Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Spomen obeležje Sremski front

Spomen obeležje Sremski front 26 okt 2013 13:48 #1

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3424
  • Primljenih Zahvalnica: 9095
Za početak stariji mogu da se podsete, a mlađi da nešto novo saznaju o čemu se ovde radi

Do ovog spomenika može se doći samo autoputem BG-ZG, isključenje odmah posle MOL-ove pumpe, par km pre granice.








Detalj kojeg se ne sećam kad sam kao klinac zadnji put bio ovde

Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie

Spomen obeležje Sremski front 26 okt 2013 13:56 #2

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3424
  • Primljenih Zahvalnica: 9095
Prvi deo kompleksa je svojevrsni Hall of Fame. Prostor oivičen polukružnim zidovima od crvene cigle na kojima su spomen ploče svih jedinica NOVJ koje su učestvovale u bitci.












Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie

Spomen obeležje Sremski front 26 okt 2013 14:08 #3

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3424
  • Primljenih Zahvalnica: 9095
Neke od slavnih jedinica








Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, solimns, Cookie, TurboMaximus

Spomen obeležje Sremski front 26 okt 2013 14:10 #4

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3424
  • Primljenih Zahvalnica: 9095
Do muzejske zgrade put vodi kroz nizove zidića na kojima su pločice sa imenima 13000 poginulih boraca.








Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Poslednja izmena: 27 okt 2013 00:23 od mrnjavi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie

Spomen obeležje Sremski front 27 okt 2013 00:36 #5

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3424
  • Primljenih Zahvalnica: 9095
Sam muzej je u rekonstrukciji i zaključan. Ipak ga otvaraju za najavljene posete.







Bakrorez sa šematskim prikazom operacija




Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie

Spomen obeležje Sremski front 27 okt 2013 00:41 #6

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3424
  • Primljenih Zahvalnica: 9095
Par sličica za kraj priče




Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, TurboMaximus, Brane, RM77

Spomen obeležje Sremski front 27 okt 2013 06:48 #7

  • nani021
  • nani021's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 89
  • Primljenih Zahvalnica: 39
bas mi prijalo da vidim ovo, sjajne fotke :-)

istorijski i strategijski teski promasaj, potpuno nepotrebno. Dugorocno ocigledno nekom bila potrebna klanica srpske omladine u situaciji kada je rat bio odlucen i dobijen na drugim mestima.... valjda ce istorija jednom dati pravi sud o ovome
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Spomen obeležje Sremski front 27 okt 2013 08:42 #8

  • romanempire
  • romanempire's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 792
  • Primljenih Zahvalnica: 2355
Slažem se,potpuno nepotrebno izgubljeni mladi životi pred sam smiraj rata,bilo je suludo jurišati po sremskoj ravnici na dobro ukopane Nemačke odbrambene linije.Sve u svemu neka istorija da svoj sud,
ja mogu samo da iskažem zahvalnost i odam počast svim poginulim borcima NOVJ koji su dali svoje živote da bi sada mi živeli u slobodi !
Varosi ima, sto da gresim dusu
boljih i lepsih al' samo jedna je
shvacas varos u koju se vracas.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru