Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Tržni centar Promenada Novi Sad

Re:Tržni centar Promenada Novi Sad 31 dec 2018 12:38 #2121

  • Sasa
  • Sasa's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 631
  • Primljenih Zahvalnica: 1082
Da li je neko primetio da su protiv-požarna evakuaciona dvokrilna vrata u hodnicima postavljena tako da se u smeru evakuacije, prvo otvori levo krilo. Malo mi je to čudno, za deo sveta gde se po pravilu vozi i hoda, desnom stranom. Jasno mi je da će se u slučaju evakuacije i panike, i naleta velikog broja ljudi, otvoriti oba krila, ali ako se posmatra logično, zar ne treba prvo da se otvori desno, tj. da ono bude radno krilo, a levo pomoćno (posmatrano u smeru evakuacije).
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Tržni centar Promenada Novi Sad 31 dec 2018 15:40 #2122

  • Emanon
  • Emanon's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 467
  • Primljenih Zahvalnica: 2125
Juče svratio do Promenade i dok sam se nalazio u rotirajućim vratima, jedna starija gospođa ispred mene je bukvalno kao u crtanim filmovima pukla gkavom u staklo tako jako da se žena katapultirala unazad pravo na mene. Da štos bude veći uopšte nije bilo gužve. U tom trenutku smo samo ona i ja bili u vratima. To nije bio prvi put da sam video da neko naleti na staklo prilikom izlaska iz rotirajućih vrata, ali je ovo juče bilo najgore što sam video.
Malo sam nešto prebirao po mislima zašto se ovo dešava pa sam došao do nekog mog "ekspertskog" odgovora.
Ovo su tipska vrata kija su verovatno proizvedena u hiljada primeraka i kaja se nalaze ugrađena na tržnim centrima na svih pet kontinenata. Da nešto nije u redu sa vratima, da imaju neku grešku, odavno bi bila povučena sa tržišta. Verovatno bi bila gomila reklamacija i nešto bi morali uraditi po tom pitanju.
Po meni, ovde je problem u brzini rotacije u odnosu na prosečnu brzinu hoda. Vrata se jednostavno rotiraju sporije od brzine kojom hodamo tako da jedan deo ljudi već u nekoliko koraka uspe da stigne do izlaska iz vrata pre nego što sama vrata stignu sama sebe.
Sporije rotiranje vrata ima za posledicu i da u njih u nekom trenutku može da stigne da uđe mnogo veći broj ljudi nego što je to predviđeno pa neki senzor signalizira vratima da u tom trenutku još više uspore kako bi oni napred stigli da izađu a da rotiranje vrata ne počne da gura one ljude iza koji bi onda izgazili one ispred.
U Promenadi izgleda nešto ne valja sa onim ko je bio zadužen da isprogramira elektroniku u vratima posle ugradnje vrata. Po nekoj logici, vrata bi trebala da se brže rotiraju nego što je to situacija sada. Brže rotiranje vrata ne dozvoljava ulazak većeg broja ljudi a samim tim i zaglavljivanja tj. blokiranja vrata. Brže rotiranje vrata dozvoljava da posetioci mogu da prođu kroz njih prosečnom brzinom hoda bez potrebe da zastajkuju ili u nekom trenutku sasvim stanu kako bi sačekali da vrata stignu na onaj deo na kojem se nalaze otvori za izlazak.
Po mom mišljenu vrata su sasvim OK, posetioci su sasvim OK, ali je zakazao onaj ko je ta vrata trebao da isprogramira da rade onako kako treba da rade. Verovatno je otvaranje objekta pre nego što je on bio kompletno završen imalo za posledicu da su oni koji su trebali da isprogramiraju vrata taj posao ostavili za par dana kasnije a da to posle nisu ni uradili. Ili su zaboravili da to urade, ili su se par dana od otvaranja objekta ti koji su bili zaduženi za vrata pokupili i otišli onamo odakle su bili i angažovani da dođu i taj deo posla odrade. Verovatno je ta ista ekipa trebala da odradi i one toplotne zavese i ostale drangulije oko rotirajućih vrata. Da je ta ekipa odavno napustila Novi Sad, govori mi i to što do sada nikada nisu u podove,na ulazu i izlazu rotirajućih vrata, vraćene one lajsne koje su bile postavljene improvizano dok ne prođe prci talas posetilaca prvih dana otvaranja. Lajsne još istog dana bile iskidane i poučpane iz svoj ležišta.
Pogledajte rotirajuća vrata na Spensu. Okreću se brzinom munje i u njih nikada ne stigne da uđe više od troje ljudi istovtemeno. Nikada se nisu zaglavila sem ako neki debil ih ne krene gurati rukama iako i na engleskom i na srpskom lepo piše da se vrata ne smeju gurati.
Inače na onom -1 nivou, kada se spusti dole i krene ka Vulkanu, DexyCo,... uvek imam neki osećaj da se u vazduhu oseća blagi vonj kanalizacije. Jednom sam ušao i u toalet i tamo se taj vonj uopše ne oseća. Pre će biti da se to oseća iz garaže na tom nivoupa se vonj širi tim hodnikom oko Vulkana, DexyCo,... Negde se nešto izliva u garaži ili dole u magacinima.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko, das ivon, Ljube, Djordje Cvarkov, valjan, mdinic

Tržni centar Promenada Novi Sad 31 dec 2018 16:19 #2123

  • Sasa
  • Sasa's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 631
  • Primljenih Zahvalnica: 1082
Nekako mislim da firma koja proizvodi i ugrađuje ovakva vrata ne bi sebi dopustila da posao ne dovrši do kraja i dozvoli da se neko povredi na njihovom uređaju.
Mislim da ljudi udaraju u ovaj crveno označen deo, nenaviknuti na ovakav tip vrata... kud i kamo različit od onog na spensu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, limanac, kasko, Emanon, Zex021, Blavak, mdinic

Re:Tržni centar Promenada Novi Sad 31 dec 2018 17:04 #2124

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8416
  • Primljenih Zahvalnica: 35928
Sasa napisao/la:
Da li je neko primetio da su protiv-požarna evakuaciona dvokrilna vrata u hodnicima postavljena tako da se u smeru evakuacije, prvo otvori levo krilo. Malo mi je to čudno, za deo sveta gde se po pravilu vozi i hoda, desnom stranom. Jasno mi je da će se u slučaju evakuacije i panike, i naleta velikog broja ljudi, otvoriti oba krila, ali ako se posmatra logično, zar ne treba prvo da se otvori desno, tj. da ono bude radno krilo, a levo pomoćno (posmatrano u smeru evakuacije).

Primetio, a primetio sam i da se ljudi u redovnim situacijama ponašaju baš kao što si napisao-otvaraju desnu stranu vrata pošto poto. Danas sam primetio da su počeli da preslažu behaton ploče stavljene onako, čisto da bude nešto za otvaranje.

Poslednja izmena: 31 dec 2018 17:11 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, sasar, valjan, mdinic, AeroDron

Tržni centar Promenada Novi Sad 31 dec 2018 19:25 #2125

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
na tom "crvenom" delu vrata što je Saša nacrtao mora da budu neke nalepnice tipa "Promenada" i slično
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Tržni centar Promenada Novi Sad 31 dec 2018 22:47 #2126

  • Emanon
  • Emanon's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 467
  • Primljenih Zahvalnica: 2125
ranko su ns napisao/la:
na tom "crvenom" delu vrata što je Saša nacrtao mora da budu neke nalepnice tipa "Promenada" i slično

Postoji logo Promenade veličine oko 20x20cm, ali on je peskiran na staklu, mlečno bele boje pa se slabo vidi kada se stopi sa pozadinom u objektu ili na ulici. Zavisi sa koje strane se gleda.
Da je raznobojan kao što je onaj na fasadi Promenade, ne bi bilo problema.
Logo je peskiran na svakih tridesetak cm jedan od drugog, u krug oko kompletnih vrata. Na visini je od oko 1,70-1,80m pa ga izrazito niske ili izrazito visoke osobe uopšte ne registruju. Uglavnom ga skontaju oni kojima je u visini očiju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Tržni centar Promenada Novi Sad 02 jan 2019 19:00 #2127

  • prophysio
  • prophysio's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 68
  • Primljenih Zahvalnica: 170
Pocela naplata parkinga....nestalo papita za stampanje tiketa pa nema ko da zameni. Zastoj oko 30min danas dok nije dosao neko ,,nadlezan,,...

Sent from my SM-G9600 using Tapatalk
M.Sc. therapist of sports medicine
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, kasko, Zex021, Blavak, Ljube, valjan, Eldarion, mdinic, AeroDron

Re:Tržni centar Promenada Novi Sad 02 jan 2019 19:41 #2128

  • Ljube
  • Ljube's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 255
  • Primljenih Zahvalnica: 771
Jel 2h besplatan parking ili je duze? 2h za Merkator je sasvim u redu, mislim da bi u Promenadi besplatan parking morao da bude bar 3h.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Re:Tržni centar Promenada Novi Sad 02 jan 2019 20:30 #2129

  • prophysio
  • prophysio's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 68
  • Primljenih Zahvalnica: 170
Ljube napisao/la:
Jel 2h besplatan parking ili je duze? 2h za Merkator je sasvim u redu, mislim da bi u Promenadi besplatan parking morao da bude bar 3h.
2h jeste besplatan. Svaki naredni sat se naplacuje 50din cini mi se. Pod uslovom da ima papira u aparatu.....u suprotnom izadje portir i kaze da nije nadlezan za to, pa, pri tome pritrci drugi baja koji takodje nije nadlezan....dok ne dodje neki treci koji lici na kineza i postavi novu traku.... Ali lepo je organizovan kad si manje od 2h. Ne moras da prislanjas karticu vec kamera vidi tvoju registraciju na.kameri i sama izracuna mesto ulaska i izlaska i sama se rampa digne...nevezano za parking, danas je Promenada bas smrdela na kanalizaciju na svim nivoima...

Sent from my SM-G9600 using Tapatalk
M.Sc. therapist of sports medicine
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: das ivon, Zex021, Ljube, valjan, mdinic

Tržni centar Promenada Novi Sad 03 jan 2019 07:50 #2130

  • Voldi
  • Voldi's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 214
  • Primljenih Zahvalnica: 133
Posetioci bioskopa bi trebali da dobiju najmanje 3 sata besplatnog parkinga.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Yokai, Zex021, Ljube, valjan, prophysio

Tržni centar Promenada Novi Sad 03 jan 2019 10:09 #2131

  • jiggy
  • jiggy's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 312
  • Primljenih Zahvalnica: 598
Zar je moguce da ne moze da se prilozi racun, kao u Merkatoru, i da se izadje bez naplate parkinga?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Zex021

Tržni centar Promenada Novi Sad 03 jan 2019 12:21 #2132

  • Jungle_Mania
  • Jungle_Mania's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 258
  • Primljenih Zahvalnica: 2244
Juce sam bio u Promenadi i sto se tice rotirajucih vrata,ono sto sam primetio je da ljudi pokusavaju da ulete u poslednji cas i da se u tom trenutku aktivira senzor koji naglo zaustvalja vrata (inace bi te iste ljude veroatno vrata prikljestila). Za 5 minuta bila je ista situacija 6-7 puta... I tu se desilo da se sa druge strane par ljudi zakucalo u vrata,dok su izlazili,jer nisu ocekivali tako nesto.
“Dodju tako ponekad vremena, kada pametan zacuti, budala progovori, a
fukara se obogati.”

― Ivo Andrić
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Bata_

Tržni centar Promenada Novi Sad 03 jan 2019 14:12 #2133

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Voldi napisao/la:
Posetioci bioskopa bi trebali da dobiju najmanje 3 sata besplatnog parkinga.
Slazem se, nema smisla dva sata besplatnog parkinga kada postoji bioskop u objektu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Tržni centar Promenada Novi Sad 03 jan 2019 14:37 #2134

  • prophysio
  • prophysio's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 68
  • Primljenih Zahvalnica: 170
jiggy napisao/la:
Zar je moguce da ne moze da se prilozi racun, kao u Merkatoru, i da se izadje bez naplate parkinga?
Mislim da ima i ta mogucnost, nisam najbolje skontao na onom aparatu za parking tj da ako.kupite tamo nesto iki tipa bioskop, da ne placate parking. Svima je jasno da je to placanje uvedeno.da se ne bi stanari parkirali....

Sent from my SM-G9600 using Tapatalk
M.Sc. therapist of sports medicine
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Tržni centar Promenada Novi Sad 03 jan 2019 20:14 #2135

  • Voldi
  • Voldi's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 214
  • Primljenih Zahvalnica: 133
prophysio napisao/la:
Mislim da ima i ta mogucnost, nisam najbolje skontao na onom aparatu za parking tj da ako.kupite tamo nesto iki tipa bioskop, da ne placate parking. Svima je jasno da je to placanje uvedeno.da se ne bi stanari parkirali....

Ništa od toga ne piše na njihovom sajtu:

• Datum početka naplate parkinga: 1.1.2019.
• Prva 2 sata je besplatno parkiranje, a od 3. sata svaki započeti sat se plaća 50,00 RSD.
• Plaćanje se vrši na automatima koji su pozicionirani kod izlaza na svim parking nivoima.
• Detaljne instrukcije za korišćenje automata za naplatu parkinga se nalaze na automatima.
• Tiketi za parking se skeniraju na izlaznom validatoru.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: prophysio

Re:RE: Tržni centar Promenada Novi Sad 03 jan 2019 21:47 #2136

  • DL
  • DL's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 224
  • Primljenih Zahvalnica: 1539
Voldi napisao/la:
prophysio napisao/la:
Mislim da ima i ta mogucnost, nisam najbolje skontao na onom aparatu za parking tj da ako.kupite tamo nesto iki tipa bioskop, da ne placate parking. Svima je jasno da je to placanje uvedeno.da se ne bi stanari parkirali....

Ništa od toga ne piše na njihovom sajtu:

• Datum početka naplate parkinga: 1.1.2019.
• Prva 2 sata je besplatno parkiranje, a od 3. sata svaki započeti sat se plaća 50,00 RSD.
• Plaćanje se vrši na automatima koji su pozicionirani kod izlaza na svim parking nivoima.
• Detaljne instrukcije za korišćenje automata za naplatu parkinga se nalaze na automatima.
• Tiketi za parking se skeniraju na izlaznom validatoru.

promenadanovisad.rs/prodavnice/parking/
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: prophysio

Tržni centar Promenada Novi Sad 03 jan 2019 22:08 #2137

  • deran
  • deran's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 44
  • Primljenih Zahvalnica: 106
Sa bioskoposkom ulaznicom mozete da se parkirate neograniceno...
...tvrdjava pušta mesec kao zmaja nad Varadinom...
...aveti tera sa trga Miletić, večito prgav...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie

Re:Tržni centar Promenada Novi Sad 04 jan 2019 02:20 #2138

  • Zex021
  • Zex021's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 174
  • Primljenih Zahvalnica: 252
Kome se posle prilaze ta ulaznica kao dokaz? Obezbedjenju na izlazu iz garaze ili ima neka fora na automatima?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Tržni centar Promenada Novi Sad 04 jan 2019 14:54 #2139

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Jos jedan utisak i poređenje sa BIG-om.

Previjaliste u BIG-u je hotel u odnosu na isto u Promenadi. Da ne spominjem da je u Promenadi ledeno, prljavo i skrnavo.

U BIGu svaki sat neko čisti, u Promenadi dnevno jednom!
Poslednja izmena: 04 jan 2019 14:59 od kasko.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Zex021, mlata, Blavak, valjan, mdinic, AeroDron

Re:Tržni centar Promenada Novi Sad 04 jan 2019 15:40 #2140

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Poslednji utisak:

Automat za naplatu parkinga izgovara informacije na najgorem sintesajzeru ENGLESKOG jezika! Ekran ne prikazuje ništa.
Dva puta sam provlačio karticu da budem siguran jer sam ostao 2 sata i 5 minuta. Oba puta mi je robotski glas rekao "pay zero" bez informacije na ekranu.
Na rampi, robotski engleski glas govori "please pay"!!!
Zaposleni kojih sada ima nekoliko se objašnjavu sa mnom, a zatim svojom karticom otvaraju rampu da bi mi rekli: "Možda nećete moći da uđete sledeći put".

E vala onda me skrnava "Promenada" vise nece ni videti!
Poslednja izmena: 04 jan 2019 15:41 od kasko.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Bridgeboy, mlata
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru