Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Švajcarska

Švajcarska 24 jan 2016 20:40 #41

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Jedan dan odosmo u Lucern, grad udaljem oko sat i po vozom od Ciriha, centar istoimenog kantona i naravno na jezeru je :D Čuli smo da je najkišovitiji grad Švajcarske tako da semo se nadali da ćemo se provući i imati sreće s vremenom :) Okružen je sa nekoliko planinskih vrhova koji takođe daju odličan pogled na dolinu, jezero i grad, ali nismo stigli van grada toliko. Takođe, važi i za najturističkije mesto, blizu je planina, divno nasleđe i stari grad za obilizak, najstariji pokriveni drveni most Evrope koji je glavna atrakcija, i bezbroj prodavnica satova naravno. Odmah sa železničke stanice se vidi veći broj turista od čega smo se skroz odvikli u Cirihu :)



Pored Ž. je nov objekat Žan Novela - KKL, služi kao kongresni centar, ima muzej, biskop, restorane itd.. Konzolni krov je impresivan.




Pogled na pomenuti most - Kapellbrucke (1330. god)


Veći deo mosta je izgoreo 1993. godine, reastauriraju ga od tad, vraćaju se freske i menja krov...




Poslednja izmena: 24 jan 2016 20:48 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, Oniks, Blavak, Bogdus, Light, valjan

Švajcarska 24 jan 2016 20:47 #42

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Krećemo se ka centru grada




Gradska kuća


Grad je poznat po brojim fasadama sa muralima






Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie, TurboMaximus, Oniks, Blavak, Light, valjan

Švajcarska 24 jan 2016 20:54 #43

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883












Banke, robne kuće i naravno satovi, satovi, satovi :mrgreen:




Poslednja izmena: 24 jan 2016 20:56 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie, Blavak, Light, valjan

Švajcarska 24 jan 2016 21:06 #44

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Šetnja uz reku su bili najlepši momenti, sve je načičkano restoranima, radnjicama i bašama...





Ono što svaki turista uradi u Lucernu je da se popne na zidine grada i kule koje ga opasuju. Super je pogled, taman je krenulo i da se razvedrava, i izvukli smo se bez kiše ipak :)








I poslednja fotka iz grada.


Jako mi je drago što smo uspeli da ga obiđemo, prelep grad, i iznenadila me je količina i očuvanost nasleđa...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: solimns, Cookie, TurboMaximus, Oniks, Blavak, Bogdus, Light, valjan

Švajcarska 24 jan 2016 21:16 #45

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Boravak u Švajcarskoj se završio posetom Bazelu, grad na tromeđi sa Francuskom i Nemačkom. Poznat po farmaceutskoj industriji najviše, luci na Rajni, i skandalima sa Nazzi zlatom i blagom :whistle: Eto, nose to breme i ostatk Švajcarke ih prezrivo gleda zbog toga :lol: Imali smo prijatelje tamo tako da su oni preuzeli ulogu vodiča i skroz nam približili ovaj grad u jednom popodnevu...

Trg ispred Ž. stanice


Krećemo se ka centru, jako živ grad i vidno je da je univerzitetski centar, baš puno mladog sveta ima




Podsetile me na NS ove bašte i uživanje B)




Poslednja izmena: 24 jan 2016 21:26 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie, ranko su ns, Novajlija, Blavak, Light, valjan

Švajcarska 24 jan 2016 21:45 #46

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Trg u sa Gradskom kućom, bitna istorijska zgrada, unutrašnje dvorište je isto upečatljivo




Na trgu je bio neki vašar, a rekli su nam da se u gradu stalno smenjuju razni festivai i fešte. Kasnije smo se i uverili u to skroz neočekivano :)





Penjanje na gornji stri grad i do katedrale






Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, TurboMaximus, Blavak, Light, nssale

Švajcarska 24 jan 2016 21:47 #47

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Tu su krenuli u svoju povorku gradom limeni orkestri raznih društava i organizacija, spremaju se godinu dana za taj festival. Super predstava i baš su veselu atmosferu napravili, pratili smo se dalje kroz grad...






Pogled na Rajnu sa terase, grad je skroz spušten na reku i živi na keju, jako puno ljudi se opušta, pije, sunča, džogira..










Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, Blavak, Light

Švajcarska 24 jan 2016 21:58 #48

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Idemo ka drugom delu starog grada, brdovito i isto živopisan














:naughty:


I dođosmo do kuće u kojoj je Niče živeo dok je predavao na fakultetu ovde, desetak godina čini mi se :)




To je bila zadnja scena iz ovog lepog grada. Uverili smo se opet u raznolikost Švajcarske, oseti se nemački uticaj koliko i u Luganu italijanski, a opet na neki specifični način izneto i upakovano u mašnicu. To bi bilo sve od mene za ovaj put, nadam se da sam približio kroz reportažu ono što smo doživeli i susreli :cheers:

Sva pitanja i komentari su naravno dobrodošli :cheer: :okay:
Poslednja izmena: 24 jan 2016 22:00 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, mrnjavi, Duja, TurboMaximus, Oniks, Blavak, Bogdus, Light

Švajcarska 24 jan 2016 22:42 #49

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
hvala što si sa nama podelio utiske sa ovog lepog putovanja.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, Light

Švajcarska 25 jan 2016 22:42 #50

  • Duja
  • Duja's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 898
  • Primljenih Zahvalnica: 1774
limanac napisao/la:
Poznat po farmaceutskoj industriji najviše, luci na Rajni, i skandalima sa Nazzi zlatom i blagom :whistle: Eto, nose to breme i ostatk Švajcarke ih prezrivo gleda zbog toga :lol:

Ta farmaceutska industrija je stvarno sramota za čovečanstvo... :troll:

Najpre, hvala ti za sjajnu reportažu. Znam koliki je trud trebalo uložiti da se sve pripremi.

Ipak, potvrdila mi je neke predrasude, a to je da je Švajcarska za moj svetonazor prosto previše uređena. Skoro savršena, što kaže Dino Merlin; do nivoa sterilnosti. Bio sam u Alzasu, s francuske strane, i u Italiji, više puta. I s tvojih fotografija, koliko god bile lepe i tehnički i sadržajno, nedostaje neka italijanska opuštenost ili francuski šarm. Verovatno ću je posetiti, imam tamo i neke rodbine, ali nekako ne bih voleo tamo da živim. Treba u životu i pomalo

:storm:
Svaki dobar projekat može da se oskrnavi pri izvođenju.
Nijedan loš projekat ne može da popravi pri izvođenju.
Poslednja izmena: 25 jan 2016 22:52 od Duja.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, TurboMaximus

Švajcarska 25 jan 2016 23:04 #51

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Limanac svaka čast i od mene. Ovo je bila salva karmi :) Složio bih se sa Dujom. Bio sam tamo doduše samo na 10 dana. Lozana i Bern. Iako sve to lepo jako izgleda, mislim da je previše sređeno i sterilno za naš mentalitet navikao na frku i probleme. Ne kažem, možda se da čovek prilagoditi ali ja lično verovatno ne bih tamo živeo. Divno je doduše videti njihovu prirodu i voziti se kroz istu vozovima :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac

Швајцарска 25 jan 2016 23:59 #52

  • puramoca021
  • puramoca021's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 11
  • Primljenih Zahvalnica: 4
Врло је вероватно да смо навикли на фрку и стрку, али је још извесније да се на швајцарску сређеност и поштовање правила игре човек врло лако навикне. Јесу моји драги домаћини упорни, јесу „на своју руку“, јесу тврдоглави (скоро као Срби!), али јесу и радни, предузимљиви и прагматични. Умало да заборавим: спремни су на компромис и договор. Да није тако, не би ова земља трајала тако дуго.

Молио бих и остале посетиоце и пролазнике кроз Швајцарску да овде поделе своје утиске и фотографије. Занимљиво је видети како све ово изгледа „са стране“ :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru