Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Somborski bulevar

Somborski bulevar 25 avg 2011 14:10 #61

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Ali kad se napravi most kod Tvrdjave bice to znacajan pravac i mnogo bolja alternativa za one koji bi da dodju do Petrovaradina iz pravca B.Palanke, i veliko rasterecenje saobracaja kroz centar...
Poslednja izmena: 25 avg 2011 14:11 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Somborski bulevar 25 avg 2011 14:19 #62

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
@Kasko:

Ja o njemu znam iz neke sasvim druge priče gde je ispao vrlo korektan... ali nije da nisam čuo i negativne stvari.

Uglavnom, mislim da bi bilo bolje da se napravi nagodba kako valja, nego da imamo krnji bulevar. Smeta mi što gospoda na vlasti ne mogu da prepoznaju viši interes, već se samo parama bave...
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Somborski bulevar 25 avg 2011 16:18 #63

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Evo malo slika iz kola sa Somborskog Bulevara, onako u prolazu



















Poslednja izmena: 25 avg 2011 16:20 od Nixivoje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mukyz, Nicisy1, Dukelander, Cookie, sandman, Telep2

Somborski bulevar 25 avg 2011 16:42 #64

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Odlicne, hvala! :okay:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Somborski bulevar 25 avg 2011 22:19 #65

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
kao sto se na slikama da videti, danas se prstom nije maklo. verovatno zbog vrucine?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Somborski bulevar 26 avg 2011 12:55 #66

  • Telep2
  • Telep2's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 6
Dali neko od vas moze da mi kaze dali ce se Somborski bulevar prema Veterniku produziti iza benzinske pumpe,kod Grasa.Mislim da je tako bilo ranije planirano,bila je planirana velika petlja,ili ce ostati ovako skracen.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Somborski bulevar 26 avg 2011 15:08 #67

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Telep2 napisao/la:
Dali neko od vas moze da mi kaze dali ce se Somborski bulevar prema Veterniku produziti iza benzinske pumpe,kod Grasa.Mislim da je tako bilo ranije planirano,bila je planirana velika petlja,ili ce ostati ovako skracen.
Kako moze da se produzi kada je vec zavrsen na toj deonici?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Somborski bulevar 26 avg 2011 15:17 #68

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Po meni bi bilo bolje da taj bulevar nije izasao na GRAS nego na Veternicku rampu pa da se produzi i izbije na Vojvode Stepe
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Somborski bulevar 27 avg 2011 09:46 #69

  • Telep2
  • Telep2's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 6
Deonica Somborskog bulevara prema Veterniku je dovrsena ali mislim da nije bilo planirano da se spaja sa Bulevarom Kneza Milosa,vec da ide pravo do Futoskog puta,negde izmedju Somborske i Veternicke rampe gde je trebala velika petlja da se izgradi,dali sam u pravu i zasto je doslo do izmena?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Somborski bulevar 27 avg 2011 10:48 #70

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Nisi u pravu :P
Možda je u nekom davnijem inicijalnom planu trebalo da se spaja tako kao što pričaš, ali u poslednjem GUP-u je nacrtano baš ovako kako je urađeno.
Ako bi se Somborski produžio direktno na Futoški put naišao bi tačno na raskrsnicu sa Šumskom ulicom, i opet bi morao malo da se zakrivi.
Na šta ciljaš, šta bi se time dobilo?
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Somborski bulevar 27 avg 2011 11:51 #71

  • True_detective
  • True_detective's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 267
  • Primljenih Zahvalnica: 248
Zapravo ti nisi u pravu, bolje da malo pažljivije pogledaš plan ;)

Od krivine, na Somborskom, ispred GSPa je planiran produžetak do veterničke rampe, tako da bi se svi koji dolaze iz pravca B. Palanke mogli izdvojiti desno i izbeći semafor kod pumpe. Na krivini je, takođe, već napravljena raskrsnica.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Somborski bulevar 27 avg 2011 11:54 #72

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
to o cemu govori veternikk je somborska ulica a ne somborski bulevar. razlika je u time sto je somborska ulica 1+1 i postoji verovatnoca da uopste nece biti spojena na futoski put pa ce i dalje jedina veza onima koji dolaze iz pravca backe palanke biti na semaforu kod pumpe
NSBuild
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Somborski bulevar 27 avg 2011 11:59 #73

  • True_detective
  • True_detective's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 267
  • Primljenih Zahvalnica: 248
Zovi ulicu kako hoćeš, ali to je to o čemu je Telep2 pisao. Verovatno treba otkupi koju baštu oko restorana Žal za mladost, ali mislim da će biti urađeno jednog dana.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Somborski bulevar 27 avg 2011 12:05 #74

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
sumnjam da ce biti odradjeno na taj nacin o kojem govorite. Prostor na toj "petljci" je ostavljen samo da bi povezao jedno slepo crevo kuca koje su ostale iza bez ikakve veze sa bilo cime, a ne da sluzi kao neki mini tranzit oko semafora :dry:
NSBuild
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Somborski bulevar 27 avg 2011 15:38 #75

  • Telep2
  • Telep2's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 6
Ja ipak mislim da je ponestalo love i za produzetak Somborskog bulevara i za petlju,ali mozda ce biti u neka bolja vremena kad budu tramvaji ili jos bolje Metro u NS-u.Ako neko zna malo vise zasto je doslo do izmena i skracivanja Somborskog bulevara prema Veterniku i usmeravanja ispred a ne iza benzinske pumpe,molio bih da se prikljuci temi. :okay:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Somborski bulevar 27 avg 2011 18:18 #76

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Pazi, dobro je pitanje... ...ne mogu reći da nije.
Aj u funkcionalnom smislu, ovako na Somborski bulevar može da se uđe sa Bulevara Kneza Miloša a može i sa Futoške preko raskrsnice.
Bulevar Kneza Miloša bi se mogao jednom produžiti prema Sajlovu iako to sad nije u planu.

Veternička rampa i Šumska ulica će jednog dana postati magistralne ulice i nadovezivati se jedna na drugu, a Veternička rampa će izlaziti na buduću obilaznicu preko produžetka Bulevara Vojvode Stepe, pa bi možda zato imalo smisla produžiti Somborski, ali Veterničkoj rampi će se i bez toga moći pristupiti na više načina. Ovo stoji u GUP-u:

‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Telep2

Somborski bulevar 27 avg 2011 22:13 #77

  • tetris
  • tetris's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 305
  • Primljenih Zahvalnica: 817
Znaci samo da "isprave" tu krivini pre GSP-a kada se ulazi u grad...
Poslednja izmena: 27 avg 2011 23:06 od tetris.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Somborski bulevar 28 avg 2011 10:07 #78

  • True_detective
  • True_detective's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 267
  • Primljenih Zahvalnica: 248
Juče sam primetio da je ona NAPova pumpa, na uglu Futoškog puta i Somborskog, totalno razmontirana. :)

Bila je kritična zaista, davno prevaziđena i zastarela. Nadam se da nije obično šminkanje, već da su otkupili još terena okolo i da sledi proširenje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Somborski bulevar 31 avg 2011 17:22 #79

  • tonyk
  • tonyk's Avatar
  • Van mreže
  • Moderator
  • Poruka: 1016
  • Primljenih Zahvalnica: 894
planirao sam u nedelju, kad nema gužve.
ali pošto sigurni neću moći, krenuh danas.
ispostavilo se da je toliko dignuta prašina da nisam mogao ni da priđem, a kamoli da slikam nešto smisleno.

tako da idu slike oko bulevara.

valjda neće biti ouno naknadnih raskopavanja, svakakve cevi i sl. su postavljene


izlaz na dalmatinsku


trudio sam se što šire da hvatam, da se bolje stekne utisak.
taj desni "šumarak" je već sređen, tj. kuće su uvučene, i sprema se ispravljanje i širenje evrope.
jedino ta kuća mi je sumnjiva, nema znakova evakuacije, čak su širili veš kad sam prolazio.
a nasred puta je ka kružnom. u centru kojeg je i dalje WC, radi bolje orijentacije.
dole levo se vidi krivina ka carevima


tabla


seli se semafor, čak pola metra


proširenje ive andrića


pinkijeva se širi sa obe strane, imaće bar 5 traka na raskrsnici


ali, 100m dalje ne vidim kako će to uglaviti ovde, pinkijeva ima jedva 1+1 mesta
dole se vidi da šire i ulaz u ćirila i metodija. verovatno i to ide ka kružnom nekako.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mukyz, Buck, Nixivoje, limanac, hfusion, sandman, DejanNS

Somborski bulevar 31 avg 2011 19:33 #80

  • DejanNS
  • DejanNS's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 50
  • Primljenih Zahvalnica: 9
valjda neće biti ouno naknadnih raskopavanja, svakakve cevi i sl. su postavljene

Nazalost, mislim da ce ih biti. Posto zivim na postojecem delu bulevara, pa sam imao priliku da pratim kompletne radove, ovde nigde ne vidim postavljanje vodovodnih cevi, takodje se ne vidi toplovod i bilo je jos nekih cevi manjeg precnika, za koje ne znam za sta sluze. Daj Boze da gresim :unsure:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru