Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Big CEE

Big CEE 20 dec 2011 11:31 #81

  • Steve McQueen
  • Steve McQueen's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Vintage race cars
  • Poruka: 862
  • Primljenih Zahvalnica: 330
Naravno, ali obojica znamo da se to, nazalost, nece skoro desiti i da je najbolje sad "zapljunuti" i "konzervirati" zemljiste sa velikim betonskim pokrivacem zvanim parking pa kad se jednog dana gradski oci nakane da naprave taj divni bulevar, ustupiti dovoljnu sirinu i biti najveca radnja na glavnoj dzadi... :D


Inace, ideja o Dunavskom bulevaru je odlicna, zao mi je sto je niko ne spominje cak ni u predizbornim lelemudanjima, cak su i marine nesto lakse za izvodjenje na kanalu nego sto su na Dunavu. Voleo bi da dozivim da se provozam od prevodnice pa do Adica, ogromnim bulevarom u obliku potkovice, pa d'umrem... ;)
Slobodni Zidar
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Big CEE 20 jan 2012 19:25 #82

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
evo sa sajta Biga pise da su od Januara 2012. :)





Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie, limanac, Boda Tajson, True_detective, Pinki, TurboMaximus

Big CEE 26 jan 2012 08:52 #83

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4856
  • Primljenih Zahvalnica: 7912
Ko je tražio slike?
Evo, rade ljudi :rock:













‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mukyz, Nicisy1, Buck, limanac, Steve McQueen, Pripadnik, Sasa, sandman, True_detective, Pinki, TurboMaximus

Big CEE 26 jan 2012 08:57 #84

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
lepo napreduje :) hvala za slidze :)

btw, svidja mi se potpis :okay:
NSBuild
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Big CEE 26 jan 2012 09:05 #85

  • Sasa
  • Sasa's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 631
  • Primljenih Zahvalnica: 1082
Dukelander napisao/la:
Ko je tražio slike?
Evo, rade ljudi :rock:
Zna li se ko izvodi prefabrikovane elemente?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Big CEE 26 jan 2012 10:10 #86

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2658
  • Primljenih Zahvalnica: 3036
Dukelander napisao/la:
Ko je tražio slike?
Evo, rade ljudi :rock:

Tako je, malo terenskog rada.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Big CEE 26 jan 2012 11:28 #87

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4856
  • Primljenih Zahvalnica: 7912
Sasa napisao/la:
Zna li se ko izvodi prefabrikovane elemente?

Ako sam dobro shvatio nekoliko različitih firmi.
Asa Ibelik npr.
Betonske rešetke radi firma iz Beograda.
mukyz napisao/la:
lepo napreduje :) hvala za slidze :)

btw, svidja mi se potpis :okay:

:cheer:

Jedva čekam da vidim pokrivene objekte.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 26 jan 2012 11:29 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mukyz

Big CEE 26 jan 2012 19:27 #88

  • Brane
  • Brane's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 782
  • Primljenih Zahvalnica: 1857
Da li će ovaj tržni centar bitii na sprat?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Big CEE 26 jan 2012 19:55 #89

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Nece sve je u jednom nivou
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Big CEE 26 jan 2012 20:54 #90

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Nije Nixivoje, u srednjem delu objekat B ima dva nivoa...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Big CEE 26 jan 2012 23:02 #91

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4856
  • Primljenih Zahvalnica: 7912
Pripadnik napisao/la:
Nije Nixivoje, u srednjem delu objekat B ima dva nivoa...

Yup. Trebao je i desni da ima dva nivoa, ali mislim da se odustalo.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mukyz

Big CEE 27 jan 2012 08:04 #92

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Čekaj, zar nije bilo reči o onom staklenom objektu na početku koji gleda na put kao druga faza radova?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Big CEE 22 feb 2012 12:08 #93

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4856
  • Primljenih Zahvalnica: 7912
Evo malo apdejta:

Uglavnom taj centralni deo koji ima sprat. Vidi se veliki napredak, a i tamo gde stoji majstor se vidi da nije mali objekat.






Krovna i fasadna obloga:


‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Cookie, Buck, Nixivoje, limanac, Pripadnik, mrnjavi, sandman, Pinki, TurboMaximus

Big CEE 22 feb 2012 13:13 #94

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Fotografije od skoro, pretpostavljam?

Meni ovo za sada deluje sasvim ok, čak i bolje od očekivanog. Kada kažem bolje mislim pre svega na to da će izgledati manje "socijalno" od sličnih objekata ovakve vrste po svetu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Big CEE 22 feb 2012 15:22 #95

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Auuuuu bem ti seme kolko je ovo
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Big CEE 22 feb 2012 16:22 #96

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4216
  • Primljenih Zahvalnica: 3183
Stvarno izgleda ogromno. Ne stiče se taj utisak kad se posmatra iz daljine. Biće ovo skroz ok na kraju. ;)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Big CEE 22 feb 2012 16:33 #97

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Igrom slucaja svaki dan prolazim pred BIGa.. zaista je ogromno to se pogotovo vidi sa mosta.
Za one koji nemaju vremena da se popnu na most i vide uzivo..recicu samo ovo, da po mojoj proceni ceo plac je toliko velik da bi stadion Karadjordje ladno mogao da se preseli na tu lokaciju.
E sad ako je neko ikada oblizaio stadion u krug ,moze shvatiti koliki je to prostor.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Big CEE 25 feb 2012 14:17 #98

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Тржном центру у септембру секу врпцу

Израелска компанија “Биг це” наставила је прошле седмице, након што је зима попустила, радове на изградњи Тржног центра на Сентандрејском путу 11, у близини Новосадске млекаре.



Бранимир Бојић из ове компаније рекао је за “Дневник” да би Тржни центар требало да буде отворен у септембру и, како каже, радови на изградњи теку по плану, без закашења.Тржни центар је друга страна инвестиција у мандату ове градске власти, а прва је изграђени објекат у некадашњем “Котекс продукту”, који сада у власништву шпанског предузећа послује као “Вискофан Котекс”.

На будућем Тржном центру неимари су за сада поставили бетонске конструкције и сада следи покривање објекта, у чијем склопу ће бити и 1.500 места за паркирање. На парцели од девет хектара биће, између осталог, супермаркет од 4.000 квадрата, дисконтне продавнице и више од 50 локала, где би требало да се продаје роба водећих светских брендова, одећа обућа, дошњи веш, накит, намештај, производи “уради сам”...


Радови су почели прве седмице у јуну прошле године, када је речено да ће објекат вредан око 70 милиона евра бити завршен за 12 месеци. Бојић нам је јуче рекао да је првобитно тако планирано, а да је онда рок померен за три месеца.
- Криза утиче на све, па и нас није заобишла, али се ништа значајно није променило у односу на планове које “Биг це” има у Србији. И даље смо заинтересовани за изградњу тржних центара овде, а Нови Сад је стратешко место за почетак пословања у Србији - навео је Бојић.

Израелци у матичној земљи имају 11 тржних центара укупне величине 160.000 квадратних метра, и у својој држави су највећа су компанија у изградњи тржних центара на отвореном простру. Од недавно послују и у Индији, а има планова да се шире и у САД.
У наш град “Биг це” је дошао у октобру 2009. године, када су купили грађевинско земљиште, најавили да ће изградњу почети у децембру те године и за 12 месеци, дакле у децембру 2010, завршити посао. Кашњење су правдали економском кризом и спорошћу овдашње администрације у исходовању доволе за градњу.

З. Делић
www.dnevnik.rs/novi-sad/trznom-centru-u-septembru-seku-vrpcu
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, ranko su ns

Big CEE 25 feb 2012 14:36 #99

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
prvo i prvo ovo je prva investicija u mandatu ove vlade. ono sa Koteksom nema veze sa ovom gradskom vladom.
drugo Big cee ima 11 tržni centara sa 160000 m2 što je po tržnom centru oko 15000m2 :ohno: .
Mnogo su mi ovi Izraelci mali, neafirmisani i neodgovorni. Isti im je i zvaničan sajt koji je takav kao da ga je pravio neki rankosuns za kućnu upotrebu. Sve mi je ovo na oruk sistem i još uvek neizvesno.
Od prvog dana mi ne miriše na dobro i ne može me ni dukelander ubediti da će to biti super mol. Ja sam ubeđen da je to novi Najlon i sve dok ne uđem u Big cee i vidim uživo neću promeniti mišljenje.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Poslednja izmena: 25 feb 2012 16:03 od ranko su ns.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Big CEE 25 feb 2012 15:40 #100

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4856
  • Primljenih Zahvalnica: 7912
Nije super-mol ali nije ni Najlon :)
Taj koncept tržnih centara jest' neki za periferiju.
Meni se iskreno takav koncept ne sviđa. Ja volim gradske tržne centre, koji eventualne parkinge imaju u podrumu, i u koje može da se sedne i negde u hodnike/holove, a ne samo u kafiće i restorane.
Nažalost, taj koncept nećemo viđati u NS-u (osim SPENS-a koji bi to mogao postati nekom lepom revitalizacijom).
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru