Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Vozom do Zrenjanina

Vozom do Zrenjanina 29 okt 2018 19:28 #1

  • 1992NSNN
  • 1992NSNN's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 49
  • Primljenih Zahvalnica: 378
Juče sam imao priliku da se provozam kompletnom deonicom remontovane pruge od Novog Sada do Zrenajnina. Iskoristion sam poslednji polazak iz Novog Sada u 16.00 časova. Voz za Zrenjanin (Ruski DMV), se postavlja na 13. kolosek, a Somborski koji je do sada stajao na ovom koloseku je pomeren na poslednji 14. kolosek.Voz je pošao na vreme, po rasporedu u 15.59. Karta za vožnju do Zrenjanina staje 460 dinara. U Novom Sadu je voz krenuo sa 19 putnika, ali smo samo jedna devojka i ja išli celu rutu do Zrenjanina, kasnije ću iz razgovora sa njom saznati da je i ona "vozoljubiteljka". Ono što me je na putu do Rimskih Šančeva pa i dalje stvarno iznenadilo jeste to što je maltene svaka bogaza i utabana stazica preko pruge propisano obeležena barem andrejinim krstom. Brzina na otvorenom delu pruge do Titela je 70-80 km/h, dok je kroz naseljena mesta mašinovođa neznatno spusti. Nakon Novog Sada pristiže u stanicu Rimski Šančevi koja je posednuta, i na trasi do Orlovata je najuređenija. U stanici Kać se nalazi ZGOPov radni kamp u vidu desetak vagona sa spavonicama i menzom. U Kaću je voz napustilo 5 putnika. U Budisavi su odložene sve dotrajale šine i pragovi koji su izvaeni tokom remonta na pruzi Orlovat- Novi Sad. Zgopove radne maine i potrebna oprema je razasuta širom trase, tako da je ima i u stanicama Šajkaš, Titel i u samom Orlovatu. Stanice usput (onoliko koliko se moglo videti zbog toga što je već u 5 pao mrak :facepalm: ) su manje -više u ok stanju, uz izuzetak stanice Vilovo-Gardinovci, koja se nalazi u dosta ruiniranom stanju, ali generalno na većini stanica bi se moglo nešto poraditii, makar šminkanje fasade. Voz se sve vreme držao voznog reda i u Zrenjanin smo stigli tačno po rasporedu, bez većeg zadržavanja u Orlovatu, u kojem je mašinovođa samo prešao iz jedne u drugu kabinu, i nastavio vožnju. Nakon stanice Orlovat voz je ponovo počeo da se puni. Sve u svemu, do Zrenjanina će ga stvarno retko ko koristiti, jer em je trasa dug 111km, em je karta za 150 dinara skuplja od autobuske. Eventualno će ga koristiti Zrenjaninci jer voz u pravcu NS kreće u 3.36, sat i po pre prvog autobusa. Svakako je budućnost ove trase u opsluživanju jeftinim prevozom stanovnika manjih mesta koja se nalaze uz prugu, i njihovo povezivanje sa Novim Sadom i Zrenjaninom. Na kraju krajeva, negde je bitno da postoji veza između dva najveća grada Bačke i Banata. :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Cookie, Buck, limanac, kasko, cipacar, mrnjavi, Duja, Brane, Blavak, Ljube, Light, valjan, Eldarion, neobuscitta, zeljolaki, Ambasador

Vozom do Zrenjanina 29 okt 2018 19:32 #2

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4919
  • Primljenih Zahvalnica: 9925
Ne znam da li ima smisla posebna tema, ali da prokomentarisem da sam odusevljen da postoji devojka "vozoljubitelj"!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, mrnjavi, Brane, 1992NSNN

Re:Vozom do Zrenjanina 29 okt 2018 19:36 #3

  • 1992NSNN
  • 1992NSNN's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 49
  • Primljenih Zahvalnica: 378
Fotke su lošije zbog toga što je svetlo bilo užasno.


Послато са SM-A530F уз помоћ Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, Cookie, Buck, limanac, kasko, cipacar, mrnjavi, Duja, das ivon, sasar, Blavak, Bogdus, Light, valjan, Eldarion, zeljolaki, Ambasador

Vozom do Zrenjanina 30 okt 2018 10:19 #4

  • Mr.M
  • Mr.M's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 77
  • Primljenih Zahvalnica: 77
preci 120 km za tri sata voznje.. sta je mnogo mnogo je
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Vozom do Zrenjanina 30 okt 2018 12:03 #5

  • Ambasador
  • Ambasador's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 206
  • Primljenih Zahvalnica: 469
^^ Mnogo jeste ali čini mi se da prioritet nije bio putovati celom deonicom već prema NS ili ZR iz obližnjih mesta a možda postoji i nešto treće.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: 1992NSNN

Re:Vozom do Zrenjanina 30 okt 2018 14:11 #6

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4919
  • Primljenih Zahvalnica: 9925
Prioritet sam opisao na drugoj temi :) a to je teretni saobraćaj tokom radova dogodine.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Ambasador

Vozom do Zrenjanina 30 okt 2018 15:29 #7

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 645
  • Primljenih Zahvalnica: 648
Čak nije ni teretni prioritet koliko prevoz opasnih po okolinu materija za Pančevo, koje su do sad išle prugom oko Kalemegdana, pa na Pančevački most. Budući da je ta pruga ustupila mesto izuzetnom projektu Beograd na vodi, a opasne materije ne smeju da se prevoze kroz tunele Dedinjski i Vračarski koji preko stanice Vukov spomenik idu direktno na Pančevački most, a teretna obilaznica ka Pančevu i dalje ne postoji, i neće postojati verovatno još decenijama, opasne materije će praviti veliki obilazak od Bg kroz Novi Sad, ka Orlovatu i odatle ka Pančevu.
Ne znam kako se u to uklapa najavljeno ukidanje pruge na par ili više meseci, verovatno će u noćnim satima opasne materije prolaziti kroz tunele, jer su već prekršili postojeće propise i dizel garniture propustili preko vukovog spomenika (za to vreme su pp sistemi deaktivirani).
Neka im je svima viša sila naklonjena, nadam se da znaju šta rade.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Vozom do Zrenjanina 30 okt 2018 17:45 #8

  • Brane
  • Brane's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 782
  • Primljenih Zahvalnica: 1857
^^
Opasne materije već idu kroz tunele i to samo u noćnim satima uz ograničenu brzinu.
Poslednja izmena: 30 okt 2018 19:00 od limanac. Razlog: nepotrebno citiranje
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru