Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Australia

Australia 29 avg 2013 11:25 #41

  • bkey
  • bkey's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 30
  • Primljenih Zahvalnica: 5
Gold Coast se moze uporediti sa Novim Sadom po broju stanovnika, nesto preko 300.000 , moze se reci 330.000.
Drugo poredjenje nije moguce, jer vozni park na Surfers Paradise/u je skuplji od citavog voznog parka i Novog Sada i Beograda zajedno. Provereno 100%.
Ja se slazem da ako u datom trenutku priliv sredstava bude iznosio kao da imamo, npr kolicinu novca koji moze da donese 5 EXITA u jednom danu i to puta 365, onda bi "mozda' imali turisticki budzet Gold Coasta,,,a 4 dana kratkog zadovoljstva je i premalo sa tankom privredom da bi se doslo do nekog buma.
Slicnost sa Majamijem, je u toliko sto ameri smatraju Floridu penzionerskim mestom, a Gold Coast je popularan za provod mladih ljudi, a samo mjesto ima "suburb" koji se zove Miami.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Australia 29 avg 2013 11:39 #42

  • SkullRules
  • SkullRules's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 183
  • Primljenih Zahvalnica: 263
Tako je po broju stanovnika smo tu negde, ali novac koji se dobija od turizma je stravican na GOLD COAST-U, najvise zbog polozaja na kom se nalazi. Odmah da sugerisem da nisam nikada ni zamisljao 50-70 spratova u NS-U a to nam ni ne treba ali do 30 to je odlicno i moguce. ( Naravno za nekih 20-30 godina :| )
Вера у себе је прва тајна успеха!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Australia 29 avg 2013 12:09 #43

  • bkey
  • bkey's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 30
  • Primljenih Zahvalnica: 5
To sam i mislio, razlika je ogromna u budzetu , mada moras znati da je tu ulozen ogroman kapital, narocito Japanaca i Amerikanaca, od sedamdesetih pa na ovnmo...doduse i vidi se.

Eh da ima jos jedna slicnost, PRESIDENT, na vrhu zgrade.
Ovaj Otisov post me naterao na razmisljanje,, pa po meni Novi Sad ima mnogo toga da ponudi, samo je razlika u organizaciji i da li ti to znas na pravilan nacin da ponudis , da se to ljudima dopadne , a ne da bude neka,, da kazem sirova ponuda, eto ti pa gledaj,kako se kod nas dozivljava turizam.
Sustinska razlika je sto na Gold Coast dolaze bogati , tj klijentela koja voli provod, kazina i sve sto ide uz to.
E sad ako se na keyu iskipuju penzosi od turista, pa im sav aranzman uplacen na brodu, ti od takvih neces nista puno videti sem da pasiraju kroz Dunavsku ili tako nesto..nije to ista vrsta turista, ali to ne znaci da se ne moze doci do boljih kroz skladan i pamtno uradjen turisticki program/ponudu.Moras i uloziti da bi dobio, sto kaze narodna pa uplati.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Australia 29 avg 2013 12:11 #44

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Kakav je standard u Australiji, u poredjenju sa zapadnim svetom? Čuo sam da mnogo bolje stoje od USA, Kanade....
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Australia 29 avg 2013 12:36 #45

  • SkullRules
  • SkullRules's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 183
  • Primljenih Zahvalnica: 263
Ima da ponudi dosta o tome sam i pricao ali moramo uloziti jako jako jako ( puta 10 na 10-i ) novaca da bi smo napravili tako nesto. Evo jedan mali primer: napravimo novi most na Dunavu da preusmeri saobracaj kroz tunel i dalje tamo na Lovoturs i itd. Bulevar M. Pupina podelimo na dve strane jedna dva koloseka za stari tramvaj i dve trake za saobracaj u jednom i drugom smeru. Uzeti kaldrmu i razasuti je po starom delu grada Dunavskoj, Jovinoj , Kralja A. i Pozorisnom trgu, Kroz V. Dugu, zatima na Petrovaradinu Beogradska, Strosmajerova kroz B kapiju i tu negde napraviti okretnicu. Po sinama da idu stari tramvaji oni kao u razglednicama iz pocetka XX veka. Izmestiti stanare sa podgradja i tu napraviti nekakve rekvizite, muzeje, galerije, renovirati kvalitetno. Srusiti jedno 10 onih zgradica na B. Keju izgraditi neke renomirane hotele, visine do 8 spratova (izaci na Dunav) ali mocne zgrade napraviti. Gledati raj pred ocima. Naravno sve je ovo samo san :facepalm: ali Australijanci da imaju priliku kao sto je Novi Sad napravili bi... Sto se tice ekonomije Australija je stvarno dobrostojeca za sada i jos uvek guraju kroz S.E.K.-u. Ima opis u nekim od prethodnih postova. B)
Вера у себе је прва тајна успеха!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Australia 29 avg 2013 16:49 #46

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
ja bi napravio žičaru u NS od pristana za turiste do Đave i tamo bi turisti gledali panoramu NS. A tamo na Đavi bi načičkao suvenirnice prodavnice i restorane. A posle slobodan razgled centra grada
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Australia 30 avg 2013 08:55 #47

  • SkullRules
  • SkullRules's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 183
  • Primljenih Zahvalnica: 263
Bilo kako bilo sve bi bilo bolje od postojeceg :) Saobracaj na tvrdjavi bi mogao biti i koristiti se kao u Budimskom zamku u istoimenom gradu :)
Вера у себе је прва тајна успеха!
Poslednja izmena: 10 nov 2013 06:24 od SkullRules.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Australia 30 avg 2013 09:51 #48

  • bkey
  • bkey's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 30
  • Primljenih Zahvalnica: 5
Sve sto se uradi a ima smisla i novac se vraca od toga govori da je mozgom ulozena investicija.
Svrha je u tome da kod nas ima mnogo pameti , a vrlo malo novca i realizacije. Vizija da tvrdjava treba da bude dio budzeta grada , i vrvi kao mali Dubrovnik je sigurno isplativa, samo pametnom ponudom i stalnim sirenbjem tur.kapaciteta da zazivi i da svi imaju koristi, mislim na sav grad Novi Sad. Ideja da se sredi gradic je jako dobra, ali ako ga ne budu znali srediti, onda su to bacene pare, ,, takodje i tvrdjavu /mislim unutra, (ne zidine ) bi trebalo na najbolji nacin planski i po projektu uraditi , sa sto vecom ponudom.
Zicara je jako primamljiva ideja, ali treba staviti na vagu koja je to cifra , mada danas i ne bih rekao da se radi o nekoj lovi,, a po meni bi trebala biti simbolicna ili besplatna , tako da ugodis na neki nacin, ali mu dobrom ponudom zato mozes nadoknaditi sve sitne usluge. Ne mislim na bezobrazno otimanje ili zakdanje od strane, npe novosadskih konobara,mada je to svuda kod nas "konobarisanje"vrlo slicno. Ustvari treba ostaviti sto bolji utisak, i da nisi previse skup,tako ce se isti vracati i dovoditi,pricom i druge turiste.Vani te uvije radi aranzamana pitaju kako vam je bilo, tj feedback, da znaju sta nude.
ja sam imao dosta ljudi koji su ranijih godina isli na exit i bili su vrlo zadovoljni,ali im se npr nikako nije dopalo, presretanje ispred tvrdjave sa raznim napitcima, pivama i sl... mislim na divlje ,ono kao iz sume u po noci, kao i ono gdje mu padne na pamet tu i pisha/ ne mozes proci od smrada kroz kapiju i da ne nabrajam. Covjek koji ti ostavlja pare , ne trebas mu bezveznim stvarima kvariri utisak, a ne treba puno.
Takodje Dunav i kej treba maksimalno iskoristiti, uklopiti sa ponudom na Djavi. E sad samo jesna mala stvar, novac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ranko su ns

Australia 06 sep 2013 11:57 #49

  • SkullRules
  • SkullRules's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 183
  • Primljenih Zahvalnica: 263
Evo da osvezim temu, :) za one koji su pratili sigurno ste primetili da na slikama iz Sidneja nema nigde opere i mosta. Evo par fotki Sidneja iz drugog ugla. ;)






Вера у себе је прва тајна успеха!
Poslednja izmena: 06 sep 2013 11:58 od SkullRules.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, limanac

Australia 06 sep 2013 12:06 #50

  • SkullRules
  • SkullRules's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 183
  • Primljenih Zahvalnica: 263






To je to. :yes:
Вера у себе је прва тајна успеха!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, ranko su ns, Otis Driftwood, mrnjavi, TurboMaximus

Australia 06 sep 2013 12:23 #51

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Hvala! :cheers:
Sad smo 100% sigurni da je to Sidnej. :lol:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Australia 06 sep 2013 13:21 #52

  • SkullRules
  • SkullRules's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 183
  • Primljenih Zahvalnica: 263
hahah da :okay:
Вера у себе је прва тајна успеха!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Australia 06 sep 2013 19:34 #53

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3424
  • Primljenih Zahvalnica: 9095
:D
Ma da, zavlači nas danima.
Hvala skull na svemu. Molim te da ne staneš na kapitalnim objektima i landmarkovima.
Mi nismo normalni, sve nas zanima, te smo vrlo zahvalna publika. Dakle, slikaj i piši o svemu što te okružuje.
Zgrade, kuće, ulice, hrana, zabava, pijačni barometar, avioni, kamioni...
Samo udri :okay:
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Australia 06 sep 2013 23:03 #54

  • SkullRules
  • SkullRules's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 183
  • Primljenih Zahvalnica: 263
Nema na cemu drago mi je da vam se svidja :) Bice jos slika i hvala na podrsci :cheers:
Вера у себе је прва тајна успеха!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Australia 10 sep 2013 22:54 #55

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3424
  • Primljenih Zahvalnica: 9095
Rekao si na početku da ćeš uskoro u Melbourne. Ako ti se uklapa u raspored, mogao bi da posetiš sledeći event.
www.seashepherd.org.au/australia/melbourne.html

;)
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Poslednja izmena: 10 sep 2013 22:55 od mrnjavi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Australia 11 sep 2013 08:41 #56

  • SkullRules
  • SkullRules's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 183
  • Primljenih Zahvalnica: 263
Hvala za predlog, ali moracu te razocarati posto plan se promenio :facepalm: i ne verujem da cu ici ove godine u Melburn :(
Вера у себе је прва тајна успеха!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Australia 11 sep 2013 09:03 #57

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3424
  • Primljenih Zahvalnica: 9095
:(
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Australia 09 okt 2013 09:35 #58

  • SkullRules
  • SkullRules's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 183
  • Primljenih Zahvalnica: 263
Evo "malo" slika iz Australijskog kopna, naime bio sam u Kamberi za vikend i ovo su samo neke od stvari koje sam zabelezio i za koje se nadam da ce vam se dopasti i biti interesantne. Slike su fotografisane na putu od Sidneja do Kambere i od Kambere do nacionalnog parka Koscusko (Kosciuzsko), blizu viktorijanske granice. :)
Na putu za Kamberu iz Sidneja :







Вера у себе је прва тајна успеха!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, limanac, mrnjavi

Australia 09 okt 2013 09:41 #59

  • SkullRules
  • SkullRules's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 183
  • Primljenih Zahvalnica: 263
Na putu za Kamberu iz Sidneja :


Na putu za Koscusko iz Kambere :




Вера у себе је прва тајна успеха!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, mrnjavi

Australia 09 okt 2013 09:43 #60

  • SkullRules
  • SkullRules's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 183
  • Primljenih Zahvalnica: 263
Na putu za Koscusko iz Kambere :


Koscusko nacionalni park :




Вера у себе је прва тајна успеха!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, mrnjavi
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru