Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Stambena novogradnja - praćenje gradilišta

Re:RE: Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 20 jun 2018 17:01 #7921

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
VladaNS napisao/la:
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Zasto? Zato sto mu je muka sta se desava u Novom Sadu?
Super ako ovo moze da se opravda pod delom zdravog razuma jer je neko nezadovoljan sa necim, a pri tome ga direktno ne ugrozava. Hajde da isaramo neki mega market jer nam se ne svidjaju njihove cene npr, hajde da razvalimo neki lokal jer se nekom ne svidja muzika koja se pusta u njemu... sta je sa ljudima!? Betonizacija!? Od cega da se gradi? Trske i drveta? Kapitalizam? Da li neko tera ljude da kupuju stanove i obezbedjuju krov nad glavom? Kakve su to bolesne percepcije?

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока

Recimo da ja nemam problem sa cenama, imam problem sa urbanističkim rešenjima koja dajeu priritet invcestitorima i njihovom profitu, a ne potrebama ljudi. Galens bar pravi garaže ispod zgrada i sad radi i igrališta i parkiće, dobra mi je i ona fora sa adrenalin parkom koji će da rade. Ali većina ostalih samo napravi gomilu betona bez da ima mesta za parkinge, bez da ima zelenih površina, bez da ima kulturnih sadržaja, mesta u obližnjim školama i svega ostalog. Savršeno je razumljivo da gradjani onda počinju da budu frustrirani.
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sergio-m

Re:RE: Re:Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 20 jun 2018 17:11 #7922

  • Ilke
  • Ilke's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 547
  • Primljenih Zahvalnica: 534
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Ilke napisao/la:
Nacuo sam da treba da se rusi poslednja kuca i zida objekat u S. Musica kod Macchiato fax, zna neko nesto o tome mozda?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Da, investitor je konacno uspeo da kupi i taj plac. Isti covek sto je radio sve te zgrade okolo
Ja cuo da nije Nesic, ali nebitno u krajnjem slucaju, bitno da se zaokruzi i ta celina.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 20 jun 2018 17:13 #7923

  • meraklija
  • meraklija's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 10
  • Primljenih Zahvalnica: 17
Ocekivati da investitor napravi zelene povrsine kada moze da ubaci jos neki stan je nerealno. Vlast i grad su duzni da prave parkice i oni izdaju dozvole. Mislim da neku kampanju protesta treba organizovati u tom smeru ka onima koji mogu da izgube izbore. Jos kada se ljudi otimaju da kupe takve stanove onda investitor nije nista kriv. Ljudi prosto tako zele. Ionako ce oni tamo ziveti.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 20 jun 2018 17:19 #7924

  • Delija
  • Delija's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 238
  • Primljenih Zahvalnica: 92
Ista ta vlast (i ova, i ona pre nje i ona sledeca) ima debeo procenat u svemu tome i svi zajedno trljaju ruke.
Sve to zato sto su gradjani glupi i dozvoljavaju to. Ovce su za šišanje.

p.s. Smesno je i da pominjemo lazi izrecene u kampanji / reklamama (pa evo vidis, i ovde na forumu - lagano, bez da je trepnuo!), jer je to sve mala maca za ovo iznad.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sergio-m

Re:RE: Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 20 jun 2018 17:46 #7925

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
Postojala je obaveza o obaveznom procentu zelene površine, ali nsiam siguran da je ikada postojala i sankcija ako se to ne ispuni. T obavezu onda čini samo preporukom.
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 20 jun 2018 18:09 #7926

  • Delija
  • Delija's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 238
  • Primljenih Zahvalnica: 92
Evo i cuvenog Gardena...
Oznacena je parcela 5000/1 cija je povrsina 4661 m2, pa vi procenite kolika je "zelena povrsina od 2000 m2"... :S





Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...
Poslednja izmena: 20 jun 2018 18:14 od Delija.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 20 jun 2018 18:21 #7927

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
Dopadaju mi se ovi što skreću temu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sergio-m

Re:RE: Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 20 jun 2018 18:24 #7928

  • Alibunar
  • Alibunar's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 254
  • Primljenih Zahvalnica: 190
Eh, kako sam ja ocekivao taj Garden..da je taj ceo parking zapravo zelena povrsina a da je ispod taj parking, ovako bi me bilo sramota nazivati tako nesto Gardenom, to je kao da muvam devojku preko fejsbuka gde mi stoji slika Bred Pita u ferariju a uzivo imam 100 kila pa od stomaka ne vidim noge i mladez po sred cela dok Ladu Samaru guram svake druge nedelje kad zapne
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mrnjavi, meraklija

Re:RE: Re:Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 20 jun 2018 22:01 #7929

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Ilke napisao/la:
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Ilke napisao/la:
Nacuo sam da treba da se rusi poslednja kuca i zida objekat u S. Musica kod Macchiato fax, zna neko nesto o tome mozda?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Da, investitor je konacno uspeo da kupi i taj plac. Isti covek sto je radio sve te zgrade okolo
Ja cuo da nije Nesic, ali nebitno u krajnjem slucaju, bitno da se zaokruzi i ta celina.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Nije Nešić, plac je i dalje u vlasništvu iste porodice.
Oni će i da grade.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 20 jun 2018 23:42 #7930

  • Kasper
  • Kasper's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 112
  • Primljenih Zahvalnica: 56
Pored toliko ruznih objekata sa neuredjenim dvoristoma ti se uhvatio da kritikujes dvoriste garden centra,koje je uzgred uradjeno sasvim korektno.Ne razumem takvo razmisaljanje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Zex021

Re:RE: Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 21 jun 2018 01:38 #7931

  • Delija
  • Delija's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 238
  • Primljenih Zahvalnica: 92
Da bi razumeo neko razmisljanje i kritikovao ga moras i sam da se malo potrudis.

Al' hajde da ti pomognem ipak malo... :)

Ne izgleda to dvoriste lose na ovim slikama (osim sto se i bez aviona :) vidi velicina), ali pitaj stanare sta oni misle - kakvog je kvaliteta to sto je uradjeno i sta im je obecano. Onda pogledaj i koliko stanova ima u tim zgradama i koliko dece i koliko njih moze u jednom trenutku da se igra u tom dvoristu. Mogao si na facebook-u da pratis burna desavanja na tu temu ali ne bi me cudilo da je i to sve cenzurisano i pobrisano, kao i rasprava oko ulaza u garaze u Belim Njivama, gde ljudi godinu i kusur dana nisu mogli da udju u svoje sopstvene garaze jer je rampa ocajno isprojektovana i previse strma. Ne znam ni sad da li je potpuno resen problem.

A onda mi reci i da ova izjava o 2000 m2 "zelenila" sa sve mahanjem geodetskim premerom nije vredjanje inteligencije ;)

I opet to ne bih uopste ni pomenuo da Vlada nije lagano uporedio to sto Galens sada radi sa nekadasnjom izgradnjom Limana i Novog Naselja. Pa LoL :lol:
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...
Poslednja izmena: 21 jun 2018 02:05 od Delija.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sergio-m

Re:RE: Re:RE: Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 21 jun 2018 08:06 #7932

  • VladaNS
  • VladaNS's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 441
  • Primljenih Zahvalnica: 605
Delija napisao/la:
Da bi razumeo neko razmisljanje i kritikovao ga moras i sam da se malo potrudis.

Al' hajde da ti pomognem ipak malo... :)

Ne izgleda to dvoriste lose na ovim slikama (osim sto se i bez aviona :) vidi velicina), ali pitaj stanare sta oni misle - kakvog je kvaliteta to sto je uradjeno i sta im je obecano. Onda pogledaj i koliko stanova ima u tim zgradama i koliko dece i koliko njih moze u jednom trenutku da se igra u tom dvoristu. Mogao si na facebook-u da pratis burna desavanja na tu temu ali ne bi me cudilo da je i to sve cenzurisano i pobrisano, kao i rasprava oko ulaza u garaze u Belim Njivama, gde ljudi godinu i kusur dana nisu mogli da udju u svoje sopstvene garaze jer je rampa ocajno isprojektovana i previse strma. Ne znam ni sad da li je potpuno resen problem.

A onda mi reci i da ova izjava o 2000 m2 "zelenila" sa sve mahanjem geodetskim premerom nije vredjanje inteligencije ;)

I opet to ne bih uopste ni pomenuo da Vlada nije lagano uporedio to sto Galens sada radi sa nekadasnjom izgradnjom Limana i Novog Naselja. Pa LoL :lol:

Imas definitivno neki problem, da li sa Galensom ili sam sa sobom, to je sada nebitno. Poslednji put cu se nadovezati na neki tvoj maliciozan komentar. Voleo bih da uradis anketu stanara i da vidis sta je i koliko kvalitetno je odradjen Garden, u stvari, dovoljno je samo jednom da odes tamo licno i uveris se. Polozaj zgrada i spratnost je bila data od strane zavoda za urbanizam. Nismo dvoriste odradili u betonu ili behatonu, ozelenili smo ga, kupili igraliste za decu. Za burna desavanja na fejsu smatras komentar stanara kojem je smetalo zujanje iz podstanice? Pricas o belim njivama, objekat zavrsen pre 4 godine? Grad izveo visu kotu trotoara i mi krivi za nabig rampe? Pooravljeno posle 7 dana.
Da Galens ne radi kvalitetno ne bi trajao vec 15 godina.
Ovo je forum gde se nacinju konstruktivne teme. Nemoj to zaboraviti.

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Re:RE: Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 21 jun 2018 08:55 #7933

  • Delija
  • Delija's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 238
  • Primljenih Zahvalnica: 92
Nemam ja problem ni sa kim. Samo ne podnosim neistinu, da ne kazem laz.
A u lazi su kratke noge.

Sam si isprovocirao reakciju.

Objasni tih famoznih 2000 m2.
Zasto izbegavas odgovor?


Nesrecne Bele Njive su mi ostale u secanju zato sto sam se prvo licno uverio u stanje kao potencijalni kupac, a onda mi je zapala za oko i pomenuta cenzura.
Nacice se neko od stanara i ovde na forumu, pa ce i to biti jasno kao suza - kao i ovih 2000 m2 ;)
A mogu ljudi i licno da se uvere kako to danas "sjajno" izgleda.

BTW, 7 dana? :lol:
Pa ja sam gledao zgradu mozda i 6 meseci nakon useljenja :facepalm:
I ako je stvarno "7 dana", zasto se zena zalila posle godinu i kusur dana, dobila odgovor da cete "sutra" pogledati - i nakon njenog odgovora na vase "sutra" je celu tu prepisku pojeo mrak?

I ako se ne varam, zgrada je napravljena NAKON trotoara. A problem ste napravili i sa druge strane zgrade - gde nema trotoara. Tu ste jos i nekako zbudzili nakon sto su ljudi odvalili branike. I to opet - ni pod razno za 7 dana.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...
Poslednja izmena: 21 jun 2018 09:00 od Delija.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Re:RE: Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 21 jun 2018 09:10 #7934

  • vuchina
  • vuchina's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 80
  • Primljenih Zahvalnica: 39
Vlado, mozes li nam objasniti zasto su sve zgrade u ulici Djordja Rajkovica (kod broja 19), sa sredjenim trotoarom, zelenom povrsinom, pakringom, drvecem...dok je Galens samo uradio asfalt oko zgrade?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Re:RE: Re:RE: Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 21 jun 2018 09:14 #7935

  • VladaNS
  • VladaNS's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 441
  • Primljenih Zahvalnica: 605
vuchina napisao/la:
Vlado, mozes li nam objasniti zasto su sve zgrade u ulici Djordja Rajkovica (kod broja 19), sa sredjenim trotoarom, zelenom povrsinom, pakringom, drvecem...dok je Galens samo uradio asfalt oko zgrade?
Postoji nesto sto se zove regulaciona linija sto predstavlja granicu parcele koja je vlasnistvo Galensa, odnosno stanara kada se zgrada izgradi i vlasnici se uknjize. Sve preko te linije je tudje vlasnistvo (u vecini slucajeva gradsko) i samo vlasnik te parcele moze da je uredjuje. U slucaju da investitor ili stanari sami urede zgradu, automatski krse zakon i podlozni su komunalnim kaznama.

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Re:RE: Re:RE: Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 21 jun 2018 09:17 #7936

  • vuchina
  • vuchina's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 80
  • Primljenih Zahvalnica: 39
Vlado, nisu stanari nista sami uredili. Tako je isped svih zgrada u toj ulici (Djordja Rajkovica 17, 17a, 17b, 19...). Kada su zgrade zavrsene, ispred svake je sredjen trotoar na taj nacin. Samo kod Galnensa je beton. Da ne pominjem prvu lamelu gde je sljunak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Re:RE: Re:RE: Re:RE: Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 21 jun 2018 09:18 #7937

  • VladaNS
  • VladaNS's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 441
  • Primljenih Zahvalnica: 605
vuchina napisao/la:
Vlado, nisu stanari nista sami uredili. Tako je isped svih zgrada u toj ulici (Djordja Rajkovica 17, 17a, 17b, 19...). Kada su zgrade zavrsene, ispred svake je sredjen trotoar na taj nacin. Samo kod Galnensa je beton. Da ne pominjem prvu lamelu gde je sljunak.
Znam da nisu stanari nista radili, Galens nije mogao nista da uradi ispred jer nije njegova parcela.

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Re:RE: Re:RE: Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 21 jun 2018 09:19 #7938

  • vuchina
  • vuchina's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 80
  • Primljenih Zahvalnica: 39
Grad je uredio. Nisu stanari niti investitor. Zasto je kod vas drugacije?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Re:RE: Re:RE: Re:RE: Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 21 jun 2018 09:22 #7939

  • vuchina
  • vuchina's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 80
  • Primljenih Zahvalnica: 39
Zgrada do zgrade, kod jedne je grad uredio, kod druge asfaltirao? Meni se cini da trotoara i nema dovoljno. I da je ovo bio nacin da se dobije vise parking mesta. I taj asfalt oko zgrade je morao (po tvom) grad da uredi? I to pre zavrsetka zgrade?! Zasto je grad to asfaltirao, a ne sredio kao u celoj ulici?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Re:RE: Re:RE: Re:RE: Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 21 jun 2018 09:23 #7940

  • VladaNS
  • VladaNS's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 441
  • Primljenih Zahvalnica: 605
vuchina napisao/la:
Grad je uredio. Nisu stanari niti investitor. Zasto je kod vas drugacije?
Sada ne razumem pitanje. Oko zgrade je uradjen privremeni betonski trotoar jer izmedju zgrada u ulici Bele Njive 20 i 24 tteba da se izvede ulica sa parkinzima. Ispred ulaza pod brojem Gunduliceva 19B je parcela koja nije u nasem vlasnistvu i tu se nalazi samo tucanik koliko se secam.

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru