Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Australia

Australia 28 avg 2013 09:55 #21

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Na mreži
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Fina reportaža, keep it up, i dobrodošao i od mene :cheer:
Nego, gde u Australiji živiš?
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Australia 28 avg 2013 10:21 #22

  • SkullRules
  • SkullRules's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 183
  • Primljenih Zahvalnica: 263
Hvala Duke, zivim u Sidneju, tacnije jednoj od juznih regija Sidneja :)
Вера у себе је прва тајна успеха!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Australia 28 avg 2013 11:06 #23

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
I ja bih da ti sugerišem da napišeš nešto više o tvojim utiscima o kvalitetu života možda nekim nama zanimvljivim stvarima. Obzirom da živiš tamo već neko vreme možeš i da napraviš neka poređenja...
Hvala u svakom slučaju...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Australia 28 avg 2013 12:07 #24

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
Stimulacijski +
Poslednja izmena: 28 avg 2013 12:08 od TurboMaximus.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: SkullRules

Australia 28 avg 2013 12:26 #25

  • SkullRules
  • SkullRules's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 183
  • Primljenih Zahvalnica: 263
Postoji mnogo stvari lepih i onih manje lepih da se kazu za Australiju. U principu stvar je takva da sve one lepe na zalost ne postoje u Srbiji i da postoje makar 50 %, Srbija bi bila kao Nemacka ili Austrija, a Novi Sad na primer kao Minhen ili cak i Bec. A one manje lepe postoje u Novom Sadu i u Srbiji uopste. Sada cu navesti par primera za obe grupe. U Australiji mnogo se vrednuje ono sto je napravljeno neka je to malo ali se vrednuje i ceni kao puno (primer radi moj udeo u nekom poslu neka je samo 10 % ali bez mene taj posao se ne bi mogao uraditi), svako moze dobiti posao i za svakoga ima posla (naravno radis ono za sta si kvalifikovan, ne moze sad jedan cistac podova zbog partijskog kadra ili veze u politici doci na celo neke firme), ako nemas posao zbog nekog razloga ti neces ostati gladan i na ulici jer jak socijalni program to pokriva (to znaci da dobijas odredjeni novac i koristis ga za najosnovnije stvari ka npr. kirija za stan koja ce uzeti 35 % od te pomoci i racuni ako se stedi 30 % i ostalo novac za hranu, obucu i odecu), dosta napora se pravi da bi bio svako zasticen kod kuce, na poslu u skoli, sve u svemu vladavina zakona. Ono sto se meni licno ne svidja je socijalni zivot, to znaci nema se puno vremena za odmor, zajebanciju, druzenja ( mladi nisu sad u mogucnosti da pre svoje 18 izlaze negde, primer radi klub ili u grad/ city) do 18 im se sve svodi na skolu, treninge i neka familijarna druzenja tipa idemo u park na rostilj sa prijateljima za vikend itd. Jos jedna stvar sto mi se ovde ne svidja je da prodavnice osim supermarketa rade samo do 17h pon,uto,sre,pet,sub,ned a do 15h si u skoli ili do 17h na poslu pa moras vikendom da obavljas sve ili cetvrtkom koji je uzet za pazarni dan sve radi do 21h. Isto tako udaljenost od nekih delova grada je ogromna ( npr od najjuznije regije do najjsevernije je oko 80 km ) i tako ima jos mnogo stvari da se prica. Sve u svemu kod nas samo jedna stvar je potrebna a to je vladavina zakona. :!: Nadam se da sam objasnio otp kako izgleda u Aus. :)
Вера у себе је прва тајна успеха!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, limanac, ranko su ns, True_detective

Australia 29 avg 2013 08:48 #26

  • SkullRules
  • SkullRules's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 183
  • Primljenih Zahvalnica: 263
Danas nastavljam sa reportazom i predsavljam vam grad Gold Coast ili Zlatna Obala :) Po meni jedan od najlepsih gradova u Australiji.




Вера у себе је прва тајна успеха!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, True_detective

Australia 29 avg 2013 08:51 #27

  • SkullRules
  • SkullRules's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 183
  • Primljenih Zahvalnica: 263
Вера у себе је прва тајна успеха!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, True_detective, TurboMaximus

Australia 29 avg 2013 08:55 #28

  • SkullRules
  • SkullRules's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 183
  • Primljenih Zahvalnica: 263
Inace da dodam ova poslednja zgrada zove se Q1 i najvisa je zgrada u Australiji ^^






Вера у себе је прва тајна успеха!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie, True_detective

Australia 29 avg 2013 08:58 #29

  • SkullRules
  • SkullRules's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 183
  • Primljenih Zahvalnica: 263
Вера у себе је прва тајна успеха!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, ranko su ns, True_detective

Australia 29 avg 2013 09:01 #30

  • SkullRules
  • SkullRules's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 183
  • Primljenih Zahvalnica: 263
Вера у себе је прва тајна успеха!
Poslednja izmena: 29 avg 2013 09:04 od SkullRules.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, limanac, ranko su ns, True_detective, TurboMaximus

Australia 29 avg 2013 09:07 #31

  • SkullRules
  • SkullRules's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 183
  • Primljenih Zahvalnica: 263
Вера у себе је прва тајна успеха!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie, True_detective

Australia 29 avg 2013 09:13 #32

  • SkullRules
  • SkullRules's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 183
  • Primljenih Zahvalnica: 263






Sa ovom fotografijom zavrsavam reportazu o Zlatnoj Obali, nadam se da sam vam uspeo docarati kako izgleda najlepsi turisticki grad u Aus. Sve u svemu ako budem u mogucnosti mogao bih vam docarati Sidnej jos malo posto vidim da se propustio operu i jos par znacajnih stvari vezanih za nj. :angel: B)
Вера у себе је прва тајна успеха!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, limanac, Pripadnik, True_detective

Australia 29 avg 2013 09:58 #33

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
Ta Zlatna obala ima više kanala od Venecije. Kako to izgleda imaš li fotke istih.

KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Poslednja izmena: 29 avg 2013 09:59 od ranko su ns.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Australia 29 avg 2013 10:15 #34

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Na mreži
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Mene Zlatna Obala podseća na Majami po baš dosta parametara.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Australia 29 avg 2013 10:15 #35

  • SkullRules
  • SkullRules's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 183
  • Primljenih Zahvalnica: 263
Da to je istina, na zalost nemam fotografije takvog tipa jer sam bio fokusiran na infrastrukturu i iskreno receno nisam bas bio siguran da li cu postavljati fotografije na forum. Ono sto mogu da kazem iz prve ruke je to da ne izgledaju ti kanali nesto preterano i oni su tipa DTD i okruzuju ih porodicne kuce. Sledeci put kad budem pravio reportazu gledacu da bude jos kvalitetnija i fokusiracu se na zanimljivosti prirode i infrastrukture. ;)
Вера у себе је прва тајна успеха!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Australia 29 avg 2013 10:16 #36

  • True_detective
  • True_detective's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 267
  • Primljenih Zahvalnica: 248
Jbt. gde mi živimo. :ohno:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Australia 29 avg 2013 10:17 #37

  • SkullRules
  • SkullRules's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 183
  • Primljenih Zahvalnica: 263
Mene Zlatna Obala podseća na Majami po baš dosta parametara.
To je prva stvar koju sam rekao kada sam dosao na GC. :okay:
Вера у себе је прва тајна успеха!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Australia 29 avg 2013 10:22 #38

  • SkullRules
  • SkullRules's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 183
  • Primljenih Zahvalnica: 263
Znam, :( steta a imamo mnogo vise potencijala od njih a opet smo losiji, mada ja i dalje smatram da Novi Sad moze doziveti bum samo ako se pametno i planski vodi :)
Вера у себе је прва тајна успеха!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Australia 29 avg 2013 11:06 #39

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Ma kakav Novi Sad. Gledam ove jadne turiste sto sidju sa brodova. Najbolje mesto da ih sprovedu kroz centar je kroz Dunavsku ulicu. Sa desne strane nakrivljena izmrvljena betonska ograda samo sto ne padne na prolaznike, odmah posle toga ih ceka Muzej Savremene Umetnosti kome je prilaz u ocajnom stanju....odmah posle njega "parkic", parking, nesredjena fasada Muzeja Vojvodine ili Arhiva. I onda udju u pesacku zonu Dunavske ulice, dodju do Jovinog spomenika tu nesto isprica vodic bla bla truc truc, dodje do Trga Slobode i to je to. Ostalo ne vredi pokazivati samo bi se jos vise obrukali, ajd nazad na brod. A o tvrdjavi da ne pricam kako nema skoro nista od sadrzaja i koliko sve tamo propada....eto.
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Poslednja izmena: 29 avg 2013 11:27 od Otis Driftwood.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Australia 29 avg 2013 11:20 #40

  • SkullRules
  • SkullRules's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 183
  • Primljenih Zahvalnica: 263
To jeste cinjenica da je grad u ocajnom stanju i slazem se 100% sa tobom, pre neki dan sam video fotografiju sa stranice istorijskog arhiva NS-a gde se vidi banovina i krovovi CENTRA grada koje izgleda kao brazilska favela. :sick: Nazalost u skorije vreme necemo moci ocekivati nista posebno jer kriza svakog dana je sve veca i veca. U Sidneju trenutno razmatra se plan za izgradnju kazina-hotela 300m visokog i mnogi su nezadovoljni jer kazu da je Sidnej stao i zakrzljao sto je :nuts: . Na kraju krajeva ostaje nada da nam nece srusiti i to malo gradskog jezgra i zaostavstine sto je ostalo i napraviti zgradu od stiropora, maltera i ostalog smeca sto rade na Bulevarima :dunno:
Вера у себе је прва тајна успеха!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru