Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Big CEE

Big CEE 25 feb 2012 16:01 #101

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
ma kad samo vidim onaj neviđeno glup bilbord "gradi se na veliko", sve mi je jasno.
Koliko ja kontam to bi trebalo da bude nešto slično kao Cora, Praktiker i Metro u Segedinu, znači parking a okolo ovi marketi. Ako bude tako biće ok, ali kad malo čitam između redova (taj bibord, pa sajt, pa sam render, pa pomeranje rokova) onda sam veoma, veoma skeptičan.

Normalno voleo bi više nego išta da JA grešim, i da ću ovde u septembru da priznam svoju grešku.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Big CEE 25 feb 2012 16:39 #102

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Ima u Segedinu vec tako nesto, Tesco, Yisk, Obi i neki mali mall sve u jednom objektu u krug i parking u sredini
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Big CEE 25 feb 2012 21:22 #103

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
A ko je izvodjac?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Big CEE 26 feb 2012 16:28 #104

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
E ne znam stvarno :(
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Big CEE 28 feb 2012 07:00 #105

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4873
  • Primljenih Zahvalnica: 8020
Ej, prevideo sam pitanje.
Mislim da smo pominjali. Kruševačka Tehnogradnja je glavni izvođač.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 28 feb 2012 07:01 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Big CEE 28 feb 2012 23:52 #106

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
A zasto moramo da pljuljemo uvek nesto?.. kad cemo nesto pohvaliti nekad?
Zasto nam se sad ne svidja Big? ..prvo pogledajte koliko para se ulaze u objekat pa tek onda pricajte o tome koliko su Izraelci "mali".
Sad jos samo fali da kao neki pacenici sa SSC pocnemo da pricamo jaooo kako je ruzna boja zgrade... zasto ce biti 1500 parking mesta a ne 1000 ... msm jbt ponasate se ko razmazeni balavci..
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Big CEE 29 feb 2012 00:44 #107

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Slazem se sa tobom,mada sam i ja pljuvao po Big Cee-u, ali kako mi se cini bice super sigurno :D, vreme ce da pokaze
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Big CEE 29 feb 2012 03:50 #108

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
kimi napisao/la:
A zasto moramo da pljuljemo uvek nesto?.. kad cemo nesto pohvaliti nekad?
Zasto nam se sad ne svidja Big? ..prvo pogledajte koliko para se ulaze u objekat pa tek onda pricajte o tome koliko su Izraelci "mali".
Sad jos samo fali da kao neki pacenici sa SSC pocnemo da pricamo jaooo kako je ruzna boja zgrade... zasto ce biti 1500 parking mesta a ne 1000 ... msm jbt ponasate se ko razmazeni balavci..
Slazem se. Izgleda da nam je takav mentalitet. Nikad nista nije dovoljno dobro i uvek nesto smeta.

Druga stvar, da li ce se graditi ista od onih drugih trznih centara koji su trebali biti izgradjeni jos odavno?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Big CEE 29 feb 2012 11:00 #109

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4873
  • Primljenih Zahvalnica: 8020
Svako ima pravo na mišljenje, kakvo god ono bilo. Samo opušteno.
Ova investicija je izuzetno bitna za NS, posebno sad pošto su od retkih koji rade.

Brza brzina.







Na srednjem objektu je već postavljen sprat, a na levom je odmakla montaža nosećih elemenata za fasadu.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 29 feb 2012 11:03 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mukyz, solimns, Cookie, Buck, limanac, Pripadnik, Pinki, TurboMaximus, Brane

Big CEE 29 feb 2012 11:05 #110

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
duke +1

btw, zanimljivo mi je sto su, koliko vidim sa slika, upotrebljeni isti konstrukcijski elementi i nacin gradnje kao sto je to bilo u FIAT-ovoj fabrici
NSBuild
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Big CEE 29 feb 2012 11:07 #111

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Super je! :cheers: Taman koliki i treba da bude, s obzirom na krizu i besparicu. Ko zna kakva bi situacija bila sa zakupcima da je nešto veće u pitanju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Big CEE 29 feb 2012 11:11 #112

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4873
  • Primljenih Zahvalnica: 8020
mukyz napisao/la:
duke +1

btw, zanimljivo mi je sto su, koliko vidim sa slika, upotrebljeni isti konstrukcijski elementi i nacin gradnje kao sto je to bilo u FIAT-ovoj fabrici

Standardizacija i prefabrikacija su čudo ;)
"Sve što treba je da ga sastavite!" :P
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Big CEE 29 feb 2012 11:25 #113

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Imate da izucavate sve te sklopove kod Rodica :troll:

PS: Hvala za slike Duke, konacno akcije!
Poslednja izmena: 29 feb 2012 11:26 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Big CEE 29 feb 2012 11:56 #114

  • nsblues
  • nsblues's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 36
  • Primljenih Zahvalnica: 2
Upravo tako, dobro je da svako ima svoje misljenje..ne moramo svi da mislimo ,ili djelimo isto misljenje.
Ono sto bih ja dodao, na ovu Dukalender-ovu je ,kaze Jevrije navise grade i kupuju( nekretnine) kad je najveca kriza ili nestabilna ekonomska situacija. Ono sto sam imao priliku da vidim, kod njih je sve jednostavno, te ne vjerujem da ce tu bilo sta biti bolje od ostalih molova, ali ako je broj,tj nek je vise vojske,,ne smeta..mada bi bilo dobro da ima vise domacih ,sa domacom robom, novosadskih firmi.
Nazalost niko ne pise puno o stanogradnji.. ja sam iz novina saznao da se 2010 prepolovila gradnja(u odnosu na 2009), a 2011 jos toliko u odnosu na 2010-tu..tako da mi izgleda po novinarskim pisanjima,da najvise 25% se radi u poredjenju sa 2008/09. Nazalost nasa logika je ovakva, ne mogu prodati stan( u vovom trenutku)pa zasto da gradim i ulazem novac, logika jevreja je ovakva (vjekovima), nikad niza radna snaga , jeftiniji materijal, krizi mora doci jednog dana kraj, cim prodje ulozeno ce se ucetvorostrucit,i jos vise multiplicirat. Oni se ljudi drze provjerenih , isprobanih recepata, a nasi investitori(od juce) samo ako moze danas da uzme pare(pet puta vise nego sto ulozi), sve ostalo nije prihvatljivo. To se desilo kad je kriza pocela u Americi, 1929, sve je propalo ,stalo 100%, samo su oni kupovali placeve i zidali nebodere po 75 spratova,,npr New York i sl, Za 4 godine kriza prosla, a profit bio u milijardama. To pokazuje koliko su inveatitori kod nas, neupuceni.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Brane

Big CEE 29 feb 2012 14:23 #115

  • NShronika
  • NShronika's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 161
  • Primljenih Zahvalnica: 289
Ovo je jedan od onih projekata gde se ocigledno gradi na terenu, a gde se ne veruje da ce to uopste biti napravljeno :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Big CEE 02 mar 2012 06:17 #116

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4873
  • Primljenih Zahvalnica: 8020
Evo šta će biti konkurencija Univeru 021.
DIS supermarket na 3.550 m2 u novosadskom tržnom centru "Big Cee" - Ugovor u ime izraelske kompanije zaključio "Danos"



U tržnom centru "Big Cee" u Novom Sadu, gde će mesto naći više od 50 domaćih i svetskih brendova, biće otvoren i DIS supermarket na 3.550 m2. Ugovor o zakupu u ime izraelske kompanije zaključila je kompanija "Danos and Associates", a otvaranje DIS-a je zakazano za avgust 2012.

Investitor tržnog centra na Sentandrejskom putu 11, izraelska kompanija "Big Cee", deo je izraelske grupe "Big Shopping Centers" koja posluje u Izraelu, Indiji i SAD.

Ritejl park u Novom Sadu je njihov prvi projekat u Srbiji i nalazi se 4 km od centra Novog Sada, i 5 km od autoputa E75 Horgoš-Novi Sad-Beograd. Tržni centar će zauzimati oko 40.000m2 komercijalnog prostora i 1.500 parking mesta što će omogućiti lak pristup budućim kupcima.

Izvor
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Big CEE 02 mar 2012 07:05 #117

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Jako mi je cudno sto je pored Indija, Izraela i SAD izabran bas Novi Sad, Srbija. Nesto mi tu ne mirise.

I hehe za DIS, uvek sam se pitao sto nema toga kod nas. Konacno nesto da nije Merkator ili Idea nego iz Srbije :D
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Big CEE 06 mar 2012 19:59 #118

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
Ovaj big cee je ooogroman. Stvarno veliki i spolja i iznutra. Onaj deo na sprat je isto velik.
Moje mišljenje je da nema šanse da se završi do kraja avgusta. Obim radova je slab, relatvno malo radnika, i mašina.
Nadam se da će se otvoriti pred Novu godinu.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Big CEE 06 mar 2012 20:01 #119

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Ja kad sm bio pre neki dan bilo je milion radnika
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Big CEE 06 mar 2012 20:01 #120

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
ah da evo i fotke ogromne


KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Poslednja izmena: 06 mar 2012 20:17 od ranko su ns.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru