Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Vesti iz regiona

Odg: Vesti iz regiona 21 jan 2012 13:30 #101

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4220
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Nixivoje NSB napisao/la:
jel ima negde spisak brendova ?

Ima na SSC-u na njihovoj temi. Otprilike svi brendovi koji su sada u NS-u na raznim lokacijama + H&M i C&A. Bio sam skeptičan po pitanju ova dva, ali sam se onda setio da su npr. Zara i New Yorker svoje prve prodavnice otvorili u NS-u. Verovatno planiraju dolazak na naše tržište, jer je uskoro gotova Plaza u KG-u, u BG-u se gradi onaj mall sa stadionom na Voždovcu, renovira im se Merkator, a gradi se i Big kod nas...
Nixivoje NSB napisao/la:
Moramo ici na otvaranje najveceg mall-a u ovom delu Evrope :troll:

Obavezno! :troll:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Vesti iz regiona 22 jan 2012 23:49 #102

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Ikea stiže u Hrvatsku 2013: počela izgradnja u Rugvici

Nakon višegodišnjih pregovora, dogovora i natezanja na relaciji HAC, Vlada i IKEA , zemljištem gde će niknuti trgovački centar švedskog giganta u zagrebačkoj opštini Rugvica zagospodarili su bageri.
Kako prenosi Jutarnji, u ovom trenutku izvode se radovi premeštanja melioracijskog kanala sa središnjeg zemljišta na njegov rub. Reč je pripremnim radovima. Istovremeno, Hrvatske autoputovi su u fazi izbora izvođača radova za izmeštanje naplatnih kućica s naplatne rampe Ivanja Reka te je zatražena građevinska dozvola za rekonstrukciju i dogradnju čvora Ivanja Reka. Iako se najavljivalo kako će IKEA u Rugvici biti otvorena krajem ove godine, Igor Štefanac, PR kompanije IKEA Hrvatska, u ovom trenutku ne može kazati kada bi trgovački centar IKEA mogao biti otvoren.
12 meseci za gradnju
- U ovom trenutku jako je nezahvalno davati te prognoze. Ali, možemo obećati da ćemo od trenutka ishođenja građevinske dozvole u roku od otprilike 12 meseci otvoriti prvu IKEA robnu kuću, a šest meseci nakon robne kuće i trgovački centar – kaže Štefanac.




U HAC-u tvrde da će projekt izmeštanja naplatnih kućica i rekonstrukcije čvora, s kojeg će putnici dolaziti prema IKEA-i, biti završen u drugoj polovini 2013. Stoga je moguće očekivati da će IKEA vrata kupcima otvoriti krajem sledeće godine. No, Štefanac naglašava kako rok otvaranja ovisi o tome kada će dobiti građevinsku dozvolu za izgradnju centra, a ne o izgradnji novog čvora.
Taj dokument još nisu zatražili jer su tek u procesu ishođenja lokacijske dozvole za lokalne prometnice i ostalu infrastrukturu čiju će izgradnju financirati i provesti. Kad počnu sa izgradnjom infrastrukture, podneće zahtev za izdavanje lokacijske pa građevinske dozvole za sam objekat.

Najiščekivaniji centar
Ukupna vrednost projekta procenjena je na 125 miliona kuna (oko 16 miliona evra). Švedska kompanija izgradnju će sufinansirati sa 100 miliona kuna, dok će HAC izdvojiti preostalih 25 miliona kuna . Izmeštanje naplatnih kućica isfinansiraće HAC, a procenjena vrednost je 110 miliona kuna. Završetak premeštanja naplatnih kućica na lokaciju udaljenu oko pet kilometara istočnije od sadašnje očekuje se u prvoj polovini sledeće godine. Početak rekonstrukcije čvora Ivanja Reka očekuje se u prvom kvartalu ove godine, nakon što bude otkupljeno zemljište te se provede konkurs za izbor izvođača.

Izvor: Gradnja.rs
Poslednja izmena: 22 jan 2012 23:51 od Nixivoje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Vesti iz regiona 23 jan 2012 18:23 #103

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4220
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Prošao večeras preko Beške... Mrkli mrak. :rant: Do kada će nemar vladati u ovoj zemlji... :ohno:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Vesti iz regiona 23 jan 2012 19:16 #104

  • pera
  • pera's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 36
  • Primljenih Zahvalnica: 2
FUTOG napisao/la:
Prošao večeras preko Beške... Mrkli mrak. :rant: Do kada će nemar vladati u ovoj zemlji... :ohno:

I ja sinoc, sve bljestalo... Verovatno postoji razlog zasto osvetljenje nije radilo, ne mora odmah biti da zivimo u banana drzavi...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Vesti iz regiona 23 jan 2012 19:22 #105

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4220
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Skoro svaki dan prelazim preko Beške i mogu reći da nema pravila. Jedan dan radi, dva ne, tri opet radi, pa opet jedan ne radi... Večeras sam za malo pregazio neku budalu što se šetala po mostu. To me je inspirisalo da napišem ovo. :ohno:

... Da, živimo u banana državi. :yes:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Vesti iz regiona 23 jan 2012 22:00 #106

  • pera
  • pera's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 36
  • Primljenih Zahvalnica: 2
Sto se budala koje setaju mostom tice, i ja sam imao istu situaciju juce posle podne u pravcu BG, kao da ne postoji pesacka staza :/
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Vesti iz regiona 23 jan 2012 22:39 #107

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
kad smo kod bescanskog mosta/mostova ne prelaze njega samo ljudi, ima ti i ostalih zivotinjki
btw: kada smo vec kod toga, to sa strane na mostu nisu pesacke staze, vec buffer zona za zastitnu ogradu, a na autoputu je zabranjeno kretanje pesacima

NSBuild
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Vesti iz regiona 23 jan 2012 23:44 #108

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
taj snimak je neki paćenik iz HR stavio na GE da napakosti i da pokaže svetu da je Srbija puna čobana.
Isti je skinut, posle mnogih reklamacija i pritužbi
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Vesti iz regiona 23 jan 2012 23:54 #109

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
seljacine, nista drugo nemam da kazem na ovde debile sto teraju ovce preko mosta, debili neskolovani
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Vesti iz regiona 24 jan 2012 00:14 #110

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
to je organizovan prelaz svih stada tog kraja koji se sele iz Srema u Bačku i obratno i odobren je od strane MUP-a, jer nema drugog načina da se predje Dunav. Kamo sreće da ih ima više po Vojvodi. pašnjacima.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Vesti iz regiona 24 jan 2012 04:00 #111

  • Pinki
  • Pinki's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Festina lente
  • Poruka: 903
  • Primljenih Zahvalnica: 896
FUTOG napisao/la:
Skoro svaki dan prelazim preko Beške i mogu reći da nema pravila. Jedan dan radi, dva ne, tri opet radi, pa opet jedan ne radi... Večeras sam za malo pregazio neku budalu što se šetala po mostu. To me je inspirisalo da napišem ovo. :ohno:

... Da, živimo u banana državi. :yes:
Možda isključe na pola sata pa opet uključe, ne verujem da je to tako cele noći.

U subotu veče sam se sjurio niz most sa 130, ali mi nije bilo prijatno dok sam preticao jednog koji je išao 120. Oni talasi na glavnom rasponu su jako uznemirujući (još gore je na Gazeli), kočenje mi deluje nesigurno pri velikoj brzini. Od sada niz most samo sa 80. Minut duže, ali bezbedno.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Vesti iz regiona 24 jan 2012 09:11 #112

  • pera
  • pera's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 36
  • Primljenih Zahvalnica: 2
Talasanje sam i ja osetio, i bez preticanja deluje dosta neprijatno... Mada doci ce to sve na svoje, tako je bilo i odmah nakon ponovnog otvaranja Mosta slobode...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Vesti iz regiona 24 jan 2012 09:32 #113

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
ranko su ns napisao/la:
to je organizovan prelaz svih stada tog kraja koji se sele iz Srema u Bačku i obratno i odobren je od strane MUP-a, jer nema drugog načina da se predje Dunav. Kamo sreće da ih ima više po Vojvodi. pašnjacima.
U pravu si...

@Nixi mlad si, pa reaguješ srcem... vremenom shvatićeš da ipak treba malo zagrebati po površini pre nego doneseš konačni zaključak ;)
Poslednja izmena: 24 jan 2012 09:33 od Pripadnik.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Vesti iz regiona 24 jan 2012 09:42 #114

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Ima na SSC-u na njihovoj temi. Otprilike svi brendovi koji su sada u NS-u na raznim lokacijama + H&M i C&A. Bio sam skeptičan po pitanju ova dva, ali sam se onda setio da su npr. Zara i New Yorker svoje prve prodavnice otvorili u NS-u. Verovatno planiraju dolazak na naše tržište, jer je uskoro gotova Plaza u KG-u, u BG-u se gradi onaj mall sa stadionom na Voždovcu, renovira im se Merkator, a gradi se i Big kod nas...
ZAra i New Yorker su došli preko delte i tek od prošle godine su samostalno na tržištu a otvoreni su u NS samo zbog toga što je Miško imao gotove lokacije odnosno vremenski se poklopilo. Čak mislim da je samo Zara otvoena prvo ovde... nebitno.
Što se tiče CA i HM vrlo je moguće da će ući na tržište, to su jako velike kompanije iako nisu iz nekog modnog vrha, i prosto moraju da grizu i otvaraju nova tržišta kakva god da su. Roba za široke narodne mase i pravi momenat i baš zbog toga mislim da će ovi izraelci kod nas dobro profitirati ali i da će biti neočekivano dobri na tržištu. Takav koncept je po difoltu meni loš ali eto oni imaju priliku da odrade dobru priču...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Vesti iz regiona 24 jan 2012 10:05 #115

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4869
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Za H&M sam vam već rekao da skoro sigurno dolazi u BIG.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Vesti iz regiona 24 jan 2012 10:10 #116

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Duke, ovo ti pisem u predizborna obecanja, samo da znas ;)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Vesti iz regiona 24 jan 2012 10:27 #117

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
I Hocemo sveze slike sa terena, potrudi se malo :D
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Vesti iz regiona 24 jan 2012 13:35 #118

  • sandman
  • sandman's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1186
  • Primljenih Zahvalnica: 612
samo da ne bude kao sa zarom i ostalim markama slucaj. u eu cene relativno povoljne, a kad je popust onda je stvarno popust dok u srbiji zara na popustu je cena kao zara u npr. budimpesti bez popusta :D
shvatam ja da je delta trebalo da se ugradi, ali procenat je po svakom artiklu od 1000 pa na vise dinara. to je stvarno previse. tako isto i springfild i ostale marke.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Vesti iz regiona 24 jan 2012 13:37 #119

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Oće li neko da mi objasni čitavu ovu sprdnju sa Kragujevcem ?

Ne bojte se , ja sam rođeni Novosađanin , samo me zanima :)
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Vesti iz regiona 24 jan 2012 18:23 #120

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Duga prica koja potice jos sa onog drugog foruma :), a zasnovana je na netrpeljivosti izmedju KG i NS, mislim oni nas ne vole ne znam zasto, a mi smo ravnodusni potpuno :D
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru