci kroz neobelezene i nezavrsene rute za evskuaciju + vrata pp ko zna kakva, i to sve bez ulazenja u uspravnost sprinklera i hi mreze = jeziva tragedija.

Naravno, vidim da se zaboravlja pitanje ispumpavanja vode iz podruma...i da o daljoj prici o precistacu i ostalome nema pomena. Dakle, magla....kao i uvek. Pumpa se izgleda i dalje ilegalno, s obzirom da nemaju upotrebnu trajnu...samo su cekali da se malo slegne prasina.

Grejanje naravno u januaru i dalje je opciono....nije mi iskreno jasno kako ne dobiju status privremenog prikljucka koje je moguce ako su instalacije gasne ispravne i ispitane. To je cesta praksa u NS....dok se ne dobije upotrebna. Verovatno je i tu nesto nezavrseno / neispravno ali do te mere da bas ne moze ni da se lazira nesto.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Djordje Cvarkov

Tržni centar Promenada Novi Sad 05 jan 2019 01:02 #2152

  • ZoxInTheBox
  • ZoxInTheBox's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 476
  • Primljenih Zahvalnica: 1503
Igrom slucaja zadesila sam se u promenadi porodicno sa dvoje male dece u to vreme uzbune. Bili smo u jednoj od radnji u prizemlju (tj podrumu) i tamo proveli prilicno vremena. O uzbuni sam procitala na drustvenim mrezama nakon dolaska kuci. :?

E onda smo porodicno vrteli film u neverici da smo probavali pancerice i vijali razuzdanu decu po radnji dok je u toku bila evakuacija tog istog trznog centra :huh: ... i jedino cega se secamo je da sam ja u jednom momentu prokomentarisala "neki dosadan zvuk" koji se mesao sa muzikom (mesao, ne nadjacao), i da je nesto kasnije na 20tak sekundi bilo priguseno svetlo :?: . O uzbuni, evakuaciji, ma bilo kakvim desavanjima nismo imali pojma, a iz radnje smo izasli, ocigledno, nakon sto je sve vraceno u normalu.

Ne mogu da se ne zapitam, kako je moguce da kupci u radnji ne primete protiv-pozarni alarm, prodavci ne obaveste kupce sta se desava ... sta bi se desilo da je pozara bilo ....

Sto bi rekao nas narod, "Bog te mazo"! :?
Poslednja izmena: 05 jan 2019 01:06 od ZoxInTheBox.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, Zex021, Djordje Cvarkov, valjan, Eldarion, mdinic

Tržni centar Promenada Novi Sad 05 jan 2019 02:49 #2153

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
A šta da je stvarno bio požar, pa da su posetioci bioskopa izgoreli? Jeste bioskop u food zoni, tj pored nje, ali to ne znači da bi posetioce trebalo grilovati.... po meni izuzetno neozbiljno i neodgovorno.

"Katarina Vasiljević koja je u tom trenutku bila u bioskopu ispričala je za Betu da niko u bioskopskoj sali nije bio obavešten da je u toku evakuacija, niti se čulo bilo kakvo obaveštenje preko razglasa.

"Bila sam sa verenikom u bioskopskoj sali i tek kada se film završio, shvatili smo da je tržni centar bio evakuisan zbog toga što se uključio požarni alarm. Nas niko nije obavestio da je u toku evakuacija. Zamislite da se nešto stvarno desilo… Niko bioskop ne obaveštava!? Šta da se nešto stvarno desilo…", kazala je vidno uzbuđena Katarina Vasiljević."

rs.n1info.com/Vesti/a449578/Trzni-centar...emeno-evakuisan.html
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Zex021

Tržni centar Promenada Novi Sad 05 jan 2019 03:34 #2154

  • Patrick
  • Patrick's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 6
  • Primljenih Zahvalnica: 3
Samo trcite u Promenadu pa kada prodjete kao oni u Kontrastu onda nemoj te kriviti druge,nego prvo sebe!Bezbroj postoji stranica ovde o tome toliko je bezbedna promenada i koliko propusta ima. Ali ako vam je bitniji selfi od zivota,onda nema veze!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Tržni centar Promenada Novi Sad 05 jan 2019 12:55 #2155

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Ko je izradio i gde je sve postavljen plan evakuacije?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Eldarion

Tržni centar Promenada Novi Sad 05 jan 2019 14:41 #2156

  • bili
  • bili's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 183
  • Primljenih Zahvalnica: 317
Po propisima, plan evakuacije treba da se nalazi kod svakih ulaznih vata i to sa desne strane kada ulazite.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Tržni centar Promenada Novi Sad 09 jan 2019 12:42 #2157

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
samo malo da se nerviram ove stranačke aktiviste



pisano u dokolici sa mašine
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sasar, Blavak, Mikins, valjan, AeroDron, prophysio

Re:Tržni centar Promenada Novi Sad 09 jan 2019 16:26 #2158

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Ja nisam ni jedna stranka, ranko koja si ti? Ne razumem zašto pozivas, pisem potpuno iskreno i otvoreno. Nije u redu etiketiranje i generalizacija.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Christofer, Gari, kuburicsrdjan

Tržni centar Promenada Novi Sad 09 jan 2019 18:35 #2159

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
pa jel si se prepoznao? Nisam Kasko na tebe mislio. Ni na kraj pameti. :dunno:
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Tržni centar Promenada Novi Sad 09 jan 2019 18:46 #2160

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
Ranko se odavmno deklarisao gde je, što nije problem. Pitanje je samo koja je Ranko frakcija u gradskom klanovski podeljenom odboru. A prvi čovek u gradu im i nije bio na otvaranju, pa verovatno nije njegova i zato mu i nisu rekli da stranački nije puno ni bitno da se brani Promenada. B)
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru