Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Stadion FK Vojvodina / Karadjordje

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 23 nov 2012 11:44 #241

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
:lol: :lol: :lol:

Pa ništa, konstrukcija je nameštena da nosi................... reklamu carnex :ohno:
Krenuo sam da slikam ali odustao sam...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 23 nov 2012 12:37 #242

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Uf, dobro je.... Nije Matijević. :lol:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 09 apr 2013 15:22 #243

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Butorović: Zbog stadiona nećemo igrati u Evropi

Predsednik fudbalskog kluba Vojvodina Ratko Butorović kaže da Novosađani neće moći da igraju u Evropi sledeće sezone zbog stadiona.

Stadion "Karađorđe" ne ispunjava standarde UEFA, a Vojvodina bi na njemu mogla da igra samo prvo kolo kvalifikacija, piše B92.

"Moći ćemo da igramo samo jednu utakmicu na svom stadionu, a ako uzmemo kup, onda ne možemo nijednu. Razlog je jedan jedini. UEFA je bila u kontroli našeg stadiona i ne odgovara standardima i to je tako. Nećemo moći da igramo na Karađorđu", rekao je Butorović.

Prvi čovek Vojvodine negira mogućnost da njegov klub mečeve igra u drugom gradu.

"Mi nećemo da igramo ako ne možemo da igramo u svom gradu. To ne bi bilo korektno prema našim navijačima, a i borimo se sve vreme da, ako možemo, ipak igramo pred svojom publikom. Nekako stvarno mislim da će ljudi uraditi sve da prevaziđemo taj problem jer stadion nije vlasništvo fudbalskog kluba Vojvodina već je to gradski stadion. Mi smo spremni da pomognemo maksimalno. Nadam se da ljudi u gradu imaju volju i želju da shvate naš problem i da će pomoći", izjavio je prvi čovek Vojvodine.

"Najveće zamerke su na račun prostorija, svlačionice, sobe za doping kontrolu, za delegate. Znate da oni imaju visoke standarde koje mi ne ispunjavamo", kaže Butorović.

Vojvodina ove sezone odlično igra. Jedini je tim koji ima šanse da osvoji duplu krunu, a pobedila je u Beogradu i Partizan i Crvenu zvezdu.
www.021.rs/Novi-Sad/Sport/Butorovic-Zbog...igrati-u-Evropi.html
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 09 apr 2013 15:35 #244

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Čini mi se da Bata na fin način skreće pažnju gradskoj vlasti na ono što su obećali. ;)

Za utakmice reprezentacije ispunjava uslove, zašto ne bi i za Vošine evropske utakmice? :nuts:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 09 apr 2013 16:05 #245

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Ne čini ti se... samo njega treba provaliti.
Nekada je 200% u pravu a nekada ne zna šta priča. To je i osnovni problem ali on je takav.
Na žalost, na sve to još i nema kredibilitet pa i može samo da se povremeno zajebava.

Grad nema muda, ideju, plan, volju da napravi ozbiljan stadion a još gora je varijanta dati ga privatniku.
Tako da ni u jednoj varijanti nije dobro po Novosađane.
Iz iskustva, pre sam za to da se nešto radi na frku nego da se čeka momenat!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 09 apr 2013 19:51 #246

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Pripadnik napisao/la:
Iz iskustva, pre sam za to da se nešto radi na frku nego da se čeka momenat!

Da, "pravi momenat" mogu da čekaju i 100 godina. Ovako bar nešto rade....
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 10 apr 2013 14:44 #247

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
Pripadnik napisao/la:
Grad nema muda, ideju, plan, volju da napravi ozbiljan stadion a još gora je varijanta dati ga privatniku.
Tako da ni u jednoj varijanti nije dobro po Novosađane.

Волим да се пецам на овакве изјаве. Јаче је од мене. :)
Да ли би могао да ми објасниш шта је добро а ште је лоше и у једној и у другој варијанти?
Ја не видим ништа што би било боље или лошије у било којој варијанти по Новосађане. И у једној и у другој варијанти они плаћају карте за утакмице.
Једино клубу може бити на неки начин боље ако то ради град јер онда их боли уво за плаћање закупа (погледати СПЕНС) а код приватника не би било тренинга ако се не плати унапред.
Ова прва варијанта је поразна јер нам се зато распада сва инфраструктура и тај и такав стадион би врло брзо пао на грбачу буџета (читај Новосађана) и постао партијски плен.
NSBuild
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 12 apr 2013 17:02 #248

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Волим да се пецам на овакве изјаве. Јаче је од мене.
Да ли би могао да ми објасниш шта је добро а ште је лоше и у једној и у другој варијанти?
:lol:
Mogu da ti objasnim... nije komplikovano. :lol:

Mislio sam, pre svega, na "konačni proizvod", ako me razumeš. Znači grad nesposoban, napraviće još veće probleme...
Sa druge strane, privatnik će to bolje upakovati ali samo u onoj meri u kojoj njemu to odgovara. Za neku kombinaciju javno privatnu mislim da još nije vreme u ovoj zemlji.
U ovakvoj situaciji, iz mog iskustva, pre sam za to da privatnik radi ali da se na njega izvrši maksimalni pritisak, nego da se grad bavi "velikim projektima".
Razlog je prost, pre ćemo dobiti nešto što će donekle omogućiti razvoj i popularizaciju vrhunskog sporta (što je po meni izuzetno važno) što pre u nekoj optimalnoj meri.
Da je stadion izgrađen kada je trebalo danas bi, sasvim sigurno, drugačije gledali na sport, fudbal i još mnoge stvari.

Namerno ne pominjem bilo kakve cifre jer mislim da ovakvi, po mom mišljenju, kapitalni objekti velike važnosti za grad i ne moraju nužno da donose prihode, dovoljno je da optimalno jer imaju drugu namenu. Pod ovim bitnim objektima podrazumevam i ostale tipa železnička stanica, autobuska, gradska plaža, spens, važni objekti, centralne gradske ulice,....

I da zaključim, za novosađane je najbolje da dobiju moderan, funkcionalan stadion jer je to važno za lokalnu zajednicu, isto kao i železnička stanica, pozorište na primer. Karte se svakako plaćaju...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 12 apr 2013 17:16 #249

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Ljudi zar nije proslo dovoljno vremena da shvatite da svakog zabole za FKV i stadion...
Javno privatno partnerstvo je jedino realno i isplativo resenje ali ne vidim nekog ko bi bio zainteresovan za tako nesto.
Po meni bi JEDINO i najbolje je da se klubovi privatizuju da postanu vlasnici stadiona i onda sam klub da izgradi novi stadion.
Naravno , da bi morala postojati i neka stavka gde se apsolutno ne dozvoljava rusenje stadiona bez dokaza izgradnje novog ..preseljenje stadiona.. i slicno.
Tj preseljenje i moze, ali tek posto se izgradi taj novi na nekoj drugoj lokaciji.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 16 apr 2013 16:11 #250

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
ja ne znam zašto se stadion nalazi u završenim projektima

evo iz 021.rs
Uskoro rekonstrukcija stadiona "Karađorđe"

Uskoro će početi rekonstrukcija stadiona "Karađorđe" i izgradnja južne tribine.

Gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević, doneo je takvu odluku nakon dopisa organizacije UEFA da se na stadionu "Karađorđe" zabrani održavanje međunarodnih utakmica kao i utakmica reprezentacije Republike Srbije.

Član Gradskog veća za komunalne delatnosti Nikola Ćirović je prilikom obilaska stadiona rekao da Grad mora da vodi računa o gradskom stadionu, bez obzira koja je struktura na vlasti u gradu.

"Javno preduzeće Poslovni prostor obezbedilo je urbanističke uslove i lokacijsku dozvolu za rekonstrukciju Gradskog stadiona Karađorđe“, a Gradskoj upravi za urbanizam i stambene poslove predat je zahtev za izdavanje građevinske dozvole nakon što je FK Vojvodina dostavio projektno-tehničku dokumentaciju. Na zahtev protivpožarne policije, projektno-tehnička dokumentacija je vraćena da bi se izvršila dopuna projekta i očekivano je da će se do kraja ove nedelje taj problem otkloniti, i da će radovi na rekonstrukciji stadiona početi", rekao je Ćirović.

Za rekonstrukciju i dogradnju južnih tribina iz budžeta Grada obezbeđeno je 74 miliona dinara.

"Poslovni prostor" zaključilo je Ugovor o javnoj nabavci sa izvođačem radova, a rok za izvođenje radova je 75 dana.

Prva faza radova podrazumeva rušenje, rekonstrukciju i izgradnju novih tribina, izgradnju svlačionica i pratećih prostorija za igrače kao i rekonstrukciju dela instalacija.

Prema rečima predsednika FK Vojvodina Ratka Butorovića, taj klub je obezbedio sredstva za izradu projekta za rekonstrukciju stadiona uz obavezu da sam snosi troškove unutrašnjeg uređenja prostorija koje koriste.

On je istakao da je najvažnije da Novi Sad ima reprezentativan gradski stadion kako bi FK Vojvodina bio u mogućnosti da igra međunarodne mečeve pred svojim navijačima.

kanda će raditi. Mada se neminovno setim prošle godine isto u ovom mesecu priče o početku radova pa cvrc

www.021.rs/Novi-Sad/Sport/Uskoro-rekonst...diona-Karadorde.html
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 16 apr 2013 16:51 #251

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
ranko su ns napisao/la:
kanda će raditi. Mada se neminovno setim prošle godine isto u ovom mesecu priče o početku radova pa cvrc

www.021.rs/Novi-Sad/Sport/Uskoro-rekonst...diona-Karadorde.html

Bas zato je tu gde jeste :D Lako cemo prebaciti cim vidimo lopate...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 16 apr 2013 17:02 #252

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Mora da stigne dopis da bi se neko setio... koliko je to ozbiljno?
Prva faza podrazumeva izgradnju tribina (!) na južnoj tribini :lol:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 17 apr 2013 03:57 #253

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Jug će biti sastavljen od 3 tribine. :lol:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 17 apr 2013 06:40 #254

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3426
  • Primljenih Zahvalnica: 9111
I zvace se Otac, Sin i Sv. Duh.
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 17 apr 2013 07:34 #255

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Radiće se sada skoro sigurno, frka je zbog tog dopisa grad ne sme da se blamira... sa druge strane postoji problem zbog kog se čekala ta PP dozvola i evakuacija, koju izdaje policija koja je pokrenula tužbu protiv kluba i tako svašta, reality! :rofl:

Grad je tu najsmešniji, najtrapaviji i najmanje ozbiljan...
Meni je strašno što znam dosta o ovoj temi i sada već znam koliko je to neozbiljno i prosto ne može da se završi drugačije nego ovako... :lol:
Teško mi je to i da objasnim...ovde tribine nisu bitne uopšte nego prostor ispod.

Trebalo je onda srediti istok, podići i sve spakovati ispod a jug raditi kada se steknu uslovi za to odnosno kada se reši prostor iza. Ovako svaki klub dobije po deo jedne ispod tribine i čak ti prostori na jugu neći ni biti međusobno povezani!?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 17 apr 2013 08:58 #256

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
Znači, treba sve srušiti i napraviti novo na mestu s dovoljno okolnog prostora za istrčavanje navijača.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 17 apr 2013 09:48 #257

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
jako malo para para su obezbedili, tako da ja tu očekujem NIŠTA
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 28 apr 2013 11:30 #258

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
A dal je iko zaista nesto ocekivao??
Ovo je toliko prokleta drzava da treba svakog pobiti bez pardona majke mi..!!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 23 maj 2013 17:50 #259

  • banens
  • banens's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 35
  • Primljenih Zahvalnica: 80
Zanimljivo, videcemo dal ce sad biti ista od "Evropskog Karadjordja"

www.sportske.net/vest/domaci-fudbal/evro...sec-dana-129680.html
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stadion FK Vojvodina / Karadjordje 23 maj 2013 22:44 #260

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Sa foruma fkvojvodina.com



Izgleda sele stvari. :dunno:
Poslednja izmena: 23 maj 2013 22:44 od Cookie.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru