Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Vesti iz regiona

Odg: Vesti iz regiona 07 dec 2011 23:03 #61

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Ja cu reci samo jednu stvar...kakvi ljudi takva drzava/vlast.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Vesti iz regiona 08 dec 2011 08:02 #62

  • Duja
  • Duja's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 901
  • Primljenih Zahvalnica: 1785
Otis Driftwood napisao/la:
Nixivoje sta pricas ti? To im je samo maska sa kojom sakrivaju realnost.

Duplo veci spoljni dug , mnogo veci evropski fondovi , 2. po nezaposlenosti u Evropi ( iza Spanije)

...Dinamo izgubi od Liona 7:1 usred Zagreba... B) Doduše ušao je u Evropsku Un... ovaj, Ligu šampiona za razliku od... :P
Svaki dobar projekat može da se oskrnavi pri izvođenju.
Nijedan loš projekat ne može da popravi pri izvođenju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Vesti iz regiona 08 dec 2011 10:04 #63

  • True_detective
  • True_detective's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 267
  • Primljenih Zahvalnica: 248
Kanta za napucavanje. Kad to vidim, srećan sam što Voša ne može da prođe amatere iz Lihtenštajna... :lol:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Vesti iz regiona 15 dec 2011 16:02 #64

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Ovi Skopljani prsli skroz. Pravi Arhitektonski bum

www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1213587&page=37
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Vesti iz regiona 15 dec 2011 16:17 #65

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4220
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Tragikomično...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Vesti iz regiona 15 dec 2011 16:52 #66

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
koji debili jbt :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Vesti iz regiona 15 dec 2011 18:54 #67

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3423
  • Primljenih Zahvalnica: 9084
A bili su kul likovi,ccc... :ohno:
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Vesti iz regiona 15 dec 2011 19:26 #68

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
meni se djasvi :troll:
NSBuild
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Vesti iz regiona 21 dec 2011 09:36 #69

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4220
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
U Nišu se ne zajebavaju:







Biće ovo pravi stadion! :cheers:

Slike su sa facebook stranice Radničkog iz Niša.
Poslednja izmena: 21 dec 2011 09:37 od Cookie.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Vesti iz regiona 22 dec 2011 08:02 #70

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Naravno kad je drzava gradi...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Vesti iz regiona 01 jan 2012 15:10 #71

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4220
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Most na Adi, novogodišnji vatromet

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Vesti iz regiona 01 jan 2012 17:59 #72

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Most izgleda fantasticno!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Vesti iz regiona 04 jan 2012 15:15 #73

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4220
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Ali... Samo preko dana. :) Opasno su failovali sa osvetljenjem. :wallbash: Sinoć sam dva puta prešao i Gazelu i Brankov most i u oba slučaja Most na Adi je bio ili nevidljiv ili poluvidljiv, tj. svetlela je samo jedna strana. :whistle: Baš gledam komentare na beobuildu, skoro svi imaju tu zamerku... Inače, verovatno će na proleće da nakače šiljak od 7 metara na vrh.

Što se funkcionalnosti tiče... Meni se čini da je samo stvorio još veće gužve. :dunno:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Vesti iz regiona 04 jan 2012 17:16 #74

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Haha pa dobro..realno..malo koga od nas tangira dal im je guzva ili ne :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Vesti iz regiona 04 jan 2012 18:06 #75

  • Pinki
  • Pinki's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Festina lente
  • Poruka: 903
  • Primljenih Zahvalnica: 896
Ne može biti potpuno funkcionalan kad nisu urađeni svi pristupni pravci. Izgleda da su pustili samo jedan prilaz mostu sa starobeogradske strane, što je stvarno nedovoljno, a uz to i zbunjuje. Inače sa Gazele se skoro uopšte ne vidi, bar je tako bilo pre 10-tak dana kad sam bio u BG. Idem sutra opet pa ću da se provozam nadam se i preko novog mosta.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Vesti iz regiona 04 jan 2012 18:35 #76

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4220
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Pre 10-tak dana nije ni bilo gotovo osvetljenje, a navodno je dosta plaćeno. Zbog toga je čudno. Kontam da se to možda moglo rešiti nekom reflektujućom farbom? :dunno: Ovako, stvarno deluje amaterski...

A pristupni pravci, onakvi kakvi se planiraju, opet neće ništa bitno rešiti. Onoliki most, a ni sa jedne strane ne vodi bukvalno ničemu (jer nema tog famoznog UMP-a). Može da se koristi kao alternativa Gazeli ili Brankovom, ali te onda čekaju ogromne gužve i sa jedne i sa druge strane, dok u potpunosti odgovara malom broju ljudi (znači samo onima što idu sa B. Brda u NBG i obrnuto).

Pošto nisam Beograđanin, nisam emotivno vezan za cenu (kao oni opozicionari sa beobuilda i "onog" foruma :lol:), ali mi je stvarno čudno to što je ovaj most skuplji od npr. Milau vijadukta.

Sa Wikipedije:
The Millau Viaduct (French: le Viaduc de Millau, IPA: [vjadyk də mijo]; Occitan: lo Viaducte de Milhau) is a cable-stayed road-bridge that spans the valley of the river Tarn near Millau in southern France. Designed by the British architect Norman Foster and French structural engineer Michel Virlogeux, it is the tallest bridge in the world, with one mast's summit at 343.0 metres (1,125 ft). It is the 12th highest bridge in the world, at 270 metres (890 ft)[1] high below the road deck.[3] The viaduct is part of the A75-A71 autoroute axis from Paris to Montpellier. Construction cost was approximately €400 million. It was formally dedicated on 14 December 2004, inaugurated the day after and opened to traffic two days later. The bridge received the 2006 IABSE Outstanding Structure Award.[4]

en.wikipedia.org/wiki/Millau_Viaduct

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Vesti iz regiona 04 jan 2012 19:01 #77

  • Pinki
  • Pinki's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Festina lente
  • Poruka: 903
  • Primljenih Zahvalnica: 896
FUTOG napisao/la:
Pošto nisam Beograđanin, nisam emotivno vezan za cenu (kao oni opozicionari sa beobuilda i "onog" foruma :lol:), ali mi je stvarno čudno to što je ovaj most skuplji od npr. Milau vijadukta.
Meni jako smeta ta cena, bez obzira na to što inače jesam Beograđanin, jer megalomanske troškove tog mosta snosi cela Srbija kroz poreze, doprinose i takse koji se slivaju u budžet države, a koji onda vlada raspoređuje po nahođenju.

Ovo je stvarno zabrinjavajuće (sa Wikipedije):
Planirano je da projektovanje i izgradnja mosta košta 118.652.230 evra. Prvobitna cena, prema idejnom projektu iz 2005. godine, trebalo je da bude oko 90 miliona €, ali je ona porasla jer je, u međuvremenu, porasla cena čelika na svetskom tržištu i to za više od 50%. Međutim, iako je cena čelika u međuvremenu pala, smanjenje cene mosta se ne spominje. Tokom 2006. bilo je procenjeno da će most zajedno sa pris1tupnim saobraćajnicama koštati 161 milion evra. Međutim tokom tokom 2010 pominje se cifra od 300 miliona evra evra, a tokom 2011 pominje se cena od 400 miliona evra bez poreza i doprinosa.
Kad samo pomislim šta je sve sa tih dodatnih 100+ miliona moglo da se uradi...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Vesti iz regiona 04 jan 2012 19:05 #78

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4869
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Kakogod, Beograd je dobio novi most, a drugi novi most se gradi.
A nama su ovi naši naobećavali mostova, a čak ni onaj za koji su sredstva obezbeđena nije počeo da se gradi. Tužno...

Inače, beogradski mostovi su od najuzvodnijeg gradskog (na Adi) do najnizvodnijeg ukupno razmaknuti 3,16km.
U Novom Sadu su je od Mosta Slobode do Žeželja 3,34km (kad se uradi most preko Ribarca biće 4,88km, a kad se uradi obilaznica Jug i most preko petrovaradinske ade biće oko 8km).
Šta to znači? Pa, u Beogradu je sva saobraćajna infrastruktura za prelazak preko reke nagurana na malom prostoru. Uz to, napravljene su čudovišne petlje poput Mostarske i sad ove petlje "Radnička". To znači da se pola miliona ljudi dnevno gura na tih 3km obale (pre izgradnje ovog mosta bilo je 1,5km). Nije ni čudo što je u svim okolnim ulicama gužva bila prevelika.

Mi smo imali sreću da je za vreme autonomaške vlasti izgrađen most Slobode koji je u to vreme verovatno bio u potpunoasti nepotrebna investicija. To nas vadi čak i za period kad ćemo hipotetički imati visoko naseljen Mišeluk i Trandžament...
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sandman

Odg: Vesti iz regiona 04 jan 2012 20:18 #79

  • Pinki
  • Pinki's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Festina lente
  • Poruka: 903
  • Primljenih Zahvalnica: 896
Odličan rezon to za mostove. A reci mi nešto, kuda je trebalo da ide put koji od mosta vodi ka Mišeluku? Meni izgleda kao da je trebalo da prođe iza Karlovaca pa da se spoji sa starim putem za BG.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Vesti iz regiona 04 jan 2012 21:01 #80

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4869
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Pinki napisao/la:
Odličan rezon to za mostove. A reci mi nešto, kuda je trebalo da ide put koji od mosta vodi ka Mišeluku? Meni izgleda kao da je trebalo da prođe iza Karlovaca pa da se spoji sa starim putem za BG.

Iskreno nemam pojma :)
To što si ti naveo je sadašnji plan, koji čeka na realizaciju.
Pričali smo ranije o tome da je postojala zapadna varijanta auto-puta BG-NS i da je ovo trebao da bude početak tog puta... a izgrađen je '81 dok je auto-put (u polovini profila) izgrađen '72.
Po ovoj priči, administracija je samo iskoristila postojeći plan i izgradila most i besmislene petlje za neki budući grad. Treba da ulovim nekog starca koji zna pa da ga ispitam, dobro si me podsetio ;)
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru