Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

TEMA: Kopenhagen

Kopenhagen 24 avg 2017 09:58 #21

  • neobuscitta
  • neobuscitta's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 548
  • Primljenih Zahvalnica: 1626
Hvala! :)

1. Nisam. Nažalost, imali smo jedan ceo dan i jedan dan do 16h, pa nismo imali gde da uklopimo. Mada, i nije me nešto interesovalo.

2. Dao sam neki pregled cena u prvom postu. Uglavnom, skuplje nego u Nemačkoj, s tim što mi je tehnika delovala jeftinije, ali ne mogu da tvrdim.

3. Zavisi šta te interesuje. Ako te interesuje grad Malme, postoji regio voz koji spaja Kopenhagen i Malme i ide na svakih 20-30 minuta, a neki vozovi idu i dalje do Helsinborga. Mislim da je cena karte do Malmea oko 90 DKK, znači negde oko 13 evra.
Ako te pak interesuje aerodrom, ja sam leteo Wizz Airom za Malme, pa smo koristili Neptunbus, jedinog prevoznika koji nudi direktnu vezu između železničke stanice u Kopenhagenu i aerodroma u Malmeu. Sarađuju sa Wizz Airom pa im je red vožnje usklađen sa polascima i dolascima aviona na aerodrom. Karta u jednom smeru je 100 DKK, odnosno oko 14-15 ojra. Skuplja i komplikovanija alternativa je da koristiš švedskog prevoznika Flygbussarna do Malmea (autobusi kreću na svakih pola sata) pa onda da presedaš na gore navedeni voz. Cena busa do Malmea je 100 SEK odnosno 10 evra. :)
Poslednja izmena: 24 avg 2017 10:02 od neobuscitta.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, ranko su ns

Kopenhagen 24 avg 2017 15:13 #22

  • valjan
  • valjan's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 2332
Ja bio u Kristijaniji 2000-te, ništa naročito, gomila tezgi sa raznim egzotičnim supstancama i sve je izgledalo poput klasičnih hipi komuna iz američkih filmova iz druge polovine prošlog veka...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie

Kopenhagen 25 avg 2017 00:07 #23

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4220
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
neobuscitta napisao/la:
Hvala! :)
3. Zavisi šta te interesuje. Ako te interesuje grad Malme, postoji regio voz koji spaja Kopenhagen i Malme i ide na svakih 20-30 minuta, a neki vozovi idu i dalje do Helsinborga. Mislim da je cena karte do Malmea oko 90 DKK, znači negde oko 13 evra.
Ako te pak interesuje aerodrom, ja sam leteo Wizz Airom za Malme, pa smo koristili Neptunbus, jedinog prevoznika koji nudi direktnu vezu između železničke stanice u Kopenhagenu i aerodroma u Malmeu. Sarađuju sa Wizz Airom pa im je red vožnje usklađen sa polascima i dolascima aviona na aerodrom. Karta u jednom smeru je 100 DKK, odnosno oko 14-15 ojra. Skuplja i komplikovanija alternativa je da koristiš švedskog prevoznika Flygbussarna do Malmea (autobusi kreću na svakih pola sata) pa onda da presedaš na gore navedeni voz. Cena busa do Malmea je 100 SEK odnosno 10 evra. :)

To me je interesovalo, jer je najjeftinija opcija preko Malmea. :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kopenhagen 25 avg 2017 00:09 #24

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4220
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
valjan napisao/la:
Ja bio u Kristijaniji 2000-te, ništa naročito, gomila tezgi sa raznim egzotičnim supstancama i sve je izgledalo poput klasičnih hipi komuna iz američkih filmova iz druge polovine prošlog veka...

Ipak, nešto što se ne može videti na ovim prostorima. ;) Načuo sam da je komuna dosta komercijalizovana, pa me zbog toga interesuje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kopenhagen 29 avg 2017 21:11 #25

  • neobuscitta
  • neobuscitta's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 548
  • Primljenih Zahvalnica: 1626
Cookie napisao/la:
To me je interesovalo, jer je najjeftinija opcija preko Malmea. :)

Ako govoriš o avionu, onda jeste. Ako govoriš o transferu Malme - Kopenhagen onda pročitaj ponovo. :?

Ja sam bio srećnik koji je osvojio vaučer u vrednosti od 100 evra od Wizz Air tako da je moja povratna karta u špicu sezone iznosila samo 20 evri. :cheer:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
  • Strana
  • 1
  • 2
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru