Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Kelebija - Majur

Kelebija - Majur 25 nov 2011 01:16 #1

  • Pinki
  • Pinki's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Festina lente
  • Poruka: 903
  • Primljenih Zahvalnica: 896
Ovo su slike sa početka juna, kad sam se vraćao iz HU preko Kelebije pa svratio da vidim Majur. To je lepo renovirana vila u kojoj može da se prenoći, ima restoran koji je tada bio dobro posećen (nažalost nisam isprobao čari kuhinje), a nalazi se uz samu granicu, na jedno 100 m od graničnog prelaza Kelebija. Svakako vredi videti.









I za kraj nešto što sam krstio "Princezin dvorac" :cheer: jer ne znam čiji je, nema table, deluje kao privatna kuća, stoji pored puta i maše s osmehom... Nalazi se na desnoj strani puta Kelebija-Subotica, par km od grane. Stvarno nestvarno...
Poslednja izmena: 25 nov 2011 01:17 od Pinki.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Kelebija - Majur 25 nov 2011 07:16 #2

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Uvek se oduševim kad vidim kako je tamo severnije sve pažljivo sređeno.
Travnjak, asfalt, tepihčići, cveće, sve je pod konac.

Što se arhitekture tiče, ne sviđam.
Ovo prvo mi ne izgleda kao rekonstrukcija već kao kopiranje nekog palićkog stila vile (mada, šta znam). U suštini i nije toliko loše, ali mi smeta ta terasa iznad ulaza i badže na krovu.
Zadnja strana je fajn, baš fajn.

A ovo drugo... mašnice, pa još roze... mislim, čisto je, lepo su te cvećke aranžirane u bašti i na prozorima . Ali brateeee... baš je :cheer:

U stvari, ako gazda ove kuće ne dolazi kod svoje dugonoge plavuše na belom konju ili bar u belom rols-rojsu, ništa od ugođaja. A ona mora da ima bar 3 jednako dugonoge prijateljice.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Kelebija - Majur 25 nov 2011 08:20 #3

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Dukelander napisao/la:
U stvari, ako gazda ove kuće ne dolazi kod svoje dugonoge plavuše na belom konju ili bar u belom rols-rojsu, ništa od ugođaja. A ona mora da ima bar 3 jednako dugonoge prijateljice.

:okay: :rofl:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Kelebija - Majur 06 dec 2011 11:04 #4

  • Steve McQueen
  • Steve McQueen's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Vintage race cars
  • Poruka: 862
  • Primljenih Zahvalnica: 330
Bojim se da su to samo mastanja. Najverovatnije je to kuca nekog gastrosa koji ju je napravio za svoju cerku jedinicu i u njegovoj glavi lepoticu. U stvari, dete je debela prasica navucena na hellokitty... :D


Nesto kao kuca za Djesiku:


www.vesti-online.com/Dijaspora/drzava/Ne...oban-stan-za-slavlje


Slobodni Zidar
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Kelebija - Majur 06 dec 2011 13:41 #5

  • ZORLUS
  • ZORLUS's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Od prostih skica do Toplog Doma...AQ
  • Poruka: 105
  • Primljenih Zahvalnica: 147
Vila je deo zadruge i fantastično je sređena. Bio sam na jednoj proslavi tamo (na terasi...) i stvarno je nemam ni jedne jedine zamerke... inače, u okviru zadruge je moguće rentirati konjsku zapregu ili pak jahati konje...ili u krajnjoj liniji u okviru objekta praviti neku proslavu. Park ispred vile je neverovatno sređen - tu postoji i omanje jezerce.
Na mapi vilu možete pogledati OVDE
Od prostih skica do TOPLOG DOMA...AQ
Poslednja izmena: 06 dec 2011 13:42 od ZORLUS.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Kelebija - Majur 06 dec 2011 14:05 #6

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
Majur je uz Malu gostionu na Paliću više puta proglašavan za najbolji restoran u Srbiji. Tanjiri escajg sa pozlaćenim simbolima restorana i još mnogo toga
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Poslednja izmena: 06 dec 2011 14:06 od ranko su ns.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Kelebija - Majur 06 dec 2011 14:30 #7

  • ZORLUS
  • ZORLUS's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Od prostih skica do Toplog Doma...AQ
  • Poruka: 105
  • Primljenih Zahvalnica: 147
Stvaaaarno je vrh i baš bih ga svakome preporučio....
Od prostih skica do TOPLOG DOMA...AQ
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru