Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Fruška gora

Fruška gora 21 apr 2013 17:40 #101

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Gde je ovo fotkano?
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Fruška gora 21 apr 2013 18:34 #102

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Jedan spust izmedju Letenke i Andrevlja. Koliko je ovo legalno ja se pitam.
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Fruška gora 21 apr 2013 19:09 #103

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Ja se ne pitam da li je legalno.
Nacionalni park FG mi deluje kao ogranizovana kriminalna banda.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dunavski

Fruška gora 21 apr 2013 19:53 #104

  • Nicisy1
  • Nicisy1's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 747
  • Primljenih Zahvalnica: 2920
То се ради већ годинама на ФГ...


Мало лепих вести за промену. :)

Манастир Велика Ремета, гради се огромна фонтана испред улаза















и сам манастир

Poslednja izmena: 23 apr 2013 12:53 od Nicisy1.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander

Fruška gora 21 apr 2013 19:54 #105

  • Nicisy1
  • Nicisy1's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 747
  • Primljenih Zahvalnica: 2920
Неколико слика манастира Ново Хопово, све је под конац












Старо Хопово










Гргетег





[/URL





Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: solimns, Dukelander, Cookie, Buck, limanac, mrnjavi, TurboMaximus

Fruška gora 21 apr 2013 20:27 #106

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
Fontana je kao u bosanskoj drumskoj kafani.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mukyz, Dunavski

Fruška gora 21 apr 2013 20:45 #107

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Ja bih to nazvao vrt neskromnosti.
Ono što neko smatra oku prijatnim, drugome je kič. Sebi prave, neka ih.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dunavski

Fruška gora 23 apr 2013 08:31 #108

  • Condor06
  • Condor06's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 7
Nicisy1 napisao/la:
То се ради већ годинама на ФГ...


Мало лепих вести за промену. :)

Манастир Гргетег, гради се огромна фонтана испред улаза

Mala ispravka, rekao bih da je u pitanju manastir Velika Remeta, ne Grgeteg.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Fruška gora 23 apr 2013 12:54 #109

  • Nicisy1
  • Nicisy1's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 747
  • Primljenih Zahvalnica: 2920
Condor06 napisao/la:
Nicisy1 napisao/la:
То се ради већ годинама на ФГ...


Мало лепих вести за промену. :)

Манастир Гргетег, гради се огромна фонтана испред улаза

Mala ispravka, rekao bih da je u pitanju manastir Velika Remeta, ne Grgeteg.

Да, моја грешка, хвала :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Fruška gora 23 apr 2013 20:52 #110

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3424
  • Primljenih Zahvalnica: 9095
U zemlji u kojoj hiljade ljudi bukvalno gladuje, u kojoj roditelji bolesne dece moraju da prose da bi skupili pare za operaciju, je u najmanju ruku neukusno razmetati se na ovaj nacin. Narocito sto je u pitanju organizacija kojoj je pomoc unesrecenim navodno u top prioritetima.
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Fruška gora 23 apr 2013 22:54 #111

  • sasko
  • sasko's Avatar
samo malo da se ulozi u frusku goru bilo bi vrhunski za dovodjenje tursta
zamislite jedan dan obilazak novog sada drugi dan obiazak i izlet na fruskoj gori treci slobodan dan a cetvrti npr izlet na dunavu tj voznja brodom i rucak na vodi
Poslednja izmena: 23 apr 2013 22:59 od sasko.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Fruška gora 24 apr 2013 07:30 #112

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
mrnjavi napisao/la:
U zemlji u kojoj hiljade ljudi bukvalno gladuje, u kojoj roditelji bolesne dece moraju da prose da bi skupili pare za operaciju, je u najmanju ruku neukusno razmetati se na ovaj nacin. Narocito sto je u pitanju organizacija kojoj je pomoc unesrecenim navodno u top prioritetima.

Eh sad, nisu oni organizovani da bi pomagali gladnima i unesrećenima, već da bi se bavili nekim duhovnim usmeravanjem i obogaćivanjem plebsa (na stranu što recimo meni to ništa ne znači ili što oni to generalno loše rade). Prosto, njihova misija je prevashodno duhovna, a tek onda materijalna (u teoriji).

Što se fontane tiče, ona lako može biti neka donacija kao što su i kapije na Velikoj Remeti i Grgetegu. Dakle, neki čovek iz dijaspore recimo reši da ostavi iza sebe nešto u otadžbini i onda to bude kapija manastira. Ono što meni smeta je što Pokrajinski zavod za zaštitu spomenika kulture nema pravo veta na te stvari koje se grade u blizini i na samim spomenicima kulture (što ovi manastiri jesu). Crkva je previše moćna, a njeni predstavnici koji rešavaju šta će graditi nemaju dovoljno erudicije i smisla za estetiku da bi mogli da izvedu stvari onako kako treba.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dunavski, Brane

Fruška gora 24 apr 2013 07:37 #113

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
sasko napisao/la:
samo malo da se ulozi u frusku goru bilo bi vrhunski za dovodjenje tursta
zamislite jedan dan obilazak novog sada drugi dan obiazak i izlet na fruskoj gori treci slobodan dan a cetvrti npr izlet na dunavu tj voznja brodom i rucak na vodi

Kada smo vec kod izleta na Dunavu, evo danasnje vesti

novinenovosadske.rs/zelenilo-zabranilo-j...ku-plovidbu-dunavom/
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Poslednja izmena: 24 apr 2013 07:38 od Otis Driftwood.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Fruška gora 26 apr 2013 00:05 #114

  • sasko
  • sasko's Avatar
odlicna ideja za taj brodic :) a jbg za dozvolu u ns ide sve jako komplikovano na svu zalost kad bi to malo pojednostavnili i ubrzali mozda bi i ns poceo da zivi brze i lepse :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Fruška gora 27 apr 2013 21:12 #115

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Vratio se ja sa Fruškogorskog Maratona, konačno i ja da odem prvi put.

Lepa avantura, 35 km , malo sam se povredio ali je vredelo.

Razlog zašto sam izbegavao FGM je količina smeća koja se baca nekontrolisano, što me izuzetno nervira, kao i činjenica da nam je FG na dohvat ruke i da se može ići ovako svako dan a ne samo jednom godišnje.
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Fruška gora 28 apr 2013 18:43 #116

  • sandman
  • sandman's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1186
  • Primljenih Zahvalnica: 612
I ja sam bio :)
Prilozi:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Buck, mrnjavi, TurboMaximus

Fruška gora 28 apr 2013 21:45 #117

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3424
  • Primljenih Zahvalnica: 9095
Lepe slike, narocito 2.i 3. :okay:
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Fruška gora 01 maj 2013 10:18 #118

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Fruška gora 01 maj 2013 10:35 #119

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Oni koji redovono odlaze u Frušku Goru da bi šetali ili vozili bicikl/pa i motor sigurno nisu isti ti koji su pobacali ovo smeće. To bi bilo kao da bacaš đubre po svojoj dnevnoj sobi ili u svom dvorištu.

Đubre bacaju oni koji u Frušku Goru odu samo na taj maraton (jer im smeta da ambalažu od toga što su pojeli stave u ranac ili džep), oni koji idu da roštiljaju (jer im je teško da đubre spuste do nekog kontejnera) i slični. Očekujem i veću količinu otpada posle ovih praznika.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 01 maj 2013 10:35 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Fruška gora 01 maj 2013 10:44 #120

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Majke mi povraća mi se od takvih ljudi kada sam bio na maratonu video sam puno smeća, što van kanti što u panjevima.

Ja često idem na Frušku goru i nikad, ama nikad nisam niti bi ovo uradio, bacio sam jabuku, koru od banane ali to se razgradi očas posla u šumi.

Stvarno je tuga kakva nam je svest, a majke mi uzeo bi bajs, poneo 2 kese i otišao sam na neku akciju da kupim smeće, kada već ne postoji neka građanska inicijativa.
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru