Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Cirih Jun 2010.

Cirih Jun 2010. 25 okt 2011 18:37 #1

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Prosle godine u Junu sam bio prvi put na zapadu i to u Cirihu.

Vrteo sam slike sa mobilnog i okacicu par komada za sada , kasnije cu dodati slike sa fotoaparata.

Prvo , predivne zgrade malo van centra. Fasade su drvene , izmedju 2 zgrade postoji dvoriste sa sportskim sadrzajima.Ispod jedne zgrade ima jedna otvorena prostorija gde se nalazi stoni fudbal ,stoni tenis , odbojkarski terencic itd. Stoni fudbal i stoni tenis se moze izneti napolje kad god se pozeli. Sa glavne ulice se nalazi zid od staklene prizme koji spaja 2 zgrade i zatvanja njeno dvoriste od slucajnih prolaznika. Prizme su providne , ali ne skroz tako da se oni koji se nalaze u dvoristu ne osecaju zatvorenim. Taj zid od staklene prizme ima na sredini vrata tako da pristup dvoristu imaju samo stanari. Sjajno resenje.





Ovo je zgrada koja je nekada bila ruglo i rusevina.Onda su dodali par etaza i ovako su je sredili. Ona se nalazi preko puta ovih crvenih zgradica sa glavne ulice( kao glavna ulica mislim na glavniju ulicu u odnosu gde sam ja odsedao )



Onda sam usao u Coop. Inace , mislim da ne postoji lanac bolji od Coop i Migros. Ma kakva Cora , Lidl , Interspar , Merkator i bilo sta sa zapada.

E da , i onda sa naleteo na Lane moje ovih dana :)



A ovo je ta "glavna ulica"



Cesma u centru Ciriha



I josh jedna



Prodavnica satova. Na svaki sat ove figure izlaze i pustaju predivne melodije , nije inovativno , ali je zabavno



Onda sam u jednom drugom marketu video pomirenje Kraljevine Srba , Hrvata i Slovenaca , barem u alkoholisanom stanju



To je to sto se tice slika sa mobilnog telefona

E da , cim sam se vratio u Novi Sad odmah sam poslovno otisao u Maribor. I ocete li da vidite glavnu ulicu u Mariboru ? Evo vam Evropska Unija , spremite se da zamenice oci

Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Buck, Nixivoje, limanac, tonyk

Odg: Cirih Jun 2010. 25 okt 2011 23:43 #2

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Hvala na slikama i reportazi, bas zanimljivo, samo nastavi :okay: Najjaca je slika sa pivom :cheers: :cheer:

Btw, treba da vidis malo Bugarske i one iznad njih, odavno EU nije neki pojam :whistle: :mrgreen:
Poslednja izmena: 25 okt 2011 23:48 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Cirih Jun 2010. 26 okt 2011 07:11 #3

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Prolazio sam kroz Rumuniju davno, nema tu šta da se komentariše. Želim da živim sa činjenicom da smo najjadniji u Evropi a onda se setih da postoje Bugarska i Rumunija , grozno je
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Poslednja izmena: 26 okt 2011 07:17 od Otis Driftwood.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Cirih Jun 2010. 26 okt 2011 07:58 #4

  • sandman
  • sandman's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1186
  • Primljenih Zahvalnica: 612
ne znam kuda ste u rumuniji putovali ali selo zolnaj, jimbolija na rumunskom, na samoj granici na putu za temisvar, ima bolji asfalt on novog sada. primer samo.

postavi slike sa fotoaparata :clapping:
Poslednja izmena: 26 okt 2011 07:59 od sandman.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Cirih Jun 2010. 26 okt 2011 08:22 #5

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Sto rece moj drugar: "Priznajem, ok, eto imao sam predrasude o Bugarskoj, ali onda sam otisao, i shvatio da je mnogo gore nego sto sam mislio..." Sorry na offtopicu Otise, ali morao sam ;)

@Sandman: Pa ni NS ti nije neki pojam za asfalt, ali to je u te dve zemlje najmanji problem, bar se moze lako presvuci kad dodju fondovi i stvoriti utisak da kao nesto sljaka... Ali njihovo nasledje, sto materijalno, sto u glavama...
Poslednja izmena: 26 okt 2011 08:26 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Cirih Jun 2010. 26 okt 2011 09:03 #6

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Sjajno, jedva čekam nastavak! :banana:

I od mene ćete dobiti jednu reportažu sa istog mesta, ali na proleće. :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Cirih Jun 2010. 29 okt 2011 22:19 #7

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Čekamo nastavak... sa nestrpljenjem!
Jako me zanima tvoj opšti utisak, s obzirom da ti je prvi izlet napolje i zato očekujem dosta teksta i tvojih viđenja pa da diskutujemo.
Što se tiče Maribora, nije dobro generalizovati stvari ali isto tako nije dobro ni pojednostavljivati ih ... Što se mene tiče postoji mnogo dobrih stvari u Sloveniji ali teško da se ona još uvek može uporediti sa zapadnom evropom i standardima tamo. Uostalom to si i ti primetio u Cirihu...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Cirih Jun 2010. 29 okt 2011 23:53 #8

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
...
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Poslednja izmena: 30 okt 2011 14:47 od Otis Driftwood.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, Pripadnik

Odg: Cirih Jun 2010. 30 okt 2011 11:12 #9

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
Od jedne jako lepe teme si napravio čudo koje neću više da posećujem.

Nisam nikad video da neko samo šokne 87 slika u jednom postu. Mislio sam da mi komp nije u redu ali vidim sve otvara super samo se u Cirihu udavi, zablokira i umre. Odem slobodno do prodavnice dok se ne odblokira.

Tako se ne rade postovi i reportaže. Po jednom postu je najbolje da se kači oko 5 slika, i poželjno sa nekim kraćim komentarom.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Cirih Jun 2010. 30 okt 2011 14:46 #10

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
To sam radio u 2 ujutru. 1. Dobro , obrisacu sve sad pa cu kasnije se posvetiti detaljnije.
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Cirih Jun 2010. 30 okt 2011 15:08 #11

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Ja kacim do 10 slika, mislim da je to tolerantno, i prosaraj malo sto kaze Ranko sa komentarima, ima potencijala, super su bile fokte :cheers:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Cirih Jun 2010. 30 okt 2011 21:47 #12

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Jbg ,izgleda da cu se pozabaviti ovime tek kad u decembru dobijem otkaz posto ce mi trebati par sati da napisem pravi izvestaj a jednostavno nemam toliko vremena
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Cirih Jun 2010. 30 okt 2011 21:49 #13

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Nemoj biti na kraj srca, daj bar te linkovane slike kad ih vec imas uploadovano u desetak postova da gledamo do tad ;)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru