Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Park-suma Jugovicevo

Park-suma Jugovicevo 25 mar 2021 13:06 #1

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Nesto sam razmisljao da je dugorocno mozda najbolje resenje za ovu zelenu povrsinu na kojoj zive zasticene vrste (mada je to sada vec upitno zbog znacajne promene stanista u poslednje vreme) pretvoriti je u park sumu. Time ce se dugorocno odrediti vidljive granice, pa ce mozda biti malo manje verovatno da neko ulece sa gradnjom u zonu kao sto smo imali sada kod Bezbednjakova, a i mogli bismo da dodatno sadimo drvece i razne biljne vrste koje bi bile pluca grada u bliskoj buducnosti.



Znaci, dobar projekat napraviti sa pogledom na zivotinje koje trenutno zive tamo, dodatno ozeleniti tamo gde ima potrebe, prilagoditi unisteno staniste tim vrstama (vestacke bare, itd), izgraditi staze sa klupama (vec ima staza koje prolaze), mozda jako malo propratnog sadrzaja i ostalo ne dirati, tj ostaviti da se ne smeju graditi stalni objekti (iako vidim da ima nekih objekata tamo :/).
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Brane

Park-suma Jugovicevo 25 mar 2021 13:32 #2

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Skinuo sam plan sa neta i nalepio na google mapu, da vidite gde ce otprilike biti buduci park.



I legenda




Cudno, a komentarisao si mi na temu :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: vladulns, Чиле

Park-suma Jugovicevo 25 mar 2021 13:51 #3

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Mozda sam pogresno razumeo, ali cini mi se da su drugacije ideje, ovo moje je generalno da se cela povrsina pretvori u park sumu (konkretno bas zasticena oblast), a ovo je samo arheoloski park, ne? Mozda nesto propustam?
Poslednja izmena: 25 mar 2021 13:52 od Yokai.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park-suma Jugovicevo 25 mar 2021 16:38 #4

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Taj park sto si preporucio ulazim jako malim delom u taj buduci arheoloski park, ako ga ikada urade, lol.

Inace, vojska na velikom delu ovog terena i dalje ima poligon.

Sto se tice tvog predloga za staze i klupe, apsolutno bi to bilo pogresno. Treba sto divlje da ostane.

To ti je kao sto bi usred Koviljskog rita ti napravio pesacke staze i posadio klupe.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Чиле

Park-suma Jugovicevo 25 mar 2021 17:34 #5

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Taj park sto si preporucio ulazim jako malim delom u taj buduci arheoloski park, ako ga ikada urade, lol.

Inace, vojska na velikom delu ovog terena i dalje ima poligon.

Sto se tice tvog predloga za staze i klupe, apsolutno bi to bilo pogresno. Treba sto divlje da ostane.

To ti je kao sto bi usred Koviljskog rita ti napravio pesacke staze i posadio klupe.
Nisam mislio svugde postaviti klupe, naravno, samo na par mesta da moze da se sedne, sto manje invanzivno. Ne znam bas da li je poredjenje sa Koviljskim ritom prigodno, ipak je ovo u gradu, i u buducnosti ce biti sve vise gradnje oko te povrsine. Ne znam da li znas, ali vec ima staza tu, utabanih. Samo duz njih se mogu postaviti klupe. Moja zamisao za ovo je da se preuredi u park iz razloga sto ce se, po mom misljenju godinama cepati deo po deo zelene povrsine, kada su bez po pardona vec usli u zonu zastite i nikom nista, generalno ljude i ne interesuje jer je to neki sumarak tamo gde skoro niko i ne ide. Mislim da se pretvori u park (opet kao sto rekoh sa minimalnim uredjenjem), generalna javnost ce se vise pobuniti ako neko pokusa da zadje u prostor parka. Vojska ce se iseliti na Majursku Adu uskoro, barem po gradonacelnikovim najavama, sto me i plasi za opstanak ove povrsine. I najave gradonacelnika da grad mora da se siri bas u tom pravcu me dodatno brinu. Zato mislim da je park-suma jedino resenje da opstane barem u nekoj meri. Jer kako je sada po njima to je neka neuredjena zabit zrela za stanogradnju, nije bitno sto je pod zastitom. Mnoge stvari su u ovoj drzavi pod zastitom pa su fasovale.

Mislim da varamo sebe kada kazemo da ovo moze u ovoj drzavi da ostane takvo kako jeste sada. Pricao sam ranije, nekada je ovde bila velika bara koja je nestala nekako kada se izgradio Bulevar Evrope. Ne znam sta se desilo, ali deo stanista je garantovano unisten.
Poslednja izmena: 25 mar 2021 17:44 od Yokai.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park-suma Jugovicevo 25 mar 2021 18:13 #6

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Moras da shvatis da postoje ptice i zivotinje koje jednostavno ne zele prisustvo coveka, a gradjenje staza (behaton) i postavljanje klupa je korak ka rostiljanju u "divljoj i netaknutoj prirodi:"
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park-suma Jugovicevo 25 mar 2021 18:20 #7

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Moras da shvatis da postoje ptice i zivotinje koje jednostavno ne zele prisustvo coveka, a gradjenje staza (behaton) i postavljanje klupa je korak ka rostiljanju u "divljoj i netaknutoj prirodi:"
Postoje, naravno, medjutim niko ni sada otvoreno ne brani ljudima da rostiljaju tu, ima dosta otvorenog prostora i utabanih staza, ko zna sta se sada desava tacno, a krece se i vojska tuda ... Mislim da dugorocno nema drugog izbora, te da ce postepeno nestajati, ako se barem nekako prostor, minimalno, ne uredi. Misljenja sam da je sansa da taj prostor ostane takav kakav je sada u naredih 50tak godina jednaka nuli i da vec vidimo prve naznake toga. Kako je tim zivotinjama sada kada su im hiljade ljudi i automobili buklvano u stanistu. No, vidim da gledamo drugacije na to svakako, agree to disagree ;)
Poslednja izmena: 25 mar 2021 18:22 od Yokai.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Djordje Cvarkov

Park-suma Jugovicevo 25 mar 2021 20:15 #8

  • NeonS
  • NeonS's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 3
  • Primljenih Zahvalnica: 1
Ne znam koliko je baš realno da sve označeno postane park. Taj prostor, uz Mišeluk, predstavlja neki prirodni pravac za plansko širenje grada (a kukamo stalno da treba planski graditi na slobodnim površinama na obodima umesto pretrpavanja već pretrpanog grada). Ali neki deo bi svakako mogao da se sredi i zaštiti.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park-suma Jugovicevo 25 mar 2021 20:34 #9

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
NeonS napisao/la:
Ne znam koliko je baš realno da sve označeno postane park. Taj prostor, uz Mišeluk, predstavlja neki prirodni pravac za plansko širenje grada (a kukamo stalno da treba planski graditi na slobodnim površinama na obodima umesto pretrpavanja već pretrpanog grada). Ali neki deo bi svakako mogao da se sredi i zaštiti.
Pa cirka 80% tog dela koji sam oznacio je vec pod zastitom, ali se zalazi u njega objektima i putevima. Oblacica Rada treba sada da proguraju tuda. To je i problem.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park-suma Jugovicevo 01 apr 2021 00:56 #10

  • nsns
  • nsns's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 35
  • Primljenih Zahvalnica: 39
Slažem se s @Yokai. Trenutno ne postoji ni jedno mesto gde bi tako neki park mogao da se izgradi, jer se sigurno nece rušiti zgrade i kuće da bi se napravio veliki park. Ako sam ja dobro razumeo, trebalo bi da se gradi neka obilazna veza od kružnog toka do Veternika baš iznad Jugovićeva, pa bi onda oko tog puta, plus dalje na Sajlovu mogao da se širi rezidencijalni deo, a ostaviti onda to sve u sredini kao park šumu. To što je @Otis pomenuo behaton, ne mora uopšte da se tako prave staze. Dovoljno je utabana zemlja ili eventualo šljunak. Klupa tu i tamo, mada ni to po meni nije nešto neophodno. Poenta je da bude blizu gradu, al opet kao neka svoja prirodna skoro netaktnuta celina. Da kad je lep dan ljudi mogu brzo i lako da odu iz gradske džungle, malo iskuliraju, naprave piknik, ili odu u lepu šetnju, vožnju bajsom.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park-suma Jugovicevo 01 apr 2021 10:17 #11

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
"Klupa tu i tamo" je sasvim dovoljno za sledeci sled dogadjaja.
1. Klupa okuplja ljude, a ljudi uglavnom proizvodi smece. To smece ce bacati oko klupe. Sledeci korak:
a) postavljanje kanti za otpatke
2. Klupa okuplja ljude. Gradjani okolnih naselja trazice rasvetu u tom parku, jer ne zele da prolaze kroz parkic u mrklom mraku dok neki sede na klupi i vrebaju.
a) postavljanje ulicne rasvete
Sledeci korak su poslasticarnica, teretana na otvorenom, ulicna prodaja kokica. Manite se ljudi, i ne davajte ideje ovim gradskim celnicima
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park-suma Jugovicevo 01 apr 2021 10:50 #12

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
"Klupa tu i tamo" je sasvim dovoljno za sledeci sled dogadjaja.
1. Klupa okuplja ljude, a ljudi uglavnom proizvodi smece. To smece ce bacati oko klupe. Sledeci korak:
a) postavljanje kanti za otpatke
2. Klupa okuplja ljude. Gradjani okolnih naselja trazice rasvetu u tom parku, jer ne zele da prolaze kroz parkic u mrklom mraku dok neki sede na klupi i vrebaju.
a) postavljanje ulicne rasvete
Sledeci korak su poslasticarnica, teretana na otvorenom, ulicna prodaja kokica. Manite se ljudi, i ne davajte ideje ovim gradskim celnicima
Vec imaju ideju da izgaze ovu zelenu povrsinu, javno su iskazali interesovanje za to i vec uveliko rade to (Sad ce i ulica proci kroz zasticeni pojas), tako da su im svakakve ideje vec na umu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sergio-m, nsns
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru